PDA

View Full Version : Issiar Dia

fm_monster
08.Kasım.2010, 15:03
http://www.ressim.net/6/upload/e0fbbe24.jpg

hız ve hızlanması düşük olmuş.
17-19 olmalı

RasAnt
08.Kasım.2010, 16:15
Önümüzdeki sene artar kimse bu kadar hızlı olduğu bilmiyordu :)

Redrum
08.Kasım.2010, 16:47
Fransız araştırmacıları da mı bilmiyordu?
Bütün tekniksel özelliklerini falan bir kenara bırakalım, şu adamın hız hızlanma 17-18 ayarındadır ve balance'ı için en son söylenecek değer 11 bence. 15 hak eder.

izmer96
08.Kasım.2010, 17:35
Dia'mi cok hizli yoksa rakip defanslarmi cok yavas bunuda iyi gozlemlemek gerekiyor , Dia kesinlikle cok hizli bir adam ama hizi 18 kesinlikle degil , hiz / hizlanma bence 16 - 17 olmali

sentugo
08.Kasım.2010, 19:41
bende en fazla 16 olur...

M.O.S.H
09.Kasım.2010, 01:27
Dia'nın hız-hızlanma gerçekten düşük olmuş 18-17 gibi bi değer verilebilir.

enesx86
09.Kasım.2010, 02:17
Dia gerçekten çok hızlı Gökhan Gönül bile diyor ki topu alıp gidiyo yetişemiyorum

serkan1520
09.Kasım.2010, 10:47
Bu adama nasıl teknik 15 verilir anlamıyorum gerçekten skandal bir profil bazen biz burdaki yetkilileride eleştiriyoruz ama bunları gördükten sonra artık daha dikkatli oluruz sanırım :) zaten büyük ihtimal ilk patch ile düzeltilecektir profili onun dışında bence baskı özelliği düşürülmeli galatasaray-fb maçında hiç bir şeyi yokken çok kötü oynadığı için sakatım diye oyundan çıktı sakat olduğuna 5 yaşında çocuklar bile inanmaz o kadar kötü rol yapıyor :)

Sekopej
09.Kasım.2010, 12:31
Bu adama nasıl teknik 15 verilir anlamıyorum gerçekten skandal bir profil bazen biz burdaki yetkilileride eleştiriyoruz ama bunları gördükten sonra artık daha dikkatli oluruz sanırım :) zaten büyük ihtimal ilk patch ile düzeltilecektir profili onun dışında bence baskı özelliği düşürülmeli galatasaray-fb maçında hiç bir şeyi yokken çok kötü oynadığı için sakatım diye oyundan çıktı sakat olduğuna 5 yaşında çocuklar bile inanmaz o kadar kötü rol yapıyor :)

O nedenle o maçtan sonra 1 hafta idmanlara çıkmadı, Bursa maçının kadrosuna alınmadı, inandırıcı olsun diye 1 maç kaçırmayı göze almış.:)

Hakettiği bir profil değil, en önemli özelliği hız/hızlanması Dia'nın, yeni yamayla hakedilen değerler verilir umarım.

serkan1520
09.Kasım.2010, 23:46
ben o maçtan sonra oynadı diye biliyorum yanlış hatırlıyorsamda yine fikrim değişmez maçta çok heyecanlıydı, eli ayağı birbirine dolandı, her aldığı topu kaybetti, baskı özelliği kesinlikle düşürülmeli

Sekopej
10.Kasım.2010, 00:36
Baskı özelliği tartışılabilir, daha doğrusu profili komple tartışılabilir, Beşiktaş maçının da en etkili ismiydi mesela ama yine onun içerisinde olduğu pozisyonlar golle sonuçlanamadığı için o maçı Fenerbahçe'nin kazanamamasını sağladı.

Galatasaray maçında sakatlandı, 1 hafta 10 gün idman yapamadı, Bursa maçının 18 kişilik kadrosunda yer almadı, Eskişehir maçı öncesi idmanlara katıldığı için kadroya girdi ve maçın son bölümünde oyuna dahil oldu, Galatasaray maçındaki sakatlığı gerçekti yani.

FoRZa SKiNCLuB_I9o3
11.Kasım.2010, 22:46
Dia'nın Acceleration aynı tutulup (17),Pace'si de 17'ye çıkarılırsa uygun olur bence.

Ilhan
06.Aralık.2010, 11:46
Profili bence çok iyi, sadece hızlanması artabilir.

rapsar
06.Aralık.2010, 20:03
Hızının 15'ten fazla olduğunu düşünüyorum. Bu adam gerçekten hız konusunda ligimizin sayılı oyuncularından. Şimdiye kadar hangi rakibini hızıyla zorlamadı ki? Olağanüstü hızının yanında profildekinden biraz daha az güçsüz bir oyuncu. En hafif müdahalelerde bile ayakta kalamıyor. Emenike'nin pace değerinin 16 olduğunu düşünürsek Dia'nın en azından 16'yı hak ettiğini düşünüyorum. Öte yandan balance ve strength değerinin de 11'den, hatta 10'dan aşağıda olması gerekir sanki. İkili mücadeleleri çoğunda yerde kalan taraf oluyor. Ne dersiniz?

Lim10
07.Aralık.2010, 01:39
Diğer özelliklerini bilmemde Pace en az 17 olmalı.Aksini iddia eden adam ya Dia'yı izlememiştir yada biraz art niyetlidir.

LaigLeNoiR
07.Aralık.2010, 20:42
Pace 16 olabilir.

RasAnt
25.Aralık.2010, 18:07
Son yamayla hakettiğini bulmuş harika oynuyor ya tebrikler

Since-1907
26.Aralık.2010, 04:21
Pace 17 olması doğru olmuş diğer özelliklerde tutuyor.Oyundaki performasını henüz göremedim ama kağıt üstünde özellikler uygun görünüyor.

EndoplazmiK RetikuluM
26.Aralık.2010, 10:50
Finishing 7 fazla olmuş. :D

Şaka bir yana 12 crossing verilmiş. Dia'ya 14 daha uygun olurdu bana göre.

richard castle
28.Aralık.2010, 21:39
Oyundaki en etkili kanat oyuncularından biri.Seneye hız/hızlanma 18 olursa şaşırmam.

BleedingMoon
28.Aralık.2010, 21:50
balance ve strenght özelliklerinin yer değiştirmesi lazım sanki.

RasAnt
10.Mart.2011, 16:19
Ya son yamadada 11.3 te baktım bu adamın dribbling özelliği artar diye bekledim aynı kalmış hep özellikleri.Simao ve Q7 ile kıyaslayınca Simao nun 15 Q7 17 Dianın 14 bu sizce normal mi ? Flair ve of the ball özelliği biraz artmalı Acc özelliği +18 olmalı

Revolution
10.Mart.2011, 17:07
Gayet iyi bence profili.

Jaswege
10.Mart.2011, 18:07
11.3 çıkınca takımda tek artış beklediğim oyuncu Dia'ydı. Bir heycanla girdim profiline ama hayal kırıklığına uğradım. Dia'nın hakketiği değerlerin bunlar olduğuna inanmıyorum.

Top sürme'de adam geçmede(teknik) ve hızlanma da artışlar bekliyordum. Yanılıyormuyum?

RasAnt
10.Mart.2011, 19:17
Yanılmıyorsun kardeşim aynı görüşteyiz ve birçok Fenerbahçeyi izleyen arkadaşta bize katılıyordur.

mertayasava
10.Mart.2011, 19:57
Valla ben Fenerbahçe'nin neredeyse her maçını izliyorum ama Dia'nın dediğiniz değerleri alacak dripling ve tekniğe sahip olduğunu düşünmüyorum.Daha fazla hızıyla ve çevikliğiyle adam geçen birisi Dia.

sentugo
10.Mart.2011, 22:59
başlıktaki İssiar Dia yerine Issiar Dia yazdıktan sonra bu mesajı silebilirsiniz..Gıcığıma gidiyor..

hızıyla ve çevikliğiyle daha ön plana çıkıyor bana göre

Revolution
10.Mart.2011, 23:00
Valla ben Fenerbahçe'nin neredeyse her maçını izliyorum ama Dia'nın dediğiniz değerleri alacak dripling ve tekniğe sahip olduğunu düşünmüyorum.Daha fazla hızıyla ve çevikliğiyle adam geçen birisi Dia.

Aynen katılıyorum. Profili tam yerinde.

Jaswege
11.Mart.2011, 20:34
Madem Hızı ve Çevikliğiyle ön planda o halde Çeviklik neden 15? Onun da 17 olması gerekmez mi ? Yanlış anlaşılmasın ben Dia 15 ten aşağı özelliği olmayan bir oyuncu olsun demiyorum. Sadece dribbling ve tekniğinin bu kadar düşük olmasını haketmediğini düşünüyorum. Hız ve çeviklik olmadan bir futbolcu rakibi geçemez doğru ama bu geniş alanlar için geçerlidir. Dar alanda, birebirde oyuncu geçmek, 2 kişi arasından çıkarmak (veya ordan pas aktarmak, topu geçirmek anlamında) teknik ister, yaratıcılık ister.
Teknik demek topa sahip olmak demek değil midir? Topu ayağında gevelemeden yapman gerekeni yapmak değil midir? Bileklere hakim olmak değilmidir? Abartıya kaçmadan adam geçmek, çalım yapmak değilmidir?
Değil diyorsanız o zaman tekniğin tanımını yapın bende öğreniyim(Ciddi anlamda).

perpetua
12.Mart.2011, 01:52
Değil diyorsanız o zaman tekniğin tanımını yapın bende öğreniyim(Ciddi anlamda).
Ilk temas disinda topa hakimiyet. Topa hukmetme becerisi.

Jaswege
15.Mart.2011, 19:30
Ilk temas disinda topa hakimiyet. Topa hukmetme becerisi.

Peki bu özellik Dia'da 20 üzerinden 13 derecesinde mi mevcut?

malpince
24.Mayıs.2011, 23:23
Dia'mi cok hizli yoksa rakip defanslarmi cok yavas bunuda iyi gozlemlemek gerekiyor , Dia kesinlikle cok hizli bir adam ama hizi 18 kesinlikle degil , hiz / hizlanma bence 16 - 17 olmali

o zaman baroşun hız hızlanması nasıl 15-16 oluyor bu düşünceyle ki baroş bir nebze daha ağır olan stoperlerle uğraşıyor. böyle düşüneceksek herkesinki düzeltilmeli ki young boys maçında da dia çok iyi futbol oynamıştı, açın izleyin. dianın hızlanması bence 19 hatta 20 bile olabilir. adam bir anda hızlanıyor... hız: 18 hızlanma: 19 uygundur bence...

RasAnt
26.Haziran.2011, 18:17
Dia gerçekten çok hızlı sanırım 17 17 accelaration 20 hız 17 de kalmalı.

goosfraba
27.Haziran.2011, 17:44
sercan yıldırım'dan kesinlikle daha hızlı.

sercan'ın hız 18, hızlanma 19

dia'nın her ikisi de 17.

eğer ki sercan'ın hız ve hızlanması bu şekilde kalacaksa dia'nın her ikisi de 20 olmalı.

ekstra: http://www.youtube.com/watch?v=By0-4erhSNI (http://forum.turksportal.net/vb//redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2F watch%3Fv%3DBy0-4erhSNI)

RasAnt
27.Haziran.2011, 19:13
Bu herife hızlanma 20 verilmesse hangi adama verilir ki ? At gibi herif o nasıl koşmadır yahu bunun tek eksiği bitiriciliği diğer türlü çok sağlam topçu olacak,bitiriciliğinide geliştirir inş

fbdevil190737
27.Haziran.2011, 19:20
Katılıyorum en azından hız 18 , hızlanma 19 olmalı .

William Rookwood
27.Haziran.2011, 19:21
Topu çok iyi sürüyor 17-18 hız iyidir. Dribbling 18, hız 17, hızlanma 18

fbdevil190737
27.Haziran.2011, 19:24
Topu çok iyi sürüyor 17-18 hız iyidir. Dribbling 18, hız 17, hızlanma 18

Bu konuda katılıyorum umarım 11 . 3 'de ki gibi teknik 13 , top sürme 14 olmaz . En azından teknik 15 , top sürme 16'yı hakediyor bu adam .

William Rookwood
27.Haziran.2011, 19:52
Topu öyle bir sürüyor ki çok acayip halen çözemedim Afrikalılara özel birşey olsa gerek :n:

RasAnt
27.Haziran.2011, 19:57
Accelaration(Hızlanma) - 20
Pace(Hız) - 19
Dribbling(Top sürme) - 16
Technique - 15

Uzun zmandır oynamıyorum fm hatırladığım en belirgin artması gerekn özellikleri bunlar,başka mental olarak off the ball(topla buluşma),flair(oyuna etki) ve creativity(yaratıcılık) bunlardada artışa gidilmeli.

BleedingMoon
27.Haziran.2011, 20:09
dribling 18 çok fazla. dribling 15, teknik 14, hız 17, hızlanma 19 olmalı bence. flair 15 seviyesinde olduğundan tekniği çok yüksek olmasa da çok rahat adam geçiyor.

KanaKe
27.Haziran.2011, 20:11
fazla degisiklik beklemeyin oyuncularda :) fb arastirmacisi arkadas 2012 icin arastirma sefine devrettigini söylemisti arastirma sefi malum fazla oyuncular üzerinde oynama yapmayi sevmeyen birisi yani 15-16 degerlerini bile görürseniz sükredin..

RasAnt
27.Haziran.2011, 20:16
Nasıl ya madem işi bu işini yapsın yapmayacaksa kalabalık etmesin gençlerin önünü açsın,oyuncu üzerinde oynamayı sevmiyor diye biz kötü oyun oynamak zorundamıyız.

fbdevil190737
27.Haziran.2011, 21:05
Katılıyorum araştırmacıların en uygun profili yansıtmaları lazım boşu boşuna araştırmacı olmuyorlar yani .

alegz
28.Haziran.2011, 07:09

İnanılmaz bir yorum.

Bana Dia'dan hızlı bir futbolcu ismi söyler misin? Topla veya Topsuz?

perpetua
28.Haziran.2011, 14:04
İnanılmaz bir yorum.

Bana Dia'dan hızlı bir futbolcu ismi söyler misin? Topla veya Topsuz?

Turkiye'de yoksa (veya azsa) dunyada da yok diyebilirmiyiz?

Ligimizde oyle pek fazla da ruzgar gibi hizli adam yok maalesef. Vasatlar arasinda iyi birisi icin dunya capinda diyemeyiz kolay kolay.

A.FaruK
28.Haziran.2011, 14:08
Yanlış anlaşılmasın merak ettiğim konu şu. Ligimizdeki oyuncuların değerleri girilirken kıstas bu süper lig değilmidir? Veriler girilirken diğer ülkelerdeki oyuncularlada karşılaştırılıyor mu ?

RasAnt
28.Haziran.2011, 14:33
Bir kişi bana Dia'dan hızlı,dünya veya avrupa üstünde 5 isim yazabilirmi.Vasatların arasında iyi oyuncuymuş Dia görelim kim varmış Diadan hızlı

goosfraba
28.Haziran.2011, 14:35
oyundaki verilere göre sercan yıldırım'la karışlaştırabiliriz dia'yı.

William Rookwood
28.Haziran.2011, 14:37
Türkiye'de en hızlı kanat oyuncuları

Pino
Dia
Stoch
Quaresma

Santrafor olarakta Sercan

Revolution
28.Haziran.2011, 14:41
Bir kişi bana Dia'dan hızlı,dünya veya avrupa üstünde 5 isim yazabilirmi.Vasatların arasında iyi oyuncuymuş Dia görelim kim varmış Diadan hızlı

Hemen sayıyorum düşündüğümde ilk aklıma gelen isimleri.

Blaszcykowski
Saviola
Lennon
Walcott
Abate
Wright-Phillips
Ashley Young
Agbonlahor
Victor Obinna
Farfan
Martins
Palacio
Eto'o
Dani Alves
Neymar
Marcelo
Di Maria

A.FaruK
28.Haziran.2011, 14:44
Anlamadığım nokta şu neye göre kıyaslıyosunuz şu bundan daha hızlı yada şuna göre bu yavaş falan gibilerinden. Adamda hız tabelası mı var anlamadım ki kaç yapıyo ona mı bakıyosunuz.

Revolution
28.Haziran.2011, 14:47
Anlamadığım nokta şu neye göre kıyaslıyosunuz şu bundan daha hızlı yada şuna göre bu yavaş falan gibilerinden. Adamda hız tabelası mı var anlamadım ki kaç yapıyo ona mı bakıyosunuz.
Gözlemlediğim kadarıyla yazdım Faruk. Yazdığım hangi isimden hızlı diyebilirsiniz ki Dia için. Hiçbirinden hızlı değil. Dia hızlı bir futbolcu ama arkadaş diyor ki Dünya ve Avrupa'da 5 oyuncu yok Dia'dan hızlı. Yok artık. Yukarıda 18 değerlerinden filan bahsedilmiş. Yazdığım tüm futbolcular gözle görülür şekilde hızlı Dia'dan.

fbdevil190737
28.Haziran.2011, 14:47
Sercan'la kıyaslarsak çeviklikleri aynı ikisininde 15 , Dia'nın hız-hızlanma , 17-17 , Sercan'ın 18-19 bunu kıstas alırsak en az Dia'nın da hız-hızlanma olarak Sercan'la aynı değerler verilmeli , ben Dia'nın Sercan'dan hız-hızlanma olarak izlediğim kadarı ile eksiği değil fazlasının olduğunu düşünüyorum . Özellikle geniş alanda çok daha hızlıdır Dia Sercan'dan .

A.FaruK
28.Haziran.2011, 14:52
Gözlemlediğim kadarıyla yazdım Faruk. Yazdığım hangi isimden hızlı diyebilirsiniz ki Dia için. Hiçbirinden hızlı değil. Dia hızlı bir futbolcu ama arkadaş diyor ki Dünya ve Avrupa'da 5 oyuncu yok Dia'dan hızlı. Yok artık. Yukarıda 18 değerlerinden filan bahsedilmiş. Yazdığım tüm futbolcular gözle görülür şekilde hızlı Dia'dan.

Kardeşim yanlış anlama belkide onlardan yavaştır lafım yok o adam demiş Avrupada 5 oyuncu yok ondan hızlı sende diyorsun ki bende gözlemlediğim kadarıyla şunlar şunlar hızlıdır ondan diye. Yani bu göz kararıyla olcak bi iş değilki. Bide şöyle bir muhabbet dönüyor Türkiyede hızlı falan. Bunun kıstas'ı nedir onuda anlayamadım bi türlü.

Revolution
28.Haziran.2011, 14:55
Kardeşim yanlış anlama belkide onlardan yavaştır lafım yok o adam demiş Avrupada 5 oyuncu yok ondan hızlı sende diyorsun ki bende gözlemlediğim kadarıyla şunlar şunlar hızlıdır ondan diye. Yani bu göz kararıyla olcak bi iş değilki. Bide şöyle bir muhabbet dönüyor Türkiyede hızlı falan. Bunun kıstas'ı nedir onuda anlayamadım bi türlü.
Sen de haklısın kardeşim yanlış anlamadım zaten :) Bence kıstası hangi ülke olursa olsun geneldir tüm Dünya üzerindedir. Yoksa lige göre kıstas alınsa bu değerler Alex dünyanın en iyi futbolcusu olurdu Fm'de :D

RasAnt
28.Haziran.2011, 14:58
Hemen sayıyorum düşündüğümde ilk aklıma gelen isimleri.

Blaszcykowski
Saviola
Lennon
Walcott
Abate
Wright-Phillips
Ashley Young
Agbonlahor
Victor Obinna
Farfan
Martins
Palacio
Eto'o
Dani Alves
Neymar
Marcelo
Di Maria

Ben Diadan hızlı dedim eşdeğer veya düşük demedim.Burda Lennon,Walcott,Young ve Philips var Diayla eşdeğer diğerleri yetişemez.

A.FaruK
28.Haziran.2011, 15:00
Sen de haklısın kardeşim yanlış anlamadım zaten :) Bence kıstası hangi ülke olursa olsun geneldir tüm Dünya üzerindedir. Yoksa lige göre kıstas alınsa bu değerler Alex dünyanın en iyi futbolcusu olurdu Fm'de :D

Alex konusunda çok haklısın ona lafım yok yalnız Dia'nın hızı konusu tartışmaya açık bir konu neyse ben daha bişey yazmıyım. Araştırmacısı vardır o düşünsün bunuda (: (:

Revolution
28.Haziran.2011, 15:08
Ben Diadan hızlı dedim eşdeğer veya düşük demedim.Burda Lennon,Walcott,Young ve Philips var Diayla eşdeğer diğerleri yetişemez.
Lennon,Walcott, Young ve Phillips'i eşdeğer görüyorsan zaten diğer hakikatten de yetişemez. Hatta Pino diğerlerinden daha hızlı kesinlikle Marcelo, Farfan, Martins'ten bile :)

Alex konusunda çok haklısın ona lafım yok yalnız Dia'nın hızı konusu tartışmaya açık bir konu neyse ben daha bişey yazmıyım. Araştırmacısı vardır o düşünsün bunuda (: (:
Haklısın Faruk :)

eng1n
28.Haziran.2011, 15:23
Dia Sercan'dan yavaş mı ? Dia'ya Sercan kadar değer verilmeli veya Sercan'ın hız değeri düşürülmeli.

goosfraba
28.Haziran.2011, 15:26
Lennon,Walcott, Young ve Phillips'i eşdeğer görüyorsan zaten diğer hakikatten de yetişemez. Hatta Pino diğerlerinden daha hızlı kesinlikle Marcelo, Farfan, Martins'ten bile :)

galiba pino konusunda ironi yaptın :)

RasAnt
28.Haziran.2011, 15:26
Pinoyu izlemediğim için yorum yapamam ama Dia'yı çok izledim aynı şekilde saydığım 4 futbolcununda hızları ortada Walcot sadece hızıyla iş yapıyor neredeyse o yüzden onun özelliği yanlış hatırlamıyorsam 20 20 di ben Diaya accelaration 20 pace 19 dedim normal bence arada büyük fark yok.Pace özelliği Walcottan 1 veya 2 değer düşük olabilir ancak accelaration bu adamın 19 veya 20 dir.Ben 20 de ısrarcıyım ama 19 verilirse 2013 te 20 verilir eminim.

perpetua
28.Haziran.2011, 15:53
Yanlış anlaşılmasın merak ettiğim konu şu. Ligimizdeki oyuncuların değerleri girilirken kıstas bu süper lig değilmidir? Veriler girilirken diğer ülkelerdeki oyuncularlada karşılaştırılıyor mu ?

Pek tabii oyle olmali. Takimlar sadece ligde oynadiginda tabii bu gozden kaciyor.

Dia hizlanma 17, hiz 15 olarak geldi Fransa'dan.

Burada 20 deniliyorsa, dusunun Fransa ile bizim aramizdaki hiz farkini.

Revolution
28.Haziran.2011, 16:21
galiba pino konusunda ironi yaptın :)

Tabii ki :D

Revolution
28.Haziran.2011, 16:23
Pinoyu izlemediğim için yorum yapamam ama Dia'yı çok izledim aynı şekilde saydığım 4 futbolcununda hızları ortada Walcot sadece hızıyla iş yapıyor neredeyse o yüzden onun özelliği yanlış hatırlamıyorsam 20 20 di ben Diaya accelaration 20 pace 19 dedim normal bence arada büyük fark yok.Pace özelliği Walcottan 1 veya 2 değer düşük olabilir ancak accelaration bu adamın 19 veya 20 dir.Ben 20 de ısrarcıyım ama 19 verilirse 2013 te 20 verilir eminim.

Diger saydigim oyuncularin hicbirini izlemediginiz belli zaten. Pino konusu ironiydi.

sui generis
28.Haziran.2011, 16:27
ben yeni yapılan yorumların tamamını okudum. ama bunun cevabını göremedim: şimdi gelecek sezon sercan yine dia'dan daha mı hızlı olacak

Revolution
28.Haziran.2011, 16:30
ben yeni yapılan yorumların tamamını okudum. ama bunun cevabını göremedim: şimdi gelecek sezon sercan yine dia'dan daha mı hızlı olacak

Bunun cevabini Fenerbahce ve Bursaspor arastirmacisi verebilir.

goosfraba
28.Haziran.2011, 16:34
bursaspor araştırmacısının sercan hakkındaki yorumu.

Hız düşmücek milakis artacak. Saçma bir durum yok. Saçma bir durum varsa oda senın bu yazdıgın mesajdır...

Bu arada ufak bir bilgi;

Set Pa konuldu. -9 kalktı. CA aynı gibi kalacak. Pa çok düştü. 150-160 arasında. Bilginiz olsun

RasAnt
28.Haziran.2011, 16:35
Pek tabii oyle olmali. Takimlar sadece ligde oynadiginda tabii bu gozden kaciyor.

Sercanın hızlanması 19 olduğu için 20 deniyor.Diaya 20 diyoruz olay oluyor,Sercan 19 olunca onun özelliği hız deniyor,alakaya maydonoz yani.

Sercanın Diadan daha hızlı olduğunu iddaa etmiyorsunuz umarım.

A.FaruK
28.Haziran.2011, 16:38

Teşekkür ediyorum açıklama için. Sadece diğer kıyaslamardan rahatsız oldum bu yüzden sordum. Ama Sercan'ın hız ve hızlanması artacaksa Dia'da yine gözden geçirilebilir kanaatindeyim .

Night_Mare17
28.Haziran.2011, 16:45
Keita'ya 17 hız verilirken Dia'ya 18 den yüksek verilmemeli.

RasAnt
28.Haziran.2011, 16:51
Keita'ya 17 hız verilirken Dia'ya 18 den yüksek verilmemeli.

Accelaration(hızlanma) - 20
Pace (Hız) - 18-19-20

benim şu adam için tek kesin görüşüm ve olması gerekn HIZLANMA 20

perpetua
28.Haziran.2011, 17:27
Sercanın hızlanması 19 olduğu için 20 deniyor.Diaya 20 diyoruz olay oluyor,Sercan 19 olunca onun özelliği hız deniyor,alakaya maydonoz yani.

Sercanın Diadan daha hızlı olduğunu iddaa etmiyorsunuz umarım.

Ikisini cayira cikartip yaristirmadim. Siz yaristirdiysaniz iddia etme hakkina shipsiniz.

William Rookwood
28.Haziran.2011, 17:32
11.2'de Pino'nun hızı 17 hızlanma 17'ydi. 11.1'de sanırım 15 falandı. 11.3 te ise ikiside 16 oldu. Bu profilleri kim yapıyor bilmiyorum ama futbolcu sakatlanmasına göre yaptığı apaçık belli.

RasAnt
28.Haziran.2011, 18:11
Ikisini cayira cikartip yaristirmadim. Siz yaristirdiysaniz iddia etme hakkina shipsiniz.

Cevaba bakınız bu zihniyetteki kişilerden çıkıyor demkki profiller size kolay gelsin.

fbdevil190737
28.Haziran.2011, 18:23
Sercan'ın hızı aynı kalacaksa , Dia'ya da göz atılmalı birçok kişi tarafından tepki çekebilir bu . Keza tekniksel özellikleri'de mutlaka artırılmalı . Fransa'da iken teknik-top sürme 16 idi . Umarım araştırmacılar fikirlerimizi yansıtırlar .

perpetua
28.Haziran.2011, 18:33
Cevaba bakınız bu zihniyetteki kişilerden çıkıyor demkki profiller size kolay gelsin.

Cevapta bir sey yok. Dusunce yazmak baska (genelde bu tip cumleler bence kelimesini icerir), iddia etmek baska.

perpetua
28.Haziran.2011, 18:36
Sercan'ın hızı aynı kalacaksa , Dia'ya da göz atılmalı birçok kişi tarafından tepki çekebilir bu . Keza tekniksel özellikleri'de mutlaka artırılmalı . Fransa'da iken teknik-top sürme 16 idi . Umarım araştırmacılar fikirlerimizi yansıtırlar .

Fransa'dan gelen bir cok oyuncunun teknik ve dripling ozellikleri dusuyor bizde. Aramizda olan bir farklilik bu da. Belki de ligdeki bir cok oyuncunun teknigi yukselmeli ki bu farklilik ortadan kalksin.

Bence Dia pek teknik becerisi olan bir futbolcu degil. Dengesi ve hizi sayesinde topu ileri atip kosan tipte bir oyuncu.

Not:
Guti: 19
Alex: 18
Andre Santos/Emre Belozoglu: 17
Stoch: 16

Gercekten diger bu oyunculara verilen teknik degerlerinden sonra Dia'ya 16 uyar mi? Bence uymuyor. Bu nedenle de Dia'nin teknigi daha alt seviyelerde.

KanaKe
28.Haziran.2011, 18:38
aslinda toplanip SI ye mail felanmi atsak :) cok ciddiyim bu konuda oyuncularin özellikleri adam gibi gercege göre yansitilmayinca insanin türkiye liginde oynayasi gelmiyor ingiliz ispanyol alman fransiz arastirmacilar bir oyuncunun özelligi yükseltirken dünyadaki diger oyuncular ile karsilastiriyorlarmi acaba cok merak ediyorum :) bizim arastirma ekibindeki mantik o adamlarda yok bence oldugunu sanmiyorum SI nin kriterleri felan deniyor öyle bir kriter felanda yok sanki siz dia ya hiz hizlanma 20 verseniz adamlar hop ne yapiyorsunuz mu diyecek milleti uyutmanin alemi yok bu isi yapacaksaniz oyuncularin isteklerine karsilik vermek zorundasiniz onlarla laf dalasina girmek sizi yükseltmez alcaltir.

perpetua
28.Haziran.2011, 18:48
aslinda toplanip SI ye mail felanmi atsak :) cok ciddiyim bu konuda oyuncularin özellikleri adam gibi gercege göre yansitilmayinca insanin türkiye liginde oynayasi gelmiyor ingiliz ispanyol alman fransiz arastirmacilar bir oyuncunun özelligi yükseltirken dünyadaki diger oyuncular ile karsilastiriyorlarmi acaba cok merak ediyorum :) bizim arastirma ekibindeki mantik o adamlarda yok bence oldugunu sanmiyorum SI nin kriterleri felan deniyor öyle bir kriter felanda yok sanki siz dia ya hiz hizlanma 20 verseniz adamlar hop ne yapiyorsunuz mu diyecek milleti uyutmanin alemi yok bu isi yapacaksaniz oyuncularin isteklerine karsilik vermek zorundasiniz onlarla laf dalasina girmek sizi yükseltmez alcaltir.

Biz olabildigince objektif bir sekilde ve hem bize verilen kriterler, hem de diger oyuncularla karsilastirma yaparak veritabanini ortaya cikartmakla yukumluyuz. Istediginiz mail'i atabilirsiniz SI'a. Alacaginiz cevaplar:

1. Arastirma ekibine katilip katki saglayabilirsiniz
2. Ozellikler konusunda farkli goruslere sahipseniz, bunu detayli bir sekilde nedenlerini anlatarak arastirmacilarin fikrini degistirmeye calisabilirsiniz.

ikilisinden birisi olur.

fbdevil190737
28.Haziran.2011, 19:10
Fransa'dan gelen bir cok oyuncunun teknik ve dripling ozellikleri dusuyor bizde. Aramizda olan bir farklilik bu da. Belki de ligdeki bir cok oyuncunun teknigi yukselmeli ki bu farklilik ortadan kalksin.

Bence Dia pek teknik becerisi olan bir futbolcu degil. Dengesi ve hizi sayesinde topu ileri atip kosan tipte bir oyuncu.

Not:
Guti: 19
Alex: 18
Andre Santos/Emre Belozoglu: 17
Stoch: 16

Gercekten diger bu oyunculara verilen teknik degerlerinden sonra Dia'ya 16 uyar mi? Bence uymuyor. Bu nedenle de Dia'nin teknigi daha alt seviyelerde.

Bakın sizi anlıyorum bir nevi haklısınız da ancak Dia en az 15'i hakeden bir oyuncu , sadece dengesi ve hızı ile oynasaydı ( tüm oynadığı maçları izledim ) ancak geniş alanda adam eksiltebilirdi ama Dia her pozisyonda adam eksiltme becerisi olan bir oyuncu bu videolardan da bu anlaşılabilir .

http://www.youtube.com/watch?v=Fp7Y_jehjdQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RkZcSEX6Py8&feature=related

Umarım bu konuda hak vererek en uygun profili yansıtacağınızı düşünüyorum Dia'ya tekniksel ve fiziksel özellikleri bakımından . Teşekkürler .

eng1n
28.Haziran.2011, 19:23
Bakın sizi anlıyorum bir nevi haklısınız da ancak Dia en az 15'i hakeden bir oyuncu , sadece dengesi ve hızı ile oynasaydı ( tüm oynadığı maçları izledim ) ancak geniş alanda adam eksiltebilirdi ama Dia her pozisyonda adam eksiltme becerisi olan bir oyuncu bu videolardan da bu anlaşılabilir .

http://www.youtube.com/watch?v=Fp7Y_jehjdQ&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=RkZcSEX6Py8&feature=related

Umarım bu konuda hak vererek en uygun profili yansıtacağınızı düşünüyorum Dia'ya tekniksel ve fiziksel özellikleri bakımından . Teşekkürler .

Şu videoları izleyince tekrardan hatırladım (Dikkat Klişe) Bu adam düzgün topa vurabilse bizde oynamazmış.

KanaKe
28.Haziran.2011, 19:48
Biz olabildigince objektif bir sekilde ve hem bize verilen kriterler, hem de diger oyuncularla karsilastirma yaparak veritabanini ortaya cikartmakla yukumluyuz. Istediginiz mail'i atabilirsiniz SI'a. Alacaginiz cevaplar:

1. Arastirma ekibine katilip katki saglayabilirsiniz
2. Ozellikler konusunda farkli goruslere sahipseniz, bunu detayli bir sekilde nedenlerini anlatarak arastirmacilarin fikrini degistirmeye calisabilirsiniz.

ikilisinden birisi olur.
Yerim garanti diyorsunuz yani biz ne yaparsak yapalim :) tabi saka bir yana benim arastirma ekibi ile kesinlikle bir alip veremedigim yok fakat yillardir söylüyoruz türkiye liginde nedense oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor ve yeni transfer olan oyuncular ertesi sezon pat diye düsürülüyor.. arkadasin verdigi vidyolarda da acikca görülüyorki dia hem teknik hemde süratli bir oyuncu sizin dediginiz gibi topa vurupta süratle adam gecen bir oyuncu degil gayet iyi teknigi var stocha 16 teknik veriliyorsa dia yada bu verilebilir hiz hizlanma konusunda da kesinlikle 18-19 luk degerleri hakeden bir oyuncu neden hala aksinde israr ediyorsunuz anlamiyorum.. biz ne zaman adam gibi hakettikleri degerleri alan oyuncularla türkiye liginin keyfini cikarabilecegiz bu oyunda? her versiyonda ya tr liginde oyuna direk etki eden buglar olur yada oyunculara hakettikleri degerler verilmez.. yavas yavas si games in türk oyunculara gicikligi oldugunu düsünmeye basladim..

Revolution
28.Haziran.2011, 19:56
Dia'nın hız-hızlanmasının 20 olduğunu iddia ediyorsunuz sonra da "bu zihniyetle bu profil oluşması normal...." , "yerim garanti diyorsunuz..." , "20 verseniz SI Games hop 1 dakika mı diyecek..." vs vs diyorsunuz. Adamlar oyunu gerçekçi yapmaya çalışıyor, Türk Ligi'ndeki oyuncuları şişirmek değil. O işi genelde Şili araştırmacıları yapıyorlar. Son yıllardaki profiller, en gerçekçi profiller bana kalırsa. Çok iyi gözlemlenmiş oyuncular.

SAİT71
28.Haziran.2011, 20:10
Dia 20 olmazda 19 olur. Sonuçta adam şimşek gibi hızlanıyor. Özellikle topu alınca daha iyi gidiyor. Tr standartlarının çok üzerinde.

Usain Bolt mu olması lazım illa 19-20 alması için. Eğer Bolt futbolcu olsaydı hiç bir oyuncu 20 değerinin yakınına bile gelemezdi...

Revolution
28.Haziran.2011, 20:12
Dia 20 olmazda 19 olur. Sonuçta adam şimşek gibi hızlanıyor. Özellikle topu alınca daha iyi gidiyor. Tr standartlarının çok üzerinde. Usain Bolt mu olması lazım illa 19-20 alması için.

Eğer Bolt futbolcu olsaydı hiç bir oyuncu 20 değerinin yakınına bile gelemezdi...
Dia çok hızlı futbolcu ama Hız-Hızlanmasının 20 olacak kadar değil. Bir önceki sayfada Dia'dan bence hızlı olan futbolcuları yazdım. Blazscykowski'nin hızıyla aynı değil Dia'nın hızı kesinlikle yani.

perpetua
28.Haziran.2011, 20:13
Yerim garanti diyorsunuz yani biz ne yaparsak yapalim :) tabi saka bir yana benim arastirma ekibi ile kesinlikle bir alip veremedigim yok fakat yillardir söylüyoruz türkiye liginde nedense oyunculara hakettikleri degerler verilmiyor ve yeni transfer olan oyuncular ertesi sezon pat diye düsürülüyor.. arkadasin verdigi vidyolarda da acikca görülüyorki dia hem teknik hemde süratli bir oyuncu sizin dediginiz gibi topa vurupta süratle adam gecen bir oyuncu degil gayet iyi teknigi var stocha 16 teknik veriliyorsa dia yada bu verilebilir hiz hizlanma konusunda da kesinlikle 18-19 luk degerleri hakeden bir oyuncu neden hala aksinde israr ediyorsunuz anlamiyorum.. biz ne zaman adam gibi hakettikleri degerleri alan oyuncularla türkiye liginin keyfini cikarabilecegiz bu oyunda? her versiyonda ya tr liginde oyuna direk etki eden buglar olur yada oyunculara hakettikleri degerler verilmez.. yavas yavas si games in türk oyunculara gicikligi oldugunu düsünmeye basladim..

Ciksinlar Avrupa liginde ceyrek final-yari final oynasinlar. Sampiyonlar liginde guruptan ciksinlar, ceyrek final oynasinlar biz de dusurmeyelim.

Mevcut ozelliklerle bile insanlar ne kadar kolay bu seviyelere geldiklerini, sampiyon olduklarini yazar/gosterirken. Bunlari ilk sezonda basarmak bu kadar kolayken yuksek tutulmasini kim, nasil aciklayabilir.

Senin Besiktas'in Dinamo Kiev'den bilmem kac gol yiyerek eleniyor. Fenerbahce once Young Boys, sonra PAOK'a eleniyor. Galatasaray ismini bile hatirlamadigim bir takima eleniyor. Sonra bu takimlar neden daha yuksek degil diye soruluyor.

Rica ediyorum, biraz goz gezdirin diger liglere. Turkiye ligi su anda bile olmasi gerektigindan daha yuksek. Buna 3 buyukler de dahil. Oyundaki mevcut takim kaliteleri ile bu takimlarin gecen yil en azindan avrupa liginde ceyrek final oynamalari lazimdi.

Diger arastirmacilarin hepsi Turkiye neden bu kadar abartili diye soylenirken ben bizdeki carpik duzen, tecrubesiz teknik direktor vs. vs. bahane uretiyorum, siz hala dusuk diyorsunuz.

Bunun bir orta noktasi olmali. Bu orta nokta da herhalde oldugumuz yer diyorum.

sui generis
28.Haziran.2011, 20:22
abi ben zaten çıkıpta sana 20 yapın diyemiyorum. ama şu ülkede sercan o hız/hızlanmaya sahipse, dia'nın da ondan daha hızlı olduğu düşünülüyorsa dia'nın da 19-20 falan olması gerekir. ki sercanın hızı düşmeyecekmiş aksine artacakmış

Night_Mare17
28.Haziran.2011, 20:38
Accelaration(hızlanma) - 20
Pace (Hız) - 18-19-20

benim şu adam için tek kesin görüşüm ve olması gerekn HIZLANMA 20

O zaman Keita Hızlanma 25 Pace 21-22-23 falan almalıydı hey Allah'ım ya.

Chivalry
28.Haziran.2011, 20:40
Yanlış söylüyorsunuz sercanın profili hatalı diye dianın ki arttırılamaz sercanın ki düşürülebilir. Ayrıca şunu da göz önüne almak lazım topsuz hız yalnız hız ile alakalıyken topla beraber hız, hız+top sürme+ teknik ile alakalıdır. Dia'nın tekniğinin çok iyi olduğunu düşünmüyorum adam geçerken ani dönüşler ve biranda hızlanarak geçiyor videolarda izlediğiniz o peşpeşe 3 kişiyi geçerken teknikle alakalı birşey göremedim heralde o kadar hıza sahip herhangi biri o top çekip yanından yürüme hareketini yapabilirdi. hız 17-18 acc 20 teknik 13 dribbling 17 değerini alabilir. Ancak bu oyuncunun hızına ne kadar kısa sürede ulaştığı görülüyor böyle olmasaydı dar alanda bu kadar rahat adam geçemezdi.

MeMo
28.Haziran.2011, 20:41
O zaman Keita Hızlanma 25 Pace 21-22-23 falan almalıydı hey Allah'ım ya.

Keita,Dia'dan daha hızlı diye bir kesinlik mi var yoksa Keita'yı daha çok seviyorsun diye Keita daha mı hızlı olmalı ?

RasAnt
28.Haziran.2011, 20:54
Ne keitası arkadaş bunlar böyle şimdi biri çıkar sabri der.

perpetua
28.Haziran.2011, 21:15
Hiz konusunda israr edenlere rica. Yan yana kostugu (veya rakip oyuncunun yan yana kosmaya calistigi) bir kac pozisyon ekleyip, karsisindaki oyuncunun hizini ve hizlanmasini da ekleyin.

Ligde zaten 11-12'den fazla hizi olan 1-2 tane stoper var. Beklerde 13 ustunde 1-2 adam var. Bunlarla karsilastirip 20 denilmesi cok cok yanlis.

fbdevil190737
28.Haziran.2011, 21:27
Hiz konusunda israr edenlere rica. Yan yana kostugu (veya rakip oyuncunun yan yana kosmaya calistigi) bir kac pozisyon ekleyip, karsisindaki oyuncunun hizini ve hizlanmasini da ekleyin.

Ligde zaten 11-12'den fazla hizi olan 1-2 tane stoper var. Beklerde 13 ustunde 1-2 adam var. Bunlarla karsilastirip 20 denilmesi cok cok yanlis.

Tamam 20 olmayabilir , zaten hız , hızlanma gibi özellikleri 20 olan fazla oyuncu yok oyunda ancak .

Hiç yoktan hız 18 , hızlanma 18-19 olursa abartılmış olmaz gibime geliyor .

MeMo
28.Haziran.2011, 21:33
Gökay'ın pa'sı konusunda Gökay'ın iyi bir oyuncu olması için bir iyileştirmeye gidilmek yerine maksimumuna ulaşması gerektiğinin söylenmesinden sonra Dia'nın hızı için bekler yavaş gibi bir bahane daha geldi.

Tüm bunlar olurken Sercan'ın zaten iyi olan hızı hiç bir açıklamasız arttırılacak araştırmacıya göre.

perpetua
28.Haziran.2011, 22:44
Gökay'ın pa'sı konusunda Gökay'ın iyi bir oyuncu olması için bir iyileştirmeye gidilmek yerine maksimumuna ulaşması gerektiğinin söylenmesinden sonra Dia'nın hızı için bekler yavaş gibi bir bahane daha geldi.

Tüm bunlar olurken Sercan'ın zaten iyi olan hızı hiç bir açıklamasız arttırılacak araştırmacıya göre.

Ligimiz kaliteli bek ve stoper dolu degil mi? :) O yuzden milli takimimiz kaliteli stoper ve bekleri ile taniniyor.

William Rookwood
28.Haziran.2011, 23:14
Dia iyi futbolcu ben severimı Galatasaraylı olmama rağmen. Hatta her afrikalıyı severim Niang Dia Yobo aç susuz yırtıcıdır afrika oyuncusu 1 afrikalıyı 10 tane messiyi değişmem o derece severim yani. O cüssesine rağmen çok kıvrak ve hızlı bir oyuncu top sürmesi 17 hız hızlanma 17 17 çeviklik 18 olursa tadından yenmez. Hızına takılıp kalmayın derim ne oyuncular biliyorum hızı 15 olupta çeviklik özelliği 19 olduğundan dolayı çok hızlı koştuğunu.

Birde benim şuana kadar gördüğüm en hızlı oyuncu David Odonkor

KanaKe
29.Haziran.2011, 00:34
beyler benim söyledigim 20 zaten öylesine bir örnekti ben 20 hakediyor demedim 18-19 hakediyor dedim fakat kalkip 20 verseniz si games itiraz mi edecek yani bu sadece dia icin degil tr liginde herhangi bir oyuncu icinde gecerli.. benim söylemeye calistigim olay buydu sigamesin oyuncularin özelliklerini tek tek inceleyecegini hic sanmiyorum.

Night_Mare17
29.Haziran.2011, 02:23
Keita,Dia'dan daha hızlı diye bir kesinlik mi var yoksa Keita'yı daha çok seviyorsun diye Keita daha mı hızlı olmalı ?

Hayır sevdiğimden değil Dia'nın Keita'dan hızlı olmadığından diyorum . Eşdeğer olabilir.

MeMo
29.Haziran.2011, 13:06
Ligimiz kaliteli bek ve stoper dolu degil mi? :) O yuzden milli takimimiz kaliteli stoper ve bekleri ile taniniyor.

Olabilir ben yanlış demedim zaten.Ama neden ben bu olayı sadece Dia'nın hızı konusunda gördüm ? Sercan'da görmedim mesela bir örnek.

ForsakeN
29.Haziran.2011, 13:17
Hayır sevdiğimden değil Dia'nın Keita'dan hızlı olmadığından diyorum . Eşdeğer olabilir.

Ya Dia'yı izlememişsiniz ya da Keita'yı izlemememişsiniz. Veyahut koyu bir Keita hayranısınız, gözünüz başka birşey görmüyor.

goosfraba
29.Haziran.2011, 13:20
dia'yı direk sercan ile karşılaştırsak mesela?

o da ligde aynı beklere karşı oynuyor...

fbdevil190737
29.Haziran.2011, 13:40
dia'yı direk sercan ile karşılaştırsak mesela?

o da ligde aynı beklere karşı oynuyor...

Kesinlikle katılıyorum . Baştan beri de savunduğum bu bu iki oyuncunun çeviklikleri aynı ( 15 ) o zaman Dia'ya da sercan ile aynı hız hızlanma değerleri verilmeli . Ben Dia'nın Sercan'dan hız olarak alt seviyede olduğunu düşünmüyorum . Hatta diğer taraftarların gözünden de görülmek isteniyorsa anket dahi açılabilir .

C h A o S
29.Haziran.2011, 13:55
Sercan'ın hız değerleri Dia'dan yüksek olursa bana göre araştırmacıların hatası olur.Sercan'ın hız:15 hızlanma:16 idealdir.Dia'nın ise Hız17-Hızlanma:18 olabilir.

perpetua
29.Haziran.2011, 14:48
Olabilir ben yanlış demedim zaten.Ama neden ben bu olayı sadece Dia'nın hızı konusunda gördüm ? Sercan'da görmedim mesela bir örnek.

Iste bu nedenle cikmamis oyunda/yayilmamis veritabaninda kim ne olacak gibi aciklamalarin yapilmasina karsiyim.

Pekala biz de kendi icimizde bu tip karsilastirmalari yapiyoruz. Sercan X olacaksa, Dia Y olur deme hakkiniz pek tabii var. Ama bunu, bizler kendi aramizda tartismayi yapip, bir sonuca ulastiktan ve oyun ciktiktan sonra yapmanin taraftariyim.

Dia veya Sercan ne olur, oyun cikinca gorulur. Benim soylemek istedigim, Dia icin telaffuz edilen 20 degerlerinin oldukca iyi niyetli oldugu. Ayni seyi Sercan icin de gonul rahatligiyla soylerim. Ozellikle Man Utd karsisinda Sercan'in hizini da izledik.

kalemci
29.Haziran.2011, 16:35
Dia genel olarak çabuk hızlanan ve o hızını istediği gibi kullanamayan bi oyuncu benim gözümde, Sercan ise tam tersi istediği zaman hızlanan istediğinde o hızını mükemmel kullanan bi oyuncu.
Sadece hız konusunda Dia istikrarlı Sercan gibi değil.Bence Sercan'ın maximum hızı Dia'dan daha fazla yada hemen hemen eşit ama sürekliliği olmadığından dolayı bu şekilde düşünüyorsunuz diye tahmin ediyorum.

Sercan'ın hızı ve hızlanması daha yüksek verilebilir ama kararlılık ve konsantrasyonu düşük girilir ama Dia'da hız ve hızlanma Sercan'dan 1 değer düşük olsa bile kararlılık ve konsantrasyonu 2-3 değer yüksek girilerek bu fark kapatılır hız ve hızlanmada Dia 1 adım öne geçer diye düşünüyorum.

SAİT71
29.Haziran.2011, 17:15
Dia hızını istediği gibi kullanıyor bana göre. Tek sorunu şutlarının kötü olması... Ve tekniğinin çok üst düzey olmamasından dolayı top kaptırabilmesidir.

kalemci
29.Haziran.2011, 17:35
istediği gibi kullanamayan derken onu kastetmiştim zaten okudum tekrar o konuyu yeterince açıklamamışım :)

EndoplazmiK RetikuluM
29.Haziran.2011, 20:21

Keita Dia'dan hızlı mı şimdi ?

Night_Mare17
29.Haziran.2011, 20:22
Keita Dia'dan hızlı mı şimdi ?

Evet hızlı fakat eşdeğerde olabilir.. Ek ol olarak Dia'da Sercan'dan hızlı Sercan'ın hızı abartı. :)

ForsakeN
29.Haziran.2011, 20:25
Evet hızlı. Ek olarak Dia'da Sercan'dan hızlı Sercan'ın hızı abartı. :)

Doğru diyorsun aslında. Servet de Yobo'dan hızlı, Ayhan Emre'den çok daha hızlı, Sarp zaten hızlı.

Night_Mare17
29.Haziran.2011, 20:31
Doğru diyorsun aslında. Servet de Yobo'dan hızlı, Ayhan Emre'den çok daha hızlı, Sarp zaten hızlı.

Burda gönderme yapmaya çalışıyorsunda Keita'yı izlediniz mi acaba ?

ForsakeN
29.Haziran.2011, 20:41
Burda gönderme yapmaya çalışıyorsunda Keita'yı izlediniz mi acaba ?

İzledim de konunun Keita ile ne alakası var Allah aşkına."Keita 25 almalı o zaman" vs. Sercan,Pino,Dia Süper ligte oynayan oyuncular.

Night_Mare17
29.Haziran.2011, 20:48
İzledim de konunun Keita ile ne alakası var Allah aşkına."Keita 25 almalı o zaman" vs. Sercan,Pino,Dia Süper ligte oynayan oyuncular.

Mesajımı tam olarak okumamışsın. Sercan'ın hızı zaten abartı oyunda . Dani Alves ve Agbonlahor'a 18 hız değeri verilen oyunda Dia'ya 19 fazla. Sercan'a ise çok ama çok fazla . Ligimizde hızı abartlına oyuncular var . Ben Dia'nın Keita'dan hızlı olmadığını söylüyorum eşdeğer olabilir diyorum.

ForsakeN
29.Haziran.2011, 20:56
Mesajımı tam olarak okumamışsın. Sercan'ın hızı zaten abartı oyunda . Dani Alves ve Agbonlahor'a 18 hız değeri verilen oyunda Dia'ya 19 fazla. Sercan'a ise çok ama çok fazla . Ligimizde hızı abartlına oyuncular var . Ben Dia'nın Keita'dan hızlı olmadığını söylüyorum eşdeğer olabilir diyorum.

Bence de Dia'nın hızı aynı şekilde kalabilir fakat Sercan,Holosko gibi oyuncular o değerleri aldığı müddetçe Dia'nın da özelliklerinde arttırıma girilmesi gerekiyor. Madem karşılaştırma yapıyoruz. En iyi çözüm şişirilen Sercan'ın özelliklerini düşürmek ama araştırmacılar nedense yanaşmıyor buna

Ayrıca Keita'nın Dia'dan hızlı olduğunu hiç düşünmüyorum.O yüzden öyle bi tepki verdim,aşırı olduysa affola :)

Zekirdek
29.Haziran.2011, 21:34
Dia'da teknik olsaydı televizyondan izlerdik. Bir yerde 100 metreyi 10-11 saniyede koştuğunu okumuştum.

sui generis
29.Haziran.2011, 21:52
eğer 100 metreyi gerçekten 10-11 saniyede koşuyorsa, bu adamın hızı kaçtır merak konusu :)

grkm33
29.Haziran.2011, 23:13
Tartıştığınız şeye bakın ya :) Girin Editöre verin doğrusunu o zaman ;)

C h A o S
29.Haziran.2011, 23:18
Aynen baya uzadı bu hız konusu.Alt tarafı oyun:)Beğenmeyen olursa dediğin gibi editör ile kendi değerlerini girer.

perpetua
30.Haziran.2011, 10:34
Dia genel olarak çabuk hızlanan ve o hızını istediği gibi kullanamayan bi oyuncu benim gözümde, Sercan ise tam tersi istediği zaman hızlanan istediğinde o hızını mükemmel kullanan bi oyuncu.
Sadece hız konusunda Dia istikrarlı Sercan gibi değil.Bence Sercan'ın maximum hızı Dia'dan daha fazla yada hemen hemen eşit ama sürekliliği olmadığından dolayı bu şekilde düşünüyorsunuz diye tahmin ediyorum.

Sercan'ın hızı ve hızlanması daha yüksek verilebilir ama kararlılık ve konsantrasyonu düşük girilir ama Dia'da hız ve hızlanma Sercan'dan 1 değer düşük olsa bile kararlılık ve konsantrasyonu 2-3 değer yüksek girilerek bu fark kapatılır hız ve hızlanmada Dia 1 adım öne geçer diye düşünüyorum.

Sureklilik konusunu bence biraz acalim ve Sercan'in oyun kulturu/bilgisi biraz zayif oldugu icin hizini Dia kadar etkili kullanamiyor diyelim.

fbdevil190737
30.Haziran.2011, 12:15
2. çıkan yamada Sercanı hiç bakmadın sanırım. Belli başlı özellikleri çift haneyi bile göremedi. En önemli özelliği neyse bende göre davranıp bir profil çıkardım. Benim görüşlerime yaptıgım profili begenmek zorunda değilsin. Ama çıkıpta burada şişirdiniz falan demek doğru değil. Yaptıgım emeğe saygın saygınlıgınla olsun. Hız konusunda benım Sercan üzerindeki mevcut kriterlerim belli. O sayede oyunda tutunuyorsa ona görede bir profil yansıtırım. Dia bir kere bu kadar seri bir değil. Bir kere Sercanla arasında kilo farklı var...

Öyle düşünürsek Dia ile Sercan arasında da boy farkı var . Dia 1.72 , Sercan 1.81 böyle bir değerlendirme yaparsak her zaman boyu kısa olan oyuncular daha süratli ve çabuk olurlar .

KanaKe
30.Haziran.2011, 14:26
Öyle düşünürsek Dia ile Sercan arasında da boy farkı var . Dia 1.72 , Sercan 1.81 böyle bir değerlendirme yaparsak her zaman boyu kısa olan oyuncular daha süratli ve çabuk olurlar .
aslinda bu terimde pek dogru sayilmaz bugün c.ronaldo 1.86 lik boyuyla dünyanin en hizli futbolcularindan bir tanesi.. oyuncudan oyuncuya fark var hiz ve cabukluluk bence tamamen adele yapisina bagli genetik yapi itibariyle kuvvetli adelelere sahip futbolcular genelde süratli olur

yigitgk
07.Temmuz.2011, 23:07
Diğer özelliklerini bilmemde Pace en az 17 olmalı.Aksini iddia eden adam ya Dia'yı izlememiştir yada biraz art niyetlidir.

İmzamı atarım.

Jaswege
08.Temmuz.2011, 00:38
Bu adamın tekniğinin top sürmesinin(15) ve hızının 17 den aşağı olmaması lazım ya varmı ötesi?

QaaN-07
09.Temmuz.2011, 23:23
Hız Hızlanma 18-18 olması lazım her şeyden önce,
Dia benim gördüğüm en hızlı futbolculardan biri zaten.
Sercan'ın bile hız hızlanması 18-19 ya yok artık

RasAnt
11.Temmuz.2011, 20:45
Zaten bu alanda Dianın hızının tartışılmasının sebebi Sercandır.Bana 20 diyor diye laf ediyorlar Sercan 19 sa Dia 20 dir benim tezim budur.

Sercan 16 olsun Dia 17 olsun buna laf etmeyiz umarım anlatabildim bursasporun araştırmacısı dikkatli olmalı.

sananes
11.Temmuz.2011, 21:44
Ciddi hazırlık maçları oynayacağız diye biliyorum bu sezon,Sercan'da eleme maçları oynayacak bursaspor ile yani fm 2012 hazırlanmadan bu maçlar izlenir,karşılıklı fikir alısverisiyle sorun çözülebilir bana kalırsa.Ayrıca oyuna nasıl yansıtılır bilmem ama Dia bu ligdeki topla en hızlı futbolcu

barahir
27.Temmuz.2011, 19:36
Dia Ligin en süratli oyuncusudur.. Varsa başkası söyleyin?

BleedingMoon
27.Temmuz.2011, 19:45
balili vardı bir ara :D