Anket Sonuçlarını Görüntüle: Hangi Takımı Destekliyorsunuz?

Voters
24. You may not vote on this poll
  • Redbull Kanatlandırır

9 37.50%
  • Rapid Wien

6 25.00%
  • Avusturya Wien

9 37.50%
Multiple Choice Poll.
Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 232 sonuç

Konu: Derbi Ateşi Viyana'da Yanacak | A.Wien-R.Wien | Rexpo-Barak |4.Sezon|

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Default Derbi Ateşi Viyana'da Yanacak | A.Wien-R.Wien | Rexpo-Barak |4.Sezon|

FK Austria Wien:Fußballklub Austria Wien Avusturya'nın Viyana şehrinde kurulan futbol kulübü. Mor beyazlı ekip Avusturya T-Mobile Bundesliga'da mücadele etmektedir.15 Mart 1911 de kurulmuştur.
    -Avusturya Bundesliga da 24 kez şampiyon olmuş, Avusturya Kupasını ise 27 kere kazanmıştır.

SK Rapid Wien:
    1899 yılında Avusturya'nın Viyana şehrinde kurulan bir futbol kulübüdür. Yeşil beyazlı ekip Avusturya'nın başarılı takımlarından biridir.
    -Avusturya Bundesliga da 32 kez şampiyon olmuş,Avusturya Kupasını ise 14 kez kazanmıştır.

Başarılar Dilerim . Zevkli ve uzun bir kariyer olur inşallah.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

İki takıma da başarılar

İşte bu Çok tanınmayan ama harika derbilerin olduğu ligler Başarılar ikinize de.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by Proudlion View Post
    İki takıma da başarılar
    Teşekkür ederiz
    Quote Originally Posted by RisingSun View Post
    İşte bu Çok tanınmayan ama harika derbilerin olduğu ligler Başarılar ikinize de.
    Teşekkürler hocam

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Spoiler: Popov 

Spoiler: Lassad 

Spoiler: Ernesto Perez 

''Avusturya Bundesliga 1.Hafta''
    Erken gelen bir frikik golü ve kırmızı kart ile maç elden gidiyordu ki sonradan 2 gol bularak taraftarımız coşturmuştuk.2-1 den sonra kontraya aldım ve bu sayede maçın sonuna kadar hiç pozisyon olmadı. Tam maç bitti derken gerçekten de uzatmaların son saniyesinde golü yedik.
    ''Avusturya Bundesliga 2.Hafta''

Yine zorlu bir maç geldi çattı.Keşke takım uyumumuz iyi seviyelere çıkana kadar rakiplerimiz daha kolay rakipler olsaydı bu puan kayıplarını yaşamazdık ama Salzburg elimizden zor kurtuldu.

Nesil
    2014

TRANSFER DÖNEMİ RAPİD WİEN

Takımın toplam maaş bütçesi 5 milyon euro'ydu. Sattığımız oyunculardan takımın efsane
    ismi Hoffman bu 5 milyon'luk bütçe'nin 5'te 1'ini tek başına alıyordu. Bu takım için
    o maaş aşırı lükstü onu sattıktan sonra kalan maaş bütçemizle bir bedelsiz 2 kiralık takviye yaptım.

Spoiler: Takım Kadrosu 

1.Hafta

Ligin ilk maçına galibiyetle başladık. İlk galibiyet önemli, tabi rakibin eksik kalmasıda maçı bize çevirdi. Yoksa takımı hazırlık maçlarında çok hazırlayamadım.

2.Hafta

İlaç gibi bir galibiyet, Lig fikstürümüz başlangıç için çok iyi denk geldi.

Bu arada takımımız Avrupa'da mücadele ediyor, eğer başarabilirsek Play off'tan Avrupa Ligine kalmaya çalışıcaz.

3.Hafta İlk Derbi

Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Rapid iyi başlamış bakalım devamı gelecek mi ?
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

hacı görsellere bitti bu tatta devam edin birbirinize dah sataşmamışsınız derbi ruhunu da yansıtın lütfen...

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

beyler başarılar Barak hocam foruma girme sebebimsin süper seçim olmuş takımlar

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Başarılar iki teknik adama da Tarafsızım.
    Steam ID : byildirim04

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Her iki takıma da başarılar dilerim.. (Gönlüm Rapid den yana )

Nesil
    2014

Yorumlar için hepinize teşekkür ederim Derbi olunca haliyle sataşmalar olacaktır

Rapidwien'in Dünya'da başka örneği olmayan bir başarı hikayesi var. Muhtemelen bir çok kişi bilmiyordur. En azından ben bilmiyordum

İşte gerçek bir başarı öyküsü

Esir olduğun ülkeye karşı bir şampiyonluğun öyküsü

Rapid Wien, Alman Ligi'nde nasıl şampiyon olmuştu?

Avusturya ligi, ilk sezonunu 1911/12 yılında açmıştır. Liglerin başladığı tarihten bugüne, tam 32 kez şampiyon olan Rapid, bu konuda sağlam bir rekoru elinde tutuyor. Öyle ki ligin ilk 18 yılında, sürekli şampiyon olmuş bir takım. Takımın en verimsiz dönemi ise, 1961-82 arasındaki dönem

Hallac Medien Kurulduğu 8 Ocak 1899'dan beri bir Avusturya takımı olan Rapid Wien, 1941 yılında Almanya şampiyonu olarak tarihe geçmiştir. Hem de 22 Haziran 1941 günü, ünlü ve köklü takımlardan Schalke'yi 4:3 yenerek! Peki, bu nasıl mümkün olabilmiştir?

Avusturya ligi, ilk sezonunu 1911/12 yılında açmıştır. Liglerin başladığı tarihten bugüne, tam 32 kez şampiyon olan Rapid, bu konuda sağlam bir rekoru elinde tutuyor. Öyle ki ligin ilk 18 yılında, sürekli şampiyon olmuş bir takım. Takımın en verimsiz dönemi ise, 1961-82 arasındaki dönem. Bu zaman diliminde hiç şampiyonluk yok. Son şampiyonluğu ise 2008 yılına ait.

Rapid Wien'in Almanya'da şampiyon olmasına gelince: Her şey, 1938 yılında Nazi Almanyası'nın Avusturya'yı işgal etmesiyle başladı. Bu işgalle, Avusturya adeta Almanya'nın bir eyaleti haline getirilince, bir Viyana takımı olan Rapid de Alman liginde dahil edildi. Viyanalı futbol takımı, 1940/41 sezonunda Alman liginde şampiyonluğa ulaştı.

Almanya'da ligler 1902 yılından bu yana oynanıyor. İlk şampiyon takım ise Doğu Almanya kökenli Lokomotiv Leipzig'dir. Ligler 1902 yılında başladı ama, ülkenin resmi ligi olan Bundesliga resmen ilk kez 1963/64 sezonu ile start aldı. Bugüne kadar Almanya, tam 29 farklı şampiyon takım çıkardı. En çok şampiyonluk, 22 şampiyonlukla, Bayern Münih takımının elinde. Bu şampiyonlukların 21'i, 1969'dan sonra, yani Bundesliga'nın kurulmasıyla kazanıldı. Bayern Münih'i 9 sampiyonlukla, Nürnberg izliyor. İlginç bir not da şu: Nürnberg, 1968'den sonra bir daha hiç şampiyon olamadı.
    Rapid Wien'de ünlenen iki Türk kökenli futbolcu ise Veli Kavlak ve Yasin Pehlivan. Her ikisi de Türk takımlarına transfer edildi. Kavlak Beşiktaş, Pehlivan ise Gaziantep futbol takımlarında top koşturuyor.

Eğer bu iş bilgisayarla olsaydı Bill Gates Microsoft'u değil, Trabzonspor'u yönetirdi
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2014

3.Hafta

Maç Sonu Zoran Barisic

Çok üstün bir futbolla rakibimizi henüz daha maçın başında sahadan sildik. Yazıkki rakip menajer buradan puan çıkartamayacağını anlayınca oyunu pisleştirmeye başladı. Dünya'nın neresinde görülmüş, 5 oyuncunun bir maçta sakatlandığı, sakatlıklar olmasa buradan çok daha farklı bir galibiyet çıkarta bilirdik. Rakibime küme yolunda başarılar diliyorum.

4.Hafta

Derbi'den sonra orta da takım namına birşey kalmadı. Bu maç için kadro dahi kuramadım. Yinede rakibe üstün bir futbol oynadık.
    Adamların kaleyi bulan 2 golü gol oldu.

5.Hafta

İlk 3 hafta gol yemeyen takım sonraki 2 hafta gol atamadı. Bu maç itibari ile takımda bazı kararlar aldım. Şöyleki takım maaş bütçesi olmadığı için 2.takımda işe yarmaayan 10-12 futbolcu ile karşılıklı fesih yolu ile yollarımızı ayırdık. Bir forvetimide satışa çıkardım.

RAPİD WİEN SON DAKİKA TRANSFERLERİ

Fesihlerden sonra açtığımız bütçe ile Barcelona'dan Sandro'yu Porto'dan Neves'i kadromuza kattık.

Spoiler: Profiller 

Satılık oyuncumuz henüz daha gitmedi.Forvetimizde 600 K civarına transfer olacak ama sanırım başka transfer hareketimiz olmayacak

Spoiler: Transfer Geçmişi 

Transferlerden sonra ideal 11'imiz bu şekilde tabi iyileşmesini beklediğim sakatlıklarda mevcut

Play OFF 1.Maç

Çok daha farklı kazanabileceğimiz maçta direkten dönen 4 top buna engel oldu. Son iki maçtaki kötü gidişe bu maçla son verdik.
    Bu turu geçersek bu takımın önü çok açık

Bundesliga 6.Hafta

Ruben Neves ve Sandro'nun ilk kez forma giydiği maçta ligde 2 maçlık yenilgiden sonra zorlu bir deplasmandan güzel
    bir galibiyetle döndük.

Play Off 2. Maç

İlk maçın avantajını çok iyi kullandık. Deplasmanda da harika bir futbolla hakederek gruplara kaldık

Avrupa Liginde çok zorlu bir gruba düştük

'' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Viyana Derbisi
    ''Avusturya Bundesliga 3.Hafta''

Çok kötü oynadık ama yine de maçta olumlu şeyler vardı. Mesela Rapid wien nin 3 önemli oyuncusunu sakatlamamız bunlardan biri

''Avusturya Bundesliga 4.Hafta''

''Avusturya Bundesliga 5.Hafta''

''Avusturya Bundesliga 6.Hafta''

Bir oyuncumuz takımın huzuru çökertti.İnşallah ondan kurtulup formumuzu bulunca daha puan kaybı yaşamayacağız.

Nesil
    2006
    Yer
    06

İkinize de başarılar diliyorum .. Şampiyonluk sizden başkasına gitmesin de dikkat edin

Her iki takımada başarılar.İyi olan kazansın ama gönlüm Avusturya Wien'den yana.

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    İkinize de başarılar diliyorum .. Şampiyonluk sizden başkasına gitmesin de dikkat edin
    TeşekkürlerGidebilir hocam ligde çok acayip maçlar oluyor ama takım uyumu ve moral olarak düzelmeyi başarabilirsem liderliğin en önemli adayı olacağım.
    Quote Originally Posted by DadasTrobzonLee View Post
    Her iki takımada başarılar.İyi olan kazansın ama gönlüm Avusturya Wien'den yana.
    Teşekkürler hocam Kötü bir gidişatımız var ama bunu tam tersine çevireceğim inşallah

Rapid iyi gidiyor devamı gelir inşallah.
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Transferler ve teknik adamın isminin Barisic olması nedeniyle gönlüm Rapid Wien'de bundan böyle. Derbiyi de kazanmışız. Liderlik istiyoruz !

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Transfer döneminin bitmesiyle son aldığım oyuncuyu paylaşayım. Ayrıca huzursuzluk çıkaran Holzhuer i satmayıp kiraladık.Yedek takımdan kaleci Tino casal ı da çok iyi bir paraya sattık.

''Kadromuzun Raporu''

Genç ve Potansiyelli bir kadromuz var. Oyuncuların olumsuz yönde tepkilerini de bir toplantı ile giderebildik. Artık Lig yeni başlıyor!

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by aytekin79 View Post
    Teşekkür ederim
    Quote Originally Posted by DadasTrobzonLee View Post
    Teşekkürler

Quote Originally Posted by krasafcik View Post
    Rapid iyi gidiyor devamı gelir inşallah.
    Valla takım oturdu gibi

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Transferler ve teknik adamın isminin Barisic olması nedeniyle gönlüm Rapid Wien'de bundan böyle. Derbiyi de kazanmışız. Liderlik istiyoruz !
    Barisic benim içinde önemli adım Barış olunca Muhtemelen seninde adın Barış
    '' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2014

Bundesliga 7.Hafta

Diğer ezeli rakibimiz Salzburg'ta A.Wien gibi top oynamak yerine bizi sakatlamayı seçti. Bu maçta da 3 oyuncumuzu sakatladılar. Hiç haketmediğimiz bir mağlubiyet aldık

Bundesliga 8.Hafta

Maç öncesi liderlik koltuğunda oturan rakibimizi koltuğundan indirdik. Yerine biz geçtik

1.Maç

Çok zor bir deplasmandan çok önemli bir galibiyet aldık. Hem takım özgüvenine hem sonraki maçlar için harika bir galibiyet oldu

Bundesliga 9.Hafta

Avrupa dönüşü bu tür düşüşleri bekliyorum

Bundesliga 10.Hafta

'' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

''Avusturya Bundesliga 7.Hafta''

''Avusturya Bundesliga 8.Hafta''

''Avusturya Bundesliga 9.Hafta''

''Avusturya FF Kupası 2.Tur''

''Avusturya Bundesliga 10.Hafta''

Ligin güçlü ekiplerinden birini devirdik. Wolsfberger ekibi hem Rapid i hem de Slazburg u yenmişti ama bizi yenemedi

Sırada Salzburg ve Rapid Wien maçları var bu seri inşallah devam eder.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

[MENTION=297426]Barak[/MENTION], vaay adaş çıktık

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Avusturya Wien ile yaklaşık 7-8 yıl oynadım,Sutter'i ilk yıldan yollamak bence hata olmuş sol beki 32 yaşına kadar götürebiliyor kendi. Holland'ı yollaman iyi olmuş yalnız,hiç verim alamıyordum kendisinden. Alt yapıda Boşnak bir kaleci vardı sanırım potansiyelli,bir de Glukahovich idi sanırım sağ bek. İkisi de as takım için oldukça iyi oyuncuya dönüşüyorlar. Mellinger ise iyi kullanılırsa kulübün efsanesi olur,ben ikonda iken bırakmıştım.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

Quote Originally Posted by DenizlispoR View Post
    Avusturya Wien ile yaklaşık 7-8 yıl oynadım,Sutter'i ilk yıldan yollamak bence hata olmuş sol beki 32 yaşına kadar götürebiliyor kendi. Holland'ı yollaman iyi olmuş yalnız,hiç verim alamıyordum kendisinden. Alt yapıda Boşnak bir kaleci vardı sanırım potansiyelli,bir de Glukahovich idi sanırım sağ bek. İkisi de as takım için oldukça iyi oyuncuya dönüşüyorlar. Mellinger ise iyi kullanılırsa kulübün efsanesi olur,ben ikonda iken bırakmıştım.
    Tavsiyeler için teşekkür ederim hocam. Sutter'i iyi paraya sattık.Birde Popov diye bir solbek almıştım şahane oynuyor.Profili yukarılarda olması lazım. Holland ı da kalabalık bir kadro olduğu için yolladım. Kaleci dediğin Osman Hadzikic heralde onu as takıma yedek kaleci olarak aldım.Mellinger i de dönüşümlü olarak oynatıyorum.

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    @Barak, vaay adaş çıktık
    Bak ortak bir noktamız varmış

2.Maç

Maçın başında 2-0 öne geçtik. İlk 2 maçta beklenmedik 6 puan sahibi olucaz derken Twente efsane bir geri dönüşle bizi 5 ledi.

11.Hafta

Bu galibiyet hem Twente maçının moral bozukluğunu hafifletti hemde sonraki Viyan'a derbisi için moral aşıladı

12.Hafta

Rakibin güzel futbolunu çirkinleştirici bir harekette bulunmadan yenildik.

3.Maç

Almanya'da Tarih yazmak bizim işimiz. 1941'den onlar bizi iyi tanır

13.Hafta

Hakettiğimiz bir mağlubiyet aldık.

'' Ogün Temizkanoğlu ''
    (:

Nesil
    2010
    Yer
    Tokat

''Avusturya Bundesliga 11.Hafta''

''Viyana Derbisi''
    ''Avusturya Bundesliga 12.Hafta''

Rakibi resmen ezdik. Bu galibiyeti tüm taraftarlarımıza armağan ediyorum.
    ''Avusturya Bundesliga 13.Hafta''

[MENTION=263022]rexpo1994[/MENTION] : Hocam gidişat gayet iyi.Derbi galibiyeti dahada iyileştirmiş durumu. [MENTION=297426]Barak[/MENTION] : Hocam BMG galibiyeti iyi olmuş.Derbiyi kaybetmeniz kötü olmuş.Bu arada grafiksel anlamda çok iyi bir görsellik katıyorsunuz tebrikler.Başarılar.

Sayfa 1 / 8 123 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri