1 ile 15 arası toplam 15 sonuç

Konu: Tomas Sivok

Threaded View

Nesil
    2006

Default Tomas Sivok

Oncelikle butun arastirmacilarin emegine saglik.Tuttugum takim olmasinin etkisi ile,yillardir Besiktas maclarinin hepsini izledigim ve hemen hemen 4 senedir icerdeki butun disardaki bazi maclarini stadta izledigim icin oyuncular hakkinda cok fazla fikrim var.Kendi fikirlerim dogrultusunda katildigim ve katilmadigim yerleri belirtmek istedim belki arastirmaya bir katkisi olur.

Ilk olarak Tomas Sivokdan baslamak istiyorum, genel olarak Besiktas profilini begenmeme ragmen bana gore Besiktas'in en iyi 3 oyuncusundan birisi olan Sivok'un profili yetersiz geldi.

Ama en onemlisi bana gore naturel pozisyonunun dc olmasi gerektigidir.Her ne kadar gecen sene basindada italyan arastirmacilar dmc olarak girsede, sivok gerek roportajlarinda gerek 2 senede izledigim 40-50 macinda kesinlikle naturel pozisyonunun stoper oldugunu gostermistir. tek tek ozelliklere bakicak olursak katilmadigim yerleri belirteyim:

Free Kick Taking:neye gore 12 oldugunu cok merak ediyorum, sirf ca sini yuksek tutmak amaciyla yapildigini dusundum.Tacklinginin 13 oldugu yerde Free kick takingi 12 ise buyuk bir yanlislik soz konusudur ortada. Ben Sivok'un bir kere birakin topun basina gecmesini, kaleye sut vurdugunu bile gormedim.Buna Dribblingide ekleyebiliriz,11 gereksiz bir deger olmus.Penalti Taking i ise 14, bu da asiriya kacmis bana gore.

Tackling,positioning:Sivok'un en onemli ozelligi ne diye sorsaniz, futbolu bilerek oynamasi,pozisyon almasi ve topa mudahele yapmasi derim. Top rakipteyken ara sira sert oyunu sebebiyle agir fauller yapsada, Sivok rakipten top kapma konusunda cok basarili.Gokhan Zan 14 tackling almis, ben kesinlikle Sivok'un min. 16 tackling ve positioning almasi gerektigini dusunuyorum. Top rakipteyken rakibin karsisinda iyi yer tutan ve topa mudahele yapan bir oyuncu icin 13 puani az olmus.

Ayrica Turkiye Ligindeki en yuksek Ca ya sahip 3 oyuncuyu merak ediyorum, umarim 3 isim, Lugano,Sivok ve Ferrari dir.
    Last edited by perpetua : 15.Ekim.2009 at 23:29

Mesaj Yetkileri