Quote Originally Posted by Duka View Post
GS maçında ki taktiklere bakınca sonucun pek de süpriz olduğu söylenemez. 4-4-2 nin bariz aksayan, defans-ortasaha bağlantısından çok güzel faydalanmışsın ki kalabalık ortasaha ve pres ile oynayan takımlara karşı da zorlanıyor olduğunu taktiğinden anlıyorum. Normalde taktik, oyunu rakip sahaya yıkarak oynamaya yönelik ama mevcut kadron ile sana denk yada düşük takımlarda işlerken.. daha iyi takımlarda ters tepmelere neden olacaktır.

Zaten o taktik Galatasaray maçında ilk kez denediğim bir taktikti öncesinde Galatasaray gibi klasik 4-4-2 oynuyordum.Oyuncular hiçbir taktiğe uygun değil ben onu anladım.Jimmy,Hurşut,Özgür gibi hızlı oyunculardan kurulu bir ortasaha ile oynuyorum bu yüzden kontra iyi gider diye düşünüyorum ama defansif oyunculardan bu oyunculara düzgün pas gelmiyor.5 metreye atılamayan paslari,etrafında kimse yokken yeteneksizlikten taca auta atılan toplar filan tüm sistemi işlemez hale getiriyor.Böyle olunca da sahamıza hapsoluyoruz.Bütçe olarak iyi bir durumda değiliz devre arasında takviye yapabilirmiyiz bilmiyorum.Sene sonuna kadar böyle devam etmeye çalışacağım kovulmazsak gelecek sene iyi takviyelerle tamamen farklı bir oyun ortaya koymak istiyorum.