İskoçya`nın 1872`de kurulan köklü kulüplerinden Glasgow Rangers, 54 kez ligi zirvede tamamlayarak
dünyanın en fazla şampiyonluk sevinci yaşayan takımı oldu.

İskoçya'nın 1872'de kurulan köklü kulüplerinden Glasgow Rangers, 54 kez ligi zirvede tamamlayarak dünyanın en fazla şampiyonluk sevinci yaşayan takımı oldu.
Ayrıca, İskoçya Kupası'nı 33, Lig Kupası'nı ise 27 kez müzesine götüren Rangers, 2000'li yıllarda ligdeki en önemli rakibi Celtics karşısında da üstünlük sağladı.

Rangers, Avrupa arenasında da başarılı sonuçlara imza attı. UEFA Kupa Galipleri Kupası'nda 1961 ve 1967'de finale yükselen Glasgow Rangers, 1971-72 sezonunda ise kupayı müzesine götürdü. UEFA Kupası'nda 2007-2008 sezonunda bir kez daha adını finale yazdıran İskoçya temsilcisi, 2012'de yaşadığı ekonomik sıkıntıların ardından büyük bir düşüşe geçti. Kulübün borçlarını ödeyememesi gerekçesiyle 14 Haziran 2012'de kapatılma noktasına gelen İskoç temsilcisi, ülkenin 4. Futbol Ligi'ne düşürülürken, 1 yıl transfer yasağına da çarptırıldı. Takımdaki birçok önemli futbolcusunu da kaybeden Glasgow Rangers, buna rağmen sonraki iki sezonda da adını üst liglere yazdırmayı başardı. Bu sezon İskoçya Premier Ligi'nin bir alt ligi Championship'te eski günlerine dönmek için mücadele veriyor.

*Şu sıralar FM'ye dönmek için bir bahane arıyordum. Bu yazı beni gerçekten çok heyecanlandırdı.
Kariyere cumartesi başlayacağım. Nasıl bir yol izleyeceğim hakkında çok düşünmedim önerisi olan varsa önerilere açığım*