1 ile 18 arası toplam 18 sonuç

Konu: Oyun Aşırı Yavaş

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Default Oyun Aşırı Yavaş

arkadaşlar oyunu 3 farklı bilgisayarda oynuyorum. masaüstülerde sıkıntı yokken özellikleri gayet iyi olan laptopta aşırı kasma ve yavaşlık söz konusu.. sadece maç motoru değil ekran geçişleri vs. de aşırı yavaş. 2,5ghz işlemci, 6gb ram, geforce 740m ekran kartı ve ssd var laptopta.. ama aşırı yavaş.. benzer sorunla karşılaşan ya da çözümünü bilen var mıdır acaba?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Laptop güç tasarrufu moduna alıyor olabilir kendini veya uzun zamandır temizlenmiyorsa toz nedeniyle fanların performansı düşüyor olabilir veya fanlarda bir problemde de olabilir direk olarak.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007

Bende de 14.2.2 ile bir yavaşlama var, benimki de laptop. FM'yi kaldırması lazım rahatça ama nedense kasmaya başladı.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Laptop güç tasarrufu moduna alıyor olabilir kendini veya uzun zamandır temizlenmiyorsa toz nedeniyle fanların performansı düşüyor olabilir veya fanlarda bir problemde de olabilir direk olarak.
    güç tasarrufunu düşündüm ben de o yüzden prizde deniyorum yine aynı. daha 1 aylık laptop. tertemiz. zaten söz konusu yavaşlama öyle tozdan kirden olacak cinsten değil. sanki pentium 3 bilgisayara kurmuşum gibi çalışıyor.

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Açıkcası bu yavaşlık oyunu benimde canımı sıkmaya başladı. Güncellemeden mi tam bilemiyorum fakat kasmayan oyunum kasmaya başladı. Kasma derken devam butonuna bastığımda gelen ekran hafif kasma yapıyo ve insanın istemesede canı sıkılıyor. Oynadığım her oyun en az 3 yıldızlı olmasına rağmen neden kasıyor acaba sizce sorun nedir ?

Sistem özelliklerim ( 1TB hardisk ile 1GB ekran kartı )

Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

İşlemci baş yapıt arkadaşlar. Sorun işlemci.

Nesil
    2006
    Yer
    London

Bilgisayar uzun zaman açık kaldığı zaman performansı düşüyor, yeniden başlatın düzelir

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Quote Originally Posted by lexoqe View Post
    İşlemci baş yapıt arkadaşlar. Sorun işlemci.
    İşlemci değiştirmeyi düşünüyorum bende fakat hiçbir sorun yoktu ne olduysa bu 3 haftalık zaman diliminde oldu

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Bilgisayar uzun zaman açık kaldığı zaman performansı düşüyor, yeniden başlatın düzelir
    Bilgisayarı yeniden başlattığımda bile aynı sorun o değil sanırım
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Oyun içi yavaşlıksa belki açılan lig sayısından olabilir

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

benimde bilgisayarım ilk aldıgımda cok hızlıydı sımdık kasma oluyor sistem özellikleride yüksek ama tamire verdigim bilgisayar gıbı degıl ondan hızlı gereksız programları sılınce duzelır masa üstünde cok program varsa kaldır tavsiyem bu.

fm 2013 de bende benzer sıkıntıyı yaşamıştım.Ne yapsam düzelmedi.İşlemciden kaynaklanıyor galiba.Bilgisayarımı değiştirdim

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Ayarlardan yazılım modu seçerek oynamayı dene.Ayrıca oyundayken masaüstü veya başka bir program ile işin yoksa sadece oyundaysan sunu yapmanı öneririm, oyundayken görev yöneticisi işlemler bölümünden fm.exeyi bulup sağa tıklayıp öncelik ata yerinden yükseği seçersen işlemcin önceliği fm oyununa verecektir.İyi oyunlar

O zaman 14 kasmaması hangi işlemciyi almak lazım. Önerileriniz var mı ? Ben de işlemci alacağım da

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Bugün oynarken torrent açıktı ve özellikle konuşmalarda olmak üzere donmalar olmaya başladı, çok yavaşladı. Torrenti kapadıktan sonra ise normalde döndü. Ne alaka anlayamadım ama...
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Laptopların ısınmasından olabilir

arkadaşlar bu kasmanın nedeni sabit disklerinizdeki parçalanmadan kaynaklanıyor. disk birleştirme programlarından biriyle oyunun kurulu olduğu diski defraggler veya benzeri programlarla taratıp birleştirin. parçalanmış dosya sayısı 0 olana kadar tekrarlayın.(0 olduktan sonra bir kaç kere daha tekrarlayın) benim bilgisayarda bu zaman zaman oluyor ve bu işlemi yaptıktan sonra hız epey bir farkediyor. deneyenler sonucunu buraya yazsın.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ustamfa View Post
    arkadaşlar bu kasmanın nedeni sabit disklerinizdeki parçalanmadan kaynaklanıyor. disk birleştirme programlarından biriyle oyunun kurulu olduğu diski defraggler veya benzeri programlarla taratıp birleştirin. parçalanmış dosya sayısı 0 olana kadar tekrarlayın.(0 olduktan sonra bir kaç kere daha tekrarlayın) benim bilgisayarda bu zaman zaman oluyor ve bu işlemi yaptıktan sonra hız epey bir farkediyor. deneyenler sonucunu buraya yazsın.

keşke defrag kısa sürse

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

arkadaşlar

14.2.2 den sonra oyunda ağırlaşma bende de oldu. Dell Laptop kullanıyorum daha önce gayet hızlıydı. acaba güncellemeden dolayımı bu yavaşlama oldu? Şu an sadece bir lig açmama rağmen genede yavaş. Daha önce 5 büyük ligide açıp rahatlıkla ve hızlıca oynuyordum sizdede aynı problemler varmı?

Mesaj Yetkileri