Sayfa 10 / 15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon
271 ile 300 arası toplam 424 sonuç

Konu: Türkçeleştirme Hata Paylaşım Konusu

(Son cümle)

5-0 ve 2-0 dı maçlar.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Cümle şu şekilde olsa daha anlamlı olacaktır,

Galatasaray takımının (mümkünse Galatasaray'ın) süper yedeği Nordin Amrabat, Ali Sami Yen TT Arena stadyumunda rüzgarlı bir akşamda oynanan Barcelona maçında gösterdiği müthiş performansla Galatasaray'ın geriden gelip kazanmasını sağladı.

Ardından santrafor Nordin Amrabat Galatasaray SK için 86. dakikada 12 metreden yaptığı vuruşla fırsatçılığını konuşturarak skora eşitliği getirdi.

3. paragrafta da,

89 dan sonra nokta olması gerekiyor

Fernando Muslera bu akşam oynanan Avrupra Şampiyonlar Kupası Çeyrek Final Birinci Ayak maçında, Galatasaray'ın Barcelona'ya karşı 2 - 1 zaferi ile sonuçlanan karşılaşmada iyi oynadı ama o kadar denk bir maç oldu ki, maç iki tarafa da yakındı.

güncellenmiş betadan bir görüntü

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

manşetteki virgül kaldırılabilir..
    ayrıca 2. ve 3. satırlar problemli.. özellikle 3. satır..

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

2. satır sıkıntılı..

Oynatacağını düşünmüyor yerine oynatmayı düşünmüyor daha doğru bir çeviri olurdu

Quote Originally Posted by Bohater View Post

Oynatacağını düşünmüyor yerine oynatmayı düşünmüyor daha doğru bir çeviri olurdu
    Oynatmayı düşünmüyor değilde, oynatabileceğini düşünmüyor olabilir.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

duman84, gösterdiğin resimler için teşekkür ederim ancak o cümleler düz cümle şeklinde çevrilmiyor.

Gösterdiğin cümleler şu an anlam bozukluğu sıkıntısının en fazla yaşandığı cümleler. Bu kalıplarda, birbirinden bağımsız olarak çevrilen iki cümle, oyundayken tek cümle haline dönüştürülüyor ve bu yüzden uyumsuzluk yaşanıyor. Bu cümlelerin şu zamana kadar yarısını elden geçirebildik ama kalan yarısı Şubat yamasına sarkacak gibi duruyor.

luganoagan gösterdiğin yerde bir sıkıntı yok. Toplamda alınan skor gösterilmiş.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Burada 2. cümlede de sanırım oyuncu yerine menajer ismi gelecek

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Porto transferin son günü Espanyol'dan Moreno'yu aldı ama basın toplantısında sanki benimle ilgili bir olaymış gibi sorulmuş soru.

Burda da ilk cümlede sıkıntı var tamamen. Diğer çizili yer de üstekiyle aynı zaten.

Last edited by E.Cartman : 27.Ekim.2012 at 17:25 Reason: ek resim
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Maç 4-4 Bitmiş...

Oraya Gidin Olsa daha güzel olur aslında

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Uploaded with ImageShack.us

Uploaded with ImageShack.us

Kuzey İrlanda , Hollanda , Amerika Birleşik Devletleri

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yine değişken temelli bir hata, cidden büyük sıkıntı bu değişkenler.

Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

bazı cümlerlerde özne yüklem uyumsuzlukları var..
    mevki isimlerinde sonra "oyuncusu" kullanılabilir çok garip duruyor çünkü bazı yerlerde..
    ismi vs. kullanımların çok tekrarlanıp göze battığı yerlere bir ayar çekilebilir.

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    duman84, gösterdiğin resimler için teşekkür ederim ancak o cümleler düz cümle şeklinde çevrilmiyor.

Gösterdiğin cümleler şu an anlam bozukluğu sıkıntısının en fazla yaşandığı cümleler. Bu kalıplarda, birbirinden bağımsız olarak çevrilen iki cümle, oyundayken tek cümle haline dönüştürülüyor ve bu yüzden uyumsuzluk yaşanıyor. Bu cümlelerin şu zamana kadar yarısını elden geçirebildik ama kalan yarısı Şubat yamasına sarkacak gibi duruyor.

luganoagan gösterdiğin yerde bir sıkıntı yok. Toplamda alınan skor gösterilmiş.
    Tabiki söylediğiniz yerde sıkıntı yok.Yanına yazdığım gibi son cümleyi kastettim."Takım,alınan mağlubiyete rağmen.." 2 maçı da kazandım ve mağlubiyetten bahsediyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by luganoagan View Post
    Tabiki söylediğiniz yerde sıkıntı yok.Yanına yazdığım gibi son cümleyi kastettim."Takım,alınan mağlubiyete rağmen.." 2 maçı da kazandım ve mağlubiyetten bahsediyor.
    İngilizce cümleyi kontrol ettim. Çeviri doğru yapılmış. Açıkçası o cümle niye orada ben onu anlamadım. Sanki oyundan kaynaklanan bir sıkıntı.

Steam ID: fotosuki

DÜZELTİRSENİZ DÜZELTİLDİ DİYE MESAJ ATABİLİR MİSİNİZ?

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Düzeltildi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

6 ve 7 ters olmuş.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Bir önceki sayfada paylaşılmıştı ve düzeltilmişti.

Taktik kısmında defansif orta saha seçtiğiniz zaman açıklama kısmında ofansif orta saha yazıyor. Aynı şekilde defansif oyun kurucuyu seçtiğini zaman açıklama ön libero şeklinde başlıyor.

Ayrıca taktik kısmında direkt toplar diye çevrilen kısım ne anlama geliyor ? Ara pasımı demek eğer böyle ise ara pası olması çok daha doğru olacaktır.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Quote Originally Posted by magicstigvolki View Post
    Taktik kısmında defansif orta saha seçtiğiniz zaman açıklama kısmında ofansif orta saha yazıyor. Aynı şekilde defansif oyun kurucuyu seçtiğini zaman açıklama ön libero şeklinde başlıyor.

Ayrıca taktik kısmında direkt toplar diye çevrilen kısım ne anlama geliyor ? Ara pasımı demek eğer böyle ise ara pası olması çok daha doğru olacaktır.
    Bugün oyuncu özellikleri kısmını düzenleyeceğim baştan aşağı.

Ayrıca bu açıklama kısmını bir ekran görüntüsü ile gösterir misin? Nerede olduğunu görmem gerekiyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Ara pas o. Gözden kaçmış, düzelttim onu.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

geri dönüşler çok mu az bana mı öyle geldi.. pek bakamadım oyuna ama girer girmez gördüğüm bikaç hatayı aktarmaya çalıştım. acaba oynayan arkadaşlar paylaşmaya mı üşeniyor? yoksa gerçekten hata çok mu az

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Sağ üstteki "Ev" ifadesi değişmeli sanırım. Sağ alttaki ifadenin de düzenlenmesi lazım.

Sol taraftaki ifadeler düzenlenmeli. Ortadaki mesajda da görsel üzerinde yazdığım gibi henüz tek maç yapmamış oyuncu için formda ifadesi kullanılıyor.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Bugün oyuncu özellikleri kısmını düzenleyeceğim baştan aşağı.

Ayrıca bu açıklama kısmını bir ekran görüntüsü ile gösterir misin? Nerede olduğunu görmem gerekiyor.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Tamamdır. O kısımları düzenleyecektim zaten. Teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Maç esnasında oyuncu sarı kart gördüğü zaman "KÖTÜ MÜDAHALE" Yazıyor onun yerine "SERT MÜDAHALE" Yazılabilir..Kolay gelsin..

"Şansları olduğuna İnanıyor" Olsa daha güzel olurdu ...
    Last edited by petrol_fb12 : 28.Ekim.2012 at 01:59

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

Bilmiyorum yeri burası mı ama taktik ekranında oyuncuya girildiği zaman pres düğmesinde kendi sahasında bölümü tam çıımıyor. Bir de Kanat(kenar) oyuncusu yerine Kenar Orta saha oyuncusu daha doğru olur bence.Başarılar...

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

@di canio

İlk resimdeki haberi direk açarak ss atabilir misin? İçeriğini görmek istiyorum. Ayrıca 2. ssdeki çeviride bir sıkıntı gözükmüyor. Sanki oyun hatası gibi geldi. Hem haber başlığı hem de haber içeriği uyumlu ama hiç maça çıkmamış olması çok ilginç. Bu da İngilizcesi;

Some pundits are advocating the inclusion of [%team#3]{s} [%male#3] who has been in superb form for [%male#3-his] club but has been overlooked for the latest [%team#1-short] squad.

Default 1-21

Last edited by magicstigvolki : 28.Ekim.2012 at 05:38

Sayfa 10 / 15 İlkİlk ... 89101112 ... SonSon

Mesaj Yetkileri