Sayfa 101 / 163 İlkİlk ... 519199100101102103111151 ... SonSon
3,001 ile 3,030 arası toplam 4887 sonuç

Konu: Gezi Parkı Direnişi

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Ben buna karşıyım işte, Yaşadığım için de biliyorum, bu yanlış. Hiç bir hak, başkalarının haklarını gasp ederek savunulmaz. Ben 10 dakikalık bir işimi böyle saçma bir yöntem yüzünden 2.5 saatte hallettim hem de tonla işim varken. Sen şimdi bunu yaparsan sizin hak aramanıza sempatiyle bakan insanları illallah ettirirsin.

Tem alanı için demiyorum, benim içinde kaldığım durum için ; Boş sahil şeridi var, yol kenarında geniş bir alan var ama sen eylem için yolun ortasından yürürsen ve bu yol da en işlek cadde olursa, yaptığın hak arama değil aptallığın ve insanları mağdur etmenin en önde geleni olur.

Polis müdahaleleri oluyor böyle durumlara, videolarda görme şansımız oluyor, Polisin normal bir şekilde eylemini yapan göstericilere müdahalesi ne kadar yanlışsa, yolun ortasına çöp tenekelerini devirip içinde ateş yakarak yolu kapatanlara müdahale etmesi o kadar doğru.

Hak aramak var, hak aramak var.
    Bilmiyorum dediğim gibi iki şerif bırakılabilirdi.Yada 1 Şerit bu foto cekildiğinde eminim yürüyorlardı.Belkide bıraktılar.Bilemiyorsun.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Yandaş medyadan izledim doğrudur. NTV, CNNTürk ve HaberTürk sağolsun 15 gündür ilk kez sabahın köründe yayın yaptılar ve ne hikmetse bu olaylar patlak verdi. Ayrıca TOMA'ların ordakileri ıskalaması, yavaş su sıkması falan kameranın oyunu demeyeceksin inşallah. Yeterince güldüm çünkü daha fazlasına kalbim dayanmaz. Hee orda değilsen emin konuşma tarzı falan bi kontraya gireceksen hiç zorlama kendini onu da söyleyeyim. Orada olan arkadaşlarımla sürekli irtibat halindeyim. Onlara erzakta, ilaçta yolladım zaman zaman, gittim destekte verdim, merak etme yani.
    cevabın için teşekkürler ben cevabımı aldım

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hee birde CNN International'a şöyle laflar ettiren güzel medyamı ayakta alkışlıyorum.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    sorduğum soru açık cevabı da basit
    ordaydım yada değildim
    gerisi kelime israfı...
    "Velev ki " ben ordaydım. Arkadaşımın dedikleri aynen doğrudur diyorum.

Bu onayı aldıysanız aynı soruları ben yöneltiyorum size
    Football is simple,but Football Manager is not

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Aynı kapıya çıkıyor ise yalan söylemeyi sevdiğini söyleyebiliriz demektir ki bu da beni bir diğer soru sormama yönlendiriyor.

Bugün başkalarını yalan söyleyerek veya lafları dolandırarak kandıran birinin yarın sizi de kandırabileceği hiç aklınıza gelmiyor mu ? Hatta ve hatta belkide şuan bile sizi kandırıyor ve bu daha sonra ortaya çıkacak.

Siz, biz dedim. Onu da ufak bir not ile açıklayayım. Siz: kandırıldığına inanmayanlar , biz : kandırıldığına inananlar
    Tabiki geliyor ama bunun cevabını sende bende veremeyiz tarih verir

2023 , 2071 verir

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

cevabın için teşekkürler ben cevabımı aldım
    Ah birde ben cevaplarımı alabilsem Ahmet abi, birde beni bilgilendirsen.
    Screw you guys, I'm goin' home

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Sabah molotof kokteyli atan göstericilerin sadece özel timin kullandığı (oksijen tüpünün nişan almayı kolaylaştırması için sol tarafta olduğu) gaz maskerinden kullanması tesadüf mü diyorsunuz? Bu tip maskelerin satışının olmadığını da belirtmek isterim.

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by erdem344 View Post
    Tabiki geliyor ama bunun cevabını sende bende veremeyiz tarih verir

2023 , 2071 verir
    Peki bu aklına geliyor ise yine de oy vermeye devam edecek misin ?

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Eğer benim demokratik hakkım engelleniyorsa o yoluda keserler ben niye 9 Eylül saat 22den sonra içki alamıyorum bana bunu açıklayabilir misin? Eğer benim özgürlüğüm engelleniyorsa o insanlar orada yürüyecek hükümete tepki gösterecek çünkü; muhalefet bu işi yürütemiyor.
    Buda yanlış.

Ben yanlışa yanlış diyorum zaten

Ama siz şiddeti savunuyorsunuz burda

adam çıkmış tek şerit bırakabilrlerdi diyor varmı böyle bişey

Quote Originally Posted by Corpus View Post
    Peki bu aklına geliyor ise yine de oy vermeye devam edecek misin ?

Bu da bende kalsın

Unutma ya sen ya ben akpliyiz.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Şu yol kesme olayında bir foto gelirse paylaşırım 1-2 şerit illaki bırakmışlardır.(ÖYLE ÜMİT EDİYORUM)

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Unutma ya sen ya ben akpliyiz.
    Oyu kimin verdiği değil, kimin saydığı önemlidir. - Stalin

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Şu yol kesme olayında bir foto gelirse paylaşırım 1-2 şerit illaki bırakmışlardır.(ÖYLE ÜMİT EDİYORUM)
    tek şerit yol kesseler diğer şeritleri açsalar
    özgürlükle alakası ne yol kesme eyleminin lütfen anlatır mısınız

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Yolcu soruların cevapları ?

hani ben ordaydım. Söylenenleri onayladım ya. E malum senin cevap vermen lazım sorulara

Nesil
    2006

Buda yanlış.

Ben yanlışa yanlış diyorum zaten

Ama siz şiddeti savunuyorsunuz burda

adam çıkmış tek şerit bırakabilrlerdi diyor varmı böyle bişey
    Ben burada şiddet olmadığı sürece her türlü protestonun yapılmasını destekleyeceğim ben çünkü AKP'nin ülkeyi doğru yönetemediğini 12 yıldır mağduru oynayarak oy topladığını, dini istismar edip benim imamım benim camiimim dediği bir partidir. Bu partiyi muhalefet eğer indiremiyorsa halkda ne yazık ki böyle yapar.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

tek şerit yol kesseler diğer şeritleri açsalar
    özgürlükle alakası ne yol kesme eyleminin lütfen anlatır mısınız
    Orda rahat 3-4 bin kişi yürüyor.Sesimi duyurursam söylerim.

Ben burada şiddet olmadığı sürece her türlü protestonun yapılmasını destekleyeceğim ben çünkü AKP'nin ülkeyi doğru yönetemediğini 12 yıldır mağduru oynayarak oy topladığını, dini istismar edip benim imamım benim camiimim dediği bir partidir. Bu partiyi muhalefet eğer indiremiyorsa halkda ne yazık ki böyle yapar.

O zaman polis de böyle müdahale eder kimsede sesini çıkaramaz

ayrıca sormak istiyorum ne mağduru oynadı ?

Nesil
    2006

O zaman polis de böyle müdahale eder kimsede sesini çıkaramaz
    Elinde silah olmayan kimseye saldırı yapamazsın. Eğer engelli birisi su yiyor, 13 yaşındaki çocuğun başı yarılıyorsa kusura bakmayın, polis bunları yapmasaydı kimse sokağa dökülmeyecekti.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Orda rahat 3-4 bin kişi yürüyor.Duyurursam söylerim.
    yani bu konuda herhangi bi fikrin yok bunu mu anlamalıyım bu sözünden

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

yani bu konuda herhangi bi fikrin yok bunu mu anlamalıyım bu sözünden
    Ben fotoraf paylaştım.Fotoraf paylaşılınca durum öyleydi.Umarım açılmıştır.

Ne diyim ben ? Helipkopter orayımı gidiyim yolu acın diye ?

Nesil
    2007

Ne alakası var? Şu dediklerinizin demokrasiyle alakası olduğunu sanmıyorum. Biz Mısır vs. gibi yönetilmiyoruz. Eğer muhalefeti beğenmiyorsanız parti kurun, muhalefet olun. Böyle hükümet düşmez, düşmemeli. Eylem hakkınız var ancak başkalarının hakkını yiyerek yok.

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Yolcu, çok arka sayfalarda kalmadığı için görmemişsindir. Şöyle bir şey sormuştum birkaç saat önce.

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    tamam hadi diyelim marksistlerin oyununa kurban gidiyoruz. körüz. aptalız. ergeniz. türkiye'yi kargaşaya sürüklemek isteyenlerin ekmeğine yağ sürüyoruz. bunu kabul ettik diyelim.

memleket savaş alanına döndü diyorlar. ona da tamam. millet artık organize olmaya başladı. telsizle gezenler de sivil polis değil, onlara, tomalara molotof atanlara da biz sebep olduk. buna da tamam.

ee ya başbakan napıyor? teröristlerle bile masaya oturan bu başbakan değil miydi? neyin atarlanmasını yapıyor ilk günden beri. "çapulculara tamah etmem" dedi. "cehapeli onlar" dedi. sen ki teröristlere o kadar imtiyaz verdin. pazarlık ettin. derdin, inadın neydi de olayların bu kadar uzamasına ne gerek vardı?

Abdullatif Şener "başbakan, rant neredeyse ordadır" diye bir şey söylemişti. Ama artık kendisi tayyibe muhalif olduğu için söyledikleri elbette taraflıdır. abartı olabilir.

Burada bize o kadar karşı çıkan arkadaşlara soruyorum. Başbakan niye böyle yapıyor. Hatalı mı değil mi? Cevap verebilir misiniz zahmet olmazsa Bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum.

Del Piero_10, _yolcu_ gibi arkadaşlara soruyorum. Başbakan haklı mı inadında?

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

Türkiye Cumhuriyeti'ni bölmeye çalışanlara karşı milli mücadele ruhu ile çoluğu çocuğu ile sokoğa dökülen insanlar adına yarım saatlik işini 2 saatte halletmiş arkadaştan özür diliyorum. Gün gelecek vicdanlar dile gelecek ya, o gün özür dileme sırası size gelecek ne de olsa.

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Ne alakası var? Şu dediklerinizin demokrasiyle alakası olduğunu sanmıyorum. Biz Mısır vs. gibi yönetilmiyoruz. Eğer muhalefeti beğenmiyorsanız parti kurun, muhalefet olun. Böyle hükümet düşmez, düşmemeli.
    Hükümet seçim kararı alır, sonra seçim yapılır eğer gene oy alırlarsa devleti yönetirler. Ne yazık ki yüzde10 barajı var iken inandığım partiye oy veremiyorum. Bir işe yaramıyor çünkü. Meclise giremiyorlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Ben fotoraf paylaştım.Fotoraf paylaşılınca durum öyleydi.Umarım açılmıştır.

Ne diyim ben ? Helipkopter orayımı gidiyim yolu acın diye ?
    ben sana herhangi bir müdahale et demiyorum kardeş
    sadece yol kesmenin özgürlükle alakası ne ha pardon yürüyüşün

Elinde silah olmayan kimseye saldırı yapamazsın. Eğer engelli birisi su yiyor, 13 yaşındaki çocuğun başı yarılıyorsa kusura bakmayın, polis bunları yapmasaydı kimse sokağa dökülmeyecekti.
    Elinde silah yok taş var bir farkı var mı ?

Yahu adam sözde eyleme damperli kamyonla gelmiş var mı dünyada böyle bir eylem benim aklım mantığım almıyor sizde hala bu adamların yaptıklarına eylem diyorsunuz

Nesil
    2008
    Yer
    Balıkesir

Bir de _Yolcu_ hazır soru cevaplarken şunları da cevaplayıver malum şahit var olaylara.

Ha yok cevaplayamam diyorsan zaten 3 mesajdır cevap yazmadığın gibi yine yazma. Biz ne kadar körü körüne bağlandınızı anlamış oluruz, sorun değil

Quote Originally Posted by Spy.94 View Post
    Senin nezdinde bütün devlet destekçilerine sadece bugünle ilgili bir kaç soru sorucam, mantıklı bi açıklama yap bana bende gelecek seçimlerde AKP'ye oy vermeye söz veriyim.

1) Yüzlerce kişiyi gözaltına alan polis elinde hayvan kadar TOMA'lar, bi dolu biber gazı varken 5 kişiyle nasıl baş edemedi ?

2) Sabah TOMA o kişilere neden suyu isabet ettiremedi ?

3) TOMA'lar neden o kadar yavaş su sıktı ?

4) Kendini söndürme sistemi bulunan son teknoloji TOMA'nın yanması nasıl bu kadar uzun sürdü, sistem bozuk muydu ki diğer TOMA'dan sıkılan suyla söndürülmeye çalışıldı ?

5) (Sistemi bozuk olarak kabul edersek) Bu nasıl bir devlettir, nasıl bir teşkilattır ki kendi görevlendirdiği memurun can güvenliğini sağlayamayacak şekilde, yarım yamalak bir araçla böyle tehlikeli işlere polis gönderiyor ?

Bunların cevabını istiyorum ben. Bunlar sadece bugün Taksim'de olanların bir kısmı.

yolcuya bu kadar yüklenmeyin

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

ben sana herhangi bir müdahale et demiyorum kardeş
    sadece yol kesmenin özgürlükle alakası ne ha pardon yürüyüşün
    Polis'in sabah 5 'te biber gazı atıp çadırlarını yakması ne kadar haksa bunun o kadar hak olduğunu düşünmek saçma olmaz ?

Ne bekliyorsun ? Ne diyim.

Nesil
    2007

Hükümet seçim kararı alır, sonra seçim yapılır eğer gene oy alırlarsa devleti yönetirler. Ne yazık ki yüzde10 barajı var iken inandığım partiye oy veremiyorum. Bir işe yaramıyor çünkü. Meclise giremiyorlar.
    Bunlarda haklısınız. İlk günden beri olaylar büyümesin diye erken seçim dedim ancak olayların sonu gelmiyor çünkü kimse geri adım atmıyor.

Seçim barajı konusunda da haklısınız ancak adamlar iktidardayken düşürmez onu. Sadece onlar değil eğer bir parti %50 ile iktidar oluyorsa seçim barajını düşürmek akıllarının ucundan bile geçmez.

Ancak bunlar olmuyor diye ülkede isyan çıkarmanın mantığı yok. CHP ve MHP düzelse AKP bu kadar rahat oy alamaz. Sorun biraz da onlarda.

Mesaj Yetkileri