Sayfa 14 / 15 İlkİlk ... 412131415 SonSon
391 ile 420 arası toplam 435 sonuç

Konu: "Eskişehirspor - Hayaller gerçek oldu, Şampiyonluk Sinan'a ve Ediz'e hediyemizdir."

İnşallah avrupa'da yolumuza devam ederiz. Hem bu puanımız için de iyi olur

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Ligde iyiyiz, ŞL'de gruplar ne alemde, çıkabilecek miyiz ?

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Akşam eve geçince PSV maçını oynarım. Ondan sonra güncellerim burayı.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

PSV maçını da düşünerekten görece gençleri sürüyorum sahaya.

Kısa sürede maçı kopardıktan sonra PSV maçını da düşünerekten oyunu rölantiye çektim. 2 gol yesek de, 4-2 kazandık ve yolumuza baktık.

Boy 1.90, zıplama da 18 olunca böyle şeyler olabiliyor.

Kendi sahamızda yener miyiz acep?

Hadi beyler! Onlara Eskişehirspor neymiş gösterelim!

ENVER NAPTIN SEN! O NASIL BİR VURUŞ ÖYLE! HARİKASIN SEN!
    O ortaya öyle bir vurdu ki gelişine... Son dakikada, maç bitti derken ortalığı şenlik yerine çevirdi!

3 kulvarda da yolumuza tam gaz devam ediyoruz. ŞL'de Basel maçını kazanırsak gruptan çıkarız. Beraberlik ya da mağlubiyette AL'nin yolunu tutarız. Avrupa'da yolumuza devam etmek için AL daha iyi gerçi ama, müthiş bir itibar ve para geldi ŞL'den.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Tebrkler. O mael ne sıçramış öyle.
    Bence Al daha iyi tercih olur. Hem orada çok ilerlersin.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Daha o en yüksekte olduğu an değil. Basel karşısında sakin bir oyun oynamayı düşünüyorum. Çok kasmadan, sakin ancak topu ayakta tutmaya çalışacağım.

Nesil
    2014

Bence Şampyionlar Ligine asıl hocam Avrupa Liginde final çıksan orada alacağımız parayı alamayız . Zorla ŞL'yi

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Sabah olsun eve gidip devam edicem hocam.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

STSL'de rakibimiz Gençlerbirliği. Açıkçası bize ters gelen bir takım.

İzzet ve Emre'ye şans verelim. Umarım kazanırız.

Gene takıldık. Bu maçta takılmamız anlamsız oldu, onu geçtim, son dakikada Penaltı kazanıyoruz ve Kelvin gibi bir oyuncu bu penaltıyı kalecinin üstüne kullanıyor. Hak etmediğimiz bir sonuçtu ama son düdük çaldığında tabelada ne yazıyorsa odur. Önümüze bakacağız.

ZTK'da rakip Orduspor. Açıkçası gençleri süreceğim sahaya. Yenilgi umurumda değil. ZTK'yı umursayacak kıvamda değilim şu anda.

Emre Tekin, Emre Sarıtaş, İzzet Yılmaz, Coşkun Tur, Ferhat Seçsev gençlerimiz.

Gençler şov yaptı. Bunların hepsi birer pırlanta abi. Bu arada not düşmek istiyorum, Orduspor'a karşı faullü bir oyun oynamadık. Onlar kendileri sakatlandı. Faul sayılarına bakabilirsiniz.

Konya karşısında genç oyuncularım aslardan daha yorgun. Mecbur asları süreceğim sahaya Ama yine de fazla forma bulamayan diğer isimlere göz atmakta fayda var.

Umarım kötü bir sonuç alıp bu maçta da tökezlemeyiz.

Kazandık ama oyun pek tat vermedi. Takıla da bilirdik. Neyse 3 puandır sonuçta.

Şimdi gelelim büyük maça, ya tamam ya devam maçı. Kazanırsak grubu çıkarız, kazanamazsak AL'nin yolları taştan

Büyük maç vesselam. Saldıracağız derken rezil olmamak için ön liberoya döneceğiz.

Hiç bir şey değilse Enver'den gol bekliyorum bu maç. Kazanmayı arzuluyoruz.

Olmadı olmadı olmadı... 1-1 berabere kaldık ama, rakibimiz kendi sahasında bizi durdurmak için bol bol faullere baş vurmak zorunda kaldı. Sadece Sezgin'in yaşına, tecrübesine ve profesyonelliğine yakışmayan penaltı yaptırması dışında çok iyiydik ama yetmedi. Enver beklentimi yerine getirip golünü attı. Gel gelelim skor 1-1 bize yetmedi. Kendi sahamızda yenmiş olsaydık bu iş tamamdı. AL'ye gidelim.

Bu arada 1.8 Milyon Euro dediğim Enver 2.5 Milyon Euro yapmış değerini. Sanırım o Basel maçındaki golle iyice fırladı adamın değeri. Elmas gibi adam.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Yönetim çalışıyor hoca

Ligde de namağlup lideriz hani.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

2 li averajla ş.l kaçırmışız hocam. Avrupa Liginde yarı final final bekliyorum. Ligdede güzel ilerliyoruz başarılar

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

ZTK'da rakip Fenerbahçe.

Bu maçı da kazanıp grupta yolumuza bakacağız.

İleride kaptırdığımız bir topun 3 pasta kalemize şut olarak dönmesini çözmemiz lazım. Yoksa gayet iyi oynadık.

[MENTION=279279]Serzenish[/MENTION] hocam nereye gidiyorsun karşına Monaco çıkmış.

Lige dönecek olursak, Osmanlıspor'un bizi zorlamayacağını düşünüyorum.

Sahaya gençleri de sürelim.

2-0 temiz bir oyun, yine sakatlanan rakipler. Faulsüz oyun.

Enver gene formunda.

Takımımızda sorun çıkartıp, bize karşı saygısız tavırlar sergileyen, bizi tehdit eden Kerem Bulut'a yol veriyoruz. Taraftarın tepkisine bakılırsa bu olayı kazasız belasız atlattık.

6 Puanlık bir maça çıkıyoruz. Tökezlemek istemiyoruz.

Emre Tekin'in mevkisine alternatifim şu anda yok gibi. Gerisi as kadro.

Ben bir şey söylemiyorum...

Nesil
    2014

Hocam Avrupa Liginde bir şeyler hedefliyorsak bence ZTK'dan vaz geç derim.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Süper gidiyoruz, son Bursa maçı da nazar boncuğu olsun

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

ZTK'ya gençleri süreceğim zaten. Çoluk çocuk maç tecrübesi kazansın. Bursa maçı çok kötü oldu ama ya

Bursa mağlubiyeti kötü olmuş ama takım iyi hocam. İnşallah bu sene de ligi alacağız

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Önce bi ZTK'yı atayım, hemen lige dönelim.

Rakip Altay, gençleri süreceğim bu tür maçlarda sahaya.

Genç oyunculara güveniyorum.

Güvenimi boşa çıkarmadılar denilebilir.

Fener'i de yenersek gruptan çıkarız.

As oyuncuları sürelim Şükrü Saraçoğlu hafife almaya gelmez.

Maçtan başka her şeye benziyordu. Sonuçta kazandık gerçi.

Çıkmayı garantiledik. Gençlerden oluşan bir kadro ile sahaya çıkacağım.

As oyuncu sürmüyorum resmen

İkinci yarısını 10 kişi oynadığımız (Rakibin faulünden dolayı oyuncu değişikliği hakkımız bitmişken oyuncumuz sakatlandı ve kalan 2. yarıyı komple 10 kişi oynadık, bir de Kırmızı yedik. 9 kişi kaldık) ve 9 kişi tamamladığımız maçı dahi kazanmayı biliyoruz. Gençlerde iş var.

Bu maçı kazanıp yolumuza bakmamız lazım ama, Emre Sarıtaş'ı 11'de oynatmak istiyorum. Erman Kılıç da sorun çıkartıyor oynatmayınca. Oynatınca da sahada herkesin kötü oynamasına sebep oluyor. Gönderemiyorum da taraftar çok seviyor onu.

Neyse bakalım, böyle bir çıkalım sahaya..

Can sıkıcı bir puan kaybı daha. Bundan sonra puan kaybına tahammülümüz yok. Gençleri oynatacağız derken ligden olacağız bu gidişle. Öncelik lig diyor, lig maçlarına gençleri ancak ve ancak sonradan oyuna dahil ederek devam ediyorum. Ferhat Seçsev'in gol yollarındaki etkisizliği ya da Emre Sarıtaş'ın hataları ile yürümez bu lig. Bundan sonra rakip amatör takım bile olsa ligde tam kadro sahadayız.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Artık puan kaybına tahammül yok, bu maçı kazanmaktan başka çare de yok.

Ben ne dersem diyeyim, takım yine bildiğini okuyor. Dağa taşa vurulan şutlar, 3. maç oldu bu rakibin kaleme denk gelen ilk şutu KESİNLİKLE gol. Bunu anlamıyorum. Rakibin kaleye gelen ilk şutu direk gol oluyor. Sonra bizimkiler "berbat" şutlarına devam ediyorlar. Şu istatistiğe 2-0 yenilmek mi denk geliyor? Kaç puan farkla liderken Bursa'ya 2 puan geçildik. Ama ya toparlanır ve o Bursa'yı liderlikten ederiz, ya da bu takım sezon sonunda komple değişir.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

2 gün sonra Urfa ile oynayacağımı düşünerek bu maça yedeklerle çıkıyorum.

Enver'i de ilk yarıda Gizli Forvet denemek istiyorum. Orada nasıl oynar merak ettim.

Rahat bir oyun, güzel bir sonuç. Enver'in sağ kanatta daha verimli olduğunu da anladım

Şimdi gelelim tökezlediğimiz Süper Lige

Rakip Urfa, lig sonuncusu. Yine de bu maçta da tökezlersem artık ciddi ciddi bir şeyler yapmam gerekecek. Sezon sonu bütün takımı dağıtıp baştan toplarım çok kızarsam.

Hadi bakalım.

Ohh bee, nihayet galibiyet yüzü gördük. Korktuğumuz başımıza gelmedi..

Bursa istediğimiz puan kaybını nihayet yaşadı.

Mael Flamengo'dan gelen ucuz teklif için (220 bin Euro) Flamengo'ya gitmek istediğini söyledi. İkna edemeyince "İstediğimiz teklifi yaparlarsa gönderirim" dedim. Fiyatını da 7,5 Milyon Euro olarak belirledim ve Flamengo bu parayı taksitli vermeyi kabul etti. Ben nakit 7 milyon Euro istedim. Kabul ettiler. 200 bin Euro'ya alıp, paşa paşa da oynattığımız oyuncuyu bu denli kârla satmak gayet iyi olacaktı. Her ne kadar taraftarlar endişelense de, başımızı ağrıtmasına müsaade etmeden ve para kazanarak bu işi sonlandırmak çok iyi oldu.

Şimdilik yerinde Jerry Akaminko oynayacak. Önümüzdeki sezon Mael'in yerine bir takviye yapabiliriz.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Şimdi şöyle bir yorum yapmak istiyorum kadro ve gelecek hakkında:Öncelikle takımda var olan büyük bir transfer ve maaş bütçesini göz önüne aldığımızda, oldukça güzel bir kadro kurabileceğimizi biliyorum. Ancak bu hususta 2 unsur belimizi büküyor. 1- Takımın oturmuş iskeletini bozmak gerekmesi.2- Yabancı sınırlaması.Eğer çok kısa bir sürede as oyuncuların çoğunu gönderip yerlerine yenilerini almaya çalışırsak bu hem maddi olarak bizi olumsuz etkiler (Eldeki oyuncuları iyi fiyatlara gönderememek) hem de bir sürü sorunun çıktığı (Gitmek istemeyen oyuncular, tazminat isteyenler, taraftarın tepkisi v.b) sancılı bir süreç olur. Bu yüzden takımı yavaş yavaş bir geçiş sürecine sokmak, bu süreçte de bilhassa Şampiyonlar Ligi'nde en kötü Avrupa Ligi'nde oynayarak takıma kaynak kazandırmak, zaman içerisinde de takımda bir sirkülasyon yakalamak gerektiğini düşünüyorum. Yani yavaş yavaş takımın iskelet oyuncuları teklif geldikçe, yaşları doldukça takımdan ayrılacaklar ve yerlerine benim istediğim oyuncular gelecek. Bununla beraber alt yapıdan yetişip istediğim seviyeye gelebilen oyuncular (Bkz. Enver Elmas) sayesinde de, tüm mevkileri doldurabilmemiz mümkün olacaktır (Bütün mevkilere transfer yapmaya çalışırsak asla bütçe yetiremeyiz). Dolayısı ile 3 yol izlememiz gerekiyor:As takımda oynayabilecek ve 23 yaşın altındaki oyuncuları çok fazla para ödemeden takıma kazandırıp, oynamalarını ve gelişmelerini sağlamak.Henüz daha 16-17 yaşında olan ancak mental olarak gelecek vaat eden oyuncuları takıma kazandırıp, as takıma yükseltmekHem eğitim verebilecek düzeyde karaktere sahip hem de yetenekleri ile as takımda layığı ile forma giyebilecek isimleri transfer etmek.Bu düşüncemde yer alan oyunculardan birisi Mael'di. 200 bin Euro bonservis bedeli ile takıma kazandırdığımız Mael, bir sezonu Gençlerbirliği'nde kiralık oynayarak geçirmek zorunda kalsa da, sonradan takıma girip vazgeçilmez oldu. Düşünceme göre gelecekte takımımın stoperlerinden birisi o olacaktı (Her yönden güçlü bir stoperdi, boyu, zıplama becerisi, gücü, hızı ve diğer mental özellikleri (Cesaret haricinde) çok iyiydi). Ancak o takımda kalmak istemedi, biz de kendisinden yaklaşık 6,5 milyon Euro kazanarak onu istediği takıma gönderdik. Netice itibarı ile zararımız yok. Belki projemizin önemli bir oyuncusunu kaybetsek de, futbol dünyasındaki tek oyuncu o değil neticede. O gittikten sonra ona çok benzer özelliklerde Flamengo takımında 18 yaşında bir stoper buldum. Mentali çok sağlam, fiziği çok sağlam tekniği de gayet iyiydi. Ancak bu oyuncu için 4 milyon Euro bonservis istendi. Biliyorum bu oyuncuyu alsak çok daha büyük paralara satabiliriz ama biz ticaret yapan bir al sat takımı olmak istemiyoruz. Zaten o oyuncuyu alsam er ya da geç (En geç 3-4 sene sonra) büyük takımlara gitme isteğinden bahsedecek, çok fazla maaş isteyecek ve sonuç itibarı ile bize sıkıntı yaşatacak. Oysa biz şu anda bu al sattan gelecek paraya muhtaç durumda değiliz. Mali durumumuz gayet rahat. Bütçemiz yerinde ve önümüze baktığımızda, ligi ilk 2 içinde bitirme ihtimalimizin yüksek olması, söz konusu oyuncu al satından çok daha fazla ödül geliri olacağını (Ligi ilk 2'de bitirince verilecek ödül, ŞL de oynama ödülü v.b) görüyoruz. Konuyu biraz dağıttım, toparlayalım madem. İkinci kaleme baktığımızda alt yapımızdan bir sürü oyuncuyu as takıma monte etme çabası içerisindeyiz. Yer yer bize maç kaybettirse de, bir adet stoper ve bir adet sol bek yolda. Haricinde ortasahada ve forvette de gelecek vaat eden bir sürü isimle birlikte çalışıyoruz. Son kalem ise özellikle yabancı sınırında yer açıldıkça değerlendirmeyi düşündüğüm bir kalem. John Obi Mikel ve Lorik Cana gibi çok iyi mentor olabilecek isimleri transfer etme şansımız varken bunları pas geçtik çünkü yabancı sınırlaması gerçekten büyük sıkıntı. Ama bu takımdaki amacım şu an için, düşük tempoda bir oyuncu sirkülasyonu sağlayıp, her gidenin yerine bir tık daha iyisini koyarak kademeyi ufak ufak yükseltmek. Hem mali durum hem oyuncu kalitesinin yükselmesi düşük bir hızda gerçekleşmeli. Eğer bunu çok çabuk gerçekleştirirsek, başarıya ulaşması zaten çok zor bir süreç olmakla beraber, oyuncu maaşlarının çılgın bir şekilde yükselmesi bizi iflasa doğru sürükler. Oysa ben bu şekilde hem gelirlerin kademe kademe artmasını hem de gelen yeni oyuncuların maaşlarını mümkün mertebe düşük seviyede tutmayı hedefliyorum. Alt yapımızdan çıkan bir oyuncu dışarıdan alacağımız bir oyuncuya göre daha düşük maaşla daha uzun süre oynayacaktır (Şimdi Enver Elmas 105 bin Euro alıyor, yeni sözleşmede 338 bin Euro istese, dışarıdan gelen en sıradan adam 788 bin Euro istiyor). Antrenör kadrom ise, yakında paylaşmayı düşünüyorum, geneli itibarı ile antrenör için genç sayılabilecek yaşta ancak özellikleri kuvvetli isimler. İleride bu kadro dağılmazsa, çok üst düzey bir antrenör grubumuz olur.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

ZTK'da rakip Bursa. Sırf Anadolu derbisi diye kazanmak gerek.

Tam kadro sahadayız.

Anadolu derbisinde Enver Elmas şov! 2-0 öne geçtik, rehavete kapılıp 2-2'yi yakalatsak da, ilk ve son dakikaların golcüsü Enver yapacağını yaptı ve gene son dakikada güldürdü yüzümüzü.

Deplasmanda 3 gollü galibiyet çok güzel.

Antep'e karşı hata yapma lüksümüz yok. Daha BJK ile oynayacağız, tökezlemememiz lazım.

Forvetlerin formsuzluğunu düşünüp "Acaba" diyerek Enver Elmas'ı forvet deneyeceğim.

Enver'in yeri sağ kanat abi, Gizli forvet denemiştim daha önce, tutmamıştı. Yaratıcı forvet de tutmadı. Kanattan içeri sokulup kale önünde daha çok kalması lazım. İkinci yarıda esas yerine çektim bir gol bir asist yaptı maçı kurtardı.

Nesil
    2013
    Yer
    Ankara

Hemşo üşenmedim, paylaşımların yanında yazdığın o uzun paragrafı da dikkatlice okudum. Sonana kadar katılıyorum, kadroyu aniden değiştirmek sıkıntı olabilir. fırsat buldukça bölge bölge değiştirmek daha etkili olur kanımca.

Alt yapıya değinmişsin, doğru yapmışsın. Ancak Türk oyuncular için illaki kendi altyapımızı kullanmamıza gerek yok. Ülkede bir ton takım var, üstüne bir de Avrupa'da da Türk regenler çıkıyor. bu yüzden gözlemcileri bol bol çalıştırıp dışarıdan Türk Regen alman konusunda ciddi ciddi düşün bence.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Zaten Türk regenlerin çoğu dışarıdan geldi. Rodi dostum zaten bi sen takip ediyorsun sanırım =)

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by NomrukaN View Post
    Zaten Türk regenlerin çoğu dışarıdan geldi. Rodi dostum zaten bi sen takip ediyorsun sanırım =)

Yok yahu bende takip ediyorum lakin dün o kocaman paragrafı gördüm yazım şekli gözümü aldı açıkçası o yüzden okuyamadım yaşlandık Yani bir az daha ayırarak yazsaydı okuma niyetindeydim

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Ben ayırarak yazdım, gönderince bütün mesaj birleşti

Nesil
    2014

Biz Avrupa'da kiminle eşleştik yahu 2 gündür onu arıyorum

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Bu arada bu sunum hem çok yorucu oluyor hem çok dağınık oluyor hem de çok yavaş ilerliyor. Onun yerine toplu atmayı düşünüyorum ne dersiniz?

Nesil
    2014

Quote Originally Posted by NomrukaN View Post

Bu arada bu sunum hem çok yorucu oluyor hem çok dağınık oluyor hem de çok yavaş ilerliyor. Onun yerine toplu atmayı düşünüyorum ne dersiniz?
    Hocam bir maç için zaten çok fazla istatistik veriyorsun. Nacizane tavsiyem 6-7 maç aynı anda paylaşsan daha iy olur. Sadece maç sonu istatistiki yeterli olur diye düşünüyorum ama yine sen bilen

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Aynen hocam, ben de öyle yapacağım bundan sonra Şu anda oynadığım yere kadar bi toplu fikstür atacağım birazdan. Ondan sonra maç sonu verip geçeceğim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Hocam uzun yazını okudum. Doğru tespitler de bulunmuşsun. Bir şey soracağım hiç mi kendi alt yapından yada dışarıdan türk kaleci çıkmıyor. Mesela bende iki yıl üst üste iyi kaleci çıktı. Bu sene bişi çıkmadı ama diğer takımlardan da çıkan oluyor. Kaleci avınada çıkmanı öneririm. Hem elindeki yabancılar gitmeden gelene biraz hocalık da yaparlar.

Sayfa 14 / 15 İlkİlk ... 412131415 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri