Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
61 ile 90 arası toplam 105 sonuç

Konu: FM belgesel ve tanıtım (Türkçe İnceleme İlk Mesajda)

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Aydın'ın dediği röportajlardan vs. ben de çok sıkılıyorum. Maç moturunda animasyonlarda ciddi bir iyileşme gözüküyor ama yapay zeka konusunda çok fazla bir değişiklik olduğunu zannetmiyorum. Çünkü oyunculara baktığınızda aynı anda aynı hareketleri yapıyorlar. Böyle bir durumda da zeki hareket etmelerini beklemiyorum doğrusu. Anlaşılan çok fazla bir yenilik yok. Demo çıktığında belli olacaktır her şey. Ben şahsen beklentiler konusunda yazdığım yeniliklerin ve düzeltmelerin olmasını beklerdim. Galiba çok uzun yıllara yaymışlar.

Quote Originally Posted by Aydin View Post
    Çevirisini yaparken oyunda şu şekildeydi:

Yani orta saha oyuncusu gibi davrandığı yazıyor. Ortayı kestikten sonra geri dönmeyip, sahanın ortasına doğru kat ediyor. Ama ceza sahasına değil.
    2006 dunya kupasında sol bek oynayan lahm bu

The Inverted Wing Back will function defensively much like a standard Full Back or Wing Back. However, while a normal Wing Back will offer width to an attack, the Inverted Wing Back will cut inside and make runs through the centre of the pitch, creating space for players around him. Acting primarily as a central midfielder when attacking, this role is generally although not exclusively used to facilitate wide play from more advanced wingers.
    savunmada normal bek ya da kanat bek gibi hareket eder.
    hucumda genişlik kazandırmak yerine içe kat ediyormuş.
    son cümleden anladığım da şu ki geniş kanat oyuncularına savunmada rahatlık saglamaları durumu. ama olmaya da bilir. enteresan bir cümle.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

açıkçası maç motoru ile ilgili çok fazla değişiklik var mı bilmiyorum..
    ben oyundan şunu bekliyorum.. her taktikle başarılı olunabilmeli.. yani bu herkes her taktikle başarılı olsun anlamında değil.. her çeşit taktikle -doğru uygulandığı taktirde- başarılı olunabilmeli.. 14'te savunma taktiği ile başarılı olmak çok zordu.. uzun top taktiği ile başarılı olmak çok zordu.. imkansızdı demek istemiyorum belki başaran vardır ama açıkçası pek sanmıyorum..
    bunun dışında yapay zeka tarafından kontrol edilen teknik adamların zeki olmasını ya da en azından aptal olmamasını umuyorum.

Nesil
    2013
    Yer
    İSTANBUL

Asistan menajerlik yok mu?

Oyunu İngilizce olarak da oynayabiliyor muyuz?

Nesil
    2006
    Yer
    06

Bu arada internete sızan görsellerin oyuna ait olduğu gerçeği de ortaya çıkmış oldu.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Bir devam oyunu olup da açıklandığında bu kadar az heyecan yaratan başka bir oyun yoktur herhalde. İnsan en azından "bu sene taktikler çok detaylı", işte ne bileyim "artık tek tuşa basarak uygulayabileceğiniz komutlar var" gibi yenilikler yapar. Apple gibi NFC'yi bulduk! gibi açıklamalar yapmasalar güzel olacak.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Flawless Victory View Post
    Bir devam oyunu olup da açıklandığında bu kadar az heyecan yaratan başka bir oyun yoktur herhalde. İnsan en azından "bu sene taktikler çok detaylı", işte ne bileyim "artık tek tuşa basarak uygulayabileceğiniz komutlar var" gibi yenilikler yapar. Apple gibi NFC'yi bulduk! gibi açıklamalar yapmasalar güzel olacak.
    Her sene yenilik yapılıyor zaten oyunda abi. İlla ki detay hakkında yorum istiyorsan ''Oyuncularla diyaloglar çok daha detaylı'' onlar yapmamış sanırım ama ben söylemiş olayım.

Herkes farklı bir şey istiyor. Kimisi maç motoru diyor, kimisi yenilik istiyoruz diyor. Bu adamlar daha önce yenilik de yaptılar o zaman da maç motorunun halini gördük. Yenilik isteyenler o zaman maç motoruna sövüyorlardı.

Bence yenilikten daha fazla maç motoru adam gibi olsun o bana yeter.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

türkçe incelemedeki son cümleye imzamı atarım

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by Kaka Leite View Post
    Her sene yenilik yapılıyor zaten oyunda abi. İlla ki detay hakkında yorum istiyorsan ''Oyuncularla diyaloglar çok daha detaylı'' onlar yapmamış sanırım ama ben söylemiş olayım.

Herkes farklı bir şey istiyor. Kimisi maç motoru diyor, kimisi yenilik istiyoruz diyor. Bu adamlar daha önce yenilik de yaptılar o zaman da maç motorunun halini gördük. Yenilik isteyenler o zaman maç motoruna sövüyorlardı.

Bence yenilikten daha fazla maç motoru adam gibi olsun o bana yeter.
    Oyuncu ile yaptığımız konuşmaya fazladan 2 cümle eklemek yenilik olmasa gerek. Bazen oyuncuların ruh halleri saçma sapan bir şekilde düşüyor veya yükseliyor. Acaba arka planda çok şey yaşanıyor da biz mi göremiyoruz bilmiyorum.

Oyunda sansasyonel transfer kavramını da anlayabilmiş değilim, PA'sı ve CA'sı çok yüksek bir yıldız transfer ediyorum. Üstelik 100-150 milyon TL gibi bir paraya ama başkan bunu sansasyonel transfer olarak görmüyor. Taraftarlarda, takımda hiç bir tepki gelmiyor. Sadece 1 tek cümle yazıyor transferin gerçekleştiğini belirten mesajda. Önce bunları düzeltsinler. Sene olmuş cart curt hâlâ adam akıllı bir şampiyonluk kutlaması yok. Eğer bunu yapsalardı yenilik olurdu. Gözlemciye buna benzer oyuncular bul diyebilmek güzel ama yenilik değil, zaten olması gereken temel şeyler bunlar. Bununla birlikte bir oyuncumuza "tavsiye edebileceğin bir oyuncu var mı" diye sormak saçmalık. Tam tersi oyuncumuz kendisi gelip önerilerde bulunabilmeli ama o oyuncu alınmadı diye ruh hali bozulmamalı.

Oyun neredeyse taktik geliştirmekten ve transfer yapmaktan ibaret iken şimdi ise antrenman programları bile otomatiğe bağladı. Oyunun temel direklerini genelleştirip detayları gizlerken 100 kişiden 60-70'inin önemsemeyeceği şeyleri geliştirmeye başladılar. Diyaloglar tabi ki olmalı ama birbirini tekrar eden "derbiler bir teknik adam için çok önemli değil mi" gibi sorular bıktırıyor. Ben rakibin zayıf oyuncusundan bahsetmek zorunda mıyım? Bunları okuyarak zaman kaybediyoruz. Diyaloglar da akıllıca olmalı. Basın bizi istifaya zorlamalı, bir oyuncuyu oynatmamız için taraftarı kışkırtmalı, maçtan önce kadroyu açıklamalıyız ve bu kadro seçimi üzerine yorumlar olmalı, oyuncuların ruh halleri tam olarak yansıtılacaksa bu detay katarak olabilir. Yorumumun özeti detaylar bizi zorlamamalı, illa şunu yapacaksın dememeli. Basın toplantısına katılmayınca basınla arası iyi değil diye profil özelliğim düşmemeli, bu bir oyun. Basın toplantısında tepki ortaya koyabilmeliyiz, bu tepkiye gören basının tavrı değişebilmeli. Çok daha etkileşimli ve görsel olursa bu tür yazı tabanlı öğeler zevk verir. Tüm bunlara rağmen ben bu oyunu seviyorum ve oynamam demedim demem de. Ancak biz bu oyunu taktik, antrenman programı geliştirerek ve oyuncu transfer edip yetiştirerek sevdik. Şimdi taktik, antrenmanı bitirdiler, transferlerde abartılı istenen ücretler, oyuncuların sürekli sözleşme yenileme talepleri nedeniyle transferler de öldü. Oyuncu yetiştirmede ise spor okulları hâlâ yok. Atla deve değil istediklerimiz. Oyun motoru Fifa gibi olsun da demiyoruz. Animasyonlar için çalışmalar çok güzel bak ama bu tür atılımları yapmaları lazım.

Nesil
    2007

Başlığı 'Türkçe İnceleme 52. mesajda' diye düzenlemek yerine videoyu ilk mesaja eklemek çok mu zordu, oraya takıldım İnceleme için teşekkürler bu arada.

FM klasik FM. Ne kadar yenilik olarak adlandırdıkları şeyleri eklerseler eklesinler önemli olan maç motoru. Bana göre yenilik denen bir şey de yok; hepsi olan şeylerin biraz daha geliştirilmişi/değiştirilmişi. Belki menajer profili düzenlemesi yenilik olarak adlandırılabilir. Onun dışında bir şey göremedim. Oyunun veritabanını güncelleyip biraz daha cilalayıp önümüze sunmuşlar gibi algıladım videodan. Gerçi FM'den pek bir şey beklemiyorum, tek istediğim yapay zeka.

3D de zaten oynamıyorum ama oynayanlar için yine hayal kırıklığı olacak gibi duruyor, elemanlar sahada resmen kayıyor çünkü. Ben 2D devam ederim de yapay zekayı geliştirmiş olsalar keşke.

Nesil
    2009
    Yer
    İzmir

Yapılan yenilikler,detaylar geçekten çok güzele benziyor. Ancak asıl önemli olan maç motoru. Maç motoru geçen yıl ki gibiyse gerçekten hevesimiz kursağımızda kalır. İnşallah maç motoru güzel olur merakla bekliyorum

Hücum ve savunma olarak iki taktik uygulama seçeneği olmadığı sürece istediğimiz gibi yönlendirme yapamayacağız.. Örnek vermek gerekirse oyunun bu haliyle, hücum yaparken takımı geniş alanda oynatıp savunma yaparken dar alanda savunma yapmasını sağlamak mümkün değil.. aynı şekilde bir oyuncuyu hücuma çıkarken am (l/r/c) savunma yaparken m (l/r/c) olarak iki farklı rolde oynatamıyoruz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by thsndrn View Post
    Hücum ve savunma olarak iki taktik uygulama seçeneği olmadığı sürece istediğimiz gibi yönlendirme yapamayacağız.. Örnek vermek gerekirse oyunun bu haliyle, hücum yaparken takımı geniş alanda oynatıp savunma yaparken dar alanda savunma yapmasını sağlamak mümkün değil.. aynı şekilde bir oyuncuyu hücuma çıkarken am (l/r/c) savunma yaparken m (l/r/c) olarak iki farklı rolde oynatamıyoruz.
    Olur mu hiç? Yapabiliyorsunuz bunları. Oyuncu ve takım direktifleri bunun için.. Eksikler var tabi..

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

The Inverted Wing Back will function defensively much like a standard Full Back or Wing Back. However, while a normal Wing Back will offer width to an attack, the Inverted Wing Back will cut inside and make runs through the centre of the pitch, creating space for players around him. Acting primarily as a central midfielder when attacking, this role is generally although not exclusively used to facilitate wide play from more advanced wingers.
    Hücum esnasında MC, savunma esnasında RB/LB veya WLB/WRB rolünde oynar. İlla hücumda orta yapmak görevini üstlenmez, bekten farkı kendini hücum esnasında gösterir ki bu da içe kat ederek orta sahayı kalabalıklaştırması ve rakip kenar oyuncularını beraberinde götürerek genellikle AML/AMR veya ML/MR, bazen de formasyonlara göre DMC/MC/AMC oyuncularımız için boşluk yaratır. Son cümle hücum ederken öncelikli olarak merkez orta saha gibi davranmasının yanında bu rolün genellikle, ama sadece değil, daha kenar oyuncusu profiline sahip kanat oyuncularından fazla bir şekilde kenar oyununu kolaylaştırması amacıyla kullanıldığı yazıyor; yani bir önceki cümlemde de belirttiğim gibi görevi içe kat ederek rakip kenar oyuncularını savunmada beraberinde götürüp rakip kanadında boşluk yaratmaktır.

Türkçe karşılığı "İçe Kat Eden Bek" olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Maç içinde farklı dizilişe geçtiğimizde oyuncuları yeni dizilise gore otomatik yerleştirmiyor, bunu düzeltmislerdir umarım.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Miles Jacobson: A negative attitude only breeds negativity. I'm declaring today "Be positive" day - people should try it & see their lives become better.
    Diyor ki; Negatif bir tutum sadece negatiflik üretir. Bugünü "Pozitif ol" günü ilan ediyorum - insanlar bunu denemeli ve bu sayede hayatlarının daha iyi hale geleceğini görmeli.

Oyun o kadar kötü mü olmuş acaba, Miles şimdiden ortam hazırlıyor gibi Pozitif olun arkadaşlar ne gerek var kötü şeyler düşünmeye
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2005
    Yer
    Ankara

Miles Jacobson: A negative attitude only breeds negativity. I'm declaring today "Be positive" day - people should try it & see their lives become better.
    Şunu bir yapımcı nasıl söyler ya, ayıp gerçekten. Bir "God bless SI" demediği kalmış.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Maç sırasında tüm takıma seslenme yeniliği çok iyi olmuş. Şunlar var;

Baştakini okuyamadım.
    Calm down (sakin olun)
    Get creative (yaratıcı olun)
    Concentrate (konsantre olun)
    Show some passion (biraz tutku gösterin)
    No pressure (baskı yok)
    Tighten up (daha sıkı)
    Push forward (ileri çıkın)
    Demand more (daha çok isteyin)
    fmde yıllardır bu neden yok dediğim özellik gelmiş iyi de olmuş
    ayrıca aydının maç motoru hakkındaki söylediklerine katılıyorum kaleci topu nası tutmuş atmış önemli değil saçmalıklar olmasın o yeter

Nesil
    2008
    Yer
    Denizli - İzmir

Quote Originally Posted by Walter Sakana View Post
    Diyor ki; Negatif bir tutum sadece negatiflik üretir. Bugünü "Pozitif ol" günü ilan ediyorum - insanlar bunu denemeli ve bu sayede hayatlarının daha iyi hale geleceğini görmeli.

Oyun o kadar kötü mü olmuş acaba, Miles şimdiden ortam hazırlıyor gibi Pozitif olun arkadaşlar ne gerek var kötü şeyler düşünmeye
    Abi bu adamın da özel hayatı olabilir,illa ki yazdığı her şey FM ile ilgili olacak değil ya.
    Daniel Bryan'ın sakalının kılıyız !

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Menünün sola geçmesi iyi olmuş.Umarım maç motorunda saçma sapan şeyler olmaz da keyifli bir oyun oynarız.

Nesil
    2009
    Yer
    Turksportal

Quote Originally Posted by DenizlispoR View Post
    Abi bu adamın da özel hayatı olabilir,illa ki yazdığı her şey FM ile ilgili olacak değil ya.
    Bu dönemde özel hayatı falan olamaz onun

Aşağıdaki muhabbet senin yazdığını destekliyor gibi ama ben genede fm'i ön yargılı eleştirenlere laf çaktığını düşünüyorum yukarıda paylaştığım cümlesinde.

Takip edenlerden birinin yorumu:
    i'm gussing this is relating to haters of fm15. Ignore the ...'s Miles, we can't wait for the game - you ROCK
    Tahmin ediyorum bu fm15'ten nefret edenlerle ilgili. Onları umursama Miles, oyun için sabırsızlanıyoruz. Harikasın (You Rock'ın tam karşılığı bu değil ama neyse)

Miles'ın cevabı:
    Not really - the majority of feedback we've had is very positive, apart from a few individuals (and one forum) where we could promise a 24 carat diamond in each box & they'd complain it's not 26 carat
    Pek değil/sanmıyorum - her birine kutu içinde 24 karat elmas vaat etsek 26 karat değil diye şikayet edecek tek tük kişiler (ve bir forum) dışında aldığımız geri dönüşlerin çoğunluğu oldukça olumlu.
    NOBLESSE OBLIGE!
    17.06.2014

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Miles kusura bakmasın ama tekel olmasalar böyle bik bik konuşamazdı.. Oyun sektörünün nerelere geldiği ortada.. 20 yıllık bi tecrübe var ortada ama hala her maç 5 top direkten dönüyor, 10 tane mutlak pozisyonun 1 tanesi bile gol olmuyorsa iğneyi de bırakıp çuvaldızı doğrudan kendilerine batırmaları gerekir.. Kimse onlardan gerçekten ayırt edilmeyecek bi ürün ortaya koymalarını beklemiyor ki bunu yapabilecek kapasiteleri olduğunu sanmıyorum, ama hiç değilse hatalarından ders çıkardıklarına, eksikleri giderme yönünde bi çaba içinde olduklarına dair bi takım işaretler sunmalarını umuyoruz.. O da yok.. 30 dakikalık tanıtımda bakın artık 2 tane farklı soru var yerine direkten dönen topları çözdük, yapay zeka artık çok daha iyi, oyuncunuz sıfırdan vurmak yerine arada pas vermeyi de deneyecek, koca kulüpler 3 sene sonra aptalca transferler yapmayacak, bu sayede sırf oyunu zorlaştırmak uğruna saçma sapan mantık hatalarına başvurmak zorunda kalmayacağız gibi şeyler olur diye umuyor insan.. Onlar hala işin şekil yönündeler.. ben bu metni telefonumla konuşarak yazabiliyorum ama 20 senelik oyunda toplam 20 tane komut için hala mouse ile 3 tane bara tıklamak zorundayız... Sabaha kadar yazabilirim.. Ama bunun hiç bir şeyi değiştirmeyeceği aşikar.. Adamlar tekel.. Bu durumda da iki seçenek kalıyor.. Ya susup oynayacağız ya da vazgeçeceğiz komple..

Nesil
    2007
    Yer
    İStanbul

Quote Originally Posted by serwan View Post
    14'te savunma taktiği ile başarılı olmak çok zordu.. uzun top taktiği ile başarılı olmak çok zordu.. imkansızdı demek istemiyorum belki başaran vardır ama açıkçası pek sanmıyorum..
    14ü oynayacak çok vaktim olmadı, yakın zamanda sezonun açılmasının iştahıyla biraz oynayıp üzülerek gördüğüm bir şeydi bu. Defans yapabilmek mümkün olsun da diğerleri önemli değil yazacaktım, serwan bir benzerini yazmış. Hele ki günümüz futbolunun dinamiklerini gördüğümüzde iyi savunma yapabilmenin, savunarak kazanabilmenin oyuna mutlaka eklenmesi, maç motorunda karşılık bulması gerekir. Ama benim FM14'de gördüğüm oyunun mutlaka aptalca bir golle ya da duran top ile her şeyi berbat etmesi. Kapanan takıma işe yarar hücum alternatifleri üretemeyip tamamen kısır bırakması. SI'dekiler Dünya kupasını hiç değilse Chelsea'yi izliyorlarsa bu konuda bir şeyler görmüş olmaları lazım

- Oyuna daha fazla konuşma eklemek daha çok sıkılmamız demek olmuş çoğu kişi aynı fikirde.

- Oyunun arabirimini her sene daha iyi hale getiriyorlar ama değişiklikler biraz radikal oluyor, bir çatı altıda ilerlesinler artık.

- Tam oturmamış ama animasyonlar güzel olmuş, o kadar maç izliyoruz biraz göze hitap etmesinde sakınca yok.

- Tracksuit ya da Tactical manager arasındaki farkı tam çözemedim. Tracksuit olmayan biri koçlarla aynı seviyede antreman yükleyemiyor mu oyunculara?

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Yine oynariz da asiri beklentilere girmeyin. Kirmizi logolu Fm 2014 oynayacagiz iste.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Videoyu Türkçe yapan arkadaşa çok teşekkür ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Acaba menüyü sağa da alabilecek miyiz. Zira sağda kullanmak bana daha kolay geliri

Nesil
    2007
    Yer
    Manisa

Hadi bakalım şimdi günleri sayalım
    malatyAdana!

Rüyamda cm2018 i gördüm beyler neyse benim merak ettiğim şu küçük takımla büyük takıma yenilince taraftar üzülüyo tamam haklılar da rizeyle bayerne yeniliyoruz arkadaş, bi de küçük takımla şampiyon oluyosun 3 mesajla yeni sezona başlıyosun dünyada yankı uyandırması lazım bunların ileriki sezonlarda da hatırlanması lazım

Sent from my iPhone using Tapatalk

Nesil
    2008
    Yer
    Şanlıurfa

Birkac suslemeyle oyunu onumuze surecekler...

Sayfa 3 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri