Sayfa 4 / 7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 197 sonuç

Konu: [TSL] Bursaspor Araştırması FM2008 - 8.0.2

Sevilen kişilerde Hakan Şükür var ama bu sezon ki maçta son dakikalarda Hakan Şükür'e küfür ettiler nasıl bi sevgi bu??

Üstelik oyunda rivallara karşı oynanan maçlarda taraftarların ve kulübün bu maçları alması yönünde maç öncesi baskıları oluyor. Alınan sonuca göre de taraftar modu değişebiliyor. Bu açıdan Beşiktaş'ın Bursa'nın listesinde olması doğru.

Ezeli rakip olayı geçen sene de tartışmalara neden oldu ama ezeli rakip olarak kalması gerekiyor. Eğer taraftar o maça daha fazla motive oluyorsa, o maç için gecelerden itibaren kuyruklara giriyorsa ve yasaklı olduğu maça kilometrelerce yol gidiyorsa bence olmalı.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ezeli rekabet diye bir kavram yok. Tamamen ceviri hatasi.

Siddetli/vahsi rekabet ve diger rekabet olarak cevirilseydi oyundaki iki rekabet seviyesi, Besiktas'in Bursa'nin listesinde olmasini hatali gormezdiniz herhalde.

Şimdi Ömer abi bu ezeLi rekabet oLayı tek tarafLı oLan bir oLaymıdır. Yani bir takım diğer bir takıma karşı kin güdüyor, onun maçLarına ekstra motive oLuyorsa bu ezeLi rekabetmidir ya da farkLı bir oLaymıdır.

EzeLi rekabet oLarak adLandırıLan takımLarın hepsine bakaLım, hepsinin birbirini iLe husumeti aynıdır ya da düşünceLer tek tarafLı değiLdir.

Burda ama durum farkLı. Tek tarafLı bir bakış açısı var. Bana mantıkLı gibi geLmedi.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

zaten beşiktaş seyircisinin kin gütmeye veya bursaya veya taraftarına kızma hakkı yokki

ama bursada bu özellik olacakke beşiktaşta olmayacaktır son derece normal
    Fikirlerim burada

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Ya ben anLatamadım sanırım, Ben Bursa taraftarı kin güdemez feLan demiyorum. Ne düşünüyorLarsa düşünüyorLardır. Sevmemek iLe ezeLi rekabet ve rakip arasında fark varmıdır yokmudur bunu soruyorum ben. Bana göre vardır.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    Şimdi Ömer abi bu ezeLi rekabet oLayı tek tarafLı oLan bir oLaymıdır. Yani bir takım diğer bir takıma karşı kin güdüyor, onun maçLarına ekstra motive oLuyorsa bu ezeLi rekabetmidir ya da farkLı bir oLaymıdır.

EzeLi rekabet oLarak adLandırıLan takımLarın hepsine bakaLım, hepsinin birbirini iLe husumeti aynıdır ya da düşünceLer tek tarafLı değiLdir.

Burda ama durum farkLı. Tek tarafLı bir bakış açısı var. Bana mantıkLı gibi geLmedi.
    Ezeli rekabet diye bir kavram yok!!!

Rekabet pekala tek tarafli olabilir. Sonucta bildigim kadari ile Besiktas'in Bursa ile bir sorunu yok. Bursa'nin Besiktas ile sorunu var.

Bursaspor Besiktas'a mac kaybederse Bursa taraftari teknik direktor ve futbolculara bozulur/sinilrenir mi? Veya Besiktas'a karsi oyunculari daha fazla motive eder mi? Ozellikle Besiktas maci oldugu icin fazladan bir baski olusturulurmu?

Peki maglup olundugu takdirde Besiktas cephesinde ne olur? Herhangi bir maglubiyetten daha cok sinirlenir mi Besiktas taraftari? Veya ozellikle mac Bursaspor maci diye fazladan takim ustunde bir baski olusturulurmu?

O zaman bunun tek tarafli olmasini da dogal karsilamak lazim...

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Yahu ben anLatamadım sanırım. Benim öğrenmek istediğim oyuna tek tarafLı bakış açısı oLsada ekLenebiLiyormu, ekLenmiyor mu? yani iLLa araLarında çift tarafLı husumet oLması gerekiyormu? gerekmiyormu?. Ben Bursa taraftarının tutumunu çok iyi biLiyorum.Doğrudur.

Yani tek tarafLı husumetLerde ekLeniyorsa doğrudur ekLenmeLidir o zaman. Benim öğrenmek istediğim buydu.

Benim biLdiğim oyunda iki tarafLı oLarak ta birbirLeri arasında sorun oLan takımLarın yer aLdığı, İşte atıyorum sadece aynı şehrin takımLarı arasında ki husumetLer, Fenerbahçe-GaLatasaray gibi.

Ama tek tarafLı oLarak ta bir takıma oLan tutumLar ekLeniyormuş madem tamam o zaman sorun yok

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Tek taraftlı eklenebiliyor zaten durum da şuanda öyle, Bursaspor'un rakipleri arasında Beşiktaş var ama Beşiktaş'ın rakipleri arasında Bursaspor yok.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Bursaspor, Brezilyalı Forvet oyuncusu Adriano De Melo Bezerra ile 2+1 sezonluk anlaşma sağladı. Brezilyalı oyuncu Adriano 07.03.1981 doğumlu 1.84 m boyunda ve 82 kilo ağırlığında. Forvet mevkiinde görev yapan Adriano güçlü fiziği ve bitirici vuruşları ile dikkat çeken bir oyuncu.

Brezilyalı oyuncular Jose Leandro Gomes ve Marcelo Rodrigues (Marcelinho) ile anlaşmaya varıldı ve 2+1 yıllık sözleşmeye imza atıldı.
    Marcelo Rodrigues 9 Ocak 1987 doğumlu ve hücuma dönük kanat oyuncusu. Her iki ayağını da iyi kullananıyor ve lakap olarak kendisine Marcelinho denmesini istiyor.
    Bir diğer Brezilyalı transferimiz ise Jose Leandro Gomes 5 Ocak 1984 doğumlu ve stoper mevkiinde görev yapıyor.

Bu sene alınan/alınacak yabancı oyucuların FOS çıkma ihtimali düşük. Oyuncular önce gözlemci komitesi ( başında Sedat 3 var) tarafından ardından Adnan Örnek ve son olarak Samet Aybaba tarafından izlendi. Yabancılarla ilgili araştırmayı hazırlık maçlarından sonra yapalım derim Coşkun Abi.

Jose Leandro Gomes: Stoper mevkisinde görev alıyor. Sol ayaklı bir futbolcu bu sene zaman zaman sol bek olarak onu izleyebiliriz.
    Marcelo Rodrigues ( Marcelinho): Hücuma dönük kanat oyuncusu. Her iki ayağını da kullanabiliyor.
    Adriano De Melo Bezerra: Forvet oyuncusu. Güçlü bir fiziği var ve bitirici vuruşlarıyla dikkat çekiyor.
    (Brezilyalılarla ilgili bilgiler bunlar. Kesin özellikler hazırlık kampında belli olur.)
    NOT: Emrah Kiraz oyunda defans ve santrafor olarak gözüküyor. Bu düzeltilmeli mevki DC olmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Yeni transferler geldikleri haliyle mi kalıcak yoksa sezon başı dönemde yeteri kadar izlenildikten sonra güncelleme yapılcakmı 9.0.0daki son halleri için.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

NOT: Emrah Kiraz oyunda defans ve santrafor olarak gözüküyor. Bu düzeltilmeli mevki DC olmalı.
    Emrah Kiraz'ı ben yaptım.Emrah futbola forvet olarak başladı ve son 2 sezona kadar da forvet oynadı kendisi.Çok yakından tanıyorum kendisini aynı Lise'de okuduk zaten.

Emrah Kiraz'ın FM09 için çalışmalarımda ST özelliği oldukça düşürülecek.Ayrıca bu sezonda bazı maçlarda uzun forvetimiz olmadığı için forvet oynadı son dakikalarda.

Emrah Kiraz çok tecrübesiz ancak cesur bir oyuncudur.Tekmeye kafasını sokar ancak ben çok fazla yetenekli olduğunu düşünmüyorum.Yetenekleri sınırlı ancak elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışan bir oyuncu.

Giresunspor'da bu sezon hemen hemen her maç yedek başladı.Sayılı maçlarda zorunluluklardan dolayı ilk 11 başladı.Bursaspor'da bana göre kadroya girmesi çok zor.Ancak kendisini geliştirebilirse oynayabilir.

Ne yalan söyleyeyim ben Emrah Kiraz'ı beğenmiyorum çok fazla.Ancak şöyle bir artısı var fiziği çok yerinde.Yeni bir Servet Çetin 'de kazanabilir Türk Futbolu ilerleyen yıllarda.Ancak dediğim gibi kendisini çok geliştirmesi gerekli.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Şu gidenler içinde Bursaspor adına kayıp olabilir diyeceğim tek oyuncu Volkan Bekiroğlu.Ben çok beğeniyorum bu oyuncuyu.Acaba nereye gitti/gidecek ?

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Fatih Serkan Kurtuluş kadro dışı bırakıldı. Sözleşmesinin son yılı olan oyuncuya yönetim tarafından yapılan teklifi reddetmesi üzerine yönetim Samet Aybaba'nın da görüşünü alarak PAF takımına yollandı.
    Not: Daha 19 yaşındaki bir futbolcunun onu yetiştiren ve tanınır bir hale getiren kulübüne hiçbir katkı yapmadan REST çekmesi acaba ne kadar doğru tartışılmalı? Ama siz şimdi buna PROFESYONELLİK dersiniz...

Sercan Yıldırım Thierry Henry hayranı, favori kişilerine eklenmeli. (Kaynak: FourFourTwo Nisan 2008)

Volkan Şen -----> Cristiano Ronaldo
    Yavuz Eraydın ------> Dida
    İbrahim Öztürk -----> Rio Ferdinand Favori kişilere eklenmeli. (Oyuncuların kendi açıklamaları.)
    Emo, Karşıyaka kulübüne 1 seneliğine kiralandı. Umarım bu sene mevkisi düzeltilir. Emo, forvet oyuncusu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

oyuncuların beğendiği kişiler fovari perfonal olmaz arkadaş olduğu kişiler abi kardeş olduğu kişiler personal olur. hayranlık yada beğenmek bunları ifade etmiyor.
    Fikirlerim burada

İbrahim ÖZTÜRK'ün 09 Temmuz 2008 Bursa HABER gzt. verdiği demeç: Kendime Manchester United'li Rio Ferdinand'ı örnek alıyorum.
    Volkan ŞEN'de TamSaha dergisine demeç vermişti.
    Bu arada İspanya'da yapılmakta olan All2gether turnuvasında Türkiye'yi temsil eden tek takım olan U-15 Bursaspor takımı oynadığı 3 maçıda kazanarak bir üst ure çıktı. Turnuvadaki ilk maçında Fareo Adalarından Havnar Boltfelag`ı 4-0 ile geçen genç timsahlar ikinci maçında ise İngiltere`den TG Elite`yi 6-0 yendi. Gruptaki son maçında ise Alman SV BW Kerpen`i 5-0 yenen Bursaspor U-15 takımı bir üst tura çıkmayı başardı.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by CoşkuN ÖzdemiR View Post

Böyle birşey yok sinan. Favori kişiler demek bir oyuncunun oyun stilini örnek alan,kendini ona göre yetiştirmeye çalısan,hayranlık duydugu ve yakından tanıdıgı kişileri kapsar. Arastırma klavunuzu iyi oku
    .
    ben nerden çıkardım acaba bunu allah allah
    Fikirlerim burada

Nesil
    2006
    Yer
    Mersin

Leandro teknik bir oyuncu izlenimini verdi geçende Olay Tv'de söyleşisi vardı.Zago'ya benziyor oyun şekli.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

zago teknik değildiki düz ötesi bir futbolcuydu ama ronaldo öyle değil o çok teknikti işte
    Fikirlerim burada

Gelenler
    Yusuf Şimşek – orta saha - (Denizlispor)
    Gökhan Güleç – forvet - (Denizlispor)
    İbrahim Öztürk – defans - (Altay)
    Halil Zeybek – forvet - (Erzurumspor)
    Dimitar Ivankov – kaleci - (Kayserispor)
    Mustafa Keçeli – defans - (Trabzonspor)
    Emrah Kiraz – defans – (Giresunspor)
    Salih Kılavuz - defans - (Çiğli Belediyespor)
    De Melo Bezerra Adriano – forvet – (Gama)
    Rodrigues Marcelinho – orta saha – (Sao Caetano)
    Lino de Freitas Leandro – defans – (Sao Caetano)

Gidenler
    Sinan Kaloğlu- forvet – (Bochum)
    Ömer Aysan Barış – defans – (Ankaraspor)
    İsmail Güldüren – defans – (Konyaspor)
    Egemen Korkmaz – defans - (Trabzonspor)
    ibrahim Dağaşan - orta saha - (Sİvasspor)
    Cihan Haspolatlı - orta saha - (Konyaspor)
    Volkan Bekiroğlu - defans -
    Eser Yağmur – forvet -
    Renny Vega – kaleci -
    Herve Tum – forvet - (Sivasspor)
    Collins Mbesuma - forvet -

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Ankaragücü ile sözleşmesini karşılıklı olarak fesheden Turkcell Süper Lig`in tecrübeli yabancılarından Rumen futbolcu Giani Stelian Kirita, ile 1+1 yıllık sözleşme imzaladık.
    Last edited by Crocodile1963 : 13.Temmuz.2008 at 15:37 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

ÖMER EROĞAN 4
    YAVUZ ERAYDIN 1
    YAVUZ ÖZKAN 99
    DIMITAR IVANKOV 27
    VELİ ACAR 20
    GÖKHAN GÜLEÇ 24
    VOLKAN ŞEN 10
    STELIAN KIRITA 8
    MUSTAFA KEÇELİ 23
    BEKİR OZAN HAS 6
    YENAL TUNCER 3
    İBRAHİM ÖZTÜRK 38
    YUSUF ŞİMŞEK 5
    SERDAR AZİZ 2
    MUHAMMET DEMİR 61
    MUSTAFA SARP 15
    İSMAİL ÖZGÜR GÖKTAŞ 7
    EREN ALBAYRAK 11
    HALİL ZEYBEK 42
    EMRAH KİRAZ 28
    ADRIANO DE MELO 90
    RONALD GUTIERREZ 17
    MAXIM ROMASHCHENKO 22
    SERCAN YILDIRIM 9
    YSRAEL ZUNIGA 77
    LEANDRO GOMES 19
    MARCELO RODRİGUES 91
    TARAFTAR 16
    Not: Futbolcuların giyeceği numaralar değişebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Emrah'a bak sen 28 mi giyecekmiş Helal olsun ona Giresun'u iyi şekilde temsil edecek umarım Bursa'da.

Salih Kılavuz - defans - (Çiğli Belediyespor) ve denenmek üzere gelen Brezilya'lı Santos geri gönderildi. Avusturya kampında birçok gurbetçi futbolcu denenmek amacıyla kampa katılacak.

.
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Genç oyuncumuz İsmail Özgür Göktaş ile yapılan görüşmeler neticesinde sözleşmesinin 2012 tarihine kadar uzatılması konusunda anlaşmaya varıldı. İsmail Özgür Göktaş ile Başkanımız İbrahim Yazıcı, İkinci Başkanımız Osman Çelik ve Pazarlamadan sorumlu yöneticimiz Turgay Dursun Özlüce Tesislerinde bir araya geldiler ve İsmail Özgür`ün sözleşmesini 2012 tarihine kadar uzatılması konusunda anlaşmaya vardılar.
    İsmail Özgür Göktaş yaptığı konuşmada "Bursaspor`da uzun yıllar forma giymek istiyorum. Bana güvenen Başkanımız ve Samet Hocama çok teşekkür ediyorum. Futbolumu daha da ilerletip adından söz ettiren bir futbolcu olmak istiyorum" dedi.

Last edited by Crocodile1963 : 18.Temmuz.2008 at 19:40 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Serdar Aziz ve Muhammed Demir sözleşmelerini 2012 yılına kadar uzattı. İsmail Özgür, Serdar Aziz, Muhammed Demir ve Sercan Yıldırım'ın kulübe bağlılıkları arttırılmalı...

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

Quote Originally Posted by Crocodile1963 View Post
    Serdar Aziz ve Muhammed Demir sözleşmelerini 2012 yılına kadar uzattı. İsmail Özgür, Serdar Aziz, Muhammed Demir ve Sercan Yıldırım'ın kulübe bağlılıkları arttırılmalı...
    Sözleşme uzatmanın ülkemizde kulübüne bağlılıkla pek ilgili olmadığını belirtmek isterim. Sözleşme uzatan futbolcular bazen kendi istekleriyle bunu yapmamış olabiliyorlar. Bağlılığı artırmak için daha somut veriler gerekli. Örneğin; Erciyesli İlhan Özbay sözleşme yenilemeden önce basın toplantısında " Burayı çok seviyorum boş mukaveleye bile imza atarım. " gibisinden bir açıklama.
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Sayfa 4 / 7 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri