Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 2012 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

benim malta liginde herkes semi-pro. en üst liginde yani biz ne zaman pro oluruz? ya da olurmuyuz?
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Önceki seride de görmüştüm rövaşata deneyen oyuncular ama bu 2012'de bir garip alakasız yerlerde rövaşata paslar deneyen oyuncular oluyor
    Bilica
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

3 milyon € para saydım aldım takıma. Bu adamı ne oynatsam karar veremedim Haziran'da takıma katılacak deep lying falanmı oynatsam yoksa ball winning support'mu yoksa box to box'mı ?

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Yaşına göre oldukça iyi hangi görevde ihtiyacın varsa onda oynat her şeye gider.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Central Mid- Support oynatsan daha çok verim alırsın sanki. Güzel paslar da atar o rolde.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by eng1n View Post
    Central Mid- Support oynatsan daha çok verim alırsın sanki. Güzel paslar da atar o rolde.
    aynen katılıyorum

Beyler klasik taktik ekranına nasıl geçiyorduk?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Junior Coaching hakkında bir bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    Junior Coaching hakkında bir bilgisi olan var mıdır arkadaşlar?
    Junior Coaching: Genç oyuncular senin karşına çıkmadan önce CA sının ne kadar olacağı ile ilgili bir özelliktir. Örneğin; Şöyle de düşünebilirsin mesela senin karşına çıkan genç oyuncular -yani genç kontratı imzalamak için- 14-15-16 yaşlarında oluyorlar. Ama bu çocuklar 9-10-11-12-13 yaşlarında da senin alt yapındalar ve eğer junior coaching iyi olur ise o yıllarda bu çocuklar daha iyi çalıştırılarak daha iyi bir oyuncu oluyorlar CA bakımından. Verdiğim örnek tamamı ile junior coaching olayınıı kavraman içindir

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Bunu söylemişken şunu da belirteyim CA ve PA olayı karıştırılıyor bazen karışıklık olmaması için PA sı yüksek oyuncuların nasıl olacağını da belirteyim;

Youth Recuitment Network (Borad request ---> Networking) ve youth facilities yüksek olur ise de PA sı yüksek oyuncular çıkıyor.

Ek not: Youth Recuitment PA sı yüksek genç oyuncuların gelmesi ile ilgili. youth facilities ise onların takımınıza kattıktan sonra ki gelişimi ile ilgili
    Last edited by wolffather : 09.Ocak.2012 at 21:34

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Sadri başkan reddetti sanırım isteğimi.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Sadri başkan reddetti sanırım isteğimi.
    hangi isteği?

Quote Originally Posted by wolffather View Post
    Junior Coaching: Genç oyuncular senin karşına çıkmadan önce CA sının ne kadar olacağı ile ilgili bir özelliktir. Örneğin; Şöyle de düşünebilirsin mesela senin karşına çıkan genç oyuncular -yani genç kontratı imzalamak için- 14-15-16 yaşlarında oluyorlar. Ama bu çocuklar 9-10-11-12-13 yaşlarında da senin alt yapındalar ve eğer junior coaching iyi olur ise o yıllarda bu çocuklar daha iyi çalıştırılarak daha iyi bir oyuncu oluyorlar CA bakımından. Verdiğim örnek tamamı ile junior coaching olayınıı kavraman içindir
    Vay bunu öğrendiğim iyi oldu ben junior coaching i youth coach sanıyodum youth coach da kullanmadığımdan hiç istek yapmamıstım.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Bende Junior Coaching isteğim kabul edildi merakla bekliyorum..

Malagaya kimi alsam? Damiao, Doumbia, Sow?

ARkadaşlar bir şey soracam Wide mid ne oluyor ? Geniş ortasaha falan çıktı anlam olarakta tam anlayamadım.

Kimse bilmiyormu dünden beri cevap verilmemiş ?

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Wide Midfielder (kenar orta saha)= Kenar orta saha oyuncularının hem defansif hemde ofansif görevleri mevcuttur. Forvete, Orta sahaya ve defansa da gerektiğinde yardım ederler.

Genel de kanat oyuncularında bulunması gereken dribbling özelliği ve hız konusuna gereksinim duymazlar . Kenar orta saha oyuncuları defansif sorumluluklarını riske atmadan hücum veryasyonlarına katılırlar ve bunda takım oyununa güvenirler.

Hücum ataklarında Kenar orta saha oyuncuları 3. bölgeden hızlı bir şekilde tehlikeli bölgelere orta yapmak için fırsat kollarlar.

Umarım yardımcı olmuşumdur

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara

Arkadaşlar uzun vadeli Ankaragücü kariyeri düşünüyorum tekrardan yayınlayacağım İnşallah , Allah izin verirse ...

Yardımlarınıza ihtiyacım var ...

Sözleşmesini sezon sonu bitenlerden hiçbiri yenilemiyor sözleşmesini çok kez denedim yeni oyun açarak olmuyor ...

Bende sezon başında göreve gelir gelmez sözleşmesi sezon sonunda bitecek olanların hepsini gönderip yerlerine oyuncular almayı planlıyorum hem kulüp para kazanır yaklaşık 3 MN € civarında hemde maaş yükünden kurtuluruz daha az maaşa bağlarız alacağımız oyuncuları bana bu noktada yardımlarınız gerek ...

Göndereceğim adamların yerine kimleri alabilirim serbestten kimler onların yerini doldurur ...

Gönderilecekler (Sözleşme Dolayısıyla)

Stefan Senecky
    Edis Bahtijarevic
    Aydın Toscalı
    Uğur Uçar
    Hürriyet Güçer
    Murat Duruer
    Serdar Özkan
    Jaroslav Cerny (En büyük sıkıntı burda )
    Ergin Keleş

Bu adamların yerine alınabilecek en iyi alternatifleri yazarsanız çok sevinirim.Liste halinde yaparsan ayrı bi mutlu olurum şunu gibi :

Senecky -- X adamı
    Edis Bahtijarevic -- Y adamı

gibi yaparsan sevinirim birde yabancı ve yerli olarak değerlendirirseniz çok makbule geçer mesela

Senecky'nin yerine yabancı kaleci olur

Ama Edis'in veya Aydın Toscalı'nın yerine yabancı kesinlikle olmaz yerli yabancı statüsüne dikkat ederseniz sevinirim.

Lütfen yardım edin şimdiden teşekkürler.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

ilk defa başkana bi oyuncu aldırabildim çok mutluyum

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

hangi isteği?
    Junior Coaching istedim ama kabul etmedi.Genç antrenmanı ıstedim kabul etti anlamadım nasıl çelişki.Birine para yok diyor diğerini yapıyor

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Junior Coaching istedim ama kabul etmedi.Genç antrenmanı ıstedim kabul etti anlamadım nasıl çelişki.Birine para yok diyor diğerini yapıyor
    Çıkan seçeneklerden hangisini seçtin bilmiyorum ama asağıda ki seçenekleri seçmemen gerekiyor. Bu arada oyununun ingilizce olduğunu en azından bu kısmının böyle olduğunu varsayıyorum. Aşağıda ki seçenekler de ikisi de aşağı yukarı aynı şeyi söylüyor. Yani youth recruitment network gelişimini bir alta indirerek oradan para kazanıyorsunuz eğer mali durumunuz çok kötü ise. Belki karşınıza çıkmıştır oyun esnasında. Ankaragücü para kaynağı yaratmak için trainning facilities veya junior coachingi veya youth recruitmenti satmaya karar verdi diye. İşte bu satışları yapmak için bu seçenekleri kullanıyoruz. Cümlelerin 2. ve 3. kelimelerinin SHOULD CUT olması gerekiyor.

Diğer taraftan bunları yükseltmek için cümlenin içinde improve, improving, improved gibi kelimelerin 1 tanesinin olması gerekiyor. Trainning facilitiese şimdi baktım da orada daha çok seçenek var ama siz dediğim gibi sadece improve kelimeleri ve türevlerine dikkat edin.

Başka bir seçenekte oynadığın takımın junior coaching özelliği belki iyidir şu an ondan dolayı da kabul etmemiştir. istersen facilities kısmını bir SS le bakalım

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Trabzonspor ile oynuyorum.Kulübün finansı çok iyi durumda.Eve gittiğimde buraya finans ve tesisleri eklerim.Daha detaylı konuşmuş oluruz.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Trabzonspor ile oynuyorum.Kulübün finansı çok iyi durumda.Eve gittiğimde buraya finans ve tesisleri eklerim.Daha detaylı konuşmuş oluruz.
    .

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Öncelikle şu kulübün finansı

Tesislerle ilgili

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Öncelikle şu kulübün finansı

Tahmin ettiğim gibi arkadaşım. Eğer yukarıda ki yazıma bakar isen senin karşına çıkan bu seçeneklerin ne olduğunu anlayacaksın biraz bekle hafta da 1 aralıklar ile bak belli bir süre sonra seçenekler yenilenilecek ve bu seçeneklerin dışında başka seçeneklerde gelecek. İçersinde improve ve türevi kelimelerin geçtiği seçeneği seç ondan sonra olacaktır Bir de imzam kısmında Sarıyer ile ilgili kariyerim var orada 6. sayfa 157. Post# a bakar isen benim ne söyleyerek junior coaching ve youth recruitment networku yükselttiğimi görebilirsin

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Tamam teşekkür ederim bakacam zamanla artık yaparız herhalde.Aslında şuandada altyapıdan idare eder oyuncular cıkıyor ama daha iyilerini bekliyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Tamam teşekkür ederim bakacam zamanla artık yaparız herhalde.Aslında şuandada altyapıdan idare eder oyuncular cıkıyor ama daha iyilerini bekliyoruz.
    Rica ederim

Wide Midfielder (kenar orta saha)= Kenar orta saha oyuncularının hem defansif hemde ofansif görevleri mevcuttur. Forvete, Orta sahaya ve defansa da gerektiğinde yardım ederler.

Genel de kanat oyuncularında bulunması gereken dribbling özelliği ve hız konusuna gereksinim duymazlar . Kenar orta saha oyuncuları defansif sorumluluklarını riske atmadan hücum veryasyonlarına katılırlar ve bunda takım oyununa güvenirler.

Hücum ataklarında Kenar orta saha oyuncuları 3. bölgeden hızlı bir şekilde tehlikeli bölgelere orta yapmak için fırsat kollarlar.

Umarım yardımcı olmuşumdur
    Teşekkürler iyi anlatmışsın

Nesil
    2008
    Yer
    Türkiye

Takım konuşmalarında ne yaparsam yapıyım adamlarda tık yok, insan bi etkilenir yahu her maçta 1 bilemedin 2 kişi etkileniyor o da 'switch off' .Çözümü var mıdır bu olayın ?

Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri