Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon
91 ile 120 arası toplam 338 sonuç

Konu: [TSL]Beşiktaş Araştırması 2007

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ml oynamıyor beşiktaş çizgi ortasaha oynamıyor çünkü ml si 20 olamaz ml 15 wbl 15 dl 12 aml 20 olur

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Quote Originally Posted by elhadji View Post
    Artık 6 mac ızlendı bu adam emınım Şef Emir Tello' yu guncelleyecektir. Öyle bir kuralı Emir' de kabul etmıyor. Dogrusunu da yapıyor. Bu konuda Emiri destekliyorum. Nasıl dğeiştiremeyiz bu adam Beşiktaşdamı onun dosyasıda bizde mi o zaman gördüğümüüzü değiştiriz.
    Tello güncellenmeyecek büyük ihtimalle. Ben o konuda Portekiz araştırma şefine mail attım ancak kendisi bana geri dönmedi. Şubat yaması için gerekli Tello'yu hazırladım, zamanı gelince görürsünüz ancak şu anki Tello biraz istenmeyen seviyede, düzelmesi gerek.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

Hakan arıkanın da Önceden sezme ve RefLeks özeLLikLeri biraz daha arttırıLmaLı.Bence kötü durumda oyunda.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İnegöl

Quote Originally Posted by eglocc View Post
    Evet oynadı ama oyunda özellikleri çok kötü eğer bek mevkii eklenirse o zaman mecburen defansif özellikleri de arttırılmalı... Top Kapma ve Markaj tek haneli Markaj yine çok şey değil de Top Kapma kesin arttırılmalı Tello da bek mevkii eklenirse Ayrıca bu özellikleri 7.0.0da 7.0.2den baktım şimdi markaj 6 top kapma 7 bence mutlaka bu özellikler arttırılmalı ya da ona aml mevkii eklenip dl mevkii eklenmemeli ama dl oynadı birkaç maçta ilerleyen maçlarda da bu sürerse mutlaka senin dediğin gibi olmalı genç kartal...

Bir oyuncu bek oynayabiliyorsa defansif özellikleri iyimi olmalı sence? Bir çok canlı örnek bulabiliriz en önemli örnek ise Marcelo d-wb-aml en onemli defansif ozellikleri(marking-tackling-positioning-heading) 8-9 civarında ama adam nedense real madridde ve brezilya milli takımında sol bek oynayabilecek düzeyde hatta oynuyor

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Gökhan Güleç Denizlispor'da

Beşiktaş'ta Ertuğrul Sağlam'ın bu sezon kadrosunda düşünmediği forvet oyuncusu Gökhan Güleç, Denizlispor'la 1 yıllığına kiralık olarak anlaştı.

Ve sonunda Gökhan Güleç'in transferinde sona ulaşıldı. Beşiktaş'ta kulübede beklemek istemediğini daha önce açıklayan Gökhan Güleç, Denizlispor'a 1 yıllığına kiralık olarak imza attı.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

neden hep biseyleri duzeltmek icin subat ayini bekliyorsunuz PELUK göz göre göre yanlış yapmanın mantığı ne

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Çünkü dosyalar şu anda bizde değil.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mertayasava View Post
    Bir oyuncu bek oynayabiliyorsa defansif özellikleri iyimi olmalı sence? Bir çok canlı örnek bulabiliriz en önemli örnek ise Marcelo d-wb-aml en onemli defansif ozellikleri(marking-tackling-positioning-heading) 8-9 civarında ama adam nedense real madridde ve brezilya milli takımında sol bek oynayabilecek düzeyde hatta oynuyor
    Gerekmiyor ama olursa iyi olur...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by extensor View Post
    neden hep biseyleri duzeltmek icin subat ayini bekliyorsunuz PELUK göz göre göre yanlış yapmanın mantığı ne
    Göz göre göre yanlış yapmanın mantığı yok tabi ki ama dosyalar oyun çıkmadan önce bize tekrar gönderilmeyecek muhtemelen o yüzden de yapacak bir şeyimiz yok. Yaz boyunca fm 2008 de Beşiktaş'ı olabildiğince iyi yansıtabilmek için çalışmlar yaptım, bilgisayarda afedersin ama hayvan gibi dosya hazırladım, Beşiktaş'ın hiçbir maçını kaçırmadan izledim, 2 senedir içerideki her maçı tribünden canlı izliyorum, futbolcu mevkilerini en doru şekilde yansıtabilmek için Nevzat Demir tesislerine gidip görüşme yapmak için randevu aldım, paf oyuncuları da bilip bilmeden yapmak yerine paf hocalarına gidip görüşmeyi düşünüyorum zaten pafın maçlarını da tekrar tekrar izliyorum ama olmayınca olmuyor işte!

Dosyalar elime geçtiği anda tüm düzeltmeler yapılacak, yeterki dosyalar gelsin. Olmadı çıkacak yamada yapacam ama güzel bir Beşiktaş çalışması olacak şimdiden bunu söyleyebilirim.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

emeğine sağlık! bu arada nobre kadro dışı kaldı oyuna başlarken istenmyen oyuncu artı satılık listesinde yapabilirsin son olarak serdar özkan hangi mevkide yapılacak ne düşünüyorsun bu konuda en son zürih maçında bir spikerin sorusuna valla nerde oynadığımı bende bilmiyorum hocam nerde oynar derse oynuyorum demişti serdar
    klasik genç türk futbolcu söylemidir bu (boynum kıldan ince mantalitesi nede olsa herşey iyi gidiyor bunun tek zararı bizim gibi delilerin senin mevkini öğrenememesi oluyor)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Bazen bazı şeyler bazı insanların elinde olmadığı için o bazı şeyler düzeltilemez...
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

Nobre süresiz kadro dışı bırakıldı.Oyun başında satılık listesinde gözükebilir...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

emeğine sağlık! bu arada nobre kadro dışı kaldı oyuna başlarken istenmyen oyuncu artı satılık listesinde yapabilirsin son olarak serdar özkan hangi mevkide yapılacak ne düşünüyorsun bu konuda en son zürih maçında bir spikerin sorusuna valla nerde oynadığımı bende bilmiyorum hocam nerde oynar derse oynuyorum demişti serdar
    klasik genç türk futbolcu söylemidir bu (boynum kıldan ince mantalitesi nede olsa herşey iyi gidiyor bunun tek zararı bizim gibi delilerin senin mevkini öğrenememesi oluyor)

Nobre'nin şu an için satılık listesinde olması gibi bir durum yok sadece yaptığığ yanlış davranış yüzünden bir cezaya çarptırıldı ve paf ile idmana yollandı yanişuan için istenmeyen oyuncu olması ve satılması ündemde değil. Sadece bir ceza verildi tıpkı bizim de fm de yanlış yapan oyuncuya verebileceğimiz cezalar gibi yine de yamayı çıkaracağımız zamanki durumda bir değişiklik olursa onu uygularız.

SerdarÖzkan konusunda ben AMRLC düşünüyorum. En yüksek AMR ve sonra AML ve AMC. Ortasaha koymayı açıkçası düşünmüyorum sadece AM olacak. Ama yine de dediğim gibi bunu futbolcuların direk ağızlarından duyacağım 'ben en iyi şu mevkide oynarım sonra şurda şurda' diye alacağım açıklamalara göre yapmayı düşünüyorum.

Quote Originally Posted by efenberg View Post
    -ibrahim toraman ve gökhan zan defansif özellikleri iyi olması lazım zaten milli takımın göbekleri...
    -delgado da şu aralar fırtına gibi esiyor bknz:bjk-züriih maçları ayrıca delgadoya mc mevkisi de eklenebilir
    -ertuğtul sağlam serdar kurtuluşu dr oynatıyor;top kapma ve markaj özellikleri iyi olmalı
    serdar özkan mr ve amr olmalı harika orta kesip top sürüyor;top sürme orta yapma ilk temas ve özel yenenek özellikleri iyi olmalı...
    -bobo beşiktaşın en skorer oyuncusu bitiricilik 16 veya 17 olmalı, kafa 14 veya 13 olmalı
    -tello da harika tüp sürüp ortalar kesiyor bunu da göz önünde bulundurulması lazım
    -cisse de o kadar vasat bir oyuncu değil dmc ve mc oynuyor ve top kapma+pas
    özellikleri 15-16 olmalı
    -batuhan gaziantep maçını kurtaran adam ve bjk alt yapısında sayısız golü var bitiriciliği 13-14 olabilir ve beşiktaş as takımında oynayabilecek kadar fiziksel özellikleri olmalı zaten oynuyor...
    - Toraman ve Zan'ın defansif özellikleri zaten yeterince iyi ama bazı değişiklikler olacak. Toraman ve Zan oyunda birbirine çok benzer durumda, biz onların baskın özelliklerini ve zayıf özelliklerini daha da ortaya çıkartıp gerçek kimliklerine kavuşturacağız.

- Delgado için mc mevkisine gerek yok çünkü orada oynayamıyor. Her AMC oyuncusu maç içinde Mc mevkisine geçebilir ama bunun için o mevkiyi eklemeye gerek yok. Ricardinho için Mc mevkisi var mesela yine olacak çünkü o MC de başarıyla oynayabiliyor.

- Serdar Kurtuluş izlemesi, anlaması ve oyuna aktarması zaten çok kolay bir oyuncu, hakkettiği değerleri alacak.

- Serdar Özkan parlayan bir genç yetenek ama biz onu 3-5 maç iyi oynadı diye direk yıldız statüsüne koymayacağız, parlamaya müsayit yetenekli bir genç yapacağız, siz oynarken oyunla birlikte gelişmeye açık olacak.

- Bobo Beşiktaşın en skorer oyuncusu fakat bu onun 16-17 finishing almasını garantilemez. Bazen bir oyuncusu 10-12 finishing ile de en skorer isim olabilir. 20 puan finishing anlamında gelmiş geçmiş en iyi demek ise (T.Henry- İnzaghi v.s) ben şuan için Bobo'nun 16-17 almasını imkansız olarak görüyorum. Bobo zaten finishing özelliğiyle ön plana çıkan bir oyuncu da değil daha çok dengesi, gücü, topa hükmedişi, dribbling özelliği ve yaratıcı özellikleriyle ön plana çıkıyor.

- Tello sol ayağını çok iyi kullanıyor bu kesin ama dribbling özelliğinin iyi olduğunu söyleyemeyeceğim. Topa dokunuşları(korner-frikik-orta açma-şut çekme-pas verme) iyi olacak.

- Cisse izleyip çözmeye çalıştığım ve bundan sonra da devam edeceğim adamlardan biri. Şu an için şunu söyleyebilirim dediğin gibi top kapma özelliği iyi olacak. Pas konusunda ise vasat 12-13 geçemeyecek. En bariz özelliği ise anticipation denilen ön sezgisi, en az 17-18 olacak.

- Batu enterasan bir oyuncu, gördüğüm kadarıyla o da klasik santrafor yapısında değil yani bitiriclik özelliği ile değil de bir çok forvet oyuncusunda bulunmayan ekstra özellikleri ile parlayan bir oyuncu. Yine de Batu konusunda kati kararlar verecek durumda değilim, onu 3-5 maç hadi bilemedin 10 maç izledik, ama onu senelerden beri izleyen onunla hep beraber olan paf takım hocalarında gereken bilgileri alacağım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

ama serdar bu seneye kadar mc oynadi arastırmacılar arasında da farklar var kimi ergün penbeyi bir maç aml de görüyor 15 yıllık futbol hayatı boyunca aml si yeşil oluyor hiç amc oynamasada 15 yıl boyunca amc sinide yeşil yapıyor sense şimdiye kadar mc oynayan adamı artık mc oynamayacak diye amrlc yapıyorsun bence senin yaptığın doğru mesela ben perputea dan korkuyorum hasan şaş slaven koprinica maçının ikinci yarısında sol bek oynadı hasana sol bek olma özelliği verebilir

Nesil
    2006
    Yer
    Heryer

ama serdar bu seneye kadar mc oynadi arastırmacılar arasında da farklar var kimi ergün penbeyi bir maç aml de görüyor 15 yıllık futbol hayatı boyunca aml si yeşil oluyor hiç amc oynamasada 15 yıl boyunca amc sinide yeşil yapıyor sense şimdiye kadar mc oynayan adamı artık mc oynamayacak diye amrlc yapıyorsun bence senin yaptığın doğru mesela ben perputea dan korkuyorum hasan şaş slaven koprinica maçının ikinci yarısında sol bek oynadı hasana sol bek olma özelliği verebilir
    Bu hangi Serdar, Özkan mı? Kurtuluş mu?
    [CENTER][B][SIZE=2][COLOR=black][/COLOR][/SIZE][/B] [/CENTER]

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben Serdar Özkan'a bakıyorum ve onu AMRLC olarak görüyorum, tıpkı Messi gibi. Yani oyunun sadece hücum yönünde var ve yaptığı tamamen boş alanlara kaçıp ki bu alanlar genellikle sağ açık ve sol açık oluyor yani AMRL işte bu noktalarda topla buluşup direk kaleyi düşünen bir oyuncu. Şimdi bu adama mc eklemek bana gerçekçi gelmiyor, oyunun içinde tabiki ortasahaya geldiği anlar da oluyor ama sırf bu yüzden mc eklemeye kalksak herkese eklemeliyiz. Ama yine dediğim gibi futbolcuların direk ağızlarından duyacağım hangi mevkide en iyi performansı gösterdiklerini yani Serdar Özkan ben aslında saf bir ortasahayım mc'yim ortasahada daha iyi oynarım sırf Ertuğrul hoca öyle görev verdi diye ileride oynuyorum der ise tabiki oraya bir de mc ekleyeceğiz.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Valla elime bir Serdar Özkan profili var, yaptık birşeyler, akşam paylaşırım bakarsınız.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Serdar özkandan bahsediyorum burak sende iyi bilirsin bu adam 2-3 sene mc oynadı mc sini sıfır yapmak ergünü amc yapmak kadar yanlış olmazmı

Nesil
    2006
    Yer
    -

BJK İle ilgili düşüncelerimi söylemek istiyorm.

BJK Malum CL gitti bikere itibarı Kıtasala yakın veya Kıtasal ama çok üstünde olmamalı.

Oyuncularına bakarska İbrahim Toraman ve Gökhan Zan mutlaka yükseltilmelider yeni en azından kafa vurşları ve Sıçrama yüksek tutulabilir. Delgado'Da yükseltilebilir teknik ve hızı yükseltilebilir. Nobere mutlaka düşmeli kafa ve sıçramadan Zihinsel özellikler falan hepsi düşmeli. Rico ise düşürlmeli mutlaka çünkü bi varlık gösteremiyor. Batuhan Önder Pa sı mutlaka çok yükseltilmeli çünkü süper oynuyor. Şu an aklımda olanlar bunlar aklıma gelince yazarım.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Batuhan Önder değil Batuhan Karadeniz,

Ayrıca Nobre ve Rico'nun bende düşmesini bekliyorum.Ayrıca sana msn'de de söylemiştim Nobre'nin de düşmesi gerektiğini.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Nobre'nin jumping ve crossing gibi özelliklerinden kırpma yaptım. Ayrıca Rico'nun da hızı ve hızlanması düştü

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

crossıng tamamda jumpıng i hangi mantığa dayanarak düşürdün acaba 1,85 boyunda olupta bu kadar kafa toplarına hakim bir adam daha söylesene bana türkiye liginden

son vuruşunu düşür pas ını düşür hız hızlanmasını düşür ama jumping ini nasıl düşürebiliyorsun

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

crossıng tamamda jumpıng i hangi mantığa dayanarak düşürdün acaba 1,85 boyunda olupta bu kadar kafa toplarına hakim bir adam daha söylesene bana türkiye liginden

son vuruşunu düşür pas ını düşür hız hızlanmasını düşür ama jumping ini nasıl düşürebiliyorsun
    Nobre'nin boyu yanlış hatırlamıyorsam ya 1.82, ya da 1.83. Çok aykırı biçimde süper zıplamıyor, ama off the ball özelliği ile ön planda. 15-16 civarı bir jumping değeri onun için gayet iyi bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nobre'nin hava toplarına bu kadar hakim olmasının asıl nedeni aldığı hava toplarına zor pozisyonlarda bile çok isabetli vuruşlar yapmasıdır. Yani jumping'den de öte heading özelliğidir. Nobre'ye verilecek 15-16 gibi bir jumping puanı ve bundan 1-2 puan daha fazla bir heading ile (17-18) zaten yine Türkiye liginin havadan en etkili forveti olacaktır. O yüzden 15-16 jumping yeterlidir bu puanlardan biraz daha arttırmaya kalkarsak ortaya bi Luca Toni bi Klose çıkar zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaten 702 versiyonunda bende Nobre genelde hep Avrupa'nın sayılı kulüplerine transfer oldu. Jumping= boy+zıplama, yani oyuncunun çıkabildiği maksimum yükseklik olarak kabul edilirse Nobre için 15 veya 16 değeri oldukça olumlu olacaktır. Ayrıca Nobre'nin en çok ön plana çıkan off the ball, yani ofansif pozisyon alabilme becerisidir, bence.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Doğru söylüyorsun, jumping konusunda katılıyorum. Fakat off the ball konusunda sana katılmıyorum. Off the ball'u sadece hava toplarında aldığı pozisyon olarak düşünme, off the ball demek hücum anlamında aldığı pozisyon, kendini boşa çekip topla buluşabilmesi v.s demek. Fakat Nobre'nin bu konuda pek başarılı olduğunu söyleyemeyeceğim. 1 sezon boyunca bana top atmıyorlar gol atamıyorum diye konuştu, halbuki 3 büyüklerde oynayan bir futbolcu ki 3 büyükler ligin en çok hücum eden, maçlarda oyunu rakip sahaya en çok yıkan, en çok pozisyona giren en çok gol atan takımlarıdır, böyle bir takımda eğer hücum anlamında pozisyon almanız iyi ise topla çok buluşursunuz. Fakat bir türlü bunu başaramadı. Onu da geçtim içerideki her maçı izliyorum zaten tribünden ve defansın arasında kaybolduğunu, bir türlü doğru yerlere yönelemediğini maalesef ki görüyoruz. Nobre'nin bir santrafor için ne derece önemlidir bilemem ama en yüksek özelliği work rate'dir(20)

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Zaten ofainsif pozisyon alabilme becerisidir ddim, sadece hava topları için konuşmadım Ama bence Nobre pas alabilme konusunda iyi, tabi bu benim düşüncem.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nobre geçen yıl pozisyona bile giremediki bunun için 7-8 tane gol attı. off the ball iyi değil bence ama jumping 16 kafa 17 olmalı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

nobre geçen yıl pozisyona bile giremediki bunun için 7-8 tane gol attı. off the ball iyi değil bence ama jumping 16 kafa 17 olmalı

Yukarıda ben de öyle yazdım zaten muhtemelen 16'ya 17 olacak. Off the ball 12-13 civarı, finishing yine 11-12 civarı olacak. Bu rakamlar Nobre'yi tanımlamaya yetecek, bunların yanında Nobre'yi Nobre yapan Bravery ve Anticipation özellikleri de yüksek tutularak (14-15) tamamlanacak. Nobre önsezgisi yani topun nereye düşeceğini, kaleciden sekeceğini filan önceden sezmeleriyle ve cesaretiyle yani olmayacak toplara atlaması, uçan kafalar denemesi, ayağını, bacağını sakatlıktan çekinmeden araya filan sokmalarıyla gol atabilen bir oyuncu. Yoksa pozisyon alması ve bitiriciliğini olduğundan fazla görmemek lazım, oyuncuyu en iyi şekilde yansıtmak lazım. Off the ball yüksek tutulursa bunun yanında da finishing 12den filan daha yüksek olursa o zaman o Nobre olmaz bambaşka biri olur. Nobre savaşçı, istekli, cesur ve önsezgileri yüksek olan hava hakimiyeti çok uzun olmayan boyuna rağmen iyi olan ama bunların yanında hücumda pozisyon alma ve finishing gibi çok önemli özellikleri de vasat olan bir santrafordur. Zaten off the ball ve finishing de yüksek olsa Dünya çapında forvet olur, oyun başlar başlamaz transfer olur aynı zamanda CA sını da ayarlamakta zorlanırız. Bravery ve anticipation özelliklerini off the ball ile karıştırmamak lazım. Cesur ve önsezisi yüksektir zaten bu yüzden ona karambol golcüsü sıfatı yakıştırılmıştır, off the ball özelliği yüksek adama karambol golcüsü denmez, öyle adam kilidi çözecek adamdır, araya sarkar yine pozisyona girer. Umarım anlaşılmıştır

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

son olarak güç denge ve dayanıklılık 16 şar olmalı

Sayfa 4 / 12 İlkİlk ... 23456 ... SonSon

Mesaj Yetkileri