Sayfa 5 / 50 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 1479 sonuç

Konu: Galatasaray SK

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Cafer'i dahga çoook bekleriz
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Ben Cafercan konusunda o kadar da umutsuz degilim aslinda. Tabi ondan ne beklediginiz onemli eger Arda gibi bi yildiz olmasini beklersek bi gelecek hayatlara kadar uzanabilir ama yani Turkiye capinda teknigi ile en azindan bi Sivasspor'lu Mohamad Ali Kurtulus kadar bir oyuncu olabilir ha bu Galatasaray'a ne kadar fayda saylar orasi tartisilir ama bi anadolu kulubunu ilerde tecrubelendikce sirtalayabilir.

Galatasaray icinde altdan gelen kendi oz evladi olarak takimi atesleyebilen yeri gelince ikinci yarida maca girip bi free-kick den gol atip veya assist vererek fayda saglayabilir ama bu ancak ona yonetim ve teknik hayet sabreder ve 3-4 sene daha onu Anadolu kuluplerine kiralik yollayarak olur ki bu kadar sure sabredilir mi bilemiyorum en son bu sene 2 sene daha kontrati uzatilmis 2010'a kadar vakti var.

Bu arada Kaynayip duruyor sanirim hala Les Giles (Harry Kewell'in ozel fizyoterapisti) hakkinda bir sey solemediniz.

Bu arada oyunda var mi yok mu bilmiyorum ama Harry Kewell'in kendi ozel fizyoterapisti var Les Gelis diye. kendisi hakkinda bazi haberler:

http://www.news.com.au/dailytelegrap...001023,00.html

http://blogs.sunherald.com.au/matthe...cond_comi.html

http://www.smh.com.au/news/football/...472833579.html

Bence oyuna yansitilmasi gerekir Galatasaray'a physio olarak eklenmeli ve Kewell ile aralarinda favoured personell iliskisi kurulmali sanirim 100 gibi deger dogru olur belli ki baglari bir kan bagindan farksiz ki Les Manchester'daki isini birakip Istanbul'a gelmis Kewell icin anladigim kadari ile kendisi de dunya capinda onde gelen bi fizyoterapist ki Liverpool vakti zamaninda kendisini ise almis Kewell ile aldigi basarili sonuclardan sonra. Hat da Kewell icin o kadar onemli bi ayrinti ki bu haberde Galatasaray'a imza atmasinin en buyuk etkenlerden birisinin Gelis'i de almaya kabul etmesi olarak gostemis Kewell:

http://au.fourfourtwo.com/news/82277...my-physio.aspx

Bunlara bakarsak Les Gelis icin Physiotherapy, man management, motivating, determination, ve level of discipline gibi ozelliklere yuksek rakamlar verilmesinde bi sakinca yok sanirim yani dunya'nin onde gelen fiyoterapistleri ile esit olmali zira Kewell hic te kolay sakatliklardan gecmedi ve bugun hala boyle uste duzey futbol oynuyorsa bu iste buyuk bi parmak var demektir. Mesela bakiyorum Bologna'daki Gianni Nanni efsanesi devam ediyor cok merak ediyorumn bu adam o kadar iyi mi diye ama Les Gelis'in cok buyuk bi kaniti var bence hic geri kalmamali. Nanni'nin Determination 20, Motivation 19, physiotherapy 20, man management 17, ve adaptability 14.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Ronaldo'nun yaninda acaba bizim oyuncular kadar savasan, canla basla mucadele eden oyuncular varmiydi?

Turnuvada Portekiz'den yukarida olabiliriz ama Estonya'ya ve Belcika'ya karsi neler yaptigimiz da ortada. Fatih Terim'i veya rakip takimin oyuncularini bu konuda suclamak isin en kolayi.

Robinho ne kadara transfer oldu hatirlamiyorum.. cok da onemli degil acikcasi. Robinho'nun hizi Arda'da olsa, Arda'yi yapalim 180 CA.

Totti mi? Italya'da 5 defa yilin oyuncusu olmus, Avrupa Altin ayakkabisini kazanmis, Roma'yi 17 sene sonra ve tarihinde ucuncu defa sampiyon yapmis, dunya kupasi, avrupa sampiyonasi kazanmis bir oyuncudan bahsediyorsunuz. Totti'ye 21 yasinda 180 CA verilsin diye birisi tuttursa, hop dedik cevabini da alirdi, hic merak etmeyin.

Yoo aksine. Arda'nin su anda bu topraklardan cikmis en iyi futbolcu olma yolunda hizla ilerliyen bir durumu var. Ama alt yapida ne kadar verirsen, ustte de o kadar olur..

Arda bugun daha hizli, daha yapili bir oyuncu olsa neden cok daha yuksek degerler almasin. Kaka, Messi, Ronaldo, Robinho.. bunlar hep muthis hizli ve ayni zamanda teknik oyuncular. Gerrard, Ibrahimovic, Torres hic de yabana atilmayacak gucte ve oldukca hizli oyuncular. Tabii teknikleri de yok degil.

Bilmem Ronaldo'nun (simdi sisman olan) gencligini hatirlarmisiniz? Cok ustun teknigi ile beraber, rakiplerin attiklari omuzlarin dengesini bozamadigi Ronaldo dunya futbolunu kasip kavurdu. Hala o teknik ozellikleri var ama hizini kaybedince ayni kalite seviyesini koruyabildi mi? Hala o muthis, hic bir sekilde yere devrilmeyen dengesi var mi?

Pele'ye kadar geri gidelim. Onun gibi kasli, onun gibi dengeli, onun gibi hizli ve onun gibi teknik cok az oyuncu geldi dunyaya. Alex o kadar gole ve asiste ragmen neden hic buyuk liglerde oynayamadi? Fizigi olmadigi icin degil mi?

Dogru olurdu. Cunku genc yasta yetenegi kesfedildikten sonra cok ciddi bir fiziksel gelisim programina tabii tutulur. Clairefontaine'de iki yil surekli olarak eksiklerinin giderilmesi icin ozel kisisel antrenman yaptirilirdi. Sonra da Arsene Wenger kapar, 17 yasinda Galatasaray'a karsi Sampiyonlar Liginde oynatirdi.

Arda da bir Messi kadar hizli, bir Tevez kadar guclu ve dengeli olurdu mevcut teknik ozelliklerinin yaninda. Siz de yutkunurdunuz, bizden neden boyle adam cikmiyor hic diye merak ederdiniz. Gunun modasi muthis yetenek Cafer'in en azindan Arda kadar iyi olabilecegini, o potansiyelin verilmesi gerektigini savunurdunuz.

Bu arada Cafercan'in fiziginin gelismesini hala bekliyoruz. Bari 2014 dunya kupasina yetisse de Arda ile beraber oynarken izlesek...
    Ronaldo'nun yanında Deco-Nani-Quaresma gibi hücümcularla beraber maniche-moutinho-petit gibi hem savunması kuvvetli hede topu oyuna iyi sokan oyuncular var...

kaldıki Rıdvan Dilmen çek Cumhuriyeti maçı 2-1 iken "Arda tek başına rakiplerle maç yapıyor" demişti yanılmıyosam...

portekizde azerbeycan ve ermenistana karşı çok zor durumlara düşmüştü...her takımda olabilir kaldı ki estonya maçında yapılması gereken herşeyi yaptık ancak şanssızdık sadece...

ben robiho ile ardayı kıyaslamadım Robinho kadar büyük bir oyuncu bile 40 Milyon Euroya transfer oldu artık transferde 70-80 milyon eurolar dönemi geçti demek istedim...

aynı şeyler totti içinde geçerli totti ile ardayı kıyaslamıyorum ama totti bile şampiyonlar liginin tozunu tek başına alamaz diyorum...

Arda'nın fizik yapısında geçen seneye oranla %100'lük bir değişim vardır hatta TSL nin en güçlü oyuncularından deumiye omzu vurup attığı 3. gol antep maçındaki sanırım buna iyi bir örnek olabilir...
    artık rakipleriyle fiziksel mücadeleyede girebiliyor ve çok rahat çıkıyor bu özelliğini dikkatle izlemeni tavsiye edebilirim sanırım senin gözünde hala ilk çıktığı dönemdeki yaprak değse uçan arda profili var...

bütün bunların yanında ben arda'nın ne tottiden ne kaka dan daha yavaş bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum zaten dediğin gibi arda daha hızlı olsa messi olurdu benim öylede bir iddiam yok...

Peleye falan gitmeye gerek yok pele garrincha maradona vs vs bir tanesinden daha bulunamayan adamlar zaten onlarla kıyaslama yapmak ne kadar adaletli olur?...

birde son olarak söyleyeyim o kadar güçlü boğa gibi olan ronaldo kendini 2 defa sakatladı hiç darbesiz...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

190 CA'nın üzerinde oyuncu yok zaten, 190 PA ne demek siz biliyor musunuz???
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kral_67 View Post
    Ronaldo'nun yanında Deco-Nani-Quaresma gibi hücümcularla beraber maniche-moutinho-petit gibi hem savunması kuvvetli hede topu oyuna iyi sokan oyuncular var...
    Ya konsantrasyon?

kaldıki Rıdvan Dilmen çek Cumhuriyeti maçı 2-1 iken "Arda tek başına rakiplerle maç yapıyor" demişti yanılmıyosam...
    Yoksa bu takimin geri kalaninin maglubiyete isyan etmemesinin bir elestirisi olmasin..

portekizde azerbeycan ve ermenistana karşı çok zor durumlara düşmüştü...her takımda olabilir kaldı ki estonya maçında yapılması gereken herşeyi yaptık ancak şanssızdık sadece...

ben robiho ile ardayı kıyaslamadım Robinho kadar büyük bir oyuncu bile 40 Milyon Euroya transfer oldu artık transferde 70-80 milyon eurolar dönemi geçti demek istedim...
    Yani sadece laf ola tartismak icin yorum yapiyorsunuz.. Robinho takimindan ayrilmak istemese rakam o kadar ufak olurmuydu acaba?

aynı şeyler totti içinde geçerli totti ile ardayı kıyaslamıyorum ama totti bile şampiyonlar liginin tozunu tek başına alamaz diyorum...
    Sampiyonlar ligi'nin tozunu atmak icin ille de kupayi kazanmak gerekli mi? Roma her katildiginda hangi seviyelere cikmis?

Arda'nın fizik yapısında geçen seneye oranla %100'lük bir değişim vardır hatta TSL nin en güçlü oyuncularından deumiye omzu vurup attığı 3. gol antep maçındaki sanırım buna iyi bir örnek olabilir...
    Saka yapiyorsunuz galiba? Gecen yil Turkiye'de kuvvetli gorunun Deivid'in Chelsea karsisinda nasil ayakta duramadigini, ikili mucadelelerde nasil yetersiz kaldigini gordukten sonra gercekten bunu mu soyluyorsunuz?

Guc ile denge farkli seyler.

Omuz mu? O pozisyonda Arda Deumi'nin onune geciyor ve mudahale yapmasina izin vermiyor. Deumi mudahale yapmaya kalksa faul yapma ihtimali cok yuksek. Orada Arda gucunu kullanmiyor, topun gidecegi yeri umut ediyor, oraya dogru yoneliyor ve cabuklugu ile Deumi'nin onune sizip mudahale sansi vermiyor. Fiziksel bir mucadele gormuyorum o pozisyonda.

artık rakipleriyle fiziksel mücadeleyede girebiliyor ve çok rahat çıkıyor bu özelliğini dikkatle izlemeni tavsiye edebilirim sanırım senin gözünde hala ilk çıktığı dönemdeki yaprak değse uçan arda profili var...
    Yoo. Rakibe gore degerlendirirseniz Arda'nin hala cok kuvvetli olmadigini gorursunuz.

bütün bunların yanında ben arda'nın ne tottiden ne kaka dan daha yavaş bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum zaten dediğin gibi arda daha hızlı olsa messi olurdu benim öylede bir iddiam yok...
    32 yasina gelmis Totti ile belki ayinidir. Kaka ile ayni olmasi dusuncesi Kaka'yi hic izlememis oldugunuz hissini yaratir bende.

Nasil hizli olsa Messi olurdu iddianiz yok? 180-190 CA/PA dusuncesini ortaya koyan siz degilmisiniz?

Peleye falan gitmeye gerek yok pele garrincha maradona vs vs bir tanesinden daha bulunamayan adamlar zaten onlarla kıyaslama yapmak ne kadar adaletli olur?...
    180-190 CA/PA'lardan bahsediyorsunuz, bu oyuncularla kiyaslama yapmak ne kadar dogru oldur diye soruyorsunuz. O CA/PA seviyeleri icin bu adamlarla kiyaslamak gerekiyor tabii ki.

birde son olarak söyleyeyim o kadar güçlü boğa gibi olan ronaldo kendini 2 defa sakatladı hiç darbesiz...
    Bunyenin saglikli olmasi ile bir oyuncunun kuvvetli/dengeli olmasi arasindaki baglam nedir?

Yazdiklarimi anlamak istemediginiz icin demogoji yaptiginizi dusunuyorum acikcasi.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Arda nın değeri 15.000.000 € olması gerekmiyormu ? Türkiye nin en pahalı oyuncusu...

http://www.transfermarkt.de/de/verei...tartseite.html

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Sanırım oyuncu değerlerini üretici firma ayarlıyor. Ben öyle biliyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Tuzla

Ya konsantrasyon?

Yoksa bu takimin geri kalaninin maglubiyete isyan etmemesinin bir elestirisi olmasin..

Yani sadece laf ola tartismak icin yorum yapiyorsunuz.. Robinho takimindan ayrilmak istemese rakam o kadar ufak olurmuydu acaba?

Sampiyonlar ligi'nin tozunu atmak icin ille de kupayi kazanmak gerekli mi? Roma her katildiginda hangi seviyelere cikmis?

Saka yapiyorsunuz galiba? Gecen yil Turkiye'de kuvvetli gorunun Deivid'in Chelsea karsisinda nasil ayakta duramadigini, ikili mucadelelerde nasil yetersiz kaldigini gordukten sonra gercekten bunu mu soyluyorsunuz?

Guc ile denge farkli seyler.

Omuz mu? O pozisyonda Arda Deumi'nin onune geciyor ve mudahale yapmasina izin vermiyor. Deumi mudahale yapmaya kalksa faul yapma ihtimali cok yuksek. Orada Arda gucunu kullanmiyor, topun gidecegi yeri umut ediyor, oraya dogru yoneliyor ve cabuklugu ile Deumi'nin onune sizip mudahale sansi vermiyor. Fiziksel bir mucadele gormuyorum o pozisyonda.

Yoo. Rakibe gore degerlendirirseniz Arda'nin hala cok kuvvetli olmadigini gorursunuz.

32 yasina gelmis Totti ile belki ayinidir. Kaka ile ayni olmasi dusuncesi Kaka'yi hic izlememis oldugunuz hissini yaratir bende.

Nasil hizli olsa Messi olurdu iddianiz yok? 180-190 CA/PA dusuncesini ortaya koyan siz degilmisiniz?

180-190 CA/PA'lardan bahsediyorsunuz, bu oyuncularla kiyaslama yapmak ne kadar dogru oldur diye soruyorsunuz. O CA/PA seviyeleri icin bu adamlarla kiyaslamak gerekiyor tabii ki.

Bunyenin saglikli olmasi ile bir oyuncunun kuvvetli/dengeli olmasi arasindaki baglam nedir?

Yazdiklarimi anlamak istemediginiz icin demogoji yaptiginizi dusunuyorum acikcasi.
    evet evet haklısın...
    ben yanılmışım...

Ribery'de iyi ki kaçmış Valla yoksa şuan muhtemelen 110-120 arası bir CA sı olurdu diye düşünüyorum bu yorumundan sonra...

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by aniltorres9 View Post
    Arda nın değeri 15.000.000 € olması gerekmiyormu ? Türkiye nin en pahalı oyuncusu...

http://www.transfermarkt.de/de/verei...tartseite.html
    Satista etiket fiyatinin cok ustune bir bedele oyuncular satilir.

Nispeten yuksek Ca'li oyuncularin degerlerinin birdenbire cok yukseldigini bir turlu anlatamadim SI'da bunu kodlayanlara.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by kral_67 View Post
    evet evet haklısın...
    ben yanılmışım...

Ribery'de iyi ki kaçmış Valla yoksa şuan muhtemelen 110-120 arası bir CA sı olurdu diye düşünüyorum bu yorumundan sonra...
    Ribery bence dunyadaki en cabuk oyuncu (20) ayni zamanda oldukca hizli (15-16). Bunun yaninda oldukca iyi teknigi (15-16) ve cok iyi dripling becerisi (18-19) var. Topsuz oyunu cok iyi oynuyor (17-18). Cok ama cok cevik (20). Paslari ve yaraticiligi cok ust seviyede degil (13-15). Bitiricilik oldukca zayif (10-11) ama kolay pozisyona girebildigi icin goller atabilen bir oyuncu. Hava hakimiyeti yok (6-7). Defansa hizi ve cabuklugu ile ortalik karistirici olarak yardimi disinda pek katkisi yok ama alan daraltmayi oldukca iyi biliyor (tackling 5-6, positioning 12-13). Oyun icine agirligini koyan oyun icinde surekliligi olan (16-17) ancak cok soguk kanli olmayan bir oyuncu (11-12) vs.vs.

Ribery benim gorusume gore boyle bir oyuncu ise, boyle bir oyuncu nasil CA almasi gerkirse ona gore CA alirdi. Ne fazlasi, ne de azi...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Hmm biraz karisiklik var saniyorum.

Guc: 9
    Dayaniklilik: 13
    Tam olarak anlamlari sabit konular arasinda mevcut. Dayaniklilik konusunda 13'e cikmak cok sorun degil bence (gecen sene 12 idi). Ozellikle Galatasaray'in oynamaya calistigi mac temposu goz onunde tutulursa. Acikcasi beta test surecinde cok pres yaptirdigim zamanlarda Arda'nin %65-70'lere dustugunu gozlemledim ve bence bu da Arda'nin normal durumunu oldukca iyi yansitiyor.

Ikili mucadelelerin baz alindigi guc ve denge. Guc rakibi bozma siddeti, denge rakibin mudahalesinin ardindan dagilma ihtimali (denge ne kadar dusukse o kadar kolay dagilir) olarak dusunulebilir.

Cok basit bir mantalite ile dusunursek:
    Oyuncu A Denge > Oyuncu B Guc - Oyuncu B mudahale yapar, oyuncu A etkilenmez
    Oyuncu A Denge < Oyuncu B Guc - Oyuncu B mudahale yapar ve oyuncu A'yi dagitir

Tabii oyunda islenisi bu sekilde degil ancak en azindan mantiken karsilastirmayi boyle dusunebiliriz.

Acikcasi burada kistas Lincoln ve Kewell bana gore. Arda Kewell kadar patlama yapabilnen bir oyuncu degil bence. Her ne kadar Kewell bize hiz 12, hizlanma 11 olarak gelmis olsa da, Arda'nin Baros ile ayni seviyede olmasi, en azindan benim icin tatmin edici.

Kornerler konusunda referans noktam yine Lincoln ve Kewell idi. 12'ye inmesi bence cok buyuk sorun degil.

Kafa vurusu isabet, ziplama hava topunu kazanmak icin ne kadar yuksege cikabildigi. Servet'i sadece attigi bazi gollerde yaptigi kafa vuruslari ile degerlendirirsek Servet'in kafa vuruslarinin yuksek olmasi mantikli gelebilir.

Ancak macin genelinde izledigimizde, esasinda Servet'in kafa toplarinda takim arkadasina topu kazanidrici degil, topu uzaklastirici bir mantalite icinde oldugunu, kafasinin dogru yeri ile topa vurmak yerine, neresiyle vurursa vursun onemli degil, top kalemden gitsin de dusuncesi ile vurdugunu goruyoruz. (Acikcasi Turk defans oyuncularinin cogunda bu kabiliyet eksikligi var).

En guzel ornek, Meira geldiginden beri kafa toplarini takim arkadaslarina yumusatarak kazandirmasi. Benzer pozisyonlarda, Servet'in topu kaleden uzaklastirmak icin caba sarf etmesi sozkonusu.
    Tamam abi tüm soru işaretleri halloldu.
    teşekkürler.

Bence Linderothun sağlığı çok fazla olmuş(15).Geldiğinden beri 3 maç üstüste oynamamış bir adam için çok fazla değilmi?

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by rapsar View Post
    Bence Linderothun dayanıklılığı çok fazla olmuş(19).Geldiğinden beri 3 maç üstüste oynamamış bir adam için çok fazla değilmi?
    söyledigin şeyle dayanıklılığın bir alakası yok.Oyuncu özelliklerinin anlamları tam olarak öğrenmeden yorum yapmayın arkadaşlar.

"Dayanıklılık (Stamina)"
    Oyuncunun Yorulmadan ne kadar uzun süre oynayabildiği.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

arkadaş editlemiş
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by taytopcuoglu View Post
    arkadaş editlemiş
    Evet,bu sefer de sağlık fazla gelmiş Valla az daha sabır hazır sakatlıktan yeni çıkıyorken sakatlık sonrası durumunu bi gözlemleyelim ondan sonra şuanki natural fitness'ı hakkında daha iyi bir fikir sahibi oluruz.

Hayır zaten ben sağlığı kastetmiştim ama nesense stamina ya bakmışım

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Su oyuncuya su kadar CA verme olayi artik cok sikici gelmeye basladi. Burada arastirmacilar mini edtorlerinde oyunculara hak ettiklerini dusundukleri degerleri veriytor ozellikleri icin o degerler de mini editoer tarafindan toplanip bi CA cikariyor yani ille de ben bu oyuncuya max su kadar CA vericem deyip sizler gibi ezbere bi is yapmiyorlar. Ha belki asagi yukari max su CA civari vermegi hedefliyo olabilirler onun icin beli kriterler olabilir ama istisnalar da olmaz diye bisey yok bi oyuncu fazlasini hak ederse alir. Burada su oyuncu su kadar CA olsun bu kadar olsun dicenize spesifik ozelliklere konsantre olsak cok daha iyi olur. Bu arada Arda'nin CA 148 ve Bastian Schweinsteiger ki 147 demek ki ozelliklerini toplayinca editor bu rakamlari hesaplamis. Her ozelligin belli bi agirligi bi degeri var SI'dan baska kimsenin bilmedigi (veya bilenlerin aciklik getirmedigi) bi formul tarafindan bunlar hesaplaniyor ve karsimiza CA puani cikiyor.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Eklemek istedim rtansfermarkt iyidir guzelfi hosdur wikipedia gibidir ama tipki wikipedia gibi orada gordugunuz herseye kesin ole dir dogrudur dememek lazim en az 2-3 yerden daha cek etmek gerekir. Bu tur siteleri sen ben herkez girip zevkine gore editleye bilir. Ha evet moderatorler vardir kontrol ederler vs. ama o kadar da guvenmemek lazim her zaman.
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Sanirim her sayfa tekrar etmek zorunda kalicam 2-3 sayfadir boyle gidiyo kimse de bisey dememis Harry Kewell'in Galatasaray'a kontratli fizyoterapisti Les Gelis hakkinda ne dusunuluyor, oyuna yansitilicak mi, yansitilmicaksa sebebi nedir? Umarim kendisi ile ilgili koydugum haberler okunmustur...
    Last edited by licentia : 05.Kasım.2008 at 20:03 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by licentia View Post
    Birleştirilen Mesaj:
    Sanirim her sayfa tekrar etmek zorunda kalicam 2-3 sayfadir boyle gidiyo kimse de bisey dememis Harry Kewell'in Galatasaray'a kontratli fizyoterapisti Les Gelis hakkinda ne dusunuluyor, oyuna yansitilicak mi, yansitilmicaksa sebebi nedir? Umarim kendisi ile ilgili koydugum haberler okunmustur...
    Cevap vermememin nedeni bu adamdan haberdar oldugum, ancak bu adami ekleyip eklemedigimi hatirlamamam..

Galiba topu Vieri'ye atmistim bu konuda, o da ekledi mi emin degilim.

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Cevap vermememin nedeni bu adamdan haberdar oldugum, ancak bu adami ekleyip eklemedigimi hatirlamamam..

OK sagolun. Bence eklenmedi ise eklenmesi iyi olur cunku gercek de var olan bi durum ayrica bu adam sirf Kewell ile ilgenmiyo sa olabilir sonucta Manchester da klinigi vardi onu birakip Istanbul'a tasindi.

Mesajı doğru başlık altına taşıdım.
    Last edited by Batuhandemirel : 05.Kasım.2008 at 21:28

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Ömer abi milan barosta 8.02 den sonra buraya gelirken bir düşürülme oldu mu. Yani şu an için CA ve PAsı nedir? Merak ettiğim ilk husus bu.

Şimdi adam GSyi kendisi için yeni bir başlangıç olarak görüyor ve maçlarda hırsını isteğini gösteriyor. Finishingi falan belki bundan çok yükseltilmez ama genel olarak sen de yazmışsın, holosko ligde 10-25 gol atabilirken baros 10 golü geçemiyor diye.

Tmm şu anki performansı belki beklenemezdi ama kalite olarak barosun oynadığı ligler olsun, milli takımdaki başarısı olsun holoskodan genel olarak daha iyi olması beklenebilir. Özellikle son maçlarda sırtı dönük top alarak rakiplerini hızıyla ekarte etmesi, 2 defans oyuncusunu kendisine çekerek arkadaki 3lüye açık alanlar bırakması ve en öenmlisi mücadele isteği göze çarpıyor. Ama denge konusunda bazen bu topları alırken bazen çok kolay toplarda dengesini kaybederek yere düştüğünü gözlemlemek de mümkün.

Bunlara artı olarak Şu an için sonradan gelerek 9 golle olması lazım GS deki en golcü oyuncu olması, ligde de 5 golün yanında 3 ya da 4 asistinin olması bu yıl şu ana kadar başarılı olduğunu gösteriyor diye düşünüyorum.

Son olarak tekrar ediyorum profilini siz hazırlamamışta olsanız, ve tabi gözlemlerinizi de başka maçlarla arttırarak ileriki versiyonda bundan daha iyi bir Baros görmemiz mümkün müdür? Bu konuda ne düşündüğünüzü merak ediyorum açıkçası..

Benimkine cevabı böyle bir nedenden dolayı mı vermedin yoksa gözünden mi kaçtı yoksa başka bir c şıkkı mı?
    .
    .
    .
    Birleştirilen Mesaj:
    Quote Originally Posted by licentia View Post
    Bu arada Arda'nin CA 148 ve Bastian Schweinsteiger ki 147 demek ki ozelliklerini toplayinca editor bu rakamlari hesaplamis. Her ozelligin belli bi agirligi bi degeri var SI'dan baska kimsenin bilmedigi (veya bilenlerin aciklik getirmedigi) bi formul tarafindan bunlar hesaplaniyor ve karsimiza CA puani cikiyor.
    Licentia abi bu CAları nereden öğrendin. Yani Ardanın CA 148 diye bir yerde geçmedi sanırsam..
    Last edited by mkkadi : 05.Kasım.2008 at 21:15 Reason: Mesajınız Otomatik Birleştirilmiştir. (Turksportal Yönetimi)

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

Licentia abi bu CAları nereden öğrendin. Yani Ardanın CA 148 diye bir yerde geçmedi sanırsam..
    Ömer abi söylemişti diye hatırlıyorum. CAsı 148 PAsı 172 idi sanırım Arda'nın.
    (/s)

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mkkadi View Post
    Benimkine cevabı böyle bir nedenden dolayı mı vermedin yoksa gözünden mi kaçtı yoksa başka bir c şıkkı mı?
    Yok gozumden kacmadi.

Sadece veritabanina bakip kontrol etmeyi unuttum.
    .
    .

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Evet Arda'nin CA'ini Omer abi bu acikladi. Schweinsteiger'in CA'ini Bayern Munchen arastirmacisi SI forumlarinda acikladi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yok gozumden kacmadi.

Sadece veritabanina bakip kontrol etmeyi unuttum.
    .
    .
    Tamam sağolasın, cevabını merakla bekliyorum..

Nesil
    2007
    Yer
    Manhattan, New York

Fernando Meira'nin 2007'de Stuttgart ile yasamis oldugu sampiyonluk nedense achievements kisminda gozukmuyor.

Nesil
    2003

Les Gelis'i eklememisiz. Ilk yamada yapilabilecegini sanmiyorum. Bir sonrakine kalir.
    Last edited by perpetua : 06.Kasım.2008 at 15:39

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Ömer abi bir karışıklık oldu galiba mkkadi Baros u sormuştu . Sanırım sen licentia'nın Kewell ın fizyoterapist sorusuna cevap verdin

ya da ben tamamen karıştırdım (:

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by PesimiSTyLa View Post
    Ömer abi bir karışıklık oldu galiba mkkadi Baros u sormuştu . Sanırım sen licentia'nın Kewell ın fizyoterapist sorusuna cevap verdin

ya da ben tamamen karıştırdım (:
    Hata olmus..

Quote Originally Posted by mkkadi
    Ömer abi milan barosta 8.02 den sonra buraya gelirken bir düşürülme oldu mu. Yani şu an için CA ve PAsı nedir? Merak ettiğim ilk husus bu.
    Soyle diyeyim. Baros geldiginde butun teknik ve fiziksel ozelliklerinden kirpilmis, zihinsel ozelliklere dokunulmamisti.

Biraz yukselttim kendi izlemis oldugum Baros kadariyla, zihinsel bazi ozelliklerini indirerek etkisini azaltmayi amacladim. Saniyorum simdilik fena durumda degil.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hata olmus..

Soyle diyeyim. Baros geldiginde butun teknik ve fiziksel ozelliklerinden kirpilmis, zihinsel ozelliklere dokunulmamisti.

Biraz yukselttim kendi izlemis oldugum Baros kadariyla, zihinsel bazi ozelliklerini indirerek etkisini azaltmayi amacladim. Saniyorum simdilik fena durumda degil.
    Biraz yükselttim dediğin ömer abi şu gördüğümüz hali yükselmiş hali midir yoksa bi daha ki yamada mı yükselmiş olarak göreceğiz.

Sayfa 5 / 50 İlkİlk ... 3456715 ... SonSon

Mesaj Yetkileri