Sayfa 5 / 11 İlkİlk ... 34567 ... SonSon
121 ile 150 arası toplam 326 sonuç

Konu: [STSL] Fenerbahçe SK

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Kaptanlar: 1. Alex, 2. Semih, 3. Emre Belözoğlu, 4. Volkan Demirel
    Bu nerede yazıyor yani resmi olarak belli bir şey mi bu çünkü Semih ve Emre sahadayken Alex oyundan çıktığında Emre'nin kaptan olduğu bir maç hatırlıyor gibiyim bu sene.

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Semih kaptanlığı geçen sezon bırakmadı mı? Semih'in de oynadığı bir maçta Bilica bile kaptan çıktı.
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by di canio View Post
    Semih kaptanlığı geçen sezon bırakmadı mı? Semih'in de oynadığı bir maçta Bilica bile kaptan çıktı.
    Hangi maçta oldu bu?
    3 Temmuz olaylarından sonra yapılan toplantıda 4 kaptan yok muydu?
    Semih sürekli yedek olduğu için karıştırıyor olabilir misiniz?
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003
    Yer
    Antalya

Hangi maçta oldu bu?
    2-1 kazandığımız 27 Ocak 2011 tarihinde Kadıköy'deki Ziraat Türkiye Kupası Grup maçında.

Maç kadrolarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir.

http://www.tff.org/Default.aspx?pageID=29&macId=95739

Semih 11'de. Hatta 2 golü de o atmıştı. Bilica'nın kaptan olarak çıkmasıyla ilgili ise ekşisözlük'teki maç başlığına bakılabilir. O bağlantı da aşağıda.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?t...ma%C3%A7%C4%B1

Durumla ilgili entryler de aşağıda.

http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=21842595
    http://www.eksisozluk.com/show.asp?id=21843176

Peki siz Semih'i en son ne zaman kolunda pazubantla gördünüz?
    daha 19 yaşında, düşlerinde özgür dünya...

Hangi maçta oldu bu?

Doğru hatırlıyormuşum.Sezonun ilk yarısındaki Orduspor maçı Alex kadroda yok Emre ve Semih ilk 11de kaptan Emre.

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post
    Doğru hatırlıyormuşum.Sezonun ilk yarısındaki Orduspor maçı Alex kadroda yok Emre ve Semih ilk 11de kaptan Emre.
    Düzenleme butonu çıkmadı ikinci maçta yani 1-1 biten Ordu maçında olmuş dediklerim buda videosu

http://www.youtube.com/watch?v=0PMZcvVc158

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Hepimizin gözünden kaçmış, ilginç.
    FM 2013'e düzeltilecek.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Takımın 2. kaptanı zaten Emre, Semih olduğunu duyunca şaşırdım, oyunda bakmamıştım açıkçası.

Tahvil olayıyla da alakalı, eğer bankalar kredi vermiyorsa, yani kredi vermeyi riskli görüyorlarsa zaten tahvil satamazsın ki, bankadan kredi almaktan daha zor ve daha sağlam bir yapı isteyen sistem, bu sistem.

Fenerbahçe sitesinden bununla alakalı yazılar okunup değerlendirilebilir. Ama boşuna konuşuyorum, Fenerbahçe lehine olabilecek bir durumun kolayca değerlendirilip oyuna eklenmesini zaten beklemiyorum.

Fenerbahçe yöneticileri de, bankadan kredi almak daha iyiyken, bu kadar prosedürü tamamlayıp, uğraşıp tahvil çıkardılar, ne yapıyor bu yönetim anlamak güç, kulübü batıracaklar.
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

tahvil işini yapan dünyada 2.kulübüz. ilk Man Utd. ben tam olarak ne olduğunu bilmiyorum ama anladığım kadarıyla araştırmacılarda biliyor. yöneticilerimiz defalarca tv de ne olduğunu anlattı aslında ben almayacağım için dinlemedim. bence bu tahvil denen şeyin ne olduğu öğrenilmeli araştırmacılar tarafından sonra kulüp aranıp da sorulabilir.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Hepimizin gözünden kaçmış, ilginç.
    FM 2013'e düzeltilecek.
    Bunun gözden kaçması kadar ilginç ve saçma bir durum daha olabilir mi? Demek ki maçları izlemiyorsunuz siz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Bunun gözden kaçması kadar ilginç ve saçma bir durum daha olabilir mi? Demek ki maçları izlemiyorsunuz siz.
    İzliyorum. Bu şekilde eleştirilmeye de hakkınız yok. Gözümüzden kaçabilir, o zaman siz de izlemiyorsunuz ki demek ki bugün farketmişsiniz. Zamanında söylememişsiniz ki düzeltilmemiş, şu gün söylemenizin hiçbir anlamı yok FM 2012 için.

Resmen açıklanan bir durum değil ki farkına varalım, maç içinde farkedilebilecek bir olay, kupa maçında yatak döşek hastaydım ben zaten. Hazırlık maçı kıstas kabul etmez.

Gözümüzden kaçmış olabilir, robot değiliz. Olabilir ve düzeltilir. Editorden düzeltebilirsiniz, zararsız bir hata bu.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Sekopej View Post
    Takımın 2. kaptanı zaten Emre, Semih olduğunu duyunca şaşırdım, oyunda bakmamıştım açıkçası.

Tahvil olayıyla da alakalı, eğer bankalar kredi vermiyorsa, yani kredi vermeyi riskli görüyorlarsa zaten tahvil satamazsın ki, bankadan kredi almaktan daha zor ve daha sağlam bir yapı isteyen sistem, bu sistem.

Fenerbahçe sitesinden bununla alakalı yazılar okunup değerlendirilebilir. Ama boşuna konuşuyorum, Fenerbahçe lehine olabilecek bir durumun kolayca değerlendirilip oyuna eklenmesini zaten beklemiyorum.

Fenerbahçe yöneticileri de, bankadan kredi almak daha iyiyken, bu kadar prosedürü tamamlayıp, uğraşıp tahvil çıkardılar, ne yapıyor bu yönetim anlamak güç, kulübü batıracaklar.
    Bankaların ödemeleri bu yıl içindeydi, süreyi 1 yıl uzattılar. 50 Milyon TL acil ödeme vardı. Ödemeyi öteleyip düşen bütçenin durumunu bu sezon kurtarmak istiyorlar. Küçük bütçe ile tahvil alıp geri ödemesini almayacak olan çok kişi var ayrıca.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

İzliyorum. Bu şekilde eleştirilmeye de hakkınız yok. Gözümüzden kaçabilir, o zaman siz de izlemiyorsunuz ki demek ki bugün farketmişsiniz. Zamanında söylememişsiniz ki düzeltilmemiş, şu gün söylemenizin hiçbir anlamı yok FM 2012 için.

Resmen açıklanan bir durum değil ki farkına varalım, maç içinde farkedilebilecek bir olay, kupa maçında yatak döşek hastaydım ben zaten. Hazırlık maçı kıstas kabul etmez.

Gözümüzden kaçmış olabilir, robot değiliz. Olabilir ve düzeltilir. Editorden düzeltebilirsiniz, zararsız bir hata bu.
    abi yanlış anlama ama bu belirtilmişti geçen patch deki konularda.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    abi yanlış anlama ama bu belirtilmişti geçen patch deki konularda.
    Hepsini tek tek okudum ama görmemişim. Demek ki gözümden kaçmış, basireti bağlanınca insanın oluyor bazen böyle şeyler. FM 2013'e not aldım.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2003

Kendi ic kaynaklarinla para yaratamiyorsan, tahvil cikartirsin. Ic kaynaklarina bankadan gelecek yillarin gelirlerini temlik ederek borc almak veya kisisel garanti ile Fenerbahce'nin uzerine borc almak da dahil.

Fenerbahce yoneticileri, su anda bulunulan durumda tahvil daha ucuz diyor. Dogrudur. Ama bundan 3 yil onceki duruma gore daha pahali oldugunu tahmin ediyorum. Tahvilden gelen para ile kapatilan borclar da zaten bundan 3 yil once alinan borclar. Hatta yoneticilerin kisisel garantisinin bulundugu borclar da olabilir.

Mesela Nihat Ozdemir Fenerbahce'ye alinan bir borc icin kisisel garanti vermistir. Mayis ayinda yonetimde olmayacaktir. Verdigi kisisel garantiyi cekmek istiyordur. Baska birisi kisisel garanti vererek bu borcu kapatip yeni bir borc alinabilir. Bu da tahvil'den daha dusuk faizle yapilabilir. Ama demek ki bu imzayi atmaya niyetli birisi yok ki tahvil ile bu borcu kapatmayi tercih ettiler.

Evet tahvil alternatiflerden daha ucuz olabilir. Ama karsilastirdigin alternatiflerin ne olduguna bagli.

Bizler daha önce defalarca belirttik. Ben çok iyi hatırlıyorum. Hatta Alex oyundan çıkınca Kaptanlık pazubandı bi süre elden ele dolaşmış, Semih takmak istememiş ve en son Volkan'a gitmişti. Emre'de yoktu o maçta o yüzden takmamılştı. Ama biz o günde 2. kaptanın Emre olduğunu söylemiştik. Evet resmi bir açıklama yok, hala da yok. Ama Alex'ten sonra hep Emre'de gördüm ben. Şuan farkettiğim bir durum değil. Ben defalarca söylediğimizi ve sizinde tamam dediğinizi hatırlıyorum sanki, öyle muhabbetler geçmişti.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Jaswege View Post
    Bizler daha önce defalarca belirttik. Ben çok iyi hatırlıyorum. Hatta Alex oyundan çıkınca Kaptanlık pazubandı bi süre elden ele dolaşmış, Semih takmak istememiş ve en son Volkan'a gitmişti. Emre'de yoktu o maçta o yüzden takmamılştı. Ama biz o günde 2. kaptanın Emre olduğunu söylemiştik. Evet resmi bir açıklama yok, hala da yok. Ama Alex'ten sonra hep Emre'de gördüm ben. Şuan farkettiğim bir durum değil. Ben defalarca söylediğimizi ve sizinde tamam dediğinizi hatırlıyorum sanki, öyle muhabbetler geçmişti.
    Gozumden kacmis, bir sonraki veritabani duzenlemesinde hallederiz dedi ABOO. Daha fazla yapabilecegimiz bir sey yok saniyorum. Uzatmaya gerek var mi?

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Gozumden kacmis, bir sonraki veritabani duzenlemesinde hallederiz dedi ABOO. Daha fazla yapabilecegimiz bir sey yok saniyorum. Uzatmaya gerek var mi?
    Amacım uzatmak değil zaten, sadece cevap verdim.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Ziya Şengül ve Ali Şen 'icons' kısmından kaldırılmalı.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Ziya Şengül'ün simgelerden kaldırılması gerekiyor.

Nesil
    2003

Yorumcu Ziya Sengul mu kaldirilmali, yoksa Fenerbahce tarihinin en cok forma giyen oyuncularindan birisi ve eski kaptani Ziya Sengul mu?
    Last edited by perpetua : 26.Mart.2012 at 16:25

Yorumcu Ziya Sengul mu kaldirilmali, yoksa Fenerbahce tarihinin en cok forma giyen oyuncularindan birisi ve eski kaptani Ziya Sengul mu?
    şuan hangi görevdeyse o

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by malpince View Post
    şuan hangi görevdeyse o
    Peki yarin yorumlarini begenirseniz fikir degisikligi olacak ve tekrar eklenmesi istenecek mi?

Gecen yil burada Aziz Yildirim'in sevilen personeller arasinda olmamasi gerektigini savunan Fenerbahceli arkadaslar vardi. Simdi kimse bu yonde yorum yap(a )miyor.

Yarin Alex futbolu birakip, Fenerbahce teknik ekibinde veya yonetimindeki birileri hakkinda elestirel konusmalar yapsa Alex'i de mi bu listeden (veya Fenerbahce tarihinden) silmek isteyeceksiniz?

Aykut Kocaman'in Konyaspor basindayken bir Fenerbahce maci sonrasi soylediklerinden sonra aleyhinde soylenenleri de cok iyi hatirliyorum. Simdi ise cok farkli.

Ziya Sengul veritabaninda olsa ve yorumlari yuzunden Fenerbahce'de gorev alma ihtimali cok zayif olsa listeden cikartalim, hatta sevilmeyenlere ekleyelim. Ama Ziya Sengul veritabaninda yok ve oyunda boyle bir goreve gelme ihtimali de yok. Bu durumda takimin eski kaptani, bir cok defa forma giymis Ziya Sengul'un neden silinmesinin istendigini tam olarak cozumleyemiyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

cevabı çok basit çünkü; sevilmiyor bırakın sevilmemeyi nefret ediliyor. bu adam bu konuşmaları yapabiliyorsa efsane falan değildir. bundan sonra ağzıyla kuş tutsa da sevilmez. o saydığınız diğer durumlarla Ziya Şengül çok farklı. takımı zor gününde arkadan vurdu. onun orada kalması Fenerbahçe'nin geçen seneki şampiyonluğuna hakarettir.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Birilerinin efsane olup olmadığını belirleyen nedir?

Oyunda play off olup olmamasına anketle karar verirken sizler, taraftarın büyük kısmının efsane olarak görmediğini birini efsane olarak tutmanın birbiriyle çelişkili uygulamalar olduğunu düşünmüyor musunuz?

Alex yarın çıkıp, Fenerbahçe aleyhine işler yaparsa, Fenerbahçe aleyhine işler yapanlara çanak tutarsa o da efsanelerden çıkarılmalı elbette.

Efsane olmak için çok oynamış, çok gol armış olmak gerekiyorsa, Ali Şen ve Aziz Yıldırım sahaya adım atmamışlar???
    "YÜCE ATATÜRK"

Nesil
    2003

Birilerinin efsane olup olmadığını belirleyen nedir?

Oyunda play off olup olmamasına anketle karar verirken sizler, taraftarın büyük kısmının efsane olarak görmediğini birini efsane olarak tutmanın birbiriyle çelişkili uygulamalar olduğunu düşünmüyor musunuz?
    Hic celiski gormuyorum.

Birisi Turkiye ligini her oynayan kisiyi etkileyecek ve oyun ile beraber gelen editor ile degistirilemeyecek bir ozellik.

Digeri birisini cok fazla rahatsiz ediyorsa en fazla 30 saniyede degistirilebilecek ve sadece kozmetik bir veri.

Eger playoff oyun ile gelen editor ile, Turkiye icin yapilmis ozel kodlamalar kaybedilmeden, degistirilebilse, ne anket acmaya gerek kalirdi ne de bu konuda bir karar almaya.

Bunlarin ayni kefeye konulmasi esas bana garip geliyor.

Alex yarın çıkıp, Fenerbahçe aleyhine işler yaparsa, Fenerbahçe aleyhine işler yapanlara çanak tutarsa o da efsanelerden çıkarılmalı elbette.
    Bakis acisi gercekten bu ise belki de Fenerbahce icin sevilen personel eklenmemesi en dogrusu olur. Sonucta taraftar her zaman icin gelgitler yasar. Bugun sevdigini, yarin sevmez. Bugun sevmedigini, yarin sevebilir.

Veya sadece hayatta olmayanlari eklemek daha dogru belki.

Ziya Sengul cikip cig kofte partisi yapilan, ruh cagirilan sacmasapan bir programda reyting icin birseyler soyluyor. Siz de buna takiliyorsunuz. Hadi genc arkadaslar bu programin ne mal oldugunun pek farkinda degildir ve etkilenir. Ama senden beklemezdim acikcasi Serkan.

Efsane olmak için çok oynamış, çok gol armış olmak gerekiyorsa, Ali Şen ve Aziz Yıldırım sahaya adım atmamışlar???
    Ben kulube hizmet olarak dusunuyordum meseleyi.

Bir takimin formasini 10 yil ve 400 mactan fazla giymis ve kaptan olmus nadir Fenerbahceli futbolculardan birisinin efsane oyuncular listesinde olmaya hakki vardir bence.

Taraftar futbol'dan sonraki hayatindaki tercihleri begensin, begenmesin Ziya Sengul her zaman Fenerbahce'nin efsane futbolcularindan birisi olmaya devam etmeli.

Haa o isimin orada olmasi sizi cok rahatsiz ediyorsa, editor ile 30 saniyede halledebileceginiz bir sey bu. Ama kulube yabanci birisi, bu takimin efsaneleri kimmis diye baktiginda orada Ziya Sengul'un ismini gormeli bence.

http://www.fenerbahcegazetesi.com/ya...ane-futbolcusu
    Last edited by perpetua : 27.Mart.2012 at 01:57

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Kusura bakmayın bir şeyi merak ediyorum araştırmacı arkadaşlar her defasında savunmaya geçiyor siz de hata yapmış olabilirsiniz neden hep destan yazmak yerine bizde insanız hata yaptık pardon demiyorsunuz bunu çok merak ediyorum hiçbi konuda bu nezaketi görmedim yada ben rastlamadım

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İcons eğer 50 kişiden falan oluşmuyorsa kaldırılmamasında değil eklenmesinde sıkıntı var gibi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by _yoLcu_ View Post
    Kusura bakmayın bir şeyi merak ediyorum araştırmacı arkadaşlar her defasında savunmaya geçiyor siz de hata yapmış olabilirsiniz neden hep destan yazmak yerine bizde insanız hata yaptık pardon demiyorsunuz bunu çok merak ediyorum hiçbi konuda bu nezaketi görmedim yada ben rastlamadım
    Ben Ziya Sengul'un o listede olmasini hata olarak gormuyorum.

Yorumcu olarak soyledikleri yuzunden, futbolcu ve efsane kaptan Ziya Sengul'u Fenerbahce tarihinden cikartma istegini ise buyuk bir hata olarak goruyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İzmir

Ben Ziya Sengul'un o listede olmasini hata olarak gormuyorum.

Yorumcu olarak soyledikleri yuzunden, futbolcu ve efsane kaptan Ziya Sengul'u Fenerbahce tarihinden cikartma istegini ise buyuk bir hata olarak goruyorum.
    ben genel olarak araştırma forumu için söyledim böyle gözlemledim

Sayfa 5 / 11 İlkİlk ... 34567 ... SonSon

Mesaj Yetkileri