Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon
151 ile 180 arası toplam 236 sonuç

Konu: Fenerbahçe İncelemesi | FM 14

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Şu Salih'e biraz top kapma çalıştırın yahu, profillere bakıyorum top kapma özelliği çok düşük. Bu özelliklerine top kapmada eklenirse çok daha iyi bir oyuncu olur.
    Ben denedim zamanında olmuyor. Genelde hücum özellikleri ile şişiyor.

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Ben denedim zamanında olmuyor. Genelde hücum özellikleri ile şişiyor.
    Hocam en azından 8-9 olsa iyidir. Bu özelilklerle tamamen AMC oyuncusu olduğunu gösteriyor Salih'in. Ben Salih'i Buca'ya kiralık aldım 7 yapabildim top kapmasını. Şuan milli takımda AMC oyun kurucu olarak oynatıyorum çok memnunum.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Hocam en azından 8-9 olsa iyidir. Bu özelilklerle tamamen AMC oyuncusu olduğunu gösteriyor Salih'in. Ben Salih'i Buca'ya kiralık aldım 7 yapabildim top kapmasını. Şuan milli takımda AMC oyun kurucu olarak oynatıyorum çok memnunum.
    Zaten o mevkide faydalı oluyor eğer ortada oynatırsanız pek skor üretemiyor. Golü kokluyor, oyuna göre de jeneriklik goller atıyor.

bendede caner ve sow müthişler ilk sezonda neredeyse namağlup tamamlıyordum sivasa deplasmanda yenildik kısmet olmadı )

Orta sahaya alın bjkden Oziyi 10 yıl daha topçu almazsınız

Ben Ozi-Alper-Salih oynatıyorum Türk ligini alt üst ediyorlar.

Nesil
    2006

5. sezona girerken kendime ödül verdim. Normalde çok yüksek maaş vermem; takımda ki o durumları bir ekonomist gibi yönetirim; ama Arda için şımardım.

Nesil
    2009
    Yer
    Denizli

Quote Originally Posted by Universal View Post
    5. sezona girerken kendime ödül verdim. Normalde çok yüksek maaş vermem; takımda ki o durumları bir ekonomist gibi yönetirim; ama Arda için şımardım.

Kadronun geri kalanını da görebilir miyiz hocam

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by MuraTBudaN View Post
    Kadronun geri kalanını da görebilir miyiz hocam

Çok fazla regen var ve altta ki isimi gözükmeyen 20 yaşında ki Lefter. Regenler yardımcılarıma göre en kötü 4 yıldız. Zaten daha azı takımda yer bulamıyor. Kadroda derinlik katmak için aldığım iki üç isim hariç.

Bu arada iki oyuncu öneriyorum; bütün kulüpler peşlerine düşüyor.

Herkes paylaşmış bende paylaşmak istedim;

Salih candır can

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Kimse benim kadar iyi geliştirememiş.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

son 2 profil canavar gibi olmuş.

son profildeki frikik kaçırıyor mu yahu merak ettim? freekick 20, long shoot 18 falan
    (/s)

Nesil
    2006

Beyler siz Salih'e ne yaptınız

Bu arada 5. sezonumda ki oyunuma ulaşmak isteyenler için;

http://www.speedyshare.com/7cnWt/FenerbahceSezon5.rar

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Ben 4. sene sonunda Salih'i 34 milyona PSG'ye sattım. Dennis Bergkamp ve lenardo69 paylaştığı profilleri görünce kıskandım resmen. Bende yakın olsa da bu şekilde gelişmemişti. Ben 2 sene boyunca antrenörleri değiştirmemiştim ve tutorlar da çok faydalı olmadı. Tüm bunlara rağmen çok iyi gelişti ve sonunda bana sağlam para getirdi.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

salih frikik kaçırmadı çünkü o kullanmıyor Quintero kullanıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

can değirmencioğlu'nu geliştirebilen var mı? şu an öyle bir gelişti ki, sadece pozisyon alması 11de kaldı ve henüz 22 yaşında.
    (/s)

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    can değirmencioğlu'nu geliştirebilen var mı? şu an öyle bir gelişti ki, sadece pozisyon alması 11de kaldı ve henüz 22 yaşında.
    Profilini koyarmısın hocam? Nasıl geliştirdin birde?

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

sakatlanınca özellikleri düşmüş. normalde 14 idi teknik özellikleri.

ben oyuncuya antrenman çalıştırmadım, kiralık verdim hep. sanırım forma bulunca bu seviyeye kadar geldi. bünyemde olsaydı daha iyi olabilirdi.

(/s)

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

bendede iyi gelisiyor can... fakat pa az oldugundan öyle üst seviye bir oyuncu olmuyor ne yazikki... ama super lig icin kaliteli bir defansa dönüsüyor

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Nacizane önerilerim:

3 sezon sonra düzenli transferler ile revize etmezseniz kadro erozyona uğruyor, 15-16 oyuncu ile kalabiliyorsunuz. Yaş faktörü fazlaca devreye giriyor. Kadronun yaş ortalaması oldukça yüksek zaten ilk sezon. İlk 2 sezon dengeli performanslar olarak geri dönse de sonrası büyük kaos.

- Meireles ve Alves ile ilk 3 sezonu geçmeyecek (hatta ilk 2 olursa daha iyi) şekilde sözleşmeler yapın.

- Stoch, Serdar, Semih ve Krasic ile asla yenilemeyin. Serdar, Semih ve Krasic ilk sezonda gidebilse keşke.

- Webo 3. sezon gereksiz oluyor, 3. sezon başı serbest kalarak gitmesine izin verin, yenilemeyin.

- Caner'i sürekli ofansif bek olarak oynatın. Gökhan Gönül ve Caner Erken uzun süre sizi bek sıkıntısı yaşatmadan, 6 yerli gerektirdiğinden yerli sayısında avantaj sağlayarak götürür.

- Kaleci Ertuğrul ile erken ve uzun yenileyin. Yedek kaleci bulmak çok zor. Yoksa oynayamıyorum böhü der, ilk fırsatta gider. Mert de keza benzer. Ara sıra üst üste az da olsa forma verin ki gitmek istiyorum diye tutturmasın.

- Recep Niyaz, Hakan Çinemre, Oğuz Mataracı, Beykan Şimşek, Hasan Erbey, Erten Ersu, Berk Elitez gibi gençler pek yüksek potansiyel vaadetmiyorlar. Bol bol kiralık verin ve mutlaka gideceği kulüpten "Kilit Oyuncu" statüsü isteyin, oynayacağı mevkiyi de belirlemeyin, en baştaki istedikleri mevkide oynatmasına izin veren seçeneği seçin. Recep Niyaz dışındaki oyuncular genelde pek gelişemiyorlar. Recep de fazla gelişmezse üstelemeyin. Kadro şişmesin.

- Can Değirmencioğlu "Kilit Oyuncu" olarak sürekli kiralık gittikçe ve oynadıkça gelişiyor. Kadro ortalamasında rotasyon için iyi sayılabilecek bir stopere dönüşüyor. Satıp para kazanmak istemiştim ama kadro tutmakta fayda var. Süre de pek istemez. Düşük maaşla uzun kontrat yapın, kenarda dursun.

- Selçuk ve Bekir ilk sezondan sonra külliyen gereksiz. Sonraki sezonlardan herhangi birinde ne zaman istiyorsanız gönderin.

Sinan Bolat, Mervan Çelik, Hakan Çalhanoğlu, Adnan Januzaj, Aras Özbiliz, Muhammet Demir, Cenk Tosun, Enes Ünal, Serdar Aziz, Sezer Özmen, Salih Dursun, Kemal Tokak, Sercan Saraer, Jem Karacan, Tolga Ciğerci gibi yerli oyuncuları unutmayın. Yoksa erozyonun sıkıntısını çok ağır çekersiniz. Tabi ki bu oyuncuları ilk sezondan değil, kulüplerinde düzenli oynayıp kendilerini geliştirdikten sonrasından bahsediyorum. Düzenli takip edin, hatta takip listenize de süresiz alın ki kaçırmayın. Sonra üzülürsünüz.

İlkay Tandoğan, Mesut Özil, Ömer Toprak, Serdar Taşçı, Tunay Torun, Mehmet Ekici, Emre Can gibi oyuncular çoğunlukla Türkiye'ye dönmemekte ısrar ediyorlar. Hele İlkay ve Mesut imkansıza yakın. İlkay siz kariyer yapana dek Barcelona'ya gitmiş oluyor.

Yukarıdaki oyuncuları getiremiyorsanız üstelemeyin ama mutlaka deneyin. Kulüplerine fahiş fiyatlar vermeye çalışmayın. Reputation yükseldikçe tekrar tekrar deneyin. Rep yeterince yükseldiğinde kulübü kabul ederse ya da sözleşme süresi azaldığında kulübü ile ortak noktada buluşursanız, belki oyuncu da kabul eder.

Mutlaka sık sık(!) transfer listesini/kiralama listesini kontrol edin. Sezon içinde kulüpler oyuncular ile kavga ediyor ya da kötü performanslarından/sürekli oynamak istemelerinden sıkılıp göndermek istiyorlar. Dolayısı ile çok düşük bedeller ile çok klas oyuncular düşürebiliyorsunuz. Fırsatları kaçırmayın. Kiralık + release fee daha fazla oyuncu transfer etmeniz için iyi yol olabilir ama seneye bonservislerini de kazandırabilmek için bütçeyi de doğru kullanın. Bu iş aynı zamanda kiralık dönemi içerinden oynatmanız sonucunda size göre olmayan oyuncuları seçtiğinizi farketmenizi ve yanlış transferlere saçma/büyük paralar ödememenizi de sağlar. Kiralık anlaşmasına oyuncunun kulübünün transfer listesine koyduğu düşük satış değerini min release fee olarak yazdırın. Oyuncunun ederinin çok düşüğünde bir bedel olmalı bu bedel, yoksa pek avantajı yok. Amacımız ucuza kapatmak. Hatta pazarlığı abartmadan, çok kıllandırmadan yapabilirseniz belki biraz daha indirebilirsiniz bile. Pazarlık yapamıyorsanız ellemeyin önerim. Kulüplerinin göndermek istediği, Giuseppe Rossi kira + 4.5M€ release fee, Araz Özbiliz kira + 2.5M€ release fee, Marko Marin kira (105k€ aylık kiralama bedeli) + 9.5M€ release fee, Valon Behrami 875k€ gibi oyuncuları bu kelepir fiyatlara aldım. 30-31 Aralık tarihlerinde mutlaka sözleşmesinin bitmesine 6 ay kalmış, bosman ile ayrılabilecek oyuncuları bulun ve çok kaliteli isimler ile imzalamaya çalışın.

Salih'i ve Alper'i bol bol oynatın. İlk sezon Salih banko olmasa da oynasın, 20-25 maç bulsun. Sonraki sezonlarda kadroya ilk yazacağınız oyuncu olsun. Alper'i de sonraki sezonlarda mümkünse, önemli yıldız almadınız ise banko oynatmaya çalışın. Salih ilk sezon bence 25 maç, Alper 15 maç oynamıştı. 2. sezondan itibaren ikisi de banko oyuncular oldular. 2. sezondan itibaren ikisini kolay kolay kesmemenizi tavsiye ederim. Çok çabuk gelişecekler ve sizi oldukça uzun süre götürecekler. Onları satmanın manası da yok, hele bu yabancı statüsü oldukça. Tabi dinlendirmek ve form durumlarına göre rotasyon yapmaktan da da korkmayın. Salih - Alper - Topal üçlüsü muazzam iş yapıyorlar. Beşiktaş da Gökhan Töre, Kerim Frei, Oğuzhan Özyakup, Tolga Zengin, Muhammed Demirci gibi yetenekli genç oyuncular sayesinde hiç kadro sıkıntı çekmiyordu. Yetenekli yerliler oyunda pek yurt dışına çıkmadıklarından size büyük avantaj getiriyorlar ve yabancı statüsü malum.

Oyuncular ile en geç 1.5 sene kala yenileyin. 3. sezon başı Egemen teklifimi 6 ay kala reddedip bosman ile gidince şaşırdım ama aslında iyi oldu. Zira özellikleri çok düşüyor 2 sezon sonra, vasat kalıyor. 4. sezon başı da Bruno Alves serbest kalarak gitti ve iyi de oldu, size de tavsiye ederim. Yenilemeyin Alves ile. Zamanında revizyon yapmadığım için ve kapışılan yerliler arasında tek makul stoper Serdar Aziz 6 ay sakatlanınca, farkettim ki bulmak için geç kalmıştım. Yabancıya yöneldim ve Chygrynskyi gibi sık sakatlanan vasat üstü bir stopere 7.75M€ yatırdım. Siz bunu kesinlikle yapmayın, fırsatları kaçırmayın. Kemal Tokak - Chygrynskyi - Mehmet Topal üçgeninde stoper ikilisi olarak debelenip duruyorum. Domagoj Vida diye çok hızlı bir stoper buldum ama Dynamo Kyiv bırakmıyor. Zamanında kaptırmazsanız Nicolas Nkoulou, Eliaquim Mangala, Eder Alvarez Balanta, Bruno Martins Indi gibi getirmek mümkün olabilecek çok büyük gelecek vadeden stoperleri kaçırmamanızı tavsiye ederim (7-12M€ arası bütçe gerektirir oyuncu başı).

Ne yapıyoruz? Kulüplere fahiş fiyatlar vermiyoruz. Fırsatları değerlendiriyoruz. Mutlaka elinize doğru isim düşecektir. Sabırlı olmaktan vazgeçmeyin. Oyunumda 4. sezon başında fırsattan istifade serbest kalan Zlatan Ibrahimovic'i getirmişti Beşiktaş.

İlk 2 sezon transfer yapmazsanız ve düzenli şampiyon olabilirseniz faiz borcu krizinden kurtulursunuz. Tabi bunu yapmak doğru olmayabilir (ben yapmıştım). 3. sezon başı min 10M€, 4. sezon başı min 30M€ civarı transfer bütçesi alırsınız. Gereksiz oyuncuları da satabiliyor ve para kazanabiliyorsanız çok güzel. O zaman transfer pazarında gerçekten önünüz açık olur. Sonrası Allah Kerim ve sizin yeteneğiniz.

Regen konusunda yorum yapmıyorum. Keyif sizin keyfiniz.
    Last edited by Cengo : 23.Aralık.2013 at 02:27
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Siz bu adamlara ne yedirip ne içiriyorsunuz, nasıl bu hale getiriyorsunuz yahu.
    Burak

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Abi takımda ilk sene bildiğin iki kupayıda kaldıracaksın ki sözün geçsin. Sonraki sene Avrupa'da olmadığın için itibarini anca koruyabiliyorsun. Ardından antrenör ekibini kuvetli tutuyorsun bununla birlikte takımın tesislerini hep iyileşmesini sağla; gerekirse rest çek seve seve kabul ediyorlar. İşe yaramayan her oyuncuyu şutla. Sadece kaliteli isimlerle devam et. Bir sezon gençlere yüklen kupa kazanman zor olsa bile.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

@aboo betada saydığın adamları rahat alabiliyordum hatta emre can ve jajunaj'ı ilk sezondan(devre arasında) almıştım dün yeni oyuna başladım 2. sezondayım emre canı bir türlü allamadım. rep le ilgili bir değişiklik oldumu?

Nesil
    2008
    Yer
    Antakya

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Aynı şeyi bende soracaktım ki Burak sormuş zaten.

Özellikle bir üstteki Salih Uçan profilinin save dosyasını incelemek isterim biraz. Antrenman ve teknik ekibe bakmak istiyorum.

http://forum.turksportal.net/vb/show...&postcount=164

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    @aboo betada saydığın adamları rahat alabiliyordum hatta emre can ve jajunaj'ı ilk sezondan(devre arasında) almıştım dün yeni oyuna başladım 2. sezondayım emre canı bir türlü allamadım. rep le ilgili bir değişiklik oldumu?
    Veritabanı aynı veritabanı. Beta da dahil oyun çıktığından beri veritabanı güncellemesi almadınız. Öncelikle kiralamaya çalışın, satın almaya değil. Bu ligi küçümsemesi normaldir. Kiralık gelip alışınca kabul edebilir.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

yalniz rep cidden bayagi düsürülmüs... ben 3. sezondayim uefa kupasinda yari finaldeyim emre cana teklif götürdüm yanasmadi hic...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Tokat

3. sezon başında Emrecan'ı çok rahat aldım. Sezon sonunda Nuri Şahin'i bile alabiliyordum anca fiziksel özellikler düşmüştü almaktan vazgeçtim. Pato - Jovetic arasında kalıp Jovetic'i seçtim. Ola John gibi oyuncularla sözleşme imzaladım. Rep sıkıntı değil bence.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

alper potuk'u sol açıkta insade forvet olarak gönül rahaytlığıyla oynatabilirsininz iyi performans sergiliyor

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Buradaki Salih'leri görünce bendeki gözüme pek bir kötü gözüktü Şuan kariyerime devam etmiyorum ama Fenerbahçe baya borç batağı içindeydi ben de B. Münih'ten teklif gelince oraya atmıştım kendimi Salih'i de gitmeden önce satmıştım Inter'e. Gerçi biraz ucuza gitti ama kulübün durumu pek iç açıcı değildi, mecbur kaldık

Salih'ten bir önceki sezonda da Alper'i 23 milyona Shakhtar'a satmıştım ama orada işleri baya kötü gitti ve şuan Shaktar'ın 3. takımında

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

ben alperi 2. sezon devre arasi 15 milyon euro ya zenite sattim orda da pek iyi oynamiyor bende

Nesil
    2006
    Yer
    #20-#34

Hulk, De Bruyne gibi oyuncuları getirdim 4. sezonumda eskiden böyle transferler daha zordu sanki.

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon

Mesaj Yetkileri