Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon
151 ile 180 arası toplam 231 sonuç

Konu: FM 2010'dan Beklentileriniz

Nesil
    2008
    Yer
    Kayseri

Oyuncu komutlarında çok çeşitlendirilmeye gidilmeli.
    Örneğin; sol tarafta çizgiye yakın oyna gibi, amc oynuyan tek ayağını kullanan oyuncuya sağ içten ya da sol içten dribbling yap gibi.

Duran toplarda oyunculara durması gereken yerleri,pas atmaları istediğimiz yerleri ve duran top hilelerini direk biz vermeliyiz.

Antrenmanlarda geliştirmek istediğimiz özelliklerini tek tek seçmeliyiz. Örneğin ben DC oyuncuma önceden sezmesi ve karar alması gelişmesi için tactics antremanı veriyorum ama onun off the ball özelliği de gelişiyor bunu istemiyorum.

Maç oynanırkende oyunculara komut verip motive edebilmek güzel olurdu.Trnasfer sisteminin değişmesi gerek.Oyunda kazandığımız paraları kullanabilmemiz gerek yoksa oyunun hiç bir amacı kalmıyor ve bayıyor 2 sezon sonra.

Nesil
    2008
    Yer
    SİVAS

Transfer Sistemi Değiştirilsin Korner Bugu Kalksın
    Cardozo Gibi Balonlar Yapılmasın Daha Gerçekci Bir Oyun Yapsınlar Artık

Bende taktik bölümünün dahada ayrıntılaştırılmasını isterim.özelikkle kornerler ve duran top organizasyonu noktasında artık geliştirmeliler oyunu...

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

CM 2010'un resimlerinde de görmüştüm, serbest vuruş organizasyonlarını hazırlayabilsek çok güzel olurdu.

sezon devre arası yapılmasını isterim takımların kamplara çıkmalarına ocak ayında hazırlık maçları yapmalarına...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by cris king View Post
    sezon devre arası yapılmasını isterim takımların kamplara çıkmalarına ocak ayında hazırlık maçları yapmalarına...
    Kampa çıkma vardı galiba.Hazırlık maçları bölümünden yapıyorduk.Bir rehber vardı hatta bunun hakkında.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bug'sız olsun da...

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

aslında yonetıme ıstedıgımız mevkı ıcın alternatıfler sunsak yonetımde onlardan bırıyle anlasmaya calıssa daha guzel olur

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by ibob View Post
    Kampa çıkma vardı galiba.Hazırlık maçları bölümünden yapıyorduk.Bir rehber vardı hatta bunun hakkında.
    Hazırlık maçlarından tur seçilirse bu kampla aynı anlama geliyor.

http://futbol.turksportal.net/futbolhaber/30814
    A2 ligler kuruldu bunuda görmek istiyoruz

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Tribünler alttaki resme benzer bir şekilde olsa çok güzel atmosfer olur..

Oyuna sonradan soktuğumuz oyuncuyla maç başında veya devre arasındaki gibi konuşabilelim.

Nesil
    2006
    Yer
    Island

Forma rengi ayarlama olsa çok güzel olurdu.Her sene başında nasıl saha boyutları soruluyorsa yine her sene başında forma renkleri ayarlama olsa keşke.

Örneğin Galatasaray'ın geçen sene turuncu forması vardı ama bu sene yok.Onun yerine FM 2010'da mor yapılacak.Biz bu renkleri her sene başında değiştirebilseydik çok güzel olurdu.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bana göre oyuna bir kaç şey eklenebilir. Mesela, özellikle alt kulüplerde sık rastlanan, alacaklarına karşılık serbest gitme olsa. Veya bir oyuncu ile illa para olmasa bile başka nedenlerden dolayı anlaşmazlık çıkabilse ve yetkili mercilere biz veya oyuncu şikayet edebilse. Bunun gibi şeyler çok sık oluyorda bu aralar.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Yeter ki hatasız olsun isterse FM2005'in aynısı gibi olsun
    Screw you guys, I'm goin' home

Zaten bir sürü arkadaş düşündüğüm şeyleri yazmış ben yazılmayan bir şey yazmak istiyorum bu konuda sesler maç içindeki sesler düzenlenirse daha iyi olabilir(mesela direkten dönen topta direğin sesi gibi) ve en önemlisi maç izlerken alt yazı spikeri yerine sesli bir spiker gelse daha heyecan katacağını düşünüyorum hem 3d görüntüdede biraz yer açılır

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Çok güzel şeyler yazılmış... Fakat çoğunun gerçekleşmesi fazla olağan görünmüyor.

Öncelikle Türkçe Seçenek konusuna değinmek istiyorum.

Haklısınız, oyunda Türkçe seçeneği olsa çok iyi olur. Fakat yapımcılar bizi düşünecek te kendilerini hiç düşünmeyecekler mi ?

Oyun Türkçe olsa bile aramızdan kaç kişi 80 Lirayı verip alacak bu oyunun orjinalini ? Hatta bence korsan alma seviyesi daha da yükselecek. Şimdi diyeceksiniz oyun daha ucuz olsun alalım. O da mantıksız . Atıyorum oyun yurt dışında 25$'a satılıyor. Bu oyunu Türkiye'ye getirince vergiler, taşıma ve gümrük ücretleri derken oyun oldu 35$ - 40$. İşe bir de Türkiye'deki pazarlamacı şirketin kârı karışınca 45$ - 50 $'ı buluyor oyunun fiyatı. Pazarlamacı Şirket aradan kalkmadan ya da vergiler düşmeden bu oyunu ucuza almak imkansız görünüyor. CM 2010'un sitesinde okudum, onlar koyacaklarmış Türkçe dil desteğiniz. Fakat onların bu hamleleri eski hayranlarına tekrar kavuşma amacı taşıyor şüphesiz. Zaten Eidos Türkiye'deki Manager Oyuncusu potansyelini farketmiş olsa da bu Sigames'in bunu farkettiği anlamına gelmez.

Yabancı liglerin gerçek dışı abartı olmas konusu da yakındığımız bir durum. Fakat çoğumuz şunu da çok iyi biliyor, Avrupa'da inanılmaz bir kendini beğenmişlik var. Bunu kimse inkar edemez. Daha dün Elano Man. City'de diye onu Brezilya'nın en iyi ortasaha oyuncusu olarak gösteren ingilizler şimdi Elano G.Saray'a geldi diye onu olay çıkaran bir adam , iyi ki kurtulduk diyorlar. Ayıp yahu ... Son zamanlarda Sigames bir uyarı yaptı herhalde, azalıyor abartı oyuncular. Ama hâla mevcut bunlar oyunda. Ve iddaa ediyorum aynı şeyleri gelecek sene bu günlerde yine söyleyeceğiz.

Transfer sisteminin değişmesi konusunda, bu değişiklik oyunu çok daha gerçekçi yapacak olduğu kadar bu durum birçok FM oynayıcısını da oyundan soğutacaktır. Liste falan diyorsunuz.Oyuna yeni bir teknik direktör olarak başlayacağız ve başkana liste sunacağız, ve başkan "Bu daha dünkü çocuk, ne anlar transferden ?" demeyecek te, "Arda abi alıp geliyorum Agüero'yu bakaldan 2 şişe süt te getiriyim mi ?" mi diyecek . Böyle olursa gerçekçilik yapmaya çalışırken saçmalamış olurlar. Ayrıca transferi biz yapmayalım diyip te bilet fiyatlarını , formaları biz belirleyelim diyen arkadaşlarımız var . Çok saçma geliyor bana...

Oyunun hatasız ve tamamen gerçekçi olması konusunu ise her açıdan tartışmaya çalışsam, sabahı geç 3 ayda bitiremem bu yazıyı. Kısaca iki laf edip bırakacağım.

Hatasız kul olmaz. E kul böyle olunca kulun yarattığı bir şeyde hatanın olmaması imkansız.

Gerçekçi oyun mu istiyoruz ? Bence zevk almayız. Bir çok oyuncu tuttuğu takımı alıp Dünya'nın en iyi takımı yapmaktan zevk alıyor . Kimi memleketinin takımını Avrupa Fatihi yapıyor. Ronaldo'ları Messi'leri getiriyor daha hala Avrupa'nın en iyi oyuncularıyken Fener'e Beşiktaş'a. Tamamen gerçekçi olsaydı Ronaldo yerine Dos Santos'u alacaktık. Çoğumuz bundan zevk almazdı bence. . Sanırım Sigames'te bunun farkında .

Kimse yanlış anlamasın bu öneriler çok güzel öneriler ve olağan öneriler de var fakat inanılmaz hayallere dalmak, bizim bir sonraki oyundan pişman olmamızı sağlayacaktır.

CM'nin de tekrar atağa kalkması ile Sigames'te akıllanacaktır. Bu iki oyunun yarışı sonucunda kesinlikle kazanan biz olacağız fakat biraz sabır gerekli dostlarım .

Taraftar sayıları gerçekçi olsun.Ligin ilk maçındaki taraftar sayısıyla iddasız,son maçtaki taraftar sayısı aynı olmamalı.
    Çoğu klubun gerçek seyirci ortalamasından düşük oyundaki durum.
    Lig atlıyan kluplerin stadları ilk maçlarda full olmalı.
    Takım 2 hafta üstüste kazandıktan sonra içerdei maçta taraftar sayısı belirgin şekilde artmalı,kaybetme serisinden sonra düşmeli (özellikle anadolu kluplerinde gerçekçi bi durum )

hazırlık maçına davet edilen büyük kulüpler real madrid gibi valencia gibi yedek kadroyla gelmesinler. sezon açılışı yapıyorum valencia'ya 6 tane atıyorum. ne anlamı kaldı oyunun??

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Transfer sisteminin değişmesi konusunda, bu değişiklik oyunu çok daha gerçekçi yapacak olduğu kadar bu durum birçok FM oynayıcısını da oyundan soğutacaktır. Liste falan diyorsunuz.Oyuna yeni bir teknik direktör olarak başlayacağız ve başkana liste sunacağız, ve başkan "Bu daha dünkü çocuk, ne anlar transferden ?" demeyecek te, "Arda abi alıp geliyorum Agüero'yu bakaldan 2 şişe süt te getiriyim mi ?" mi diyecek . Böyle olursa gerçekçilik yapmaya çalışırken saçmalamış olurlar. Ayrıca transferi biz yapmayalım diyip te bilet fiyatlarını , formaları biz belirleyelim diyen arkadaşlarımız var . Çok saçma geliyor bana...
    Yazını okudum güzel cevaplar vermişsin. Ben bu saydıklarını demedim ama şu transfer seçeneği oyuna başlarken opsiyon olarak konulabilir. Mesela Transfer politikanız: Açılan kutuda Transfer Komitesi veya biz. Haa bu transfer komitesine gidip Tr'deki bir takıma Messinin ismini verirsen direk getirecekler diye bir şey söz konusu olmaz. Yani her ne kadar transferi biz yapmasakta verilen listeyi komita alacak. Bunu ayarlayacak olan yine SIGAmes. Diyelim 5 isim verdik Kayseri komitesine. Onlarda: 3 tanesi ile anlaştık diğer 2 si reddetti gelmek istemiyor derler..bunun gibi olursa saçma olmaz. Tabi bu fikir pek tutacağa benzemiyor. Ama antrenmanı maç gibi izleyebilmeliyiz. Çift kale maç, 5-e 2 top kapma istasyon vs gibi antrenmanları ayarlamalıyız. Bir menajer antrenmanı izleyip yönetemez mi yahu. Bu antrenman olursa oyun acayip tutar benim açımdan. Birde kafamda 2 yıldan beri şu fikir var:

Mesela Lig maçında Antep ile oynayacağız. Bizde Galatasarayı yönetiyoruz. Yönetim 2 gün önceden hareket edileceğini bildirse ve antepe gitsek. İlk gün gittiğimizde tek antrenman olsa akşam üzeri. Antrenmana girsek. Daha sonra oyun devam etse. Maça kaldı bir gün. O bir gün dede kaç idman ayarlarsak o kadar yapsak. Yada istersek günü tek hafif idman yaptırarak maç saatini beklesek bu bizim elimizde. Daha sonrada maça girsek. Yani her şeyi futbolcularla yaşasak. Antrenman çok önemli bir özellik. Bu dediklerimden sıkılabilecekler olabilir. Yine bu bir opsiyon olabilir. mesela antrenmanlara asistanımız katılsın gibi.. Bir çok fikir aktarılabilir oyuna

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Antreman olayı bence de önemli. Diğer tüm özelliklerden daha önemli. Çünkü kadro seçimi sadece oyuncuların özellikleri ve forma göre yapılıyor, antreman da kadro seçiminde önemli olmalı, iyi çalışmayan oyuncuları yedek tutabiliriz, ayrıca mesela oyuncu oynayamadığından mutsuzsa antremanda daha çok çalışmalısın seçeneği var oyunda ama antreman performansını göremiyorum( traning performans var overwiev kısmında ama hep aynı kalıyor.).

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

FM 2010'da eğer bir oyuncuyu transfer edemiyorsak Galatasaray ile Haldun'u gönder seçeneği olmalı.

3D daha kaliteli olsun. Bütün ülkeler bizim gibi oyunculara hak ettiği değerleri versin. Taraftar olsun. Seyirciler küfür edip stad kapansın. Kombine ve Bilet fiyatları belirlensin.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by gerrrard View Post
    FM 2010'da eğer bir oyuncuyu transfer edemiyorsak Galatasaray ile Haldun'u gönder seçeneği olmalı.
    .
    .
    .

kesinlikle katılıyorum.

hatta mesela şöyle birşey de olabilir; rep puanımız yükseldiğinde, örneğin world class olduğumuzda transfer mevzusunda sözümüz geçmeli, ikna sınırları daha geniş olmalı.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Oyunda başkanı mesela bir para geldiğinde oyuncuyu kafasına göre satmaması için iletişim olsa ve Bir oyuncu ayrılmak istediğinde yine onunla ilgili iletişim olmalı. Yani daha çok seçenek olmalı iletişimde. Bir iki seçenek dışında oyuncular ile konuşmak mümkün değil. Mesela istediğimiz zaman takıma bir şeyler söyleyebilmeliyiz. Bir etkinlik yapabilmeliyiz. vs vs.

Nesil
    2003
    Yer
    İzmir/KARŞIYAKA

Quote Originally Posted by 3842 View Post
    Çok güzel şeyler yazılmış... Fakat çoğunun gerçekleşmesi fazla olağan görünmüyor.

Öncelikle Türkçe Seçenek konusuna değinmek istiyorum.

Haklısınız, oyunda Türkçe seçeneği olsa çok iyi olur. Fakat yapımcılar bizi düşünecek te kendilerini hiç düşünmeyecekler mi ?

Oyun Türkçe olsa bile aramızdan kaç kişi 80 Lirayı verip alacak bu oyunun orjinalini ? Hatta bence korsan alma seviyesi daha da yükselecek. Şimdi diyeceksiniz oyun daha ucuz olsun alalım. O da mantıksız . Atıyorum oyun yurt dışında 25$'a satılıyor. Bu oyunu Türkiye'ye getirince vergiler, taşıma ve gümrük ücretleri derken oyun oldu 35$ - 40$. İşe bir de Türkiye'deki pazarlamacı şirketin kârı karışınca 45$ - 50 $'ı buluyor oyunun fiyatı. Pazarlamacı Şirket aradan kalkmadan ya da vergiler düşmeden bu oyunu ucuza almak imkansız görünüyor. CM 2010'un sitesinde okudum, onlar koyacaklarmış Türkçe dil desteğiniz. Fakat onların bu hamleleri eski hayranlarına tekrar kavuşma amacı taşıyor şüphesiz. Zaten Eidos Türkiye'deki Manager Oyuncusu potansyelini farketmiş olsa da bu Sigames'in bunu farkettiği anlamına gelmez.

Önce Türkçe olarak crysis çıktı hemde piyasanın çok altında bir fiyata.Dediler ki istisna bir daha böyle birşey olmaz. Hatta Türkçe altyazı falanda değildi. Direk Türkçe düblaj. ve düblajı yapanlarda ünlü tiyatro oyuncularıydı. (Maliyeti ve oyunun satış fiyatını karşılaştırın)

Daha sonra crysisin yenisi çıktı oda türkçeydi. Bunada istisna dediler.

Son olarak cm 2010 geldi. Oda türkçe ve tahminen crysis gibi ucuz olacak. Bunada diyorlarki CM nin hayranlarına tekrar kavuşma amacı.

Ps3'de ise sanırım eylül yada ekimde PSN türkçe oluyor. Hatta bunun ps3 oyunlarına Türkçe altyazı eklenmesine ön ayak olabileceği konuşuluyor. Peki bu dedikodular için ne söyleniyor? "Bu sony işi biliyor! Türkiyedeki potansiyeli görebiliyor." deniyor. Peki bu potansiyeli sizce nasıl gördü? Çok fazla orjinal oyun satıldığı içinmi? 1 ps3 oyunu ne kadar? Ortalama 150 tl.

Sonuç olarak gören görüyor. Türkçe yapan yapıyor. Biz napıyoruz? Bahane üretip si yi koruyoruz. Hatta oyunu orjinal alalım diye konular açılıyor. Peki ya ne için senelerdir süregelen aynı hatalar içnmi. Yoksa sadece değişik bir skinde oynamak içinmi.

Yanlış anlama dostum bu sözlerim sana değil. sigames denilen, pazarlamadan gram anlamayan ve ırkçı olduklarını tahmin ettiğim aptal firmaya.

Hani bir çikolatayı çok seversiniz ama markasından dolayı almak istemezsiniz ya benimkide öyle birşey..

Ha unutmadan fm 2010 dan beklentilerimmi? Yamaları erken çıkartsınlar yeter.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Birde anlamadığım nokta Tr de en çok satan Empire.. Bizim Fm ise ya 2. yada 3. sırada. Yani En çok satan ilk 3 oyun arasında ama yinede yeterli değil SI ye göre..<br>

taktik konusunda geliştirme ve daha çok ama işlevli seçenek eklenmeli..
    medyanın soruları artık geliştirilsin.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

Fiyatı ucuz olsun geçen senekinden fazla fark olmasın yeter Bak CM yi istediğimiz fiyata alabiliyoruz ama FM ye 80 ytl bayılcaz ki ben bayılamam. Yine steam sistemi olacaksa bi arladaşın hakkını kullanıcam mecburen.
    turksportal...

Sayfa 6 / 8 İlkİlk ... 45678 SonSon

Mesaj Yetkileri