Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 80 sonuç

Konu: [12.0.0] Alex De Souza

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Default [12.0.0] Alex De Souza

Profili paylaşabilir misiniz ?
    Last edited by perpetua : 20.Ekim.2011 at 00:58

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

hızlanması düşük olmuş bence.Bu hafta i.kaş a aldırdığı kart bunu gösteriyor zaten.

Hakikaten ya. Demoda değerleri 8-8 gördüğümden beri üzülüyorum ve dikkat ediyorum maçlarda. Alex bu değeri gerçekten haketmiyor ? 10-11 civarı birşey bekliyordum. Koşmasa yavaşta olsa topu aldımı durduramıyorlar.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Alex koşmuyor tamam eyvallah ama 8-8 değil

onu en azından bi 10-10 yapmalısınız... göz var nizam var

gecen fm serilerindeki gibi cabuk dusuyorsa fiziksel ozellikler fenerbli arkadaslar zor kullanir alexi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Klavooz View Post
    Alex koşmuyor tamam eyvallah ama 8-8 değil

onu en azından bi 10-10 yapmalısınız... göz var nizam var
    Ayrıyetten Alex gayet çevik bir oyuncu bence.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Batuhandemirel View Post
    gecen fm serilerindeki gibi cabuk dusuyorsa fiziksel ozellikler fenerbli arkadaslar zor kullanir alexi
    Professionalism: 20 yalnız dikkat ederseniz. Hızlı bir düşüş görebileceğinizi sanmıyorum, 20 vermiş olmama rağmen hızlı düşüş gerçekleşiyor ise oyunun yapısından dolayı olacaktır.

Quote Originally Posted by Redrum View Post
    Ayrıyetten Alex gayet çevik bir oyuncu bence.
    Alex çabuk, çevik ve hızlı bir oyuncu değil maalesef. Bu özelliklerin olması halinde world class bir oyuncu profiline yaklaşacaktır. Alex eskisine göre daha tempolu oynuyor görünebilir, önde pres ile daha fazla topla buluşması ve takım savunmasına yardımcı olmak için pek yeterli olmasa da alan tutmak için biraz çaba sarfetmesi (teamwork'ü 13'e yükselttik bu sebepten ötürü) daha tempolu gösterdi. Lakin eskisinden daha da yavaşladığını düşünüyorum, oyunun zeka tarafını mükemmel oynadığı için oynatıyor, oynuyor, zevk alıyor.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Alex çabuk, çevik ve hızlı bir oyuncu değil maalesef. Alex hızlı değil ama ilk harekenmeyi çabuk yapabiliyor bunu her zaman kullamasa bile bu var Alex de İ.Kaş ın hız ve hızlanması kaç bilmiyorum ama o pozizyonu örnek verebilirim size.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by murat taşlı View Post
    Alex çabuk, çevik ve hızlı bir oyuncu değil maalesef. Alex hızlı değil ama ilk harekenmeyi çabuk yapabiliyor bunu her zaman kullamasa bile bu var Alex de İ.Kaş ın hız ve hızlanması kaç bilmiyorum ama o pozizyonu örnek verebilirim size.
    Alex'in verilen zihinsal ve teknik özelliklerinden sonra hız hızlanmada da artışa gidilirse abartı bir oyuncu olur.Bence gayet doğru verilmiş özellikler.Concentration yüksek olabilirdi belki.

Ki Alex maç boyunca en fazla topla birlikte 1-2 pozisyonda depar atar. İbrahim Kaş'ın pozisyonunda da geçemeyeceği açıktı zaten

Nesil
    2006
    Yer
    DENİZLİ

Quote Originally Posted by ForsakeN View Post
    Alex'in verilen zihinsal ve teknik özelliklerinden sonra hız hızlanmada da artışa gidilirse abartı bir oyuncu olur.Bence gayet doğru verilmiş özellikler.Concentration yüksek olabilirdi belki.

Ki Alex maç boyunca en fazla topla birlikte 1-2 pozisyonda depar atar. İbrahim Kaş'ın pozisyonunda da geçemeyeceği açıktı zaten
    maçboyu kaç depar attığı önemli değil ,İ .Kaş ın pozisyonunda geçmişti zaten geçemeyeceği demişsin .

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Agility ve Natural Fitness'ı az buldum. 13 olabilir bence.

c. ronaldodan daha ıyı frikik kullanıyor, daha ıyı pas yapıyor, daha yaratıcı gıbı ozellıkler yapılmıs. bunda bır yanlıslık yok mu?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

sportmenlik neden 10?

Quote Originally Posted by urugakhina View Post
    c. ronaldodan daha ıyı frikik kullanıyor, daha ıyı pas yapıyor, daha yaratıcı gıbı ozellıkler yapılmıs. bunda bır yanlıslık yok mu?
    Yok.

Acc ve stamina +1 olabilir.

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    sportmenlik neden 10?
    Kaç olması gerekiyor?

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

oyunda adam zaten tamamen silik sezonda attirabilirseniz en fazla 10 gol 10 asist yapiyor.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Alex Ronaldo'dan daha iyi pas atıyor ve daha yaratıcı bence.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

Bir de Ronaldo ile Alex'in diğer özelliklerini kıyaslayın. Veya hiç olmadı CA'larına bakın

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

2.sezonun başında Alex e baktım. CA sı 120 ye düşmüş. asistan menajerim bana sezer i oynat diyor. hatta o mevkide 2. oyuncu olarak Emre yi gösteriyor. 3. olarak Alex i ... geçen serilerde de hep böyleydi. 2.yıldan itibaren Alex ölüyor. artık bir çare bulunsun buna..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2008
    Yer
    Frankfurt am Main

Quote Originally Posted by benbenim View Post
    2.sezonun başında Alex e baktım. CA sı 120 ye düşmüş. asistan menajerim bana sezer i oynat diyor. hatta o mevkide 2. oyuncu olarak Emre yi gösteriyor. 3. olarak Alex i ... geçen serilerde de hep böyleydi. 2.yıldan itibaren Alex ölüyor. artık bir çare bulunsun buna..
    ne caresi bulunacak adam seneye futbolu birakacak artik yasi 35 e gelmis alex icin cok gec kalindi nedense her seride silik bir alex vardi oyunda bu seride de aynen devam ediyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul-Exeter

bence de acc artı 1 hızlanması biraz daha yüksek olabilir ama cengiz i en çok yoran adamın belki de alex olduğunu düşünüyorum çünkü gerçek hayattaki insanüstü performansı bir türlü oyunda gösteremiyor...

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Sanılanın aksine 13 gol 25 asistle oynadı kariyerde.Ama strength bir sezon sonunda 11'den 7 'ye düştü.

Determination , Team Work , Acceleration , Stamina ; birer değer artabilir.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2007

Bu oyundan dolayı, 32 yaşını geçtiği gibi oyun düşürüyor yapacak birşey yok.O yüzden 28 yaş üstü oyuncu pek almıyorum

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Bu oyundan dolayı, 32 yaşını geçtiği gibi oyun düşürüyor yapacak birşey yok.O yüzden 28 yaş üstü oyuncu pek almıyorum
    Professionalism 20 yapmıştım, olabilecek herhangi bir düşüş tamamen oyunun mantığından ötürüdür. Data girişi açısından yapılabilecek herhangi bir çözüm yok, ilerleyen yaşlarda oyunun mantığı fiziği düşürerek mentali yükselmektir genellikle.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

alex omuz omuza mücadelerde çok güçlü bir oyuncu bence, bir çok oyuncuya oranla daha kalın kollara sahip ve bence bu sebepten kimsenin kendisinden beklemediği şekilde güçlü bir oyuncu... ben omuz omuza oynarken hiç yıkıldığını hatırlamıyorum alex'in... sezon başı orduspor maçında boşta kalan bir topa yalçın'la birlikte koştular, yalçın alex'i dağıtmak için sert bir omuz attı ama dağılan kendisi oldu... buna benzer bir çok pozisyon sayabilirim... bu yüzden strenght değeri en az 2 puan daha fazla olabilirdi bence... 11 çok az olmuş...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by saboje View Post
    alex omuz omuza mücadelerde çok güçlü bir oyuncu bence, bir çok oyuncuya oranla daha kalın kollara sahip ve bence bu sebepten kimsenin kendisinden beklemediği şekilde güçlü bir oyuncu... ben omuz omuza oynarken hiç yıkıldığını hatırlamıyorum alex'in... sezon başı orduspor maçında boşta kalan bir topa yalçın'la birlikte koştular, yalçın alex'i dağıtmak için sert bir omuz attı ama dağılan kendisi oldu... buna benzer bir çok pozisyon sayabilirim... bu yüzden strenght değeri en az 2 puan daha fazla olabilirdi bence... 11 çok az olmuş...
    Alex çok mükemmel olmasın diye fiziksel özelliklerini bence çok düşük yapmışlar.. Ama bu fiziksel özellikler gerçeği yansıtmıyor bence. Gerekirse tekniksel özelliklerinden biraz kısılsın ama fiziksel özellikleri doğru yapılsın diye düşünüyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Alex çok mükemmel olmasın diye fiziksel özelliklerini bence çok düşük yapmışlar.. Ama bu fiziksel özellikler gerçeği yansıtmıyor bence. Gerekirse tekniksel özelliklerinden biraz kısılsın ama fiziksel özellikleri doğru yapılsın diye düşünüyorum.
    Bende bunu düşünüyorum. CA si artmasın diye böyle oluyor. Onun yerine bitiriciligi, frikiği vs. Düşsün fiziksel i bu kadar berbat olmasın.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bitiricilik 2, korner ve frikik 1er düşse, acc +2 agility, pace, stamina +1 yapılsa bence çok da yanlış olmaz.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Bitiricilik 2, korner ve frikik 1er düşse, acc +2 agility, pace, stamina +1 yapılsa bence çok da yanlış olmaz.
    Finishing ve Corners'ın düşmesi için hiçbir sebep yok.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by ABOOO View Post
    Finishing ve Corners'ın düşmesi için hiçbir sebep yok.
    evet aslında yok. ama Alex'in oyunda oynanabilir düzeyde olması için fiziksel özelliklerinin artması gerekiyor heralde tek çare bu. CA sının artmasından yana değilseniz tekniksel özelliklerden düşürüp fiziksel özelliklere vermek düşünülebilir.

Nesil
    2003

evet aslında yok. ama Alex'in oyunda oynanabilir düzeyde olması için fiziksel özelliklerinin artması gerekiyor heralde tek çare bu. CA sının artmasından yana değilseniz tekniksel özelliklerden düşürüp fiziksel özelliklere vermek düşünülebilir.
    Oynanabilir duzey nedir tam olarak?

Alex ozel bir futbolcu. Ozel bir futbolcu oldugu icin de ona sahada ozel gorevler vermek gerekli. FM'i zevkli yapan, oyuncunun yapabilecekleri ve yapamayacaklarini belirleyip ona gore sahada gorev vermek ve basarili olmasini saglamaya calismak.

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Mesaj Yetkileri