Sayfa 49 / 50 İlkİlk ... 3947484950 SonSon
1,441 ile 1,470 arası toplam 1479 sonuç

Konu: Galatasaray SK

Ardanın casında önemli bir artış olmalı bence.Srna,Ashley Young gibi oyuncular 160+ ca alıyorsa Ardaya 149 vermek ayıptır.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    ömer abi, bunu cidden merak ediyorum. baros teknikten ziyade hızını kullanabililiyor bence. topu ayağından aştığı zamanlar oluyor çok kere. ne diyorsun bu konuda?
    Her oyuncu topu ayagindan aciyor, acabiliyor.

Belki de teknik duser, first touch yukselir.. Olmaz diyemem.. olabilir..

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

hmm.. yine de, diğer oyuncularla kıyas yaptığımızda, baros hakkında değişikliklerin düşünülmesi gerektiği kanısındayım, şahsen.
    .
    .
    .
    .
    .
    bu arada, bir şey sormak istiyorum. mehmet topal'ın hızı ile top kesmesinden bahsedildi(ömer abi tarafından da, yanılmıyorsam). yani pozisyon almadaki sıkıntısını hızı ile kapatıyor gibisinden bir şeyler deniyordu. ama bu özelliğe direkt etki edecek olan "accelaration" değeri "13" . bu çok yüksek bir değer değil, en azından o bahsedilen durumu sağlayacak kadar değil. ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ömer abi?

artı olarak, oyunda bir eksiklik gördüğümü belirtmek isterim. mehmet topal sol ayağını maç içerisinde ÇOK kez kullanan ve gayet isabetli dokunuşlar-vuruşlar yapabilen bir isim. left foot "17" olarak ayarlanmış, tamam güzel ama oyun içerisinde çok az başvuruyor sol ayağına. yani bu "iki ayak" konusunda ayrı bir özellik olması gerekmez mi? hangisini ne kadar kullandığına dair mesela? daha ileri gidecek olursam, fabregas ın aslen "solak" olduğunu duydum. ama neredeyse hiç kullanmaz sol ayağını, diye biliyorum. oyunda; "left foot" "12" gözüküyor. bunun yerine left foot "20" right foot "20" olsa ve dediğim gibi ekstra bir özellik eklense daha güzel olmaz mıydı? veyahut şöyle diyeyim, bunu kendimizin tespit edebileceği bir özellik var mı oyun içinde(profil özelliklerinden bahsediyorum) ? öğrenme peşindeyim, lütfen yanlış anlaşılmasın, belirtmek isterim

saygılar..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Gangstaa View Post
    Ardanın casında önemli bir artış olmalı bence.Srna,Ashley Young gibi oyuncular 160+ ca alıyorsa Ardaya 149 vermek ayıptır.
    Srna çok büyük oyuncu.Hatta bence Dani Alves'i kesebilecek ölçüde oynayabilecek derecede.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    Bursa

Srna iyi oyuncuda cokda büyük bi oyuncu olduguna inanmıyorum ben.
    Nush İle Uslanmayanı Etmeli Tekdir
    Tekdir İle Uslanmayanın Hakkı Kötektir

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul - Ataşehir

her ne kadar çok zorlu bir maç olmasa da, Arda Levadia Tallin maçında da üstün oyununu sürdürdü.

Keita' nın ilk golünde topu takip edip kalecinin sektirmesine sebep oluyor, seken topu Keita tamamlıyor.

Penaltı pozisyonunda müthiş bir pas ile Baros' u pozisyona sokuyor, devamında penaltı oluyor.

Sonlara doğru nefis bir orta açıyor, gidişatına bakılırsa arka direkte bekleyen Keita ile buluşacak top. O sırada Levadia defansından biri araya giriyor izin vermiyor topun adresini bulmasına, kendi kalesine gönderiyor topu kalecisinin üstünden müthiş bir kafa vuruşuyla...

-----
    Arda Turan bu futbolunu bu şekilde sürdürür ve doğru fırından bol bol ekmek yemeye devam ederse birkaç sezon içinde onu şampiyonlar ligi finallerinde izlememiz hiç de olağandışı değil. Fakat bu esnada giyeceği formanın renginin artık sarı kırmızı olacağını düşünmüyorum. Bakalım...

Velhasıl,

bu sezonki Arda, birbaşka gibi...

Nesil
    2006
    Yer
    Pizzacı

Sabri'nin ortaları bence 13 kalmalı. Sabri'nin ani yaptığı ortalarının yerini bulmamasının sebebi bana kalırsa composure. 11 Sabri için çok yüksek bir değer. Bu konu hakkında ne düşünüyorsun Ömer abi?

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by feanorringeril View Post
    her ne kadar çok zorlu bir maç olmasa da, Arda Levadia Tallin maçında da üstün oyununu sürdürdü.

Keita' nın ilk golünde topu takip edip kalecinin sektirmesine sebep oluyor, seken topu Keita tamamlıyor.

Penaltı pozisyonunda müthiş bir pas ile Baros' u pozisyona sokuyor, devamında penaltı oluyor.

Sonlara doğru nefis bir orta açıyor, gidişatına bakılırsa arka direkte bekleyen Keita ile buluşacak top. O sırada Levadia defansından biri araya giriyor izin vermiyor topun adresini bulmasına, kendi kalesine gönderiyor topu kalecisinin üstünden müthiş bir kafa vuruşuyla...

-----
    Arda Turan bu futbolunu bu şekilde sürdürür ve doğru fırından bol bol ekmek yemeye devam ederse birkaç sezon içinde onu şampiyonlar ligi finallerinde izlememiz hiç de olağandışı değil. Fakat bu esnada giyeceği formanın renginin artık sarı kırmızı olacağını düşünmüyorum. Bakalım...

Velhasıl,

bu sezonki Arda, birbaşka gibi...
    Diğer sayfada yazdım. Arda'ya verilecek Passing, Creativy, Crossing degerlerini ve Ca degerlerini merak ediyorum. Bu degerler bence arttırılmalı. Sebeplerini yazmıştım.

Diğer sayfada yazdım. Arda'ya verilecek Passing, Creativy, Crossing degerlerini ve Ca degerlerini merak ediyorum. Bu degerler bence arttırılmalı. Sebeplerini yazmıştım.
    Yazmak için uzun süre bekledim ve sana katılıyorum. Oyunda girilmiş olan değerler,şuanki ardanın yaratıcılığına,pas verişine ve pozisyon hazırlayışına uygun değerler değil.

Sorun şu..Ardanın bu özellikleri gerçekten Türkiye standardında. Fakat oyundaki Türkiye standardı 14 olduğu için Arda da 14 almış(creativity).

Oyunda bi pozisyon oluyor ve gerçekteki Arda bunu görebilir dioruz fakat oyunda göremiyor/karar veremiyor. Burdan ben Türkiye ligi standardının 14ten 15 e çekilmesi gerektiğini ve Ardanın yaratıcılk değerinin 15e ulaşmasını anlıyor ve bekliyorum.

Ardanın Influence değerinide merak ediyorum. Şu ana kadar Ardanın takımına yaptığı liderlik değeri 12nin çok üstünde kanımca.. Ardanın iyi oynadığı bir çok maçta görüyoruzki bütün takım arkadaşları bundan etkileniyor ve onlarda iyi oynuyor.

Ayrıca sahadaki kaptanlık görevindede hiç de sırıtmıyor. Takımdaki etkinliği H.şaş kadar mevcut bence(artık takımda değil ama eskiyi göre düşünürsek). H.şaş influence değeri 16 olduğunu göz önüne alırsak Ardanın en azından 14-15 değerlerine çekilmesi taraftarıyım

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Bir fenerbahçeli olarak Ardayı çok beğeniyorum ve son maçlarda paso asist yapıyor. oyuna katkısı tartışılmaz. Bencede artırılmalı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ömer abi daha önceki postumda belirtmiştim. GSnin fizik gücü iyi gözlemlenmeli diye. Aradan bir kaç maç daha geçti. Takımı en son bu kadar güçlü(fizik dayanıklılık olarak) ne zaman görmüştük ben hatırlamıyorum. 60tan sonra yorgunluktan rakiplere oyunu kaptıran GS varken şimdi 60tan sonra rakip yorulmuş oluyor. Bunda oyun stilinin etkisi de var ama dayanıklılık çok iyi seviyelerde.

Şimdi FMdeki değerler bunu ne kadar yansıtıyor bilmiyorum, dediğin gibi Skibbe zamanında da daha düşük olabilrdi. Ama bazı oyuncularda artış olabilir gibi geliyor bana..

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Bakalım nolacak. Gs araştırmacısı artık Ömer abi olmadığından yeni araştırmacının neler yaptığını anca demoda görebileceğiz.

Nesil
    2007
    Yer
    Diyarbakır

Quote Originally Posted by Aydın View Post
    Bakalım nolacak. Gs araştırmacısı artık Ömer abi olmadığından yeni araştırmacının neler yaptığını anca demoda görebileceğiz.
    Neden Artık Ömer Abi olmayacakki Aydın Abi ?

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by skinclub View Post
    Neden Artık Ömer Abi olmayacakki Aydın Abi ?
    Başka biri Galatasaray araştırmacısı, Ömer abi sadece Galatasaray'ı devretti gibi bişe oldu.

Arda'nın özellikleri mutlaka artırılmalı çünkü 2009 un serilerinde çok kötüydü.Diğer oyuncularının dayanıklılık,güç gibi özelliklerinde de azalmaya gidilmeli bence,çünkü baya bi sakatlık problemi var takımda genel olarak...(nickime bakmayın,yorumlarında objektif olan birisiyim )

Quote Originally Posted by ForeverFener View Post
    Diğer oyuncularının dayanıklılık,güç gibi özelliklerinde de azalmaya gidilmeli bence,çünkü baya bi sakatlık problemi var takımda genel olarak...(nickime bakmayın,yorumlarında objektif olan birisiyim )
    Aksine arttırılmalı.Rijkaard ve ekibinin gelmesiyle oyunculardaki dayanıklılık ve güç çok belirgin bir şekilde arttı.

Aksine arttırılmalı.Rijkaard ve ekibinin gelmesiyle oyunculardaki dayanıklılık ve güç çok belirgin bir şekilde arttı.
    Sarı-kırmızılıların, dün Kayserispor ile yaptığı lig maçında Keita, Uğur, Hakan ve Ayhan sakatlandı. Tedavilerine başlanan oyunculardan sol diz yan bağlarında zorlanma tespit edilen Ayhan ile sağ uyluk arka adalesine darbe alan Keita'nın Perşembe günü Levadia ile oynanacak UEFA Ligi play-off maçında forma giymelerinin zor olduğu öğrenildi.

İki futbolcunun yanı sıra, maçta üst ön adalesine darbe alan Uğur'un, sağ ayak tarak kemiğinde ödem tespit edilen Hakan'ın ve tedavisi süren Kewell'ın durumunun iki gün sonra yapılacak kontrollerden sonra kesinlik kazanacağı bildirildi.

Öte yandan, ameliyat olan Linderoth'un ise çalışmalarını kondisyoner eşliğinde sürdürdüğü ifade edildi.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

İyide o dayanıklılıkla alakalı degilki. Kewell'ın saglamından 3 tekme yedigi var Tallin macında net bir sekilde.
    Dünkü macta da Kayseri cok sert oynadı. Ugura yapılan hareket Cangeleninkiydi. Hakan da tarak kemigine darbe aldı. Bunların dayanıklılıkla ilgisi olamaz.

İyi de her darbe alan oyuncu sakatlanmaz ki.Geçen sene ki sakatlık sorunları da var.Nerden bilebiliriz geçen seneki gibi olmayacagını ? Tabi ki birkaç hafta geçmesi lazım tam anlamıyla yorum yapabilmek için.

Galatasaray oyuncuları genelde rakiplerin sert oyununa maruz kalıyor ve sakatlıkların birçoğu bu şekilde oluşuyor. Bu durumda düşmesi gereken Stamina değil Natural Fitness olması gerek.

Servet,Barış,Sabri ve Emre Aşık dışında bütün oyuncularımız darbeye bağlı sakatlığı çok fazla yaşıyorlar...

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Bahsi geçen özellik Injury Proneness, oyuncunun ne kadar sık sakatlanmasıyla alakalı olan.

Tabi özellik açısından siz daha iyi bilirsiniz ama gs deki bazı oyuncuların da sık sakatlandığı aşikar.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    bu arada, bir şey sormak istiyorum. mehmet topal'ın hızı ile top kesmesinden bahsedildi(ömer abi tarafından da, yanılmıyorsam). yani pozisyon almadaki sıkıntısını hızı ile kapatıyor gibisinden bir şeyler deniyordu. ama bu özelliğe direkt etki edecek olan "accelaration" değeri "13" . bu çok yüksek bir değer değil, en azından o bahsedilen durumu sağlayacak kadar değil. ne düşünüyorsunuz bu konuda? Ömer abi?
    Bence 13 hizlanma pek de yavas degil. Hatta yaninda 16 olan hizini da ekleyince. Pozisyon alma konusunda da Topal pek de zayif degil. Sonucta 3-4 seviyesinde deger verilmemis. Ancak cok ust seivye olan 16-17 de verilmemis.

artı olarak, oyunda bir eksiklik gördüğümü belirtmek isterim. mehmet topal sol ayağını maç içerisinde ÇOK kez kullanan ve gayet isabetli dokunuşlar-vuruşlar yapabilen bir isim. left foot "17" olarak ayarlanmış, tamam güzel ama oyun içerisinde çok az başvuruyor sol ayağına. yani bu "iki ayak" konusunda ayrı bir özellik olması gerekmez mi? hangisini ne kadar kullandığına dair mesela? daha ileri gidecek olursam, fabregas ın aslen "solak" olduğunu duydum. ama neredeyse hiç kullanmaz sol ayağını, diye biliyorum. oyunda; "left foot" "12" gözüküyor. bunun yerine left foot "20" right foot "20" olsa ve dediğim gibi ekstra bir özellik eklense daha güzel olmaz mıydı? veyahut şöyle diyeyim, bunu kendimizin tespit edebileceği bir özellik var mı oyun içinde(profil özelliklerinden bahsediyorum) ? öğrenme peşindeyim, lütfen yanlış anlaşılmasın, belirtmek isterim

saygılar..
    Hem sag ve hem sol ayagin 20 olmasi, asagi yukari sadece duran toplari bile her iki ayagi ile kullanabilen oyunculara mahsus. En azindan bize verilen direktif bu sekilde.

Fabregas konusuna gelince, Arsenal arastirmacisinin gorevinden ayrilmasinin nedenlerinden birsi bu isi hic hakkini vererek yapmamasi. Yani basit bilgileri dogru islemede bile sorun yasamasi.

Ben acikcasi Mehmet Topal'in 17 ile sol ayagini bir cok defa kullandigini gozlemledim. Ozellikle sut atarken. Tabii 17 seviyesi bu ayagi ne kadar iyi kullanabildigini de gosteriyor, kullanma sikligi biraz da oyuncunun oynadigi mevki, oyunun nasil gelistigine bagli. Tabii oyuncu zayif ayagini genelde kullanmasi gerektigi zaman kullanir. Oyunda pres ile bir sorun oldugu kesin. En azindan FM2009'da.

Nesil
    2003

Daha once de yazdigim gibi. Eger gecen sezonki dayaniklilik sorununu (hem Fenerbahce hem de Galatasaray icin hatta) yansitmaya kalksak, iki takimda da dayanikliligi 10'u gececek oyuncu sayisi bir elin parmaklari ile ancak sayilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

baktım ki Arda çok konuşulmuş ama neyi eksik neyi fazla adamakıllı belirtilmemiş.Az ve Öz yazan duayenlerde biraz elini taşın altına soksun istedim ve arda profilimi paylaşmış bulunmaktayım

CA : 154 PA : 178

Fiziksel özelliklerinden başlarsak fazla güçlü olmamakla birlikte oldukça dengeli bir oyuncu arda.fakat diğer strength 10 oyuncularla kıyaslarsak arda için 10 değeri yetersiz kalıyor.11 güç ve 15 denge ardayı maç motorunda daha gerçekçi bir hale sokar.12 Hız değeri arda için gayet yerinde 13-14 değerini verenler neye dayanarak veriyorlar anlamıyorum.Arda Hızından çok hızlanmasını kullanabilen bir oyuncu ancak bu değer de oldukça iyi olmakla beraber çok üst seviyelerde diyemeyiz.Bu yüzden 15in üstünde bir değer fazla olacaktır.
    Mental özelliklerde ise sezgi,konsantrasyon,soğukkanlılık,karar verme,yaratıcılık,çalışkanlık gibi özelliklerde Arda'nın eskiye göre daha iyi durumda olduğunu söyleyebiliriz.17 olan soğukkanlılık değeri 18 de yapılabilir aslında.
    Teknik özelliklerden orta açma konusunda da Arda'yı ciddi bir şekilde gözlemlemeye devam etmeliyiz.Şimdilik 13 yerinde bir değer.Kornerlerini 12den 14'e çıkartmama da heralde pek itiraz eden olmayacaktır.Top kapma konusunda geçen seneden beri 13 değerini savunuyorum.Arda bu konuda bir Emre Aşık bir Barış Özbek kadar olmasa da gayet etkili olabilen bir oyuncu.Diğer oyuncularla kıyaslayınca tekniginin de 18 değil de 19 olması gerektiğini düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

ilk temas ve yaratıcılık 2 puan artırılabılır...

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Arda Turan ın gerçekte de zaten kornerlerinde bir gelişim vardı. Yerinde olmuş bence korner..

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Quote Originally Posted by RIDVAN TLM View Post
    ilk temas ve yaratıcılık 2 puan artırılabılır...
    Arda'da 16lık bir ilk temas olduğunu düşünmüyorum ama Bu özelliği bi süre daha gözlemlemekte fayda var.Yaratıcılık konusunda da Arda'daki gelişmenin herkes farkında ama 16 şuan için fazla bir değer olur.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Passing 14 düşük 15 16 olabilir rahatlıkla. Crossingde 14 olmalı, bunun yanında Creativy de 15 olmalı diye düşünüyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    ıstanbul

Quote Originally Posted by Prowler84 View Post
    Arda'da 16lık bir ilk temas olduğunu düşünmüyorum ama Bu özelliği bi süre daha gözlemlemekte fayda var.Yaratıcılık konusunda da Arda'daki gelişmenin herkes farkında ama 16 şuan için fazla bir değer olur.
    bi artış var diyosunuz 14 tü 15-16 ya çekilmeli muhakkak eskisi gibi dar alanda oynamıyo sahayı bi bütün olarak görmeye başladı....

Sayfa 49 / 50 İlkİlk ... 3947484950 SonSon

Mesaj Yetkileri