Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 5678 SonSon
181 ile 210 arası toplam 236 sonuç

Konu: Fenerbahçe İncelemesi | FM 14

fm 14te borç batagına nasıl düşürüyorsunuz takımı anlamıyorum ben boşta oyuncuları alıp satmaktan bütçe fena yardırdım

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Böyle birşeyler yazdık Fenerbahçe ile ilgili umarım beğenirsiniz....
    Fenerbahçe - Zafere Giden Yol... http://puzzzyyy.blogspot.com/2013/12...giden-yol.html
    Spor Toto Süper Lig (2013-2014) - http://puzzzyyy.blogspot.com/2013/12...2013-2014.html
    Ziraat Türkiye Kupası (2013-2014) - http://puzzzyyy.blogspot.com/2013/12...3-2014_30.html

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

6 yıl takımın başında durduktan sonra istifa ettim, takımın başına Spaletti getirildi. Adam bütün takımı dağıttı ve yenilerini getirdi. Satılan oyuncuların devamı var, toplamda 116 milyon Euro satılan 160 milyon Euro alınan oyuncular. Satılan oyuncuların birçoğu da değerinin altında gitti. Alınan oyuncular iyi ama, ben daha kötü transferler bekliyordum ama şuan için iyi.

Bense Salih pek iyi gelişmedi ve berbat oynuyor. Neden bu kadar kötü oynuyor anlamıyorum 7 ortalama reytingini geçemedi. Sürekli olarak top kaybediyor ve ne gol atıyor ne de doğru düzgün asist yapıyor. Buna rağmen daha da gelişsin diye sürekli olarak oynatıyorum. Öte yandan Alper, Serdar, Hasan Ali ve Caner öyle bir gelişti ki potansiyellerini aştı. Alperi kanada alıştırdım destan yazıyor. Bana kalırsa zaten tam kanat özelliklerine sahip bir oyuncu. Hasan Ali kadlec gibi oldu ve Serdar da süper bir yedek oldu. Bir de müthiş bir regen çektim fakat profilini çekip koyamıyorum screenshots da gözükmüyor nedense...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

@Moonguard tutor yaptırdınmı hiç.kararlılığı çok düşük kalmış gizli özellikleriden profesyönellikte aynı şekilde olabilir

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Salih mc pozisyonunda hiç verimli olamıyor. En iyisi ofansif orta saha oynatmak. Ve benim düşüncem o saçma sapan cesaret yüzünden ekstra işler yapmıyor.

Quote Originally Posted by Önder HOCA View Post
    @Moonguard tutor yaptırdınmı hiç.kararlılığı çok düşük kalmış gizli özellikleriden profesyönellikte aynı şekilde olabilir
    Hayır yaptırmadım çünkü salih in important matches ve consistency dışında karakteristik özellikleri oldukça yüksek ve dolayısıyla kendisine eğitim verecek ne kalitede ne de karakterde bir oyuncu var. Profesyonelliği de 14 olması lazım hocam niye böyle anlamadım. Bir de sürekli olarak sakatlanıyor. Injury proness ı tek kapalı özelliğiydi sanırım çok kötü geldi... Üstelik her anlamda da en kaliteli şekilde antrenman veriyorum fakat bir türlü istediğim şekilde gelişmedi.

Şimdi ise bir baktım Salih e Sow u çok seviyor. Dedim ne yapayım Sow la konuştum bu çocugu kanatları altına al dedim. Epey bir kıpırdanma başladı Salihte. Sow forvet oyuncusu olmasına rağmen özellikle fiziğini geliştirecek gibi duruyor. Üstelik karakteri de iyi Sow un. Bakalım gelişmeleri bildiririm.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Moonguard View Post
    Şimdi ise bir baktım Salih e Sow u çok seviyor. Dedim ne yapayım Sow la konuştum bu çocugu kanatları altına al dedim. Epey bir kıpırdanma başladı Salihte. Sow forvet oyuncusu olmasına rağmen özellikle fiziğini geliştirecek gibi duruyor. Üstelik karakteri de iyi Sow un. Bakalım gelişmeleri bildiririm.
    sow da iyi bir çocuk ama ben kuytı tercih ederdim sanırım kuyt ta salihe tutor yapabiliyordu

sow da iyi bir çocuk ama ben kuytı tercih ederdim sanırım kuyt ta salihe tutor yapabiliyordu
    Kuyt ı sattım hocam direkt yaşlı oyuncuları tutmuyorum ve Kuyt benim kanat anlayışıma tamamiylen ters bir oyuncu.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

beyler raphael varane ilk sezonun başında 25 milyon euro gibi bir fiyata fb ye gelebiliyor

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Emre Belözoğlu da Salih için iyi bir mentor olabilir. Ama Emre'nin risksiz oyunu tercih eder PPM'sinden dolayı tutor seçeneklerinde 2. şıkkı tercih etmenizi tavsiye ederim. Meireles ise bir işe yaramıyor her seferinde kavga edip eğitimi yarıda bırakıyorlar. Ve 2 yıl sonra Alper Potuk harika bir eğitmen haline geliyor, Alper'le kime eğitim verdiysem muazzam bir gelişim gösterdi.

beyler raphael varane ilk sezonun başında 25 milyon euro gibi bir fiyata fb ye gelebiliyor
    yani oyun başında, o kadar parayı bulabiliyor musunuz?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by himone View Post
    Emre Belözoğlu da Salih için iyi bir mentor olabilir. Ama Emre'nin risksiz oyunu tercih eder PPM'sinden dolayı tutor seçeneklerinde 2. şıkkı tercih etmenizi tavsiye ederim. Meireles ise bir işe yaramıyor her seferinde kavga edip eğitimi yarıda bırakıyorlar. Ve 2 yıl sonra Alper Potuk harika bir eğitmen haline geliyor, Alper'le kime eğitim verdiysem muazzam bir gelişim gösterdi.

yani oyun başında, o kadar parayı bulabiliyor musunuz?
    takımı sattım almak için (3-4 tane çöp adamı gönderdim bir ordan 2 burdan diye diye 17 milyonluk bütçe ele geçiyor maaş+transfer bütçesi) ve taksite bağladım değermi 20 yaşındaki adam için değer üstelik yıllık 2.9 alıyor
    bu arada 25 milyona anlaşmıştım para yetmeyince taksitle biraz şişti fiyat 35 e geldi

@Moonguard kaç tane taktik kullanıyorsun? eğer 1 den fazla taktiğin varsa bunun alışık durumda kalabilmesi için daha fazla maç antremanı yaptırıyorsundur ve oyuncu antreman yükü artar.

Mesela ben taktik kullanıyorum, ( maç içinde ufak değişikliklerle idare ediyorum) geri kalan antreman yükünü oyuncu gelişimine harcıyorum.
    Last edited by Önder HOCA : 04.Ocak.2014 at 23:58

takımı sattım almak için (3-4 tane çöp adamı gönderdim bir ordan 2 burdan diye diye 17 milyonluk bütçe ele geçiyor maaş+transfer bütçesi) ve taksite bağladım değermi 20 yaşındaki adam için değer üstelik yıllık 2.9 alıyor
    bu arada 25 milyona anlaşmıştım para yetmeyince taksitle biraz şişti fiyat 35 e geldi

@Moonguard kaç tane taktik kullanıyorsun? eğer 1 den fazla taktiğin varsa bunun alışık durumda kalabilmesi için daha fazla maç antremanı yaptırıyorsundur ve oyuncu antreman yükü artar.

Mesela ben taktik kullanıyorum, ( maç içinde ufak değişikliklerle idare ediyorum) geri kalan antreman yükünü oyuncu gelişimine harcıyorum.
    Bir kaç taktiğim var hocam fakat 2 tane taktik seçili durumda. Aksine, en sondan 1 önce ye getirdim maç antrenmanını yani tamamiylen antrenman veriyorum. Buna rağmen full taktiklerim ve takım oyunu falan çalıştırıyorum.

Bu arada olayı çözdüm ben arkadaş. Salih in profilinden en sevdiği kişinin benden sonra Sow olduğunu gördüm ve riske girerek onla çalışmasını söyledim. Şu anda felaket şekilde gelişiyor ve çok daha iyi oynamaya başladı.

Kısacası, oyuncunun sevdiği kişi varsa farklı mevkide olsa dahi onunla çalışmasını söyleyin, karakterleri de benzer veya antrenman veren oyuncunun daha iyiyse çok iyi sonuçlar ortaya çıkıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Kısacası, oyuncunun sevdiği kişi varsa farklı mevkide olsa dahi onunla çalışmasını söyleyin, karakterleri de benzer veya antrenman veren oyuncunun daha iyiyse çok iyi sonuçlar ortaya çıkıyor.[/QUOTE]

kararlılıkları arasındaki farklılık 5 olmak zorunda

Kısacası, oyuncunun sevdiği kişi varsa farklı mevkide olsa dahi onunla çalışmasını söyleyin, karakterleri de benzer veya antrenman veren oyuncunun daha iyiyse çok iyi sonuçlar ortaya çıkıyor.
    kararlılıkları arasındaki farklılık 5 olmak zorunda[/QUOTE]

Kim dedi hocam sana bunu 5 Kararlılık farkı diye bir şey kesinlikle yok. Bir sürü faktör var ama bilmiyorsan anlatabilirim.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Kim dedi hocam sana bunu 5 Kararlılık farkı diye bir şey kesinlikle yok. Bir sürü faktör var ama bilmiyorsan anlatabilirim.
    tutoringin esas kuralı bu kararlılık farkı 5 ten büyükse tutor kısa vadeli olur ama fark 5 ve daha azsa daha efektif ve verimli olur.Kendimce oyunda en iyi olduğum konu oyuncu yetiştirme 2013 fb sayfasında recep niyaz ve salihi ne hale getirdiğime bak istersen.

kuyt la salihi eğit bir süre ondan sonra kuytle recep i eğit sonra kuyt ı gönder

kuyt ı göndermeye neden bu kadar heveslisiniz anlamadım bir türlü takımdaki oyunda en çok gol atma potansiyeline sahip oyuncu ayrıca
    Last edited by Önder HOCA : 07.Ocak.2014 at 01:57

tutoringin esas kuralı bu kararlılık farkı 5 ten büyükse tutor kısa vadeli olur ama fark 5 ve daha azsa daha efektif ve verimli olur.Kendimce oyunda en iyi olduğum konu oyuncu yetiştirme 2013 fb sayfasında recep niyaz ve salihi ne hale getirdiğime bak istersen.
    Hocam ben buraya geliştirdiğim oyuncuları yazmaya başlarsam emin ol inanamazsın editör den değiştirdin dersin. Bırak potansiyellerine ulaşmalarını üzerine 0.5-1 yıldız fazladan eklediğim oyuncu sayısı çok fazla.

Oyuncu yetiştirirken en önemli faktör oyuncunun karakteridir. Bu da bir çok şeyden oluşur. Determination yani dediğin kararlılık ise oyuncunun tek bir yeteneğinden fazlası değildir fakat etkisi epey vardır ama 5 diye bir rakam kesinlikle yoktur. Hatta, sen 1 determinationlu model professional bir eğiticiye, 19 determination lu en genç bir oyuncuyu emanet edersen o oyuncu çatur çutur gelişir. Ayrıca determination u dahi gelişip 20 de olabilir, düşedebilir. Genç oyuncunun en pislik karakteri olsa dahi zamanla model professional a doğru hızlı bir eğimde artış gösterir. Bu artışlar en sevdiği oyuncu olduğu zaman çok daha fazla olduğunu gözlemledim. Bunun dışında 10 larca faktör daha var. Şurada bazısı var

http://pushthemwide.wordpress.com/20...ment-tutoring/

http://www.guidetofootballmanager.co...-personalities

Ayrıca eklemek lazım, genç oyuncu yetiştiriciyi sevmiyorsa ve karakterleri çok farklıysa zaman kaybıyla sonuçlanma oranı yüksek olduğu gibi nefrete de dönüşebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Hocam ben buraya geliştirdiğim oyuncuları yazmaya başlarsam emin ol inanamazsın editör den değiştirdin dersin. Bırak potansiyellerine ulaşmalarını üzerine 0.5-1 yıldız fazladan eklediğim oyuncu sayısı çok fazla.

Oyuncu yetiştirirken en önemli faktör oyuncunun karakteridir. Bu da bir çok şeyden oluşur. Determination yani dediğin kararlılık ise oyuncunun tek bir yeteneğinden fazlası değildir fakat etkisi epey vardır ama 5 diye bir rakam kesinlikle yoktur. Hatta, sen 1 determinationlu model professional bir eğiticiye, 19 determination lu en genç bir oyuncuyu emanet edersen o oyuncu çatur çutur gelişir. Ayrıca determination u dahi gelişip 20 de olabilir, düşedebilir. Genç oyuncunun en pislik karakteri olsa dahi zamanla model professional a doğru hızlı bir eğimde artış gösterir. Bu artışlar en sevdiği oyuncu olduğu zaman çok daha fazla olduğunu gözlemledim. Bunun dışında 10 larca faktör daha var. Şurada bazısı var

http://pushthemwide.wordpress.com/20...ment-tutoring/

http://www.guidetofootballmanager.co...-personalities

Ayrıca eklemek lazım, genç oyuncu yetiştiriciyi sevmiyorsa ve karakterleri çok farklıysa zaman kaybıyla sonuçlanma oranı yüksek olduğu gibi nefrete de dönüşebilir.
    oyuncunun hızlı gelişmesini etileyen 3 etken var ambition professional determination.profesyönel olsa bile determination düşükse hızlı gelişmez bunda hemfikirmiyiz.
    Benim dediğim tutorun yarım kalmaması için en önemli özellik determination farkı 5 ten fazla olmayacak yoksa tutor yarıda kalıyor

Yazılanlar buraya taşınabilirmi

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by himone View Post
    Salih mc pozisyonunda hiç verimli olamıyor. En iyisi ofansif orta saha oynatmak. Ve benim düşüncem o saçma sapan cesaret yüzünden ekstra işler yapmıyor.
    Oynuyor, gayet güzel oynuyor. Yanında MC - Defansif Oyun Kurucu - Destek görevinde biri lazım.

Salih'i ilerleyen sezonlarda MC'de Oyun Kurucu - Hücum görevinde oynatın.

Salih'e özel "Daha Çok Şut Çek", "Daha Fazla Dikine Pas Yapın", "Mevkinden Bağımsız Oyna", "Daha Fazla Pres" direktiflerini açın ve izleyin.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

bende sizden öneri ve tavsiye isteyeceğim. kısaca kariyerimden bahsedeyim. Oyunda fenerbahçeyi seçtim. Benimkisi son güncelleme ile 13 bu yüzden bazı gereksiz oyuncuları sattım baya kar yaptım. Bazıları transferden yakınmış demek ki oyundan oyuna değişiyor. Bekir ve Webo 9 mn den bremene gitti selçuk 4 m , topuz 8m, semih 8m, kadlec 14m,yobo 7m, baroni 14m (maddelerden dolayı 5m geldi) Toplamda 50-60 m gibi kar yaptım sizlerden isteğim bu oyuncuların yerini dolduracak genç türk oyuncular.

3 transfer yaptım şimdilik. Gabriel barbosa , perez ve veysel sarı. Perez zorunluluktan aldım. Veysel ise baya verimli. Gökhan için ideal yedek. Orta saha da oynuyor fakat ben sağ bekte çok iyi yararlanıyorum. Forveti sow ve emenika ile götürüyorum. Orta saha da Alperin eksikliği hissediliyor holmen ise asist kralı şuan..

Caneri ilerde kullanıyorum Hem canere hem de Hasan Ali ' ye alternatif arıyorum..(Atila turan önceki serilere göre iyi değil galiba)

Sizlerden isteğim Yabancı sınırından dolayı genç türk oyuncular. Belli başlı isimler zaten belli yine de tavsiyelerinize ihtiyacım var.

Nesil
    2007
    Yer
    Adana

para birimini merak ettim...

özgür çek sol tarafa fazlasıyla alternatif olabilir. ondan ziyade levin öztunalı, tolga ciğerci, alparslan öztürk, enes ünal, selim gündüz, muhammet demir, koray günter, sezer özmen, serdar aziz gibi türk oyuncuları alabilirsen yerli pazarına hakim olabilirsin. zaten potansiyelli regenler çıkıyor mutlaka.
    (/s)

Quote Originally Posted by goosfraba View Post
    para birimini merak ettim...

özgür çek sol tarafa fazlasıyla alternatif olabilir. ondan ziyade levin öztunalı, tolga ciğerci, alparslan öztürk, enes ünal, selim gündüz, muhammet demir, koray günter, sezer özmen, serdar aziz gibi türk oyuncuları alabilirsen yerli pazarına hakim olabilirsin. zaten potansiyelli regenler çıkıyor mutlaka.

Para birimine dokunmadım TL . Önerin içinde teşekkürler

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Kadromu herkesin görebileceği şekilde koyayım da diğer istatistikleri spoiler olarak koyacağım. İsteyenler açıp bakabilirler.

Kariyer hakkında bir şeyler söylemek gerekirse geçmiş 2 sezonda şampiyon oldum ve amacım forvet hattını ölümcül oluşturmaktı.

3 forvet sistemini ilk kez denedim ve kafamdaki kılıfa uydu. Şuanda bu kariyerde aldığım zevki hiçbir kariyerimde almadım.

Mükemmel bir ofansif hattı oluşturdum, savunmam zaten çok çok iyi durumda. Orta alan da mükemmel biçimde kurulu sadece skor katkısı yapacak bir oyuncu arıyordum onu da aldım. Görmek isteyenler spoilerden her türlü bilgiye ulaşacaklar zaten.

Spoiler:  

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Meirelesten yararlanabilen var mı? 9m € teklif var satacağım

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by Hoolio View Post
    Meirelesten yararlanabilen var mı? 9m € teklif var satacağım
    sat gitsin 30 yaşında adam

sat gitsin 30 yaşında adam
    Sattım zaten alperi 11 oynattığımdan antrenörlere göre sürekli gelişiyor yokluğunu aratmayacak

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Dennis Bergkamp View Post

Salih candır can
    Bu adamı senmi geliştirdin ? Karar verme değeri beni biraz şüpheye düşürdü fmde en zor gelişen özellik oyun görüşü nasıl bir antreman uyguladın merak ettim.Aydınlatırmısın bizi
    Last edited by ozan42 : 25.Ocak.2014 at 08:10

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by ozan42 View Post
    Bu adamı senmi geliştirdin ? Karar verme değeri beni biraz şüpheye düşürdü fmde en zor gelişen özellik oyun görüşü nasıl bir antreman uyguladın merak ettim.Aydınlatırmısın bizi
    genel antremanda sırf taktik çalıştırmıştır

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

genel antremanda sırf taktik çalıştırmıştır
    Sırf taktik çalıştırsa bile oyungörüşünün 20 olabilmesi çok zor ayrıca teknik özellikleride bir hayli gelişmiş.Arkadaş nasıl geliştirdiğini anlatırsa bizede yardımcı olur bende oyuncu geliştirme üzerine birçok kere deneyimim oldu genel olarak başarılıda oldum fakat bu bana çok ilginç geldi.

Sayfa 7 / 8 İlkİlk ... 5678 SonSon

Mesaj Yetkileri