1 ile 30 arası toplam 118 sonuç

Konu: Taktik Tartışma Platformu

Hybrid View

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Atletico Madrid gibi kompakt kalan ve amansız baskı oyunu oynayan bir takım yaratmak için aşağıdaki taktik tercihleri uygunmudur?
    Oyun Anlayışı - Standart
    Felsefe - Akıcı veya Çok Akıcı
    Pas - Standart oyun anlayışındaki karışık pas veya takım direktiflerinden direkt pas
    Yüksek tempo
    Dar alanda oyna
    Geriye yaslan
    Sıkı markaj yap
    Tam saha pres
    Topa dal
    Ayrıca eski taktik sisteminde hangi oyun anlayışıyla oynarsak oynayalım kontra atak seçeneğini tikleyerek takımımızı kontra atağa daha yatkın hale getirebiliyorduk. Yeni sistemde bu seçenek yok. Mesela standart oyun anlayışında takımımın sıklıkla kontra atak yapması için ne yapabilirim?

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Atletico Madrid gibi kompakt kalan ve amansız baskı oyunu oynayan bir takım yaratmak için aşağıdaki taktik tercihleri uygunmudur?
    Oyun Anlayışı - Standart
    Pas - Standart oyun anlayışındaki karışık pas veya takım direktiflerinden direkt pas
    Yüksek tempo
    Dar alanda oyna
    Geriye yaslan
    Sıkı markaj yap
    Tam saha pres
    Topa dal
    Ayrıca eski taktik sisteminde hangi oyun anlayışıyla oynarsak oynayalım kontra atak seçeneğini tikleyerek takımımızı kontra atağa daha yatkın hale getirebiliyorduk. Yeni sistemde bu seçenek yok. Mesela standart oyun anlayışında takımımın sıklıkla kontra atak yapması için ne yapabilirim?
    Atletico Madrid geride alan daraltıp yarı saha presi yapan iyi kapanan bir takım,fakat hücumda daha geniş alana yayılıp hızlı oynayan bir takım benim önerim hücumda genişliği sağlamak için kanat oyuncularına geniş alanda oyna talimatı vermen, bekler ise daha defansif tercih edilebilir. Ben de Atletico Madrid in oyun yapısıyla kafayı bozmuş durumdayım bu konuda fikir sahibi olanlar paylaşırsa sevinirim

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by abut View Post
    Atletico Madrid geride alan daraltıp yarı saha presi yapan iyi kapanan bir takım,fakat hücumda daha geniş alana yayılıp hızlı oynayan bir takım benim önerim hücumda genişliği sağlamak için kanat oyuncularına geniş alanda oyna talimatı vermen, bekler ise daha defansif tercih edilebilir. Ben de Atletico Madrid in oyun yapısıyla kafayı bozmuş durumdayım bu konuda fikir sahibi olanlar paylaşırsa sevinirim
    Hocam Atleti takım boyunu 20-30 metre civarında tutup prese santraforlardan(Mandzukic-Griezmann) başlıyor. Ben sadece Barça Real tarzı maçlar için yorum yazmadım sezonun geneli için düşüncelerimi paylaştım yani büyük maçlarda senin dediğin şekilde olabilir pres anlayışı.

Quote Originally Posted by hknshr View Post
    Oyun Anlayışı - Standart
    Yüksek tempo
    Dar alanda oyna
    Geriye yaslan
    Sıkı markaj yap
    Tam saha pres
    Topa dal
    Hocam yaptığın uygulamada gözüme çarpan 2 ters durum var. 1.si, tam saha press demişsin ve takım geriye yaslanıyor, 2.side hem sıkı markaj verip hem topa dal dersen 2maçta bir kırmızı görecektir oyuncular büyük ihtimalle hele ki madrid barça gibi büyük maçlarda takımın eksik kalma riski daha fazla.

Sana naçizane önerim, atletico gibi oynamak istiyorsan klasik 4411 düzeninde sahaya çık, orta mclerinden biri serbest oyun kurucu diğeri sos/defans olsun. Amcdeki elemana gizli forvet , santraforunuda sahte forvet oynat. kanat oyuncuların çko/hücum olsun takım anlayışınıda defansif/çok akıcı olarak ayarlayıver.
    tam saha press, kaleciye baskı yapma, daha sıkı markaj, defanstan kısa pasla çık, ceza alanına paslaşarak gir, kanatları kullan talimatlarını verirsen istediğin oyuna yaklaşırsın diye düşünüuorum

Nesil
    2007
    Yer
    Balıkesir

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Hocam yaptığın uygulamada gözüme çarpan 2 ters durum var. 1.si, tam saha press demişsin ve takım geriye yaslanıyor, 2.side hem sıkı markaj verip hem topa dal dersen 2maçta bir kırmızı görecektir oyuncular büyük ihtimalle hele ki madrid barça gibi büyük maçlarda takımın eksik kalma riski daha fazla.

Sana naçizane önerim, atletico gibi oynamak istiyorsan klasik 4411 düzeninde sahaya çık, orta mclerinden biri serbest oyun kurucu diğeri sos/defans olsun. Amcdeki elemana gizli forvet , santraforunuda sahte forvet oynat. kanat oyuncuların çko/hücum olsun takım anlayışınıda defansif/çok akıcı olarak ayarlayıver.
    tam saha press, kaleciye baskı yapma, daha sıkı markaj, defanstan kısa pasla çık, ceza alanına paslaşarak gir, kanatları kullan talimatlarını verirsen istediğin oyuna yaklaşırsın diye düşünüuorum
    Hocam dediklerinde haklısın ama hem takım boyunu minimum düzeyde tutup hemde rakipe pozisyon vermeden yüksek presle başka nasıl oynanırki. Ayrıca savunmayı geri çek ve tam saha pres talimatları birbirine ters durum demişsin o zaman defansif anlayış ve tam saha presin neresi mantıklı? Atleti rakibi bozan güzel oyuna pek müsade etmeyen yani rakibi oynatmamak için sahaya çıkan boşluk bulduğunda da gol atmaya çalışan bir takım. Sıkı markaj topa dal dememin sebebide bu. Rakibi yıldırmak top oynatmamak. Doğru mental ve defansif özelliklere sahip oyuncularla pek kart sorunu yaşamam diye düşünüyorum. Birde senin dediğin gibi defansif anlayış ve defanstan kısa pasla çık talimatlarıda bana göre çakışıyor. Çünkü Kontra ve Defansif anlayışta takım kontra fırsatı yakaladığında tempo bir anda çok yüksek seviyeye çıkıyor. Eğer senin dediğini yaparsam takımın kontra şanslarını büyük oranda baltalamış olurum.

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri