1 ile 25 arası toplam 25 sonuç

Konu: Garra Blanca Yaşıyor, Savaşıyor | Colo-Colo 1925

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Default Garra Blanca Yaşıyor, Savaşıyor | Colo-Colo 1925

Club Social y Deportivo Colo-Colo

Genel Bilgiler

C lub Social y Deportivo Colo-Colo, Şili'nin başkenti Santiago şehrinin bir futbol kulübüdür. Kulüp, ülkenin sportif olarak en başarılı olanıdır.

K ulüp 19 Nisan 1925 yılında kurulur. Renkleri siyah-beyaz olan Colo-Colo'nun son zamanlarda bir diğer rengi de kırmızıdır. Kulübün adı Mapuche reisi Colo Colo'dan gelir.

C olo-Colo Şili futbol federasyonu Asociacion Nacional de Futbol Chile (ANFP) üyesidir. Kulüp uzun bir geleneksel geçmişe sahip olup, 1933 yılında kurulan Şili'nin en üst ligi birinci ligde, aralıksız oynamaktadır. 16 şampiyonluk ünvanıyla Şili'nin en fazla şampiyon olan takımıdır ve 1991 yılında aldığı Copa Libertadores ile Şili'nin bu kupayı kazanan tek takımıdır.

K ulüp iç saha maçlarını Santiago'nun banliyösü olan Macul'daki Estadio Monumental adlı stadyumda oynar. Kulüp, gelenek ve başarılarıyla zaman içinde çok sayıda taraftara sahip hale gelmiştir. Bunlar arasında yer alan kuzey tribündeki Ultras ve Garra Blanca olarak tanımlanan „beyaz pençe“ başlıca olan taraftar gruplarıdır. Bunlar takımın maçlarında özel bir atmosfer yaratırlar. Ancak bazı üyelerin de münferit olarak şiddete karıştığı, gazete manşetlerine ve mahkemelere geldiği olur.

Tarihi Başarılarımız

Uluslararası

Copa Libertadores de América 1
    1991

Copa Interamericana 1
    1991

Recopa Sudamericana 1
    1992

Ulusal

Şili Premier Lig Şampiyonlukları 29

1937, 1939, 1941, 1944, 1947, 1953, 1956, 1960, 1963, 1970, 1972, 1979, 1981, 1983, 1986, 1989, 1990, 1991, 1993, 1996, 1997 Clausura, 1998, 2002 Clausura, 2006 Apertura, 2006 Clausura, 2007 Apertura, 2007 Clausura, 2008 Clausura, 2009 Clausura
    (Apertura: Açılış , Clasuara: Kapanış)

Şili Kupası: 10

1958, 1974, 1981, 1982, 1985, 1988, 1989, 1990, 1994, 1996

Ezeli Rakibimiz

Ş ili'deki futbol hayranları için Colo-Colo'nun Universidad de Chile ile karşılaşması özel bir olaydır. Garra Blanca ve Ultras ile Universidad de Chile'nin La U, Los de Abajo taraftar grupları sadece barışçıl, tezahürat formunda rekabet etmezler, bazen polisin müdahale ettiği şiddetli kavga ve dövüşlere de bulaşırlar.

Müzemiz

Sponsorlarımız

Umbro
    Cerveza Cristal
    Lider
    Sodimac Home Center
    Pampers
    Hipoglós

Garra Blanca

Şili'nin en istikrarlı ve büyük taraftar topluluğudur.

Estadio Monumental David Arellano

Estadio Monumental David Arellano stadyumu, Şili'nin başkenti Santiago'da yer alan bir futbol stadyumudur. Stadyumun seyirci kapasitesi 42,817'dir ve bu stad, Colo-Colo takımının iç saha maçlarına ev sahipliği yapmaktadır.

Stadyum 1989 yılında inşa edilmiş olup, Colo-Colo bu stadyumda 1991 yılı Libertadores Kupası'nı kazanmıştır.

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Onaylandı, başarılar.

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2007
    Yer
    Hatay

başarılar....

başarılar güzel giriş olmuş...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim.

Nesil
    2010
    Yer
    Kalkan/Antalya

Başarılar dilerim.

Eski fm serilerinde bu takımdaydı yanlış hatırlamıyosam Nicolas Millan ve Sherman Cardenas diye iki oyuncu vardı gittiiğim her takıma alırdım bu ikisini

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Bu takımın taraftarı süper,Başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Evet, hızlı bir başlangıç yapmanın vakti geldi. Teşekkür ediyorum arkadaşlar...

Colo-Colo'da Devrim

Hazırlık çalışmaları sonrasında takımın yaşlı olduğunu ve kendisinin oluşturmak istediği takımı göremediğini, beklentilerini karşılayamacağını açıklan Burak Ergen, kulübe yıllarca hizmet etmiş bir çok ismi takımdan göndermeye karar verdi; nitekim bu kararının arkasında durdu ve birçok futbolcu takımdan ayrıldı. Bunun ardından arkası kesilmeyen eleştirilere maruz kalan Burak Ergen ''Zaman herşeyi gösterecek, haklı olduğum konusunda bana yardımcı olacak tek şey zaman. Kararlarımın arkasındayım. Kulübün çıkarları bunu gözetiyordu, gerekeni yaptım'' dedi.

Eski ve Yeni Personel Kadrolar
    ı

Eski

Yeni

Hazırlık Maçları

Tek galibiyetini Reserve takımı karşısında alan Colo-Colo, oynadığı diğer maçlarda 2 beraberlik, 1'de yenilgi aldı. Rakip fileleri 5 kere havalandırırken, 5 kezde kendi kalesinde gol gördü.

Transferler

( Takımdan Ayrılanlar )

Mauro Olivi
    €1.5M
    CFR Cluj

Mathias Vidangossy
    €1.2M
    CFR Cluj

Francisco Prieto
    €1M
    Al-Gharrafa

Eduardo Lobos
    €1M
    Al-Gharrafa

Alvaro Ormeño
    €190K
    Leon

Luis Mena
    €180K
    FC Zürich

Manuel Bravo
    €150K
    Werder Bremen

Copa Libertadores

B Grubu

Transferlerimiz(Takıma Katılan) birazdan...

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Başkan Gabriel Ruiz-Tagle İlk Kez Konuştu

O Çok Farklı Düşünen Biri

Geldiği gün sadece takımla ilgili konuştu. O'nun hakkında birçok şeyi merak eden ben, bu soruları soramadım bile. Konuşacak sadece takımı vardı, ilk gün bile. Bilgiler istiyor, raporların hazırlanması için talimatlar veriyor, tesislerin durumunu değerlendiriyor. Bu olaylar ışığında ise birçok şeyin yetersiz olduğu kanısına vardı ve özel toplantı talep etti benden. Başta ben ve üyelerimiz olmak üzere yapmak istediklerini ve yapacaklarını bir bir dinledik. Finansal açıdan çok kötü bir halde olmamız O'nun ve kulübümüz adına hep bir engeldi. Bir süre sessizlik oldu ve gülümsemeye başladı. O zaman bizde futbolcularımızı satarız. Başta ben dinlemede kaldım, üyelerimizden bazıları ise tepki göstermişti. Bunun olamayacağı, olması halinde zor günlerin yaşanabileceği tartışılıyordu. O ise sürekli başını hayır şeklinde sallıyor, bir an bile önündeki kağıtlardan gözünü ayırmıyordu. Toplantının başındaki projelerini tekrar üstüne basa basa anlattı ve hepimizi ikna etti. O gerçekten çok farklı düşünen biri.

Ekibi ve Kendisi Takım Adına Çok Çalışıyor

Satılan oyunculardan elde edilen parayla ilk önce yanında çalışacak personeller için harcamak istediğini söyledi. Kadroda kalacak oyuncuların en üst düzey antrenman koşullarının sağlanması adına yapacağını söyledi. Hak verdik ve ne gerekiyorsa başta ben olmak üzere, bütün isteklerini karşılamaya çalıştık.
    Ertesi gün ilk idmanda kurmayları ve kendisi, futbolcularla özel iglileniyor. Onların gelişimi için iyi bir efor harcadıklarından emin olmak istiyor. Sürekli talimatlarıyla, takımı çalıştırıyordu. Yeniliğin ilk rüzgarları burada esmeye başladı.

Taraftar ve Ben Sevdiğimiz Birçok Futbolcu ile Yollarımızı Ayırmak Zorunda Kaldık

Malesef, kulüp çıkarları bunu gözetti. Teknik adamın da raporları bu yöndeydi. Ayrılmak zorunda kaldık. Hala tepkiler var, özellikle taraftar çok baskı yapıyor; fakat O kendinden emin. Umarım herşey olumlu gelişir.

Takıma Yapılan Transferler Ara Dönemde Katılmak Zorunda

Finansı şu ana kadar en iyi duruma çıkarttık. Parayla futbolcu alınmaması konusunda direten hocamız, kontratı biten birçok futbolcuyla anlaştı ve onlar açılış ligimizde malesef takımda olamayacaklar. Ondan sonrası için iyi bir takım ve rotasyon yaşacağız.

Söyledikleri Olumlu, Ya Başaramazsa?

Evet, O'na inandık. Eğer başaramazsa, yolumuzu ayıracağız. Fakat bir gerçek var ki, takımın o eski görüntüsü yerini heycanlı bir kalabalığa bıraktı.

Kendisini Kanıtlamamış Birisi İçin Atılan Adımlar Büyük Değil Mi?

Evet, çok büyük. Kabul ediyorum. Bir önceki sorunuzda cevapladığım üzere, O'na inanıyoruz ve güveniyoruz.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Başarılar hocam ayrıca kullandığın temanın adı ne acaba?
    - OknSzR -

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by OknSzR View Post
    Başarılar hocam ayrıca kullandığın temanın adı ne acaba?
    Teşekkür ederim, Steklo X3 kullanıyorum.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Transferler
    ( Takıma Katılan ve Katılacak Olan Futbolcular )

Takım birçok isim ile anlaştı. Fakat süpriz bir ayrılık daha yaşandı. Genç oyuncu Jean Paul Pineda mevcut yönetimi ağır eleştirdi. Kendisi takımla tekrar çalışmak istemediğini ve önerilecek kontrat hangi şartları içerirse içersin kabul etmeyeceğini açıkladı. Bu açıklamanın ardından birçok kulüp kendisiyle ilgilenirken o tercihini Meksika Ligi'nden San Luis takımından yana kullandı.

Adrénzinho
    €0
    Köln

01.07.2013 Tarihinde Katılacak Oyuncular

Pedro Morales

€0
    GNK Dinamo

Juan Gonzalo Lorca

€0
    Deportivo Quito

Ignacio Piatti

€0
    San Lorenzo

Claudio Rivero
    €0
    Fénix

Emiliano Vecchio

€0
    Club Defensores de Belgrano de Villa Ramallo

01.08.2013 Tarihinde Katılacak Oyuncu

Isaac Mina

€0
    Deportivo Quito

01.07.2013 Süpriz Ayrılık, Beklenmeyen Tepki

Jean Paul Pineda
    €0
    San Luis

Pineda Konuştu!

Takımdan ayrılan abilerime çok üzülüyorum. Buradaki hava gerçekten çok başkaydı. Onların gidişi beni derinden etkiledi ve bu camiadan benimde ayrılma vaktimin geldiğini düşünerek böyle bir karar aldım.

Takımın Gidişatı Kötü

Takımın gidişatını kötü olarak görüyor, yorumluyorum. Takımda sadece yedek oyuncular kaldı. Bu yedek oyunculara güvenmekte hata yapıyor. Tecrübe benim için herşeydir, takımın bu oyuncularla açılış liginde başarı sağlayabileceğini düşünmüyorum. İlerisi içinse yeni gelenlerle birlikte tam bir kaos ortamı yaşayacağını düşünüyorum.

Açılış Ligi'nde Başarısız Olacaklar, Gelecek ise Tam Bir Muamma

Açılış Ligi'nde ilk hüzünü yaşayacak bu takım. Gelecek ise tamamen fırtınalı. Tanınmayan birçok antrenör ve futbolcu takıma giriş yapıyor. Bu futbolcuların arasındaki iletişim nasıl olacak çok merak ediyorum. Gelecek ise tam bir muamma diyebilirim.

Takımda Bulunan Birçok Oyuncu Şaşkın

Konuşmayan fakat bu takımın durumu itibariyle şikayetçi çok arkadaşım var. Onlarda birgün konuşacaktır diye düşünüyorum. En azından ben bu cesareti gösterdim. Onlardan da bekliyorum aynı cesareti.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Şili Birinci Ligi Sonuçları

1. Hafta

O'Higginsv CSD Colo-Colo

2. Hafta

CSD Colo-Colo v Rangers(CHI)

3. Hafta

Universidad Catolica v CSD Colo-Colo

4. Hafta

Union La Calera v CSD Colo-Colo

5. Hafta

CSD Colo-Colo v Santiago Wanderers

6. Hafta

CSD Colo-Colo v Huachipato

(Maç ile birlikte, kulübün yenilmezlik rekoru kırılıyor.)

7. Hafta

Deportes Iquique v CSD Colo-Colo

8. Hafta

CSD Colo-Colo v Union San Felipe

Lig Tablosu

Copa Libertadores

Atletico Nacional v CSD Colo-Colo

CSD Colo-Colo v River Plate

B Grubu

Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

9. HAFTA
    DERBİ HAFTASI

UNIVERSTAD DE CHILE V CSD COLO-COLO

Burak Ergen
    İlk Derbisine Çıkıyor.

Taraftar Hazır

[youtube="izn8Z8rLulY"]GARRA BLANCA[/youtube]

CANLI ANLATIM BİRAZDAN...

Last edited by SacrificeGGTC : 26.Kasım.2012 at 02:25
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

UNIVERSTAD DE CHILE V CSD COLO-COLO

Evet sayın seyirciler, haftalar geçti, günler geçti, saatler geçti; fakat dakikalar geçmiyor. Birazdan bu büyük maçı anlatımımla sizlerle birlikte olacağım.

Burak Ergen iddaalı işler yapıyor, Universtad de Chile takımı ise açık ara lider.
    Son şampiyon Universtad de Chile yoluna devam mı edecek? Yoksa en yakın takipçilerinden Colo-Colo ona engel mi olacak?

Takım durumlarında baktığımızda Universtad de Chile takımı tam kadro sahada olurken; Colo-Colo'da ise birçok isim Burak Ergen tarafından istenmeyerek yollanarak tabiri caizse eksik, güçsüz takımla sahada olacak. Kazanma ihtimali nedir sizce takımların?

( Bu iki sorum size arkadaşlar )

Evet maç başlıyor sayın seyirciler, önümdeki kağıtlara bakıyorum hemen, sahaya hangi ilk 11'lerle çıkacaklar diye.

Ev sahibi ekip, kazanma hırsıyla dolu 3 forvetle sahaya çıkıyor. Taraftarını arkasına alan takım, fark bekliyor sanırım.

Deplasman takımı ise, ligin başından beri uyguladıkları taktikten taviz vermeyerek, klasik taktikleriyle sahada yer acalak.

Ve Maç Başladı...
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Dakikalar 13'ü gösteriyor. Universtad de Chile takımının sol kanat oyuncusu derin bir koşuyla topa sahip oldu ve hızla köşe gönderimine doğru konuşuyor. Ceza sahasının hemen dışında Videla top istiyor, fakat onu görmedi. Andrenzinho ile mücadele içerisindeler ve topu O'ndan kurtardı. Önü boş, açtı ortasını... Ortada Pedro Munoz'a doğru geliyor, onu savunan Caroca'nın üstünden kafayı vurdu. Kaleci topu tek hamlede yaklayamayarak elinden kaçırıyor. Boşta kalan top ve Pedro Munoz golü atıyor. Son şampiyon ezeli rakibi karşısında 1-0 önde. Dakika 13.

Civelli'nin koşusu ve Andrenzinho'yu geçişi çok klastı. Onun çabası golü getirdi.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Dakika 19, top yine Civelli'de, Civelli pas atacak arkadaşını arıyor; fakat boşta arkadaşı yok. Önündeki boşluğu kullanıp rakip sahaya girdi. Karşısında tekrar Andrenzinho var. Andrenzinho'yu geçti. İçeri doğru kat ediyor, savunmaya yardımcı olmak için De la Fuenta gerilere kadar geldi. Topu almak için Civelli'nin ayağına kayıyor, topu kazanıyor; fakat Civelli büyük bir acı ile yerde kıvranıyor. Ayağa kalkabilmiş değil, De la Fuenta'ya tepkiler yağıyor. Sağlık ekipleri değiştirin işareti yaptı. Durumunun ciddi olmamasını diliyoruz. Yedek kulübesinde Mauricio Gomez ısınmaya başladı, birazdan oyuna girecek. Ve değişiklik gerçekleşiyor tamda bu sırada.
    L Civelli - Universtad de Chile
    Maçın temposu ve şiddeti golden sonra değişti. Hakemin kart vermemesi de ilginç bir görüntü oluşturdu.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

İlk yarının bitmesine az bir süre kaldı. Dakika 41 Colo-Colo'nun etkili olduğu anlardan birini yaşıyoruz. Top bir an sekti Universtad de Chile cezasahasının önünde fakat defans topu tekrar karşı defansa yolladı. Atak tazeleyecek Colo-Colo, top Delgado'da, yavaş adımlarla ve sakin bir şekilde arkadaşlarına baktı. Önünde Coria var, Coria'ya attı, Coria bekletmeden bir arapasla Carlos Munoz'a yolluyor, bir anda kaleci ile karşı karşıya kalan Carlos Munoz golü atıyor ve durumu eşitliyor.

Çok ani gelişen bir ataktı ve bitirici isim Carlos Munoz bu pozisyonu gole çevirmekte hiç tereddüt etmedi. Eminim sahadaki 4 futbolcudan başka ne olup ne bittiğini anlayan birisi daha yoktur. Pozisyonu hazırlayan ve bitiren 3 futbolcu Colo-Colo'dan ve kaleci Herrera. İnanılmaz bir boşluk ve çabukluk yarattılar.

....

....

Ve ilk yarı bitiyor, birazdan ikinci yarı başlayacak. Kısa bir ara...
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Ve ikinci yarı başladı.

...

...

İkinci yarının ilk dakikaları dakika 49 ve ikinci yarıya etkili başlayan ekip Universtad de Chile takımı oldu. Gelişen hızlı bir atak Universtad de Chile tarafından fakat Dominguez'in faul'uyle kesiliyor. Teknik bir faul yaptı, sarı kart görecek muhtemelen, evet, sarı kart çıkıyor Dominquez'e yaptığı faul sonrası.

Juan Dominguez - CSD Colo-Colo

Bu kadar ateşli geçen bir maçta ilk yarı hiç kart olmaması ve ilk kartın 49. dk çıkması sevindirici mi demeliyiz, yorum sizin. Faul atışını kullanacak Universtad de Chile
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

İkinci yarı karşılıklı gelişen ama etkili olmayan ataklarla geçiyor. Artık maçın son dakikaları. Sakatlıktan yeni dönen ve bu maçta oynamak isteyen Jose Pedro Fuenzalida'nın ağrıları tekrar aksettiriyor ve değişiklik istiyor. Dakika 90+2 ve sekerek oyun alanı terkediyor Fuenzalida.

Jose Pedro Fuenzalida - CSD Colo-Colo

Kalan saniyelerde önemli bir gelişme olmuyor ve maç 1-1 sonuçlanıyor.

Maçın Yıldızı: Sebastian Toro - CSD Colo-Colo

Son şampiyon Universtad de Chile takımı bu skoru ile nasıl değerlendiriyorsunuz?
    Colo-Colo deplasmanda 1 puan alması başarı mıdır?
    Colo-Colo şampiyonluk yarışında rakibi ile puan farkını kapatamadı.
    ( Bu sorular da size arkadaşlar )

Bunu tartışacağız, 01:00 Spor Aktüel programında. Yayınımızın sonuna geldik. Spor Aktüelde görüşmek üzere, hoşçakalın...

İlk derbi, ilk heyecan olduğu için maçta ne yaşandıysa saniyesi saniyesine yazmaya çalıştım. Diğer derbi maçlarını bu şekilde anlatmayacağım. İlk derbiler özeldir diye bu şekilde bir sunum gerçekleştirdim. Umarım eğlenmişsinizdir.
    Bugünlük kariyer anlatımımın sonuna geldim, yarın devam edeceğim...
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Anlatım çok hoş, tebrik ederim.
    "Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil; doğrudan doğruya hayattan almış bulunuyoruz."

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Taraftarlar çok ateşliler bu takımı etkiler
    başarılar

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Quote Originally Posted by lofthei View Post
    Anlatım çok hoş, tebrik ederim.
    Teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by entolik View Post
    Taraftarlar çok ateşliler bu takımı etkiler
    başarılar
    Teşekkür ederim.

Takip edenim az ama akşam yemeğinden sonra kariyerime devam etmeyi planlıyorum...
    Last edited by SacrificeGGTC : 26.Kasım.2012 at 19:48
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Arkadaşlar kariyerime son veriyorum. Çünkü ilgi gören bir kariyer olmadı. İlgi delisi değilim, fakat hikaye dinlenince, takip edilince güzel. Benden bu kadar...
    Ayrton Senna da Silva

Mesaj Yetkileri