Quote Originally Posted by plkn View Post
olay nerelerden nerelere geldi ve sanırım çok daha değişik yerlere gidecek çok kez söylendi forumda belki ama bir de ben tekrarlıyayım korsan indirmek isteyen korsan indirir orjinal almak isteyen oyunu orjinal alır. Birazdan yazacaklarım kendi şahsi görüşümdür.
Bu oyunu domark zamanı cm93 ten beri oynuyorum. Başında toplam zaman bakımından ömrümden aylar geçirmişimdir belki de. Kampanya çıkmadan önce de hem kendim için hem abim için oyunu sipariş ettim. Enayi diyorsanız umrumda değil kendi içim rahat. Sizden tek bir ricam olacak orjinalcisinizdir korsancısınızdır o size kalmış. Ama emek verip oyunu senelerdir türkçeleştiren yetmezmiş gibi SI ile bağlantıya geçip oyunun Türkçe çıkma olasılığını bize sunan adamlara haksızlık etmeyin.
Bu kampanyayı başlatanları neredeyse SI'nın tuttuğunu, kendilerinin amaçlarının SI'yı milyarder yapmak olduğunu, hatta bizim kişisel bilgilerimizi başta SI olmak üzere bilimun gizli servisler ile paylaşacak ajanlar olduğunu söyleyeceksiniz.
Ayrıca çok garip doğamız var elimizin altında binlerce liralık bilgisayarımız vardır ama FM'ye 90 tl hadi -onu geçtim- argümanı yapılan daha ucuz oyunlara daha az para vermeye imtina ederiz.
Son olarak kampanyayı desteklemeyenleredir son sözüm. Birilerinin dediği gibi
"Fatiha istemez mezarımdan taş çalmayın yeter." Desteklemiyorsanız köstek de olmayın.

Bu "bilgisayara kaç milyar para verdin oyuna 90 lira veremiyorsun" mantığı yanlış bence.

Bilgisayarda neler neler yapabiliyoruz, sınırı yok, uzun süre iş görüyor, internetten tut da basit bir yazı yazma işinde bile her an yardımcı. Yani bilgisayarın günümüzdeki faydalarını zaten biliyorsunudur bunu bile bile "alete o kadar para veriyosun oyuna 90 lira veremiosun" demek çok tuhaf?

Oyun bu her sene yenisi çıkyıor, her sene 90 lira, tek işe yarar noktası ise boş zamanınızı eğlendirerek harcaması.
Yani burada iki şeyi kıyaslamak o kadar abes ki anlatmak bile gereksiz.

ama sen orj,nal alırsın, korsan alırsın her şekilde saygı duyarım illa ki haklı bir sebep bulabilirsin kendine.

Fakat şu da var ki, "ben orjinal alıyorum, kimin ne aldığı beni pek ilgilendirmez" deyipte ardından almayanlara geçirmen hoş olmamış.

not: oyuna Türkçe yama yapılır mı yapılmaz mı bilmiyorum ama SI games'e 90 lira vereceğime türkçe yamaya 20-30 lira veririm. Turksportala da faydamız olur
bu bence düşünülmeli.