1 ile 30 arası toplam 100 sonuç

Konu: Antrenör Olmak İstiyorum

Hybrid View

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by BaFraLı View Post
    Evet futbol oynamak şart. Ama işte zamanında gittiğimiz kulüplerde en azından lisans çıkartarak boş geçmeseydik, iyi olurdu. Şimdi böyle bir meslek için çok uğraşmak gerek. TFF'den en alttan lisans alıp başlamayı hiç düşünmüyorum. Çünkü inanılmaz zor bir olay. Lisansı aldın diyelim. En az 2 sene aldığın lisans kategorisinde bir takım çalıştırman, eğitimin vermen lazım. Bu hem çok sıkıcı olur hemde nası diyim yani uzun bir süre.

Ben yurtdışında profesyonel futbol oynamayanlarıda bünyesine kabul eden bir spor akademisi araştırmıştım, halende araştırıyorum ama bulamıyorum birşey. Avrupa ülkelerinde var ama profesyonel mi alıyor yoksa ne gibi şeyler gerekli bilmiyorum. Şuan için benim girebileceğim tek yol Beden Eğitimi Spor Yüksek Okuluna girip antrenörlük bölümü okumak. Buradan mezun olunca sanırım TFF'den aldığın lisansın daha üst bir seviyesinde bitiriyorsun galiba, bilmiyorum ama. Eğer böyle olursa BESYO'ya girebilirsem ben okul bittiğindede yurtdışına gidip kendimi daha iyi geliştirmek için bişler yapabilirim diye düşünüyodum. Okulda bir öğretmene sordum hocam ben BESYO'ya girmek istiyorum dedim. Torpilin varmı dedi. Bu işler için torpille bişiler oluyor mu ? Oluyorsa torpili olanlar yaşadı.
    Benim arkadaşım BESYO'ya hazırlanıyordu.Tam olmasada işin içine girdim sayılır.Torpil olayları doğru , bunu her üniversite için söyleyemem ama bir çoğunda torpil işliyor.Çok iyi yaparsan tabiki girersin fakat belirli sayıda aldıkları için öne çıkman lazım yoksa zor oluyor.Bu arada yanlış bilgi vermiyeyim ama antrenörlük okumak için 2 senelik lisanslı futbolcu olman lazım , bizim arkadaş sınava girerken öyleydi yani fakat gireceğin üniversiteye göre de değişiyor.Araştırırsın onu sen.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by Since-1907 View Post
    Benim arkadaşım BESYO'ya hazırlanıyordu.Tam olmasada işin içine girdim sayılır.Torpil olayları doğru , bunu her üniversite için söyleyemem ama bir çoğunda torpil işliyor.Çok iyi yaparsan tabiki girersin fakat belirli sayıda aldıkları için öne çıkman lazım yoksa zor oluyor.Bu arada yanlış bilgi vermiyeyim ama antrenörlük okumak için 2 senelik lisanslı futbolcu olman lazım , bizim arkadaş sınava girerken öyleydi yani fakat gireceğin üniversiteye göre de değişiyor.Araştırırsın onu sen.
    Torpil olayını bilmiyordum ben. Torpil için de adamın olması lazım. Oda bizde yok malesef .

Ben araştırdığıma göre TÜrkiye'deki BESYO'ların bir kısmı lisanslı futbolcu bir kısmıda lisanssız futbolcu alıyor diye biliyorum ben. Araştırmıştım şimdi unuttum ama bi kısım üniversite lisansı olanları bir kısmıda olmayanları alıyor. Eğer antrenörlük bölümü olmassa Spor Yöneticiliği okumak istiyorum. Buda aynı antrenörlük gibi. Bazı üniler lisanslı bazıları lisanssız olanları alıyor. Ama işte genede tam bilgi nedir bende bilmiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Hangi üniversitede bu kural var bilmiyorum ancak 2 yıl oynama şartı gibi birşey olamaz. Sadece oynayan kişilere ek puan gelebilir. Sınav herkese açık bir sınavdır.

Eskiden adamcılıkla bu bölümlerin kontenjanı dolardı. Artık dönem biraz değiştiği için torpili burada açık açık yapamazlar. Yani sen başarılı olduysan başarısız olan kişiyi senin önüne almaları imkansızdır. Torpil genel olarak yedekler kısmında yaşanır. O kişiyi üniversite takımlarında oynatabilmek için yedeklerde birşeyler yapıp bölüme aldıkları çok öğrenci vardır.

Nesil
    2006
    Yer
    Elazığ

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Hangi üniversitede bu kural var bilmiyorum ancak 2 yıl oynama şartı gibi birşey olamaz. Sadece oynayan kişilere ek puan gelebilir. Sınav herkese açık bir sınavdır.

Eskiden adamcılıkla bu bölümlerin kontenjanı dolardı. Artık dönem biraz değiştiği için torpili burada açık açık yapamazlar. Yani sen başarılı olduysan başarısız olan kişiyi senin önüne almaları imkansızdır. Torpil genel olarak yedekler kısmında yaşanır. O kişiyi üniversite takımlarında oynatabilmek için yedeklerde birşeyler yapıp bölüme aldıkları çok öğrenci vardır.
    Öğretmenlik herkese açık fakat antrenörlük için 2 yıl oynama şartını getirmişti Gaziantep Üniversitesi.

Nesil
    2006
    Yer
    Türkiye

Dediğin gibiymiş. Değişik bir uygulama yapmışlar ancak bu biraz kısıtlayıcı olmuş çünkü ek puan getirmesi en mantıklı olanıdır. Acaba bölümün kayıtları dolmuş mudur merak ettim.

10. Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne başvuracak adayların sınava girecekleri spor dalında lisanslı sporcu olmaları şarttır. Bu bölüme kayıt için adayların, ilgili federasyon, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Sicil Lisans Dairesi ya da ilgili birimlerden tescilli ve en az üç farklı yarışma sezonuna ait 3 (üç) kez vizeli lisans belgesi ibraz etmeleri zorunludur. Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ya da Gençlik Spor İl Müdürlüğü onayı şarttır.
    Ayrıca Besyo'yu düşünenler için Dicle Besyo'yu öneririm. Yeter ki biraz çabuk ve atletik olun. Bu sistemde rahatlıkla kazanırsınız. Çoğu üniversitede ikinci aşama olan kısım Dicle Besyo'da bölüme giriş sınavı olarak kullanılıyor. Antrenmansız halde 25-26 saniye de tamamlanıyor. 1 ay çalışıp girdiğinizi düşünürseniz rahatlıkla 22'de bitirir ve bölüme girersiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Bafra/Balıkesir

Quote Originally Posted by DisCo View Post
    Dediğin gibiymiş. Değişik bir uygulama yapmışlar ancak bu biraz kısıtlayıcı olmuş çünkü ek puan getirmesi en mantıklı olanıdır. Acaba bölümün kayıtları dolmuş mudur merak ettim.

Ayrıca Besyo'yu düşünenler için Dicle Besyo'yu öneririm. Yeter ki biraz çabuk ve atletik olun. Bu sistemde rahatlıkla kazanırsınız. Çoğu üniversitede ikinci aşama olan kısım Dicle Besyo'da bölüme giriş sınavı olarak kullanılıyor. Antrenmansız halde 25-26 saniye de tamamlanıyor. 1 ay çalışıp girdiğinizi düşünürseniz rahatlıkla 22'de bitirir ve bölüme girersiniz.

Valla Burak abi yazdığn iyi oldu. Mert'in dediği gibi eğer 2 yıllık lisans her üniversitede zorunlu ise benim hayallerim yıkılır. Ama bazı üniversitelerde varsa bu kural bazılarında yoksa çok iyi olur.

Burak abi verdiğin parkur banada mantıklı geldi diğerlerine göre. 19 Mayıs Üniversite'sinin yetenek sınavı kılavuzunu indirdiydim ben. O parkuruda yapabilirim diyordum ama bu sanki daha kolay gibi geldi.

Antrenör olsam böle nası diyim profesyonel duruma gelsem sadece bunu istiyorum. Yani Bank Asya veya TFF 2.lig düzeyinde bir antrenör kıvamına gelmek istiyorum. Mesela bir Bank Asya takımının alt yapısını veya yardımcı antrenörlük gibi şeyler yapmak isterdim.

Önümüzdeki 10 seneyi sırf bu işe ayırmak istiyorum. Yani hedefim budur. Aklımda önümüzdeki 12 sene içerisinde bir yerlere gelebilirim diye düşünüyodum ben. Yani eğitim, dil vs. gibisinden.

Yurtdışında da böyle nası diyim spor akademileri varı. Biliyosunuzdur sizde ama işe orayla bağlantı kurmak, nelerin lazım olduğunu sormak, ücretini sormak, sadece profesyonel futbolcu mu alıyorlar vs. gibi şeylere ulaşamıyorum ben internetten. Son durumda böyle

Mesaj Yetkileri