1 ile 23 arası toplam 23 sonuç

Konu: Selçuk İnan

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Default Selçuk İnan

Genel olarak bu sene Selçuğun profilinde ciddi değişikler bekliyorum. Pas ve Mental özellikleri tekrar gözden geçirilmeli.
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Pas 17 bekliyorum . Aynı takdirde pozisyon alma özelliğinide 17 gibi değerlerde beklyıorum .

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Bu sene Trabzonspor'un en iyi yansıtılan isimlerinden biriydi. Oyundaki performansı gerçek hayattakiyle uyuşuyordu. Ben -beklentilerinizin aksine- büyük bir fark olacağını sanmıyorum.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Bencede 2011'deki profili gayte iyi çok büyük değişiklikler beklemiyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

pek bir değişiklik olacağını düşünmüyorum

Nesil
    2011
    Yer
    Istanbul

Pas özelliğinin 15 olması düşük bence. Pası 17-18 olanlardan pek bir farkı yok Selçuk'un

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Pası en az 17 olmalı bence...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Çok büyük değişiklikler olmasını beklemek yanlış olur bence.

Trabzondayken neyse şuanda da aynı Selçuk.Sadece takım ismi değişti
    20 Ocak 1989 - Onların formaları vardı , Taraftarları için terlettikleri.

Geçen sene kendini geliştirmedi mi sence, iki sezon önceki Selçuk'la geçen seneki bir miydi.
    Değişiklikler olması lazım..

Nesil
    2010
    Yer
    54 & 34

Kesinlikle geçen sene çok çok geliştirdi kendini orta sahadan forvete mükkemmel paslar yolluyor pasları tam adresine gidiyor gerçektende...En az 17 bekliyorum ben...

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Öyle baktığımız zaman hangi oyuncuların ne kadar özellikleri artmalı

Hangi oyuncularında ne kadar özellikleri düşürülmeli

Selçuk bir Xavi - İneista değil dimi ? Türkiye standartlarında olabilir ama çok çok büyük bir artışda beklenmemeli bence.

Zaten bir değişim olacak oyunda Renkleri Bordo - Mavi iken Sarı - Kırmızı olacak

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Profil gözden geçirme talebi oyuncu Trabzonspor'dan Galatasaray'a geçtiği için değil. 2009-2010 sezonundaki Selçuk ile, 2010-2011 sezonundaki Selçuk aynı mı buna bakılması gerekir. Şahsi fikrim aynı olmadığı yönünde, FM bazında sağlıklı değerlendirme yapamam, çünkü verilen rakamların hangi kriterlere göre verildiği konusuna hakim değilim ancak, oyununu her yönüyle geliştiren ve geliştirmeye devam bir Selçuk İnan gerçeği gözardı edilmemeli. Şu anda Türkiye'de Arda Turan ve Gökhan Gönül'den sonra Avrupa'da oynayacak kapasitede olan ender futbolculardan biri Selçuk İnan. Olaya takımları karıştırmadan bakmak gerekir, oyuncu Trabzonspor'da kalmayı seçse ya da başka bir takıma gitse ve o takımın taraftarlarından birisi böyle bir konu açsa yine aynı mesajı atardım rahatlıkla.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

Burak benim üstüne basmak istediğim nokta şu ;

Selçuk zaten profil bazında iyi bir oyuncu.Buna katılmayacak kimse yokdur.

Ama şöylede bir durum var Selçuk İnan'ı bir anda Xavi yapmak takım taraftarlığına girer

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Turgut bırak Selçuk'u Xavi seviyesinde oyuncu mu var dünyada, o başka bir boyut. Selçuk'un profiline hakim değilim, iyidir kötüdür diyemem ama benim de üstüne bastığım nokta şu, bu profil 2009-2010 sezonu itibariyle geçerli olan bir profil, oyuncu üzerine hiç mi koymadı geçen sene ? Hali hazırda iyi diye, hiç bir değişiklik yapılmamalı mı ? Selçuk iyi çok güzel performans sergiliyor oyunda diye, dokunmamak olmaz. Geçen sene kendisini çok geliştirdi, bunun yansıtılacağını düşünüyorum. Varsa abartılı bir yanı onu da düşürmek gerekir tabii ki.

Nesil
    2005
    Yer
    Samsun

İllaki değişiklikler olacakdır Burak , olmalı da zaten

Ama çok büyük değişiklikler beklememek lazım '' Bana göre ''

Quote Originally Posted by CeNTeR_TR View Post
    Çok büyük değişiklikler olmasını beklemek yanlış olur bence

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Çok büyük değişiklik bence de olmaz yani bir özelliklte, ancak en az 3-4 özelliğinde yapılacak artışlar ile genelde büyük bir değişim sayılabilir. Ayrıca ben sadece senin için söylemedim zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Oyunda Colman iyi Selçuk'tan. Passing, Creativity gibi yeteneklerde yükselme bekliyorum. Çünkü o profil yapıldıktan sonra Selçuk kendini çok geliştirdi.

Pas ve yaratıcılık özelliği arttırılmalı. Onun dışında Selçuk zaten çok güzel.

Nesil
    2009
    Yer
    İskenderun

Pas ve yaratıcılık +1 uzun şutlar -2 hız güç vb. +1(belki) bu tür bir şey bekliyorum

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Gücünde ve mental özelliklerinde artış olmalı. Kişiliği çok iyi bir futbolcu. Teknik değerler normal, mental değerler artmalı. Hani eskiden mükemmel profili olup şimdi o mükemmellikleri sadece mental değerlerde gözüken Moutinho ve Defour var ya. Onlar kadar olmasın tabii ki ama 15 ve 16lar göze çarpmalı. Başka bir takımdayken onun hakkında rapor istediğimizde raporda Intelligence görmeliyiz. (Şimdi de görüyor muyuz bilmiyorum. Denemedim hiç.)

Nesil
    2006
    Yer
    Istanbul

Bazı özellikleri için 17-18 gibi değerler istenmesinin temel sebebi oyuncunun o değeri gerçekten haketmesi değil 15 ile 18 arasında aslında mantıksal olarak fark olmaması iki değer de bu oyuncu bu özelliği çok iyi yapıyor anlamına geliyor sadece derece farkıyla..

Türkiye de bu belirli özellikleri dünya standartında çok fazla adam olmadığı için bu işi diğerlerine oranla iyi yapan bir oyuncu daha çok göze batıyor. Ve resmen abartılması talep edilir hale geliyor. Örnek vermek gerekirse yaratıcılık özelliği çok iyi olan bir futbolcu Selçuk ancak kesinlikle 18 gibi bir değer alacak düzeyde değil. Bunun ayrımını yapmak lazım.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul/Antalya

Arkadaşlar editörden düzenleyip kadronuza alın Selçuk'u. Bende her sezon -sadece ligde- 10 civarı gol ve 20 civarı asist yapıyor Selçuk. Daha ne yapsın? Bu arada yukarıda ki mesajıma yazmamışım ama 2-3 puan arttırılması gereken özelliği bence kornerleri. Bu sezon bu sayede goller bulup o gollerin kat kat fazlasını müsait pozisyonlarda kaçırdık.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

2012 serisinde orta açma sı 1-2 puan artabilir. yoksa tam yerinde..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Mesaj Yetkileri