Sayfa 3 / 11 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 326 sonuç

Konu: [STSL] Fenerbahçe SK

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rnwy190777 View Post
    Baroni disliked personelde gözüküyor.Bugün gol attığı için söylemiyorum ama oraya yazılabilecek o kadar çok oyuncu varken Baroni'nin yazılması saçma olmuş.
    Geçen sezon sonu Baroni ve Bilica seyirci, basın, Aykut Kocaman vs. herkes tarafından istenmeyen oyuncular olmuşlardı ve gönderilmeleri planlanıyordu. Sezon bitince data hazırlandı bu şekilde. 3 Temmuz'dan sonrası malum, herşey değişti.

Durum bu denli değişmese Baroni ve Bilica gitmişti, hatta Bekir bile bence gitmişti. Bir yabancı önlibero da alınmıştı. Niang ve Lugano takımdaydı, Emenike gitmeyecekti vs vs.

Bu gibi takım darmadağın oldu, kenetlenmeden dolayı herkese muhtaç şu anda ve herkes cansiperane oynuyor.
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

tamam takımda istenmiyordu ama Guiza da istenmiyordu. orda sadece Bilica disliked olabilir. kötü performans gösteren herkes disliked olmuyor taraftarın gözünde. hele ki; Baroni için çok çok fazla bu..
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2003

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

teşekkürler.
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

ya pardon ama 3 temmuzdan bu yana olan süreçten sonra fenerbahçe taraftarının bağlılığının 15 olarak düzenlenmesi çok mantıksız olmuş, bilmem haksız mıyım?...

Lightbulb Fenerbahçe Başlangıç Bütçesi

Merhaba beyler.

Bugün 12.0.3 veritabanıyla yeni oyuna başladım ancak Fenerbahçenin sanırım ilk bütçesi 5 milyon civarındayken bende 219K gibi uçuk bi değer vardı. Ve ne kadar uğraştıysam da arttıramadım. Sadece maaş bütçesi arttırılabiliyor ancak transfer bütçesine bir etki olmuyor. Nedendir acaba.

Fenerbahçenin ilk sezon bütçesi 219K mı gerçekten ?

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Boardroom'dan arttırılıyor

Yani bendede öyleydi ben arttırdım

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by saboje View Post
    ya pardon ama 3 temmuzdan bu yana olan süreçten sonra fenerbahçe taraftarının bağlılığının 15 olarak düzenlenmesi çok mantıksız olmuş, bilmem haksız mıyım?...
    Emin degilim.

3 Temmuz'da olan olaylar, oyunda olabilecek olaylar degil.

Ama mesela Fenerbahce normal sartlarda kotu bir sezon geciriyor olsa ve ligin orta siralarinda olsa, acaba seyirci ortalamasinda herhangi bir degisiklik de olmaz mi? Yuksek seviye taraftar bagliligini bunu dusunerek degerlendirmek daha dogru olur saniyorum.

Quote Originally Posted by cenker07 View Post
    Boardroom'dan arttırılıyor

Yani bendede öyleydi ben arttırdım
    Edit Budgets kısmını diyorsanız hocam sadece wage yani maaş kısmı arttırılıyor..

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Emin degilim.

3 Temmuz'da olan olaylar, oyunda olabilecek olaylar degil.

Ama mesela Fenerbahce normal sartlarda kotu bir sezon geciriyor olsa ve ligin orta siralarinda olsa, acaba seyirci ortalamasinda herhangi bir degisiklik de olmaz mi? Yuksek seviye taraftar bagliligini bunu dusunerek degerlendirmek daha dogru olur saniyorum.
    Olur ama az olur çok olmaz en basit ifadeyle.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by furkanaksin View Post
    Edit Budgets kısmını diyorsanız hocam sadece wage yani maaş kısmı arttırılıyor..
    hali hazırda transferler olduğu için ilk sezondan bütçe verilmemesi doğal değil mi sizce de?

Bazı kişilerin 5 milyon bütçe verildiğini yazdığını okumuştum ondan dolayı sordum. İlk sezon böyle başlayacağız demek ki teşekkürler.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Olur ama az olur çok olmaz en basit ifadeyle.
    Cok olmayacagi icin 15 zaten.

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Bazı kişilerin 5 milyon bütçe verildiğini yazdığını okumuştum ondan dolayı sordum. İlk sezon böyle başlayacağız demek ki teşekkürler.
    merak ettiğim konu şu dengedeki para ne kadar? eğer yüksek bir meblağ ise bütçe isteyince yönetim onay verebilir.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Taraftar bağlılığının oyundaki karşılığı stadı doldurmak mı yani anladığım kadarıyla ?
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Quote Originally Posted by Oghuse View Post
    merak ettiğim konu şu dengedeki para ne kadar? eğer yüksek bir meblağ ise bütçe isteyince yönetim onay verebilir.
    Dengedeki parayı yukarda resim koyarak gösterdim hocam 26 milyon var ama ona rağmen yönetim de vermedi

Nesil
    2005
    Yer
    Adana

Dengedeki parayı yukarda resim koyarak gösterdim hocam 26 milyon var ama ona rağmen yönetim de vermedi
    neden vermedi yorum yapamayacağım ancak o para normal, sadece transfer bütçesine yansıtılmamış o halde sıkıntı yok.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by futureless View Post
    Taraftar bağlılığının oyundaki karşılığı stadı doldurmak mı yani anladığım kadarıyla ?
    Aynen oyle. Baska ne olabilir ki?

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

Oyun için başka birşey olamaz zaten evet , haklısınız.Gerçek hayat için çok farklı şeyler de var tabi.
    Sanmasınlar yıkıldık, sanmasınlar çöktük, bir başka bahar için, sadece yaprak döktük.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Aykut Kocaman icin, Konyaspor teknik direktorlu oldugu zaman Anelka'nin el/faul pozisyonunda soyledikleri nedeniyle taraftarlarca soylenenler de cok agirdi. Ama su anda taraftarin sevgilisi kendisi.

Umit Ozat ile Aykut Kocaman bir degil tabii ama bu tip gel-gitler cok oluyor ve acikcasi benim tercihim bu tip bilgilerin surekli degismemesi.

Favori personeller oyunda hic olmasa veya oyunda hic gorulmese belki de en mutlusu ben olurdum. Veya kulupler lisansli olsa ve bu bilgiler kulupler tarafindan duzenlense daha da mutlu olurdum.
    Yalnız bu, bol bol konuşan insanlar tarafından değişebilecek bir mesele. Yemek yediği yere ihanet eden şeyler söylerse o kişi anında nefret edilen kişi olur. İtidal, ihtiyatlılık çok önemli konular. Ümit Özat düşünmeden konuşan biri, Fenerbahçelilik de çok önemli bir mesele değil onun için belli ki. Bilmeden anlamadan ileri geri yorum yaptığı için sevmiyor taraftar, asla da sevmem bu saatten sonra. Ağzı ile kuş tutsa, ŞL kazandırsa umrumda olmaz. Fenerbahçe'nin sembolü efendi bir isim olmak zorunda, Ümit Özat fazla "mahallenin kabadayısı" tavırlarında (teşbihte hata olmaz).
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Kulüp doktoru niye Ertuğrul Karanlık değil ?

Emin degilim.

o da bir bakış ama bu noktada da şöyle bir sıkıntı çıkar; bütün sezon 1000 - 2000 seyirci ortalamayla oynayan kulüpler küme düşme potasına girdiklerinde statları full çekmeye başlıyor... takımına en bağlı taraftar bu taraftardır demek ne derece doğru olur o zaman?... taraftar stadı doldurandır desek almanya ve ingiltere'deki taraftarlar dışında takımaına bağlı taraftar grubu olmadığını söylemek gerekir o zaman aynı mantık üzerinden, bu durumda da benim az bulduğum 15 değeri bile fazla olacaktır fenerbahçe için... bağlılık takımına sahip çıkmadır bence, ki fenerium çirosu, kombine satışı ve yüzdelik doluluk oranıyla en çok seyirci çeken takım olarak fenerbahçe taraftarı yeterince bağlı takımına... ben en bağlı fener taraftarıdır demek istemiyorum bu rakamı eleştirirken, en az beşiktaş, galatasaray, trabzonspor taraftarı kadar bağlıdır fenerbahçe taraftarı takımına ama yaşanmakta oran süreç sonunda ortaya çıkan durumlar net olarak gösterdi ki 15 az bir rakam bunu derecelendirmek için...

Nesil
    2003

o da bir bakış ama bu noktada da şöyle bir sıkıntı çıkar; bütün sezon 1000 - 2000 seyirci ortalamayla oynayan kulüpler küme düşme potasına girdiklerinde statları full çekmeye başlıyor... takımına en bağlı taraftar bu taraftardır demek ne derece doğru olur o zaman?...
    Bu nedenle ozellikle orta siralardan bahsetmistim. Taraftar ilgisi, lig sirasi ile U seklinde iliski gosterir. Cok basarili ve cok basarisiz donemlerde seyirci sayilari artar, vasat donemlerde de seryirci sayilari duser.

taraftar stadı doldurandır desek almanya ve ingiltere'deki taraftarlar dışında takımaına bağlı taraftar grubu olmadığını söylemek gerekir o zaman aynı mantık üzerinden, bu durumda da benim az bulduğum 15 değeri bile fazla olacaktır fenerbahçe için... bağlılık takımına sahip çıkmadır bence, ki fenerium çirosu, kombine satışı ve yüzdelik doluluk oranıyla en çok seyirci çeken takım olarak fenerbahçe taraftarı yeterince bağlı takımına... ben en bağlı fener taraftarıdır demek istemiyorum bu rakamı eleştirirken, en az beşiktaş, galatasaray, trabzonspor taraftarı kadar bağlıdır fenerbahçe taraftarı takımına ama yaşanmakta oran süreç sonunda ortaya çıkan durumlar net olarak gösterdi ki 15 az bir rakam bunu derecelendirmek için...
    Fenerbahce takimina bagli degil denilmedi ki. 15 pekala bagliligi yeterince gosteren bir seviye. Ne cok dusuk, 1-2-3, ne ortalama 9-10-11 ama ne de cok cok yuksek 18-19-20. Kisacasi yuksek bir baglilik.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by MeMo View Post
    Kulüp doktoru niye Ertuğrul Karanlık değil ?
    Oyunda fizyoterapistler var ve bunlarin isi doktorluk degildir, fizyoterapistliktir.

Oyunda her takimin doktoru ayni kisidir, bu nedenle de takimlara ayri ayri doktor eklenmez.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Oyunda fizyoterapistler var ve bunlarin isi doktorluk degildir, fizyoterapistliktir.

Oyunda her takimin doktoru ayni kisidir, bu nedenle de takimlara ayri ayri doktor eklenmez.
    Her takımın doktoru aynı kişidir derken neyi kastediyorsunuz?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    Her takımın doktoru aynı kişidir derken neyi kastediyorsunuz?
    Man Utd da olsa, Cemisgezekspor'da olsa oyunculari iyilestirecek doktorlarin ayni kalitede oldugu varsayilir oyunda. Bu nedenle de doktorlar eklenmez.

Sizin fikrinizi değiştirebilmek çok zor gerçekten
    peki şu konuda hemfikir miyiz onu sorayım bari; fenerbahçe'nin 2. kaptanı emre'dir, semih o pazubandını bir daha takmayacağını bundan bir sene önce beyan etti ve kaptanlığı bıraktı, ama ikinci kaptan hala semih gözüküyor oyunda...

Nesil
    2003

Sizin fikrinizi değiştirebilmek çok zor gerçekten
    peki şu konuda hemfikir miyiz onu sorayım bari; fenerbahçe'nin 2. kaptanı emre'dir, semih o pazubandını bir daha takmayacağını bundan bir sene önce beyan etti ve kaptanlığı bıraktı, ama ikinci kaptan hala semih gözüküyor oyunda...
    Fikir degistirmek zor degil de sonucta belirli bir mantiga gore yapmisiz, butun takimlari buna gore dengelemeye calismisiz, birisi cikip da dusuk kalmis deyince fikir degisimi olmasi icin hic dusunmemis oldugumuz seyleri ortaya koymasini bekliyoruz. Eve bence de Fenerbahce taraftari Turkiye sinirlari icinde cok sadik taraftarlar. Ama 15 mi, 20 mi diye sorarsaniz ben 15 daha mantikli gorunuyor derim.

Kaptanlik konusuna gelince, bir aciklama olduysa kacirmisim.

Cengiz, ne diyorsun?

Oyuna başlarken transfer bütçesi 200 küsür K. Çok az değilmi ya? Bu kadar zor durumda olmamalıyız.

Fikir degistirmek zor degil de sonucta belirli bir mantiga gore yapmisiz, butun takimlari buna gore dengelemeye calismisiz, birisi cikip da dusuk kalmis deyince fikir degisimi olmasi icin hic dusunmemis oldugumuz seyleri ortaya koymasini bekliyoruz. Eve bence de Fenerbahce taraftari Turkiye sinirlari icinde cok sadik taraftarlar. Ama 15 mi, 20 mi diye sorarsaniz ben 15 daha mantikli gorunuyor derim.

Kaptanlik konusuna gelince, bir aciklama olduysa kacirmisim.

Cengiz, ne diyorsun?
    yok yanlış anlmayın ama cidden öyle... seni ayrı tutuyorum ama genel olarak tüm araştırmacılar önyargılı bakıyor mevzulara... şu takımın araştırmacısı böyle yapmışsa bir düşüncesi vardır, böyle yapmışsa bir bildiği vardır diye bir cevap vermek cevap değil çünkü bence... bağlılık konusunda evet 20 değil bence de fenerbahçe taraftarının bağlılığı ama ligde durumunun ne olacağı belli olmayan bir ortamda bile bir çok transfer yapmış rakibi galatasaray'dan 6bin, oyunda taraftarının bağlılığı fenerbahçe taraftarından fazla olan beşiktaş'tan 8 kat daha fazla kombine satın almış yine de... bağlılık varsayımla yapılmaz demek istiyorum ben sadece, takım şu durumda olsa taraftar gelir mi diye sorularak... ne bilerim gelir mi yani?... ben basit bir örnek sundum, takdiri size kalmış...

Sayfa 3 / 11 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri