Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon
271 ile 300 arası toplam 355 sonuç

Konu: FM 2012 Oyun İçi Bilgi Alışverişleri

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler şu milli maçları arka planda görmemenin yolu var mı?U21,hazırlık maçları felan baya bekletiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    https://t.me/pump_upp

Tam yerini hatırlamıyorum ama sağ üstteki fm butonuna basınca orda detay ayarları mı ne vardı, ordan kapatabiliyorsun galiba bir de haber abonelikleri var tabi. Bunları kapatırsan biraz toparlar ama o maçlar illa oynanacak kesin bir çözüm olmaz.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by C h A o S View Post
    Beyler şu milli maçları arka planda görmemenin yolu var mı?U21,hazırlık maçları felan baya bekletiyor.
    Detay ayarları var, oyunun genel ayarlarının bulunduğu sekmede oradan detay seviyesini minumum'a indirerek çözebilirsin ancak Eğer A veya U21 milli takımlarda oynayan oyuncuların varsa o ulusal takımların mücadele sonuçları için yine bekletecektir. Ayrıca bir Milli Takım yönetiyorsan mücadele ettiğin turnuva sonuçlarını da mutlaka gösterir.
    ...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    2014 Dünya Kupası sonrası bir milli takımda çalıştırmak istediğim için hepsine teklif yapmıştım.Bunlardan önce İspanya ve Rusya'nın tekliflerini geri çevirdim.Sebebi Rusya'nın malum kadrosu, İspanya'nın ise kadrosunun yaşlanmış olması.Velhasıl ssnin altında Arjantin'in de teklifi yer alıyor ve resimde görünen ülkeler.Kamerun ve Uruguay umrumda değil açıkçasıNainggolan, Fellaini, Witsel, Defour, Boyata, Kompany, Alderweireld, Hazard ve Lukaku'lu genç ve taş gibi kadrosuyla Belçika acaip aklımı çeliyor.Diğer tarafta Hulk, Pato, Neymar, Damiao ve diğerleri.İngiltere'yi de fazla düşünmüyorum.Ben böyle durumlarda çok kararsız kalıyorum ve birilerinin telkinlerine ihtiyacım oluyorNe diyorsunuz Belçika mı, Brezilya mı?

Belçika cazip görünüyor. Brezilya'da kazanılacak bir başarı ne kadar tatmin eder bilemem. Nijerya fanteziye kaçar ama neden olmasın : )
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by martymcfly View Post
    Tam yerini hatırlamıyorum ama sağ üstteki fm butonuna basınca orda detay ayarları mı ne vardı, ordan kapatabiliyorsun galiba bir de haber abonelikleri var tabi. Bunları kapatırsan biraz toparlar ama o maçlar illa oynanacak kesin bir çözüm olmaz.
    Quote Originally Posted by balde_mir_07 View Post
    Detay ayarları var, oyunun genel ayarlarının bulunduğu sekmede oradan detay seviyesini minumum'a indirerek çözebilirsin ancak Eğer A veya U21 milli takımlarda oynayan oyuncuların varsa o ulusal takımların mücadele sonuçları için yine bekletecektir. Ayrıca bir Milli Takım yönetiyorsan mücadele ettiğin turnuva sonuçlarını da mutlaka gösterir.
    Detay seviyesini indirdim minumuma.Ama dediğiniz gibi oyuncularım olduğu için bekliyormuşum.Bekle bekle bitmiyor.Bundan sonra kadrodan çekicem oyuncuları

Beyler ben çıldırıcam yahu biri yol göstersin 2 sezon deli gibi top oynattığım taktik deli gibi işliyordu şimdi ise hiç galibiyet yok 7.haftada

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    Beyler ben çıldırıcam yahu biri yol göstersin 2 sezon deli gibi top oynattığım taktik deli gibi işliyordu şimdi ise hiç galibiyet yok 7.haftada

normal

artık şöyle bir şey var, yapay zeka, yani rakibiniz olan takımlar sizin taktiğinize zamanla bir panzehir üretiyorlar, amiyane tabirle bağışıklık kazanıyorlar. eskiden bu taktiğiniz sayesinde bulduğunuz açıkları rakipler artık ürettikleri panzehirle kapatıyorlar.

değişikliğe gitmeniz gerekiyor. bu taktik değişikliği olur, taktiğin tamamının değil de bazı bölümlerinin revize edilmesi olur vs vs.

Nesil
    2006
    Yer
    2 kıtada birden olandan;)

detaylardan(detail level sekmesi, fm butonuna bastıktan sonra açılan sütun) maçların içinde olduğu competition ların detay ayarını değiştirirsin, mesela komple kaldırırsın, olur biter

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

Quote Originally Posted by leventb12 View Post
    alla alla benim 4-4-2 taktigim vardi forumdada var onla 8-10 yil oynadim tikir tikir isledi valla

Quote Originally Posted by ForCimbom View Post
    normal

artık şöyle bir şey var, yapay zeka, yani rakibiniz olan takımlar sizin taktiğinize zamanla bir panzehir üretiyorlar, amiyane tabirle bağışıklık kazanıyorlar. eskiden bu taktiğiniz sayesinde bulduğunuz açıkları rakipler artık ürettikleri panzehirle kapatıyorlar.

değişikliğe gitmeniz gerekiyor. bu taktik değişikliği olur, taktiğin tamamının değil de bazı bölümlerinin revize edilmesi olur vs vs.
    Birşeyleri değiştirincede takımda inanılmaz derecede uyum sorunu oluyor. Oyuncu panikliyor sağa sola develleniyor sonra top kaybı ardından gol geliyor. Aslında istediğim şey takıma oturacak bir taktik yaratmak.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yıl 2014 ama Brezilya'da 26 yaşında 2 tane profili üst düzey regen buldum.Var mı karşılaşan böyle oyuncularla?

Nesil
    2006
    Yer
    11

Yıl 2014 ama Brezilya'da 26 yaşında 2 tane profili üst düzey regen buldum.Var mı karşılaşan böyle oyuncularla?
    Bende 2014'de Rusya'da denk geldi böyle bir regen.Profili oldukça iyiydi ama adam 27 yaşındaydı.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Lim10 View Post
    Bende 2014'de Rusya'da denk geldi böyle bir regen.Profili oldukça iyiydi ama adam 27 yaşındaydı.
    Demekki ara sıra orta yaşlı iyi regenlerde çıkıyormuş.Şaşırdım valla 26 yaşında regen görünce.

Nesil
    2006
    Yer
    11

Demekki ara sıra orta yaşlı iyi regenlerde çıkıyormuş.Şaşırdım valla 26 yaşında regen görünce.
    25'miş pardon.Hatta SS atayım lige göre kalitelide profili var.Yani oyun dbsine dahil olduğunda 22 yaşında falanmış.Bana böyle büyük regenler daha önce denk gelmişti açıkçası.Ama profiller genelde vasat oluyordu.Bu iyi.

- Rıdvan Dilmen : "Brezilya Milli Takımı'nın sol beki fazla oynayamıyor Fenerbahçe'de, sebep?"

- Aykut Kocaman : "Brezilya Milli Takımı'nın sol bekinin bunu düşünmesi lazım."

Beyler çok komik olucak ama biri bana taktik yapmayı öğretebilirmi ?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bunlarda bana oyunun hediyesi.Kaçırmıyacağım valla çok iyilerBrezilya'da döktürmüşler zaten.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Özellikle oyunu ilk kurduğunuz zaman data genişliğine göre oyuncu (örneğin 9000) kurduğunuz oyunla beraber oyunda yer alır. Oyun içerisinde lig eklemeniz durumunda yeni oyuncular oyuna eklendiğinden 26+ regen oyuncularla karşılaşmak mümkün. Ayrıca takımın itibarına ve gençlik akademilerinin durumuna göre bu oyuncular çok kaliteli olabiliyor.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Özellikle oyunu ilk kurduğunuz zaman data genişliğine göre oyuncu (örneğin 9000) kurduğunuz oyunla beraber oyunda yer alır. Oyun içerisinde lig eklemeniz durumunda yeni oyuncular oyuna eklendiğinden 26+ regen oyuncularla karşılaşmak mümkün. Ayrıca takımın itibarına ve gençlik akademilerinin durumuna göre bu oyuncular çok kaliteli olabiliyor.
    Aynen Brezilya ligini sonradan ekledim sonra çıktı bu oyuncular.İyikide eklemişim ne cevherler var

Lafı ağzımdan almışsın
    Eklemek isterim ki oyun bu şekilde pek eğlenceli olmuyor.Zira bu oyuncuları tüm takımlar transfer edebiliyor ve özelliklede Real Barca MANU gibi kulüplerde bitiriciliği 20,marking 20 passing 20 olan adamlarla doluyor

Nesil
    2006
    Yer
    Anadolu Yakası

Oyun devam ederken lig ekleniyor mu?

Uyuyomusun sen hocam

Nesil
    2006
    Yer
    Anadolu Yakası

Ne bileyim 10 senedir öyle bir ihtiyacım olmadı muhabbetine de ilk defa denk geldim. Editörle filan mı yapılıyor diye düşündüm. Şimdi kayıtlı oyun devam ederken yeni ligler açabiliyoruz öyle mi alalaa

açılabiliyor

Ben oyuna 3. ligden bir takımla başladım. iki sene de play off ile lig atladım bank asyaya çıktım. İki senedir as oynattığım kaleciyi satmak istediğimde kimse teklif yapmıyor. bedevaya bile. İyi de oynadı ama neden teklif gelmiyor anlamıyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı? Aynı zamanda bu durum diğer oyuncular için de geçerli.

Bu durum banada oluyor ya anlamadım gitti

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by feneraydin View Post
    Ben oyuna 3. ligden bir takımla başladım. iki sene de play off ile lig atladım bank asyaya çıktım. İki senedir as oynattığım kaleciyi satmak istediğimde kimse teklif yapmıyor. bedevaya bile. İyi de oynadı ama neden teklif gelmiyor anlamıyorum. Yardımcı olabilecek birisi var mı? Aynı zamanda bu durum diğer oyuncular için de geçerli.
    Oyunda genel bir sıkıntı var. Potansiyeli yüksek, kaliteli ve popüler oyuncuları satışa koyarken ve elden çıkarırken pek problem yaşanmaz ama kalitesi orta düzey olmasına rağmen iyi performans/hatta daha iyi performans sergileyen bir oyuncuya karşı transfer teklifleri gerçekçilikle ters orantılı. Milli takımlara çağrılma durumunda da bu durum böyle.

Örneğin Orta düzeyli takımımdaki Kanat oyuncum En üst ligde sezonu 35 maçta 16 gol ve 14 asistle tamamlayıp 7 ve üzeri oynama oranıyla bir performans sergilemesine rağmen Yüksek düzeyli bir takımda, aynı mevkide onun göstermiş olduğu performansın yarısını dahi göstermeyen ama daha popüler olan oyuncular daha kolay Milli takıma çağrılıyor. Şimdi diyebilirsiniz gerçekte de böyle oluyor, Doğrudur ama her zaman değil. Oyunda sürekli bu durum böyle olunca can sıkıyor tabi.
    ...

Kalecinin son senesi bi de sözleşme de imzalamıyor. elimde patlayacak anlaşılan boşta kalınca bi takıma gider herhalde yoksa cıvtmış olur oyun, gerçekçilik kapsamında.

Nesil
    2006

Defans'ı nasıl kurguluyorsunuz arkadaşlar? Adam, alan markajı denedim, defanstaki rolleri değiştirdim fakat gol yemeye engel olamıyorum. Takım defansı ile de mi ilgisi var acaba?

Exceptional Junior Coaching?

Beyler sezon başında yönetime Junior Coachingi yükseltmesini söyledim ve kabul ettiler.Ancak Kasıma geldik Excellent olan Junior Coaching herhangi bir değişikliğe uğramadı.
    Exceptional Junior Coaching'e geçmemesinin sebebi Youth Recruitment olabilir mi?

Krasiçin profilini paylaşırmısınız? Şimdiden teşekkür ederim...

Sayfa 10 / 12 İlkİlk ... 89101112 SonSon

Mesaj Yetkileri