1 ile 14 arası toplam 14 sonuç

Konu: Çalışma İzni Sorunu

Nesil
    2008
    Yer
    İSTANBUL

Default Çalışma İzni Sorunu

Galler Ligi'nde mücadele ediyorum.Bu oyuncuyu kadroma katmak istiyorum ama bir türlü olmuyor.Britanya liglerinde çalışma izni sorunu olduğunu biliyorum ama bu oyuncunun neden çalışma izni alamadığını anlamış değilim.Not:Oyuncu şu anda benim takımımla antrenmanlara çıkıyor sözleşme yapamadım.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Çalışma izni alabilmesi için milli takımda belli maç sayısına ulaşması lazım diye biliyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    İSTANBUL

Quote Originally Posted by Trabzonspor View Post
    Çalışma izni alabilmesi için milli takımda belli maç sayısına ulaşması lazım diye biliyorum.
    Başka transfer yaptım milli takımda hiç oynamamış oyuncu.Onlar geldi ve oynatıyorum ama bu adam bi türlü alamadı çalışma izni

Britanya'da çalışma izni saçmalığı var malesef.Özellikle İngiltere'de mantığını tam olarak çözebilmiş değilim.Kurallara göre bir oyuncunun Avrupa Birliği ülkelerinden biririn vatandaşlığı yoksa çalışma izni alması gerekiyor.Burada önemli 2 kriter devreye giriyor;
    1.si oyuncu milli takımıyla belli sayıda maça çıkmış olmalı
    2.si çok genç yaşta alacaksın ve ileride yıldız olma potansiyeli olmalı.

Ama bunlar gerçekte uygulanan şeyler.Oyunda gel gör ki saçma sapan olaylar oluyor.Benim alamadığım oyunculara başka takımlara çalışma izni çıkabiliyor.Hiç milli olmamış oyuncuları 23-24 yaşlarında hatta 28'inde dahi alan Premier Lig takımları vardı benim kariyerlerde.

Tabi gerçek hayatta da şöyle bir olay var.Büyük takımlar bir yolunu bulup muhakkak çalışma izni çıkartıyorlar.Bunun oyundaki tek çözümü de Feeder Club olayıdır.Ancak senin Galler takımı çok büyük bir takım olmadığı için ve o kadar bütçesi olamayacağı için Feeder Club bulamaz diye tahmin ediyorum.Anlayacağın küçük takımsan çalışma izni sıkıntısını çekeceksin...

Nesil
    2008
    Yer
    İSTANBUL

Quote Originally Posted by Zaknafein View Post
    Britanya'da çalışma izni saçmalığı var malesef.Özellikle İngiltere'de mantığını tam olarak çözebilmiş değilim.Kurallara göre bir oyuncunun Avrupa Birliği ülkelerinden biririn vatandaşlığı yoksa çalışma izni alması gerekiyor.Burada önemli 2 kriter devreye giriyor;
    1.si oyuncu milli takımıyla belli sayıda maça çıkmış olmalı
    2.si çok genç yaşta alacaksın ve ileride yıldız olma potansiyeli olmalı.

Ama bunlar gerçekte uygulanan şeyler.Oyunda gel gör ki saçma sapan olaylar oluyor.Benim alamadığım oyunculara başka takımlara çalışma izni çıkabiliyor.Hiç milli olmamış oyuncuları 23-24 yaşlarında hatta 28'inde dahi alan Premier Lig takımları vardı benim kariyerlerde.

Tabi gerçek hayatta da şöyle bir olay var.Büyük takımlar bir yolunu bulup muhakkak çalışma izni çıkartıyorlar.Bunun oyundaki tek çözümü de Feeder Club olayıdır.Ancak senin Galler takımı çok büyük bir takım olmadığı için ve o kadar bütçesi olamayacağı için Feeder Club bulamaz diye tahmin ediyorum.Anlayacağın küçük takımsan çalışma izni sıkıntısını çekeceksin...

Feeder klüp buluyo yönetim o kadar küçümseme takımı :P
    Oyuncuyu transfer etsem zaten kiralık yollama olayı flan yapıcam transfer edemiyorum ki adamı

Eğer Yama Yükleyip Kaldırmak İstersen Buradaki Dosyayı İndir

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2008
    Yer
    İSTANBUL

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Aaa iyiymiş Teşekkür ederim tavsiyen için ama böyle daha iyi.Eğer yasal yollardan halledebilirsek olur yoksa kalecimi yok bize

Default İngiltere Liginde Çalışma izni sorunu

Arkadaşlar chelsea takımını çalıştırıyorum şuanda takıma erhan şentürkütransfer ettim fakat takım kadrosunda oyuncunun yanında çalışma izni gerkiyor diyor.bunu kaldırmak için ne yapmalıyım.lütfen yardım edin.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Öncelikle Erhan'ın ne işi var Chelsea'de diyerek başlayayım
    Çalışma izni çıkması için http://forum.turksportal.net/vb/show...95#post2214195 bu konudaki ülkelerden birine kiralık yollayıp EU vatandaşı olmasını sağlamalısın.

Nesil
    2011
    Yer
    Madrid

heycan olsun diye aldım chelsea ye.kendi adımda database yaptım ksk teknikdirektörüydüm.erhan da ksk deydiiyide oynuodu bende chelsea ye gidince transfer ettim.

Nesil
    2007
    Yer
    Istanbul

arkdaşlar yıllardır fm oynarım ilk kez başıma gelen bir sorun yüzünden sıkıntı yaşıyorum

19 yaşında ki bi elemana ileri yıllarda olduğumdan dünyanın parasını verip transferin son günü aldım. İngiltere çalışma izni vermedi ama adamın transferi gerçekleşti yalnız izni olmadığı için oynatamıyorum. Herhangi bir başvuru falan yapmam gerekiyor mu? Nasıl izin alıcaz buna?

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

senin başvurmana gerek yok. çalışma izni çıkarsa çıkar,çıkmazsa kiraya gönder.
    Last edited by meddah : 01.Mayıs.2012 at 03:30 Reason: Mesaj uygun yere taşındı
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Quote Originally Posted by ommix View Post
    Aaa iyiymiş Teşekkür ederim tavsiyen için ama böyle daha iyi.Eğer yasal yollardan halledebilirsek olur yoksa kalecimi yok bize
    Bir futbolcu için oyunun orjinalliğini hiç etmeye gerek yok. Real time editör ile transfer etmek istediğin oyuncunun diğer uyruğunu ingiltere galler vs seç sonra teklif yap

Mesaj Yetkileri