Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123
61 ile 72 arası toplam 72 sonuç

Konu: Moussa Sow

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Klavooz View Post
    İbrahimovic ne alaka yahu?

Dünya'da komple forvet özellikleri taşıyan birisinin İbrahimovic ile istatistikleri aynı veya onu yakın mı olmak zorunda?

Türkiye 3.liginde komple bir forvet yok mu sence?
    Komple forvetler sadece büyük takımlarda mı olur?
    Her oyuncuyu ibo ile karşılaştırırsan vay halimize...
    Sadece buyuk liglerde olur diye bir iddiam da yok ama bu kadar cok yonlu ve yetenekli bir oyuncu cok uzun sure alt ligde kalmaz. Hemen birisi kapar.

Bir kac defa da yazdim Niang komple forvet tanimina Sow'dan cok cok daha fazla uyan bir oyuncu. Sow ise farkli formatta bir oyuncu. Sow'u oldugu gibi kabul etmek lazim. Niang gibi olur diye umitlenmek, Galatasaray taraftarinin gelen her 10 numaranin Hagi gibi olacagini beklemesi gibi bir sey olur bence.
    Last edited by perpetua : 21.Mart.2012 at 12:03

Nesil
    2007

@perpetua

Konumuz Sow iken Trabzonspor'dan vermişsin grafikleri hep. Neyse, emek vermişsin, teşekkürler.

Fakat,

Oyuncuların maç öncesi dizilişi ile maç sonundaki sıcaklık haritaları aynı olmayabilir. Çünkü bir maça çift forvet başlarsın erken bir gol bulursun sonra tek forveti sağ kanada alırsın, forvet olarak başladığı maçın 70 dakikası yani daha fazla kanat oyuncusu olarak oynamış olur.

Ama bir oyuncunun ilk 11'de kanat oyuncusu olarak düşünülmesi ayrı bir konudur. Kaldı ki Afrika kupası 2012 maçlarında oynadığı maçların çoğunda sağ veya sol tarafta kullanıldı Sow. Hem de Niang santrafor iken.

Yani Niang ile Sow ilk 11'de iken, Niang stiker, Sow sağ veya sol açık olarak düşünülüyorsa, sizin de Sow hakkındaki görüşlerinizi tekrar bir gözden geçirmeniz gerekir.

Benim resmi kaynaklardan kastım daha önce ve burda verdiğiniz siteler kulüp veya oyuncu resmi websiteleri veya UEFA, FIFA gibi siteler gibi çok güvenilir kaynaklar değil.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by ttarlabasi View Post
    @perpetua

Konumuz Sow iken Trabzonspor'dan vermişsin grafikleri hep. Neyse, emek vermişsin, teşekkürler.
    Eger Sow'un UEFA tarafindan sagda dizildigi maclar icin isi haritasi olsaydi onlari eklerdim. Ama maalesef yok.

Fakat,

Oyuncuların maç öncesi dizilişi ile maç sonundaki sıcaklık haritaları aynı olmayabilir. Çünkü bir maça çift forvet başlarsın erken bir gol bulursun sonra tek forveti sağ kanada alırsın, forvet olarak başladığı maçın 70 dakikası yani daha fazla kanat oyuncusu olarak oynamış olur.

Ama bir oyuncunun ilk 11'de kanat oyuncusu olarak düşünülmesi ayrı bir konudur. Kaldı ki Afrika kupası 2012 maçlarında oynadığı maçların çoğunda sağ veya sol tarafta kullanıldı Sow. Hem de Niang santrafor iken.

Yani Niang ile Sow ilk 11'de iken, Niang stiker, Sow sağ veya sol açık olarak düşünülüyorsa, sizin de Sow hakkındaki görüşlerinizi tekrar bir gözden geçirmeniz gerekir.
    Kanatta oynamak demek, o oyuncunun gorevi kanattan kat ederek ceza sahasina orta yapmasi demek degil ki. Veya oyun kurmasi demek de degil.

Bu dunyada hucumcu bekler de var, once iyi savunma yapan bekler de var.

Hucum bolgelerinde daha fazla gorunen orta saha oyunculari da var, savunmada daha fazla gorunen orta saha oyunculari da var.

Kuyt gibi top kontrolu ve dripling becerisi vasat olan ve hem kulup, hem de ulke milli takiminda kanatta oynatilan oyuncular da var. Burak Yilmaz da guzel bir ornek bu konuda. Gecen sezon surekli sag kanatta oynadi ve bir suru gol atti. Oradan savunmanin arkasina yaptigi kosulari savunmak, rakipler icin cok zordu.

Afrika ulkeleri genelde kanat oyuncusu cikartmakta zorlaniyorlar cunku futbol egitimi genelde kucuk/dar sahalarda yapiliyor ve daha cok merkezde oynayan oyuncular yetisiyor. Bu nedenle cok sayida Afrikali stoper, on libero ve santrafor cikiyor ama kanat oyuncusu ve yaratici orta saha pek cikmiyor. Ayrupa'nin yetistirdigi Afrika kokenli kaliteli kanat oyuncularini oyuncularini zaten Avrupa ulkeleri kolay kolay birakmiyor cunku hem hiz, hem de top ile iliskisi iyi seviyede olan oyuncular cok yetismiyor. Nasil biz Mesut Ozil'i alamadiysak, Afria ulkeleri de Avrupa'da yetisen bu tip oyunculari alamiyor. Bu nedenle de cogu Afrika ulkesi santrafor becerisine sahip oyunculari kanatlarda kullaniyor. Tabii kuzey afrika ulkeleri istisna bu konuda.

Mesela Keita da kanat oynardi ama top teknigi pek iyi degildi. Ama hizi ve gucuyle o kanadi otobana cevirebiliyordu.

Benim resmi kaynaklardan kastım daha önce ve burda verdiğiniz siteler kulüp veya oyuncu resmi websiteleri veya UEFA, FIFA gibi siteler gibi çok güvenilir kaynaklar değil.
    Benim tecrubem de tam tersine. Daha cok ozen gosterilen daha iyi kaynaktir bence. Ve ozellikle oyuncularin nerede oynadigina gelince, mac sonunda yapilan bir degerlendirme, mac basindaki tahmini dizilisten daha degerlidir. UEFA'da gordugumuz dizilisler mac baslamadan 1 saat once kadrolar aciklandiginda asiliyor ve ayni kaliyor.

Nesil
    2007

@perpetua

Seviyeli ve derin tartışmadan dolayı teşekkürler. Ben bu konuda düşündüklerimi ifade ettiğimi düşünüyorum. Gerisine halk karar versin.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Zarate'nin isi haritasi. Sol kanatta cok zaman gecirmis diyor. Hatta savunmaya cok yardima da gelmis diyor.

Inter'in dizilisi Zarate sag forvet diyor. 28 numara.
    Yanlış bir şey görmüyorum ben.

Tabloları TS'ye göre yapmışlar.

Sağ açık başlayan Zarate TS'a göre sol taraftan geliyordu. Yani onu karşılayan isim Cale. (Artık her kimse sağ bekdeki)

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Sadece buyuk liglerde olur diye bir iddiam da yok ama bu kadar cok yonlu ve yetenekli bir oyuncu cok uzun sure alt ligde kalmaz. Hemen birisi kapar.

Bir kac defa da yazdim Niang komple forvet tanimina Sow'dan cok cok daha fazla oyan bir oyuncu. Sow ise farkli formatta bir oyuncu. Sow'u oldugu gibi kabul etmek lazim. Niang gibi olur diye umitlenmek, Galatasaray taraftarinin gelen her 10 numaranin Hagi gibi olacagini beklemesi gibi bir sey olur bence.
    Niang'dan daha iyi.

Niang gibi olmasını beklemiyorum.

Nesil
    2005
    Yer
    Sakarya

Tablolar Trabzonspor'a göre değil, hangi takımı seçerseniz o takıma göre; biri sağda, öbürü solda.

Şu mesela, Julio Cesar'ınki, oradan pay biçilebilir Zarate'nin nereden geldiğine:

"Beşerin taptığı bir kendisinin heykelidir"

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

bugün düşüncelerimin ne kadar doğru olduğunu gösteren bir oyun ortaya koydu daha transfer edilmeden önce eyvah inşallah almazlar demiştim zaten, bir oyuncu transfer edilirken sadece bir sezondaki performansaına bakılıp alınır mı ? bu ne biçim anlayıştır bir geçmişini araştırın adamın 10 gol attığı sezon yok bir özelliklerine bakın bu adam ne hızlı ne güçlü ne teknik 10m euro veriyorsunuz yahu bu paraya ne santraforlar var dünyada ben zaten fenerbahçede futbolcuların izlenerek transfer edildiğini düşünmüyorum yazık oluyor gerçekten bu kadar harcanan paralara türk futbolu son dönemlerde inanılmaz geriledi ukrayna futbolunun bile gerisindeyiz şuan kimse gerçekleri söylemek istemiyor işte 2000 yılında bir galatasaray uefayı almıs hala övünüyoruz yahu bu kupayı zenitte aldı shaktarda aldı bragada vs. uzar gider zaten bu kadar harcanan paralarla bizim takımlarımızın her sezon uefada en az yarı final görmesi gerekiyor ama biz işte beşiktaş çeyrek finale çıktığında sevniyoruz aman ne büyük başarı diyoruz braga fenerbahçenin 10/1 bütçeye bile sahip değil adamlar kupayı kazanıyor kimsede sorgulamıyor nerede yanlış yapıyoruz diye

Şimdi diyebilirsiniz ki bir maç kötü oynadı diye bir adamı nasıl bu kadar kolay yargılarsın geldiği günden beri gol attığı bütün maçlar dahil beğenmediğimi söylüyorum zaten burayada yazmıştım bir futbolcu sadece attığı gollerle değerlendirilmemeli öyle olsaydı jardel bügün dünyanın en büyük forvetlerinden bir olmalıydı Sowdada bunu görüyorum evet iyi bir bitirici evet gol pozisyonlarında iyi noktalarda bulunuyor ama oyuna baktığınızda ne bir dribling yapıp adam geçtiğini ne bir sırtı dönük topu alıp arkadaşlarına pas attığını ne bir savunmayı yıpratıcı koşular yaptığını görebilirsiniz

Konu biraz saptı ama içimi dökmek istedim artık futboldanda pek keyif almıyorum yapılan bu kadar yanlışları gördükçe anneannemizim liginde başarılı olmuşuz olmamışız beni tatmin etmiyor ve gelecekte aydınlık değil açıkçası gerçekleri görmek gerek dünya sıralamasında 32.liğie kadar gerilemişiz kendimizi onlardan çok daha iyi gördüğümüz yunanistan 13.sırada ve üstelik yaşanan onca kaosa rağmen yazık gerçekten yazık.....

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by serkan1520 View Post
    bugün düşüncelerimin ne kadar doğru olduğunu gösteren bir oyun ortaya koydu daha transfer edilmeden önce eyvah inşallah almazlar demiştim zaten, bir oyuncu transfer edilirken sadece bir sezondaki performansaına bakılıp alınır mı ? bu ne biçim anlayıştır bir geçmişini araştırın adamın 10 gol attığı sezon yok bir özelliklerine bakın bu adam ne hızlı ne güçlü ne teknik 10m euro veriyorsunuz yahu bu paraya ne santraforlar var dünyada ben zaten fenerbahçede futbolcuların izlenerek transfer edildiğini düşünmüyorum yazık oluyor gerçekten bu kadar harcanan paralara türk futbolu son dönemlerde inanılmaz geriledi ukrayna futbolunun bile gerisindeyiz şuan kimse gerçekleri söylemek istemiyor işte 2000 yılında bir galatasaray uefayı almıs hala övünüyoruz yahu bu kupayı zenitte aldı shaktarda aldı bragada vs. uzar gider zaten bu kadar harcanan paralarla bizim takımlarımızın her sezon uefada en az yarı final görmesi gerekiyor ama biz işte beşiktaş çeyrek finale çıktığında sevniyoruz aman ne büyük başarı diyoruz braga fenerbahçenin 10/1 bütçeye bile sahip değil adamlar kupayı kazanıyor kimsede sorgulamıyor nerede yanlış yapıyoruz diye

Şimdi diyebilirsiniz ki bir maç kötü oynadı diye bir adamı nasıl bu kadar kolay yargılarsın geldiği günden beri gol attığı bütün maçlar dahil beğenmediğimi söylüyorum zaten burayada yazmıştım bir futbolcu sadece attığı gollerle değerlendirilmemeli öyle olsaydı jardel bügün dünyanın en büyük forvetlerinden bir olmalıydı Sowdada bunu görüyorum evet iyi bir bitirici evet gol pozisyonlarında iyi noktalarda bulunuyor ama oyuna baktığınızda ne bir dribling yapıp adam geçtiğini ne bir sırtı dönük topu alıp arkadaşlarına pas attığını ne bir savunmayı yıpratıcı koşular yaptığını görebilirsiniz

Konu biraz saptı ama içimi dökmek istedim artık futboldanda pek keyif almıyorum yapılan bu kadar yanlışları gördükçe anneannemizim liginde başarılı olmuşuz olmamışız beni tatmin etmiyor ve gelecekte aydınlık değil açıkçası gerçekleri görmek gerek dünya sıralamasında 32.liğie kadar gerilemişiz kendimizi onlardan çok daha iyi gördüğümüz yunanistan 13.sırada ve üstelik yaşanan onca kaosa rağmen yazık gerçekten yazık.....
    Bunun yeri burası değil. Burası araştırma alanı.

Kaldı ki gerçekten sen dolmuşsun. Çünkü Sow transferinden dünya sıralamasına, takımların durumuna falan atlamışsın.

3 Temmuz olmasa:

Volkan
    Gökhan - Lugano - Yobo - Santos
    Transfer1 - Emre - Transfer2 - Stoch(Dia)
    Niang - Emenike

gibi bir kadromuz olacaktı. 4 Milli takım kaptanı, 9 milli takım AS oyuncusu. Transferlerin ne olduğunu Ömer Temelli twitterdan zaten yazmıştı. Bu kadro ile önümüzdeki 3-4 sezonu domine edebilecekken pat şike soruşturması, pat ŞL'ye gidememe.

Neyse zaten mesajlarımız silinecek ama Sow bence Fenerbahçe'de oynayacak bir oyuncu. Fakat tek forvette o kadar iyi değil tabii ki. Bir Niang değil, hatta bir Güiza değil(girdiği pozisyonlar bakımından).

Nesil
    2008
    Yer
    istanbul

burasının yeri olmadığını yazıda söyledim zaten sadece içimden yazmak geldi durdurmadım kendimi dediğin gibi haklı oalrak silinecektir yazdıklarım ama rahatlattım biraz kendimi en azından

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Sow'un CA'sı 145 PA'sı 155 bu arada merak edenlere.

Composure ye kimse deginmemiş ama 12 degeri bir hayli düşük Sow için.
    Topu ayagına alınca cok sakin ve ne yapması gerektigini,nereye pas atması gerektiginden cok emin şekilde hareket ediyor.

Lille'de iken daha mı farklı oynuoduda teamwork 7 verilmiş bilemiyorum ama Fenerbahçe'de ki Sow'un teamworkü 15 ten aşagı degil

Sayfa 3 / 3 İlkİlk 123

Mesaj Yetkileri