Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon
61 ile 90 arası toplam 169 sonuç

Konu: Fm 2013'ten Beklentiler

Quote Originally Posted by manager725 View Post
    1. Kulübüyle anlaştığım bir futbolcu kontrat teklifimi bile dinlemiyor.Bu kesinlikle değiştirilmeli.
    2.Oyunda kesin olarak bir borçları ödeme yok. Sadece fazla trransfer yapmıyoruz,finans gelişiyor.Bu olay şöyle değiştirebilinir: oyuncu sat, para kazan , borçları bir miktarını öde butonuna tıkla, borçlar ödensin ve kalan borçlar gözüksün.
    3.Bir futbolcunun 8 milyon değeri var deniyor ama 25 milyondan aşağı çıkmıyo. Bu na yaa!!8 milyon değere en fazla 13 milyon istensin...

BEĞENENLER NE OLUR ALINTI YAPSIN Kİ, BÜTÜN FM OYUNCULARININ SIKINTILARI BELLİ OLSUN,OYUN DA DEĞİŞSİN.
    4.Ben oyunda gerçekçilik arayan biriyim. mesela real madrid ile kariyer açıcam (tabiki açmıycam da örnek net olsun diye büyük takım seçtim) jose mourinho'yu kovup adı bilinmeyen türk bir hoca getiriyorlar. ya oyuna mourinho olarak devam edelim ya da fm bir hikaye uydursun.örn:mourinho ile real madrid başkanı küstü ve parasal nedenlerden dolayı mourinho istifa etti. yerine geçici olarak real madrid'in eski oyuncularından ........... getirildi. bu haberde gazete de çıksın.

oyunda o kadar eksiklik var ki saymakla bitmez. bir örnek daha istenilen oyuncuya stadda imza töreni yapılsın. ve bir örnek daha kamp yeri seçilsin. ve bir hata daha (bjk nin teknik direktörüyüm.) real madrid ile hazırlık maçı yapıyorum kendi evimde,katılım 19000 bu nee yaa. gerçekte santiago bernabeu'da oynasam 19000 türk gelir.

Bir gün FM hepimizin istediği gibi olacak,umarım FM13 olur ama bence FM18 den aşağı hepimizin isteği yerine getirilmez.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

gerçi oyunu alıp satmak eskisi gibi deil çok zorlastı.hele avrupa kulpleri artık 3 kurusluk topcuyu 13 kurusa ittirmeye calısıor millete.qs nin melo olayı güncel bir örnektir.sonra madrid gidip pat die luka modrici alabilio mu yok tottenham gık demior 40 mılyondan bır kurus asagı ınmem dıor baska bısey demıor ancak su da bir gercekki oyunda ucuk rakamlara bile yeri gelior oyuncu alamıosun.örneğin ben phil jones a 35 veriorum alamıorum.r.madrid neymara tam 67 m euro odedi ne bu aabi bu rakamın yarısına satılabilirmi su an neymar kesinlikle tartısılır.yani fm bunun gibi uç şeyleri biraz törpülemesi lazım.törpü istiyorum törpü!

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Oyunda çok fazla değişikliğe gerek var. En başta görsellik bakımından.

Korner kullanan oyuncunun ofsayta düşmesi buna bir el atsınlar en başta Maç motorundan kaynaklı sanırım en saçma olay.

Quote Originally Posted by Meireles View Post
    Oyunda çok fazla değişikliğe gerek var. En başta görsellik bakımından.

Korner kullanan oyuncunun ofsayta düşmesi buna bir el atsınlar en başta Maç motorundan kaynaklı sanırım en saçma olay.
    o bazen salak futbolcular tarafından yapılabiliyor..

Çevirmenlik nasıl yapılıyor ve ne gerktiriyor?

Aydın'a ÖM atmayı gerektiriyor

Bende bu vesileyle tüm çeviri ekibine ve orjinal oyun alan arkadaşlara teşekkür edeyim

Oyundan beklentim hala serbest vuruşlarda uzaktan ve yakından kullanacak oyuncuyu seçemiyoruz, bunun olmasını istiyorum.
    Burak

yazılanlari teker teker okudum ama kimse REGEN konuna hic deginmemis...

2. sezondan sonra oyle bir regenler cıkıyor ki normal oyuncuları bırakıp sadece regen transferine yoneliyorsunuz bu da oyunda ki gercekciligi feci halde baltalıyor

antrenman konusunda daha fazla secenek olmalı asistan tavsiyeleriyle onu calıs bunuc alıs degilde kendi istegimizle sunu calis bunu calıs deme ozgurlugu getirilmeli

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul & İzmir

Quote Originally Posted by Sheriff View Post
    Aydın'a ÖM atmayı gerektiriyor

Bende bu vesileyle tüm çeviri ekibine ve orjinal oyun alan arkadaşlara teşekkür edeyim

Oyundan beklentim hala serbest vuruşlarda uzaktan ve yakından kullanacak oyuncuyu seçemiyoruz, bunun olmasını istiyorum.
    Aynı sekilde sag ve sol kornerlerde adamları ayrı ayrı yerlestiremiyoruz
    Eğer adaletsizlik karşısında tarafsız kalıyorsanız, zalimin tarafını seçmişsiniz demektir.

Nesil
    2011
    Yer
    Papaz'ın Çayırı

Her seriden beklentimiz top toplayıcı veya 3-5 tane top daha olması sahada. Ama maalesef sadece beklediğimizle kalıyoruz Bakalım bu seride ne olacak.

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

FM'den değilde Türkçe FM'den beklentim FM 2005'ten beri özellikler aynı şekilde dizildiği için artık ezberledim oyuncuların profillerinde. Türkçe olduğunda yerleri değişmesin lütfen Bitiricilik en üstte olmasın Finishing ile aynı yerde olsun.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    antrenman konusunda daha fazla secenek olmalı asistan tavsiyeleriyle onu calıs bunuc alıs degilde kendi istegimizle sunu calis bunu calıs deme ozgurlugu getirilmeli
    Bu söylediğin var zaten.
    Screw you guys, I'm goin' home

Quote Originally Posted by Addolorato View Post
    FM'den değilde Türkçe FM'den beklentim FM 2005'ten beri özellikler aynı şekilde dizildiği için artık ezberledim oyuncuların profillerinde. Türkçe olduğunda yerleri değişmesin lütfen Bitiricilik en üstte olmasın Finishing ile aynı yerde olsun.
    Aynen katılıyorum alfabetik sıra olmazsa çok iyi olur yıllardır aynı düzene alışkınız.Sırf bu yüzden oyuna yama kurmadan ingilizce oynamaya devam ediyorum.

Nesil
    2009
    Yer
    Budapeşte

Mümkünse daha az sakatlık. Bezdirdi, bıktırdı, oyun şevkimi katletti. İnsaf biraz. Hazırlık döneminde 7 kilit oyuncumdan yoksun ilk resmi maçıma çıkıyosam, bırakalım takımı gidelim.

Lütfen daha az sakatlık..

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

bi de öyle bir sakatlık oluyor ki bazen, bacağı kırılmış at gibi vur yani adamı. o derece çok fazla düşüyor özellikleri.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Bu sakatlık olayında antreman programının birde oyuncunun fiziksel özelliklerinin büyük önemi var. Antreman programını kendim yaptım, aldığım oyuncularda da belirli seviyede tuttum bu özellikleri bana mısın demediler. 3 kulvarda mücadele edipte sakatsız sezon götürdüğümü bilirim. Ya da gerçekten anormal olan benim oyunum
    Screw you guys, I'm goin' home

Heves kırmak gibi olacak ama (Baltali İlah mod on);

Biz insanoğluyuz ve daha çok şey bekleriz bu oyundan. Lakin ne yenilik olacağını yine SI söylecek bizlere. Siz bu dediklerinizin olacağına inanıyor musunuz? (Keşke olsa, sizden çok ben istiyorum)

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    hangi birini saysam karar veremedim oncelikle

transfer konusu ile ilgili bir oyuncu icin ne kadar a transfer edilir diye kulubune soruyorsunuz mesela kulubu 200 k dıyor sızde 200 k lık bir teklif yapıyorsunuz klubu reddediyor!!!

keza bununla birlikte diger 200 k lık teklif yapan butun takımların teklifleri kabul ediliyor ee bu nasıl is arkadas??

2. Konu: Buyuk kucuk takım farklılıkları mesela super ligden oyuna fenerbahce ile baslıyorsunuz baskanın ve yonetimin bizden istekleri daha genis olmalı yani baskan hacı ben sampiyonluktan cok bu sene sampiyonlar liginde biseyler bekliyorum ya da uefa kupasında sunu yapalım bunu yapalım gibi genis bir istekte bulunmalı
    bildim bileli lig sampiyonlugu yonetim icin kafi bir basarı oluyor bu olay daha genis kapsamlı irdelenmeli...
    Kucuk takımlarla ile ilgili sezon bası hedeflerde daha farklı seyler olmalı mesela secenekler arasında alt yapıya onem verip oyuncu yetistirme buyuk takımlara oyuncu satma gibi seyler olmalı elazıgsporla lige baslayıp sezon basında kı hedeflerde bile lig sampiyonluguna oynarım ben hacı secenegini bile secebiliyorsunuz maksat transfer butcesi buyutme ki bu olayda hic gercekci olmuyor ne bilim bir genclerbirligi ya da bir kayserispor modunda bir sekil belirtmek istedigim konu bu yonde

3. Konu: taktik ekranının tamamen ozgur olması yanı ezelden beri taktik ekranın da oyuncuları ıstedıgımız ozgurlukte bir anlayıs ıcınde kuramıyoruz bunun tamamen ozgur bır sekılde kullanılmasının zamanı geldı de gecıyor bile
    taktik ekranı ıle ilgili bir diger konu ise oyuncu ayarlarında ki isteklerin oyun yapılarının biraz daha genisletilmesi mesela 4-4-2 oynarken 1 forvetimizden hocam sen diger forveti besle soyle yap boyle yap ne bilim fake kosular yap adamın onunu ac gibi seyler eklenmeli...

bunlar sımdılık aklıma gelenler umarım daha genis kapsamlı daha cazip bir fm 2013 karsımıza cıkar...
    klasik kayserispor taktiği arkadaş çözemedinmi daha fazla fiyat verebileceği duyulunca ortalık kızıştırılıyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Eskişehir

önemli bir örnek vericem.Bir süredir uğraştığım mauricio isla için en son dün Tottenham ile 25 m dolarda anlastık iyi güzel bakıorum menajeri olacak serefli insan(!) sizin kulübünüze ilgi göstermiyoruz diyor.sen kimsin ya hayır bi de juventus bu boru deil yani.Biliosunuz juve gecenlerde islaytı almıstı.şimdi haberlere bakıorum Mauricio isla:Juventus hayallerimin takımı geldiğim için çok mutluyum diyor googledan arattım.Bu oyun bu noktada gercekliğini kaybediyor işte malesef hep aynı sorunla karsılasmaktan bıktım yemin ediyorum transfer yapamıyorum yaa

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

Oyunda son dönemde çok rastladığım hakem hataları. Özellikle son adam da çoğu zaman kartın rengi sarı oluyor,bir de Hakemler taktik faullere sarı göstermiyor tam kontrayı yakalamışım 2 ye 1 gidiyorum benim yarı sahada adam indiriyor kart yok..

3 dakika uzatma verildiğinde 90+7'de saçma saçma goller yemeyelim yeter bana.

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

Görsellikle oynamasınlar yeter. Zevkle oynadığım tek oyunu ekran kartı ve ram yüzünden kaybetmek istemiyorum. Bize de anlayış gösterin biraz. Zaten bunun için Fifa Manager falan var.

Nesil
    2006
    Yer
    Ali Sami Yen

Quote Originally Posted by kalemci View Post
    Oyuncum benle 10k dan sözleşme görüşmelerini başlatıp, başka takımla 2k ya imzalamasın.
    Kesinlikle

Nesil
    2008
    Yer
    Istanbul

-Roberto Carlos'un şutlarından daha imkansız falsolu şutlar atılmasın.
    -Kırmızı kart gören oyuncu kulübede başkasının kucağına oturmasın.
    -Sakatlanan adam hastaneye götürülsün, kulübede oturmasın.
    -Benden 80k yeni kontrat isteyen adam başka takıma 30k'ya gitmesin.
    -40k önerdiğim adam 15k veren takıma gitmesin.
    -Favori personellerimizi ekleyebilelim. Ayrıca favori takımlarımızı da 1'den fazla seçebilmeliyiz.
    -Sadece sol ayak kullanan long shots özelliği 10 olan adam sağ ayağıyla çatala takmasın.

Nesil
    2003
    Yer
    İstanbul

sosyal medyanın daha aktif olması gerekiyor. hazır aklıma gelmişken onu da belirteyim.

yani oyunun içerisinden twitter'a login olduğumuza oyun sadece rekorları tweet atıyor. o da bazılarını. ayrıca facebook connection'da da hata var.

en basitinden ben istediğim haberi tweet'leyebilmeliyim. diyelim ki çok önemli bir transfer yaptım ve bunu paylaşmak istiyorum ancak paylaşabileceğim herhangi bir buton yok. sosyal medyayı daha aktif getirebilmeli SI Games. en azından ben öyle düşünüyorum.

Nesil
    2003
    Yer
    Bursa

3 Oyuncu değişikLiğini yaptıktan hemen sonra bir oyuncumuz sakatLanmasın. İnsan 3. oyuncuyu değiştirmeye korkuyor yahu.
    ÖLürken BiLe Yanımda oL sevgiLim...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by eXcitinG View Post
    3 Oyuncu değişikLiğini yaptıktan hemen sonra bir oyuncumuz sakatLanmasın. İnsan 3. oyuncuyu değiştirmeye korkuyor yahu.
    Aynen öyle abi.

Bir de 2. ligde özellikle kötü bir bek sürekli kırmızı kart görmesin, bir de her sakatlanan topçu artık 7-8 ay sakatlanmasın. Nedense bu olay alternatifsiz futbolcularda kronik bir hastalık

Çok klişe olacak ama şu kupa aldığımız zaman ortalık hafif şenlensin. "Team Meeting" olayı güzel oldu mesela, şampiyonluktan sonra stadımızda Kupa Töreni düzenlemek de güzel olabilir.

Ama oyunun en önemli eksiği bence ülkelerdeki vergilerin yansıtılmamış olması. İngilterede 3.5 alan adam Türkiye'ye gelmek için 5-6'dan açmasın kapıyı artık. Ayrıyeten rotasyon oyuncularının hepsi olmasa da eskisi gibi "first team" statüsünde olmayanlar feda desin bir zahmet.

En önemlisiyse maç motoru, madem 3D'yi adam akıllı yapamıyorsun bari 2D'yi en üst seviyeye çıkar arkadaş. Keşke SI Games'in bir alternatifi olabilseydi, rekabetsizlikten ötürü onlar da devrimsel değişiklik yapmıyor bir nevi.

FM 2013'le alakası yok ama SI Games allah rızası için basketbola da el atsın.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Teknik direktör için oyuncu imza atsın.Quaresma nasıl Bend Schuster için geldiyse Morinho Karşıyaka'ya giderse sırf teknik direktör iyi olduğu için daha iyi oyuncular gelsin.Favori Personeller bir işe yarasın.Ben eğer Kaka'nın favori personellerindeysem .Kaka Beşiktaş'a gelebilsin.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

O kolaylık oluyor diye biliyorum zaten. International Footballer yaparsan oyun başlangıcında eğer geçmişini, daha kolay oyuncu transferi yapıyorsun.

Sayfa 3 / 6 İlkİlk 12345 ... SonSon

Mesaj Yetkileri