Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 38 sonuç

Konu: Beta ile alakalı sıkça sorulan sorular

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Default Beta ile alakalı sıkça sorulan sorular

http://www.sigames.com/news/14165/FM...ccess+Beta+FAQ adresinde beta ile alakalı sorular yayınlanmış. Özet halinde buradaki şeyleri açıklayayım.

- FM 13'ü önceden sipariş edince ne oluyor?
    Ön sipariş yapanlar, oyunun resmi olarak çıkmasına 2 hafta kala beta verisyonu'na erişebilecekler.

- Beta versiyonu nedir?
    Beta versiyon, bir oyunun tamamlanmadan önceki halidir. Oyunun CD'leri şu an basılmakta olup, bu cd'lerde oyunda olması gereken bütün dosyalar bulunmamakta. Oyun, steam üzerinden kaydedildikten sonra steam üzerinden dosya indirmeye başlayacaktır ve oyun bu dosyalarla tam haline bürünecektir.

- Ön siparişin ardından elime herhangi bir beta key ulaşmadı?
    Bu durumda satın aldığınız yer ile konuşun. SEGA ön siparişi mümkün kıldığı her yere beta key'leri dağıttı.

- Beta tam olarak ne zaman çıkacak?
    - Herhangi bir tarih ya da saat yok ancak oyunun çıkmasından 2 hafta önce diyebiliriz. SI beta'yı sürekli güncel tutmak ve ciddi hatalardan arındırmak istiyor. Bu zaman dilimi içerisinde ne zaman beta'dan tatmin olurlarsa, o zaman yayınlanacak.

- Beta'ya ulaşma imkanımın olduğunu nereden bileceğim?
    www.footballmanager.com 'u ziyaret edin arada.

- Beta'ya nasıl erişeceğim?
    Beta'ya girmeniz için gerekli seri numaraları satıcılara dağıtıldı. Size de e-posta ile bu numaların gönderilmesi gerekiyor.

- Beta'yı kurmak ne kadar zaman alır?
    Bu durum sizin internet hızınıza göre değişir. (Beta'nın setup'ının büyüklüğü tahmini olarak 1.5 gb civarı, kurulumdan sonra harddisk'te kaplayacağı yer 2gb civarı olur)

- Oyunu kutulu olarak satın almıştım. Beta'ya erişimi nasıl sağlayacağım?
    Oyunu kurduktan sonra Steam'de aktifleştirdikten sonra beta'ya giriş hakkınız tanınacaktır.
    (Aslında şahsi olarak oyunun 2 Kasım'dan önce kutulu olarak elinize ulaşıp ulaşmayacağını bilmiyorum. Büyük bir ihtimalle satılmaz ama ben yine de bunu da açıklamış olayım dedim.)

- Oyunu dijital ortamdan satın aldım. Beta'ya erişimi nasıl sağlayacağım?
    Açık beta yayınlanınca oyuna giriş hakkınız olacak.

- Beta ile oynamak ne zaman son bulacak?
    Oyunun resmi olarak çıktığı haftanın Pazartesi günü beta kapatılacak. Zaten oyuna beta'dan devam etmenin de pek bir manası yok.

- Beta'daki kayıtlı oyunuma ne olacak?
    Beta'da oynadığınız oyunu, tam sürümde de oynayabileceksiniz.

- Beta'da oyundaki tüm modları oynayabilecek miyim?Kariyer modu, Klasik mod ve Mücadele modu oynanmaya açık olacak fakat bazı eksiklikleri olacaktır doğal olarak. Tam sürüm yayınlandığında bu eksiklikler olmayacaktır.

- Fikrimi değiştirip, ön siparişi iptal etmek istedim diyelim. O zaman ne olacak?
    Beta'ya erişiminiz kapanacaktır.

- Beta'da ciddi sıkıntılarla karşılaşırsak, tam sürüme kadar bunlar düzeltilecek mi?
    Olayın amacı bu zaten.

Beta'da editör olacak mı?
    Hayır. Editör tam sürümle birlikte yayınlanacak.

Nesil
    2005
    Yer
    İstanbul

bende ekleyeyim arkadaşlar,steam üzerinden ön sipariş verenler beta çıktıgında indirecekler,maillerine key vs. gönderilmeyecek.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Vatan Bilgisiyar'dan almıştım'da key falan gelmedi Beta sürümü varmıdır ki Vatan'da ?

Ön sipariş yapanlar, oyunun resmi olarak çıkmasına 2 hafta kala beta verisyonu'na erişebilecekler.
    Oyunun çıkış tarihi 2 Kasım.

- Ön siparişin ardından elime herhangi bir beta key ulaşmadı?
    Bu durumda satın aldığınız yer ile konuşun. SEGA ön siparişi mümkün kıldığı her yere beta key'leri dağıttı.
    Sorunun cevabı ilk mesajda yazıyor. Henüz beta çıkmadı, çıktığı zaman eğer eline ulaşmazsa Vatan Bilgisayar'la iletişime geçip hakkını arayabilirsin.

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Peki kardeş sağol .

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bu çok iyi oldu Teşekkürler Aydın.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by leave_992 View Post
    bende ekleyeyim arkadaşlar,steam üzerinden ön sipariş verenler beta çıktıgında indirecekler,maillerine key vs. gönderilmeyecek.
    Eyv.Hocam merak ettiğim konulardı bunlar sağol

Nesil
    2006

Ben bu gün satın aldım, acaba elime beta keyi ulaşacak mı?

Nesil
    2006
    Yer
    ⓪❾

Quote Originally Posted by Universal View Post
    Ben bu gün satın aldım, acaba elime beta keyi ulaşacak mı?
    Ulaşması gerek,e-posta yoluyla iletişime geçin derim.
    <')))))>-<

Nesil
    2005

Ben DR'den 2 oyun almıştım tek şifre göndermişlerdi. Cevap attım hala gelmedi yanıt.

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

On siparis verenlere ayricalik taninarak Beta ile oyunu daha erken oynama firsati verilecek peki eski serilerde olan Demo'yu yine oynayabilecekmiyiz? Oynayabileceksek Demo ne zama cikacak/

Nesil
    2006
    Yer
    Pekin

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    On siparis verenlere ayricalik taninarak Beta ile oyunu daha erken oynama firsati verilecek peki eski serilerde olan Demo'yu yine oynayabilecekmiyiz? Oynayabileceksek Demo ne zama cikacak/
    Evet.26 Ekim.
    So what?
    Saike

Nesil
    2006

Beta için şunu derim ya 2010'u test edenlerdendim, çok fazla keyif vermiyor. Çok şey beklemeyin. Hata dolu bir oyun oynarsınız.

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Demo oyundan 1 hafta önce gelecek. Çok da fazla bir demo imkanı sunulmuyor.

Beta için şunu derim ya 2010'u test edenlerdendim, çok fazla keyif vermiyor. Çok şey beklemeyin. Hata dolu bir oyun oynarsınız.
    ama Beta'nın gerçek oyuna çok yakın olacağı SI tarafından belirtilmişti??

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by tiktik View Post
    ama Beta'nın gerçek oyuna çok yakın olacağı SI tarafından belirtilmişti??
    Zaten bildiğiniz oyunu oynuyorsunuz; ama çok saçma sapan hatalar görüyorsunuz. Zaten batanın amacıda bu saçma sapan tahmin edilemeyen mantık hatalarını düzeltilmesi.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Merhaba ;

Ben oyunu greenmangaming.com'dan aldım. Bana da beta key gelmedi. Bu siteden ön sipariş veren var mıdır ?

Zaten bildiğiniz oyunu oynuyorsunuz; ama çok saçma sapan hatalar görüyorsunuz. Zaten batanın amacıda bu saçma sapan tahmin edilemeyen mantık hatalarını düzeltilmesi.
    oyunun 2 kasım'da çıkacağı gerçeğini ve de tüm dünyada DVD olarak raflarda yer alacağını(ön siparişlerle dağıtım tabii bundan önce geliyor) göz önüne alırsak final release'de beta'dan sonraki 2 hafta süresince değişiklik için çok vakit kalacağını zannetmiyorum..

Nesil
    2007
    Yer
    İzmir

D&R dan alan arkadaşlar arada Spam ve Junk bölümlerinizi kontrol edin gelmiş olması lazım keylerin
    Darağacında Olsak Bile ;
    Son Sözümüz , FENERBAHÇE ..

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

Quote Originally Posted by ErayEbil View Post
    D&R dan alan arkadaşlar arada Spam ve Junk bölümlerinizi kontrol edin gelmiş olması lazım keylerin
    Gelmedi daha.

Quote Originally Posted by ua_anil View Post
    Gelmedi daha.
    telefonla birebir iletişime geç kardeşim; gerçi şuan elinde olsa da birşey yapamayacaksın ama olsun, bizden ne farkın var ki bize geldi de sana gelmemiş..

21. Default

"Beta versiyon, bir oyunun tamamlanmadan önceki halidir. Oyunun CD'leri şu an basılmakta olup, bu cd'lerde oyunda olması gereken bütün dosyalar bulunmamakta. Oyun, steam üzerinden kaydedildikten sonra steam üzerinden dosya indirmeye başlayacaktır ve oyun bu dosyalarla tam haline bürünecektir."

Bundan anlamam gereken şey oyunun cd si elimde olduğunda steam a ihtiyaç duymadan kuramayacak mıyım? oyunu kurmam için illa steam a mı girmem gerekecek? Bunları neden soruyorum, çünkü biraz arşivci birisiyimdir. Mesela bu oyuna patch çıktığında 13.0.3 diyelim, bunun dosyasını bi yerde tutup 10 sene sonra oyunu yüklediğimde yamayı yapabilecek miyim? Daha önce orjinal oyunum olmadı o yüzden soruyorum. Teşekkür ederim

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Ben de öyle arşivciydim bir zamanlar .)

İlk başta steam'e bağlanıp, steam ile oyunu tam olarak indirdikten sonra oyununu yedekleyebilirsin. Böylece arşivlemen gerçekleşmiş olur. Yedeklemen de oyunun nasıl durumdaysa öyle gerçekleşir. Yani kurduğun güncelleme anında yedeklersen ve ileride bu yedeklemeyi kurmak istersen, aynen o güncellediğin şekilde yedeklediğin oyun kurulur tam olarak.

Betayı kurduktan sonra orjinal oyun geldiğinde silip tekrar kurmam gerekecekmi?

Nesil
    2006

Quote Originally Posted by tiktik View Post
    oyunun 2 kasım'da çıkacağı gerçeğini ve de tüm dünyada DVD olarak raflarda yer alacağını(ön siparişlerle dağıtım tabii bundan önce geliyor) göz önüne alırsak final release'de beta'dan sonraki 2 hafta süresince değişiklik için çok vakit kalacağını zannetmiyorum..
    Beta'da testler oldu zaten, sadece eski yükleme dosyasını verecekler.

Beta'da testler oldu zaten, sadece eski yükleme dosyasını verecekler.
    anladım, sağolasın..

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by WebProgramming View Post
    Beta'nın oynanış süresi zaten 5 Kasım'a kadar.O zaman kendiliğinden kalkar herhalde.Orjinal oyun ise zaten ayrı bir olay.Kutusunda ki keyi aktif edip oyunu yükleyeceğiz.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Quote Originally Posted by WebProgramming View Post
    Beta orjinal oyun aktivasyon işleminden sonra kendisini Final sürümüne update edecek... Yani bir şey silmeyeceksiniz... 200-300 mb gibi bir update olabilir deniyor... Kotalılara özellikle duyurulur.

Nesil
    2005
    Yer
    Aydın

D&R'dan key geldi bana da, aktive ettim ama tam sürümü bekliycem

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Beta bu cuma ön sipariştekiler için açılcak mı ?

steamden aldım beta ne zaman acılacak acaba ? ıns. bayramda oynayabılırız 6 gun ıyı bır tatıl olacak.

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri