1 ile 11 arası toplam 11 sonuç

Konu: Oyunumu Steam'e nasıl kaydettiririm?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Default Oyunumu Steam'e nasıl kaydettiririm?

Daha önce steam hesabı olmayanların www.steampowered.com adresinden steam'i indirdikten sonra bir steam üyeliği yaratması gerekiyor. Üyelik ücretsizdir.

Üyelik gerçekleştikten sonra yapılacak şey son derece basit. Oyunu dijital ortamda satın alanlar veya kutulu oyun alanların eline geçecek olan serial'i "Kütüphane" bölümüne gelip, en sol alttaki "Oyun Ekle" ye tıklayıp kaydetmeniz gerekiyor.

"Oyun Ekle" seçeneğine tıklayınca 3 tane seçenek çıkacaktır. "Yeni bir ürün etkinleştir" seçeneğini seçerek, elinizdeki serial'i girdiğiniz zaman oyununuzu Steam'deki kullanıcı adınıza kaydetmiş oluyorsunuz.

Artık oyununuz "Kütüphane" bölümünde kurulmayı bekliyor olacaktır.

Nesil
    2007

Bana ön sipariş verdiğim Vatan Bilgisayar'dan SMS olarak FM 2013 şifresi geldi. Fakat şifreyi steam'e girdiğimde hatalı şifre yazıyor. Şifrem eksik gibi geldi bana çünkü formatı şöyle: AAAAA-BBBBB-CCCC. Yani son kısmı 4 haneli. Bu işte bir hata mı var yoksa bu şifre ile Beta indiremez miyim?

Nesil
    2003
    Yer
    Manetheren

Sizlere gelen normal key'in orjinalinin kaç haneli olduğunu bilmiyorum. Ön sipariş yapıp, beta kullanan bir arkadaş buraya kaç haneli olduğunu yazarsa öğrenebiliriz eksik olup olmadığını.

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Eksik var, son kısım da 5 haneli olmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Samsun

AAAAA-BBBBB-CCCC

bana da Vatan'dan gelen key bu formatta ama çalışıyor.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

ben oyunu aralgame'den aldım,aral bana oyunun beta versiyonunun key'ini mail attı.ben oyunun dvd sini bekledim,dvd de iki gün önce elime geçti fakat ekran kartım bozulduğu ve sipariş ettiğim kart henüz elime ulaşmadığı için oyunu kurup oynayamadım.

benim tahminim size gönderilen key'ler beta sürüm keyleri olabilir ve oyun artık piyasaya çıktığı için geçerliliğini yitirmiş olabilirler.eğer oyunu dvd olarak satın aldıysanız bir kaç güne kadar elinize geçecektir.Eğer key satın aldıysanız -ki vatanbilgisayarın key satacağını zannetmiyorum- aldığınız yerle görüşün derim.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Ben Oyunumu Kutulu Şekilde Aldım ,
    Kütüphaneye Key'i Kaydettikten Sonra Normalde Masa Üstü Bilgisayarıma Kurduğum Fm 2013'ü ,
    Diz Üstü Bilgisayarıma da Kurabilir miyim ?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by SmtSvm View Post
    Ben Oyunumu Kutulu Şekilde Aldım ,
    Kütüphaneye Key'i Kaydettikten Sonra Normalde Masa Üstü Bilgisayarıma Kurduğum Fm 2013'ü ,
    Diz Üstü Bilgisayarıma da Kurabilir miyim ?
    şu konuya bakınız:

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=110799

steame direk kaydettigimizde steamdan indiriyor, peki dvd ile alanlar indirmeyip direk steamdan kurulmasi icin ne yapiyor tam olarak? yani once cdyi takip sonra kurarken steam key mi istiyor? yoksa manuel olarak steama girip keyi mi yazmak gerekiyor? dvd alanlar bostan yere steamden indirmemesi icin.

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

bu tür problemler yaşanabiliyor sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil,öncelikle bunu söyleyip rahatlatayım istedim

şöyle kabaca adım adım anlatayım

dvd yi taktınız,autorun çalışır,steam kurulu olup olmadığı kontrol edilir,kurulu değilse steam kurulumuna geçer,steam kurulu ise oyunun kurulumuna geçer.

oyunun kurulumuna geçince setup ekranında (ki setup steam destekli oyunlara has'tır.klasik windows setup aracına benzemez.) oyun anahtarını yazmanızı ister,anahtarı yazarsınız ve doğrulama işlemine geçer,anahtar doğrulanırsa oyun kütüphanenize kaydedilmiş demektir.

doğrulamadan sonra gerekli disk alanı/mevcut disk alanı görüntülenir devam edersiniz ve kuruluma geçer.

bundan sonra sizin probleminiz başlayabilir.kurulum dvd den değil de steamden download edilerek yapılıyorsa download işlemini iptal edip,indirilen içeriği silip oyunu baştan kurmayı denemelisiniz. en fazla iki üç denemeden sonra dvd den yükleme başarılı oluyor.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by pappi View Post
    bu tür problemler yaşanabiliyor sadece sizin yaşadığınız bir sorun değil,öncelikle bunu söyleyip rahatlatayım istedim

şöyle kabaca adım adım anlatayım

dvd yi taktınız,autorun çalışır,steam kurulu olup olmadığı kontrol edilir,kurulu değilse steam kurulumuna geçer,steam kurulu ise oyunun kurulumuna geçer.

oyunun kurulumuna geçince setup ekranında (ki setup steam destekli oyunlara has'tır.klasik windows setup aracına benzemez.) oyun anahtarını yazmanızı ister,anahtarı yazarsınız ve doğrulama işlemine geçer,anahtar doğrulanırsa oyun kütüphanenize kaydedilmiş demektir.

doğrulamadan sonra gerekli disk alanı/mevcut disk alanı görüntülenir devam edersiniz ve kuruluma geçer.

bundan sonra sizin probleminiz başlayabilir.kurulum dvd den değil de steamden download edilerek yapılıyorsa download işlemini iptal edip,indirilen içeriği silip oyunu baştan kurmayı denemelisiniz. en fazla iki üç denemeden sonra dvd den yükleme başarılı oluyor.
    dvd den kuramıyorum yardım

Mesaj Yetkileri