Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon
91 ile 120 arası toplam 147 sonuç

Konu: BETA Resim Paylaşım Alanı

Nesil
    2010
    Yer
    İstanbul

Gecen sene +30 gol atan bir adam var. Reel abarti olmus olabilir fakat kucumsememek gerekir.
    Birde Besiktasin oyun basi borcu ne kadar?

Nesil
    2007
    Yer
    Zonguldak

Quote Originally Posted by pele96 View Post
    Gecen sene +30 gol atan bir adam var. Reel abarti olmus olabilir fakat kucumsememek gerekir.
    Birde Besiktasin oyun basi borcu ne kadar?
    Geçen sezon Trabzonspor'dayekn söylemiştik bazı özellkileri atrtmalı diye ama yok olmaz Burak o özelliklerle gol atmıyor başka özellikler kullanıyor falan deniliyordu.Şimdi bakıyorum.Bitiriclik vs 1'er 2'şer artmış.Ne değişti bunlar arttı ?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by immortal86 View Post
    Fenerbahçeli bir arkadaş da kariyerini paylaşmış...Şampiyonlar Ligi'nde finale çıkmış =) Dediğin gibi usta Türkiye Ligi her zamanki gibi üfürülmüş durumda =)
    Yanlış anlaşılmasın GS'nin geçen sezonki şampiyonluğunu ve kadrosunu küçümsemek için yazmıyorum ama eğri oturup doğru konuşalım, Türkiye'de hiçbir takım gelecek 2-3 sene içerisinde mevcut yönetim ve kadro anlayışıyla CL'de gruplardan 16 puan alarak namağlup çıkamaz.
    Bu olay gerçekçilikten uzaktır.

Hadi biz kendimizi şişirdik diyelim de bu Sigames'te de "yahu arkadaş biraz alçaktan uçun, tarihinizde Avrupa'da kaç kere kulüpler düzeyinde kupa aldınız yada kaç kere çeyrek final ötesini gördünüz de takımlarınızdaki oyuncuları bu kadar abartıyorsunuz" diyen de mi yok?

Geçmişte öngörülen Cem Sultanlar, İrfan Başaranlar, Serdar Eylikler, Berkin Aslanlar şimdi neredeler diye soran da mı yok?

Açıkçası oyuncuların profillerine girip tek tek incelemeye korkuyorum, iyicene oyundan soğuyacağım diye. Önceki mesajımda söylediğim gibi tek çare yine Türkiye ligini oynamamak olacak, hatta izlenebilir modunu dahi kapatmalıyım...

Nesil
    2006
    Yer
    bursa

Tek kelimeyle harika yazmışın kardeşim...Önümüzdeki 2-3 sene değil, bu kafayla 20-30 seneyle zor...Ne yazık ki duygusallığımızı bir kenara bırakamıyoruz...
    Quote Originally Posted by SkyCaptain View Post
    Yanlış anlaşılmasın GS'nin geçen sezonki şampiyonluğunu ve kadrosunu küçümsemek için yazmıyorum ama eğri oturup doğru konuşalım, Türkiye'de hiçbir takım gelecek 2-3 sene içerisinde mevcut yönetim ve kadro anlayışıyla CL'de gruplardan 16 puan alarak namağlup çıkamaz.

Hadi biz kendimizi şişirdik diyelim de bu Sigames'te de "yahu arkadaş biraz alçaktan uçun, tarihinizde Avrupa'da kaç kere kulüpler düzeyinde kupa aldınız yada kaç kere çeyrek final ötesini gördünüz de takımlarınızdaki oyuncuları bu kadar abartıyorsunuz" diyen de mi yok?

Geçmişte öngörülen Cem Sultanlar, İrfan Başaranlar, Serdar Eylikler, Berkin Aslanlar şimdi neredeler diye soran da mı yok?

Açıkçası oyuncuların profillerine girip tek tek incelemeye korkuyorum, iyicene oyundan soğuyacağım diye. Önceki mesajımda söylediğim gibi tek çare yine Türkiye ligini oynamamak olacak, hatta izlenebilir modunu dahi kapatmalıyım...

Quote Originally Posted by immortal86 View Post
    Wilfried'i ilk defa gördüm iyimiş cidden =)
    2012 de birçok kariyerime getirdiğim ve çok can yakan bir oyuncudur kendisi Anlaşılan o ki, bu seride de almaya devam edeceğiz..

bilal gülden timur özgöz mehmet umut nayır profilleriyle ankaragücünün kadrosunu koyarmısınız

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by QaaN-07 View Post
    Bienvenu,Mert Günok,Caner Erkin,Serdar Kesimal ve Beykan Şimşek'in profillerini paylaşabilir misiniz ?
    ................

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

Türkiye ligi üfürülmüş diyorsunuz ama normal şartlarda bir türk takimi 10 senede Şampiyonlar ligini alabilicek mi gerçekte ? Alamicak ama oyunda aliyorsunuz madem o kadar üfürme oldu türk takimlariyla kupa alamamaniz lazim haliyle

Kerim Frei ve Samed Yeşil 'in profillerini alabilirmiyim ?

Darwin Quinhtero'nun profilini alabilir miyim?

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Kelimede bir sıkıntı vfar mı sizce? Eğer var diyorsanız hata sayfasında paylaşıcam. Bende biraz var gibi.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

eğer kelimenin orijinali searching gibi bir isim fiilse pilot kulüp arama olmalıydı.

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

Arayışı yaptım.

Steam ID: fotosuki

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul/Güngören

Quote Originally Posted by fotosuki View Post
    Arayışı yaptım.
    Çok hızlısın reis. Teşekkürler

Nesil
    2010
    Yer
    Karabük

Pazzini paylaşcak varmı

Abdul Majeed Waris arkadaşlar bu oyuncunun profilini SS atabilir misiniz?
    Ganalı ve İsveç liginde Hacken takımında forma giyiyor. Bu sezon şuana kadar 22 maçta 19 gol gibi bir performansla oynuyor. Gerçekten ilgi çekici ve 21 yaşında olması da, hem gelecek açısından hemde performanssından dolayı bir çok kulübün ilgisini çekiyormuş. Türk takımlarından Fenerbahçe de ilgilenenler arasında.

Özellikle immortal86, bu konuda yardımlarını bekliyorum

Nesil
    2003

Bence de hakli oldugun yonler var ama bunu tek takim uzerinden degerlendiremeyiz. Her yil takimlar bir suru oyuncu transferi yapiyor. Bu oyuncularin cogunun ozelliklerinde oyuncular geldikten sonra 1 yil icinde indirim yapmak zorunda kaliyoruz. Ertesi yil baska oyuncular aliniyor ve tekrar ayni indirimleri goruyor.

Riera 145 ca ile geldi, simdi 127. Yani Selcuk Inan seviyesinde geldi, Caner Erkin seviyesine indi.
    Chris'in ca Sehmih'ten yuksek ve Dany ile hemen hemen ayni ama ucuncu stoper olan Chris. Bu adam Lyon'da kalsa goze batmayacakti belki.

Andre Santos'un basarili oldugu sezon dusuk yaptigimiz icin bir suru elestiri aldik. Ertesi yil Arsenal'e gitti ama genel kalitesinde degisiklik yapma ihtiyaci bile duymadilar. Bunlarin daha cok ornekleri var.

Evet bence de Turk takimlarinin avrupa'da basari yakalamasi cok zor. Ama yuzlerce kisinin oynadigi oyunda bir defalik cikan sonucun onemini de cok abartmamak lazim bence. Her oyunda bu tip sonuclar ortaya cikiyorsa bunun tamamen gercek disi olduguna katilmamam mumkun degil. Ama yuz denemede 3-4 defa karsimiza cikiyorsa bu sanstir.

Oyun hala oldukca basit bir oyun ayrica. Ozellikle buyuk avrupa kulupleri, dusuk itibarli takimlara karsi daha zayif kadrolarla ve daha az hazirlanarak cikiyor. Bu da kucuk takimlarla buyuklere karsi isinizi kolaylastiriyor. Ornegin oyunun ilk sezonunda Fulham ile sampiyonluk yarisindaki takimlarin hic bir tanesine maglup olmadan, Man City'yi de uefa finalinde maglup ederek sezonu ligde 4. Sirada tamamladim. Bu da pek gercekci degil ama boyle sonuclar ortaya cikabiliyor.

Turkiye liginin bastan asagiya daha zayif yapilmasi mumkun tabii. Ama bir sonraki yil krasic gibi bir oyuncu lige gelip her sezon oyunda 15 gol 20 asist ile oynadiginda ama bunu gercekte yapamadiginda, bu oyuncunun ozelliklerini dusurmemiz gerekecek ki ligin geri kalanina uygun bir degerlendirme yapilmis olsun. Veya simdi yapmaya calistigimiz gibi diger ulkelerle benzer degerlendirmeler yapip, ozellikle avrupa maclarinin yapay zeka tarafindan biraz daha ciddiye alinmasini ve daha akillica oynayilmasini bekleyecegiz.

Elmander ve Baros un profillerini paylaşabilir misiniz? Birde Galatasaray'ın antrenör kadrosunu
    Last edited by ugrtmzyrk : 24.Ekim.2012 at 14:03

bence oyuncu güçleri tam yerli yerinde sayılır bazı ufak tefek yanlışlıklar haricinde. fenerin final oynaması galatanın 16 puan toplaması imkansız birşey değil ki galata bu yıl 16 puan toplasa şaşırmazdım ama 3 maç 1 puandalar bu oyunda olsa gerçekçi değil gücümüz çok düşük yapmışlar denilecekti. mourinho portoyla şampiyon olduğu yıl brian clough la notthingham şampiyonlar ligini aldığı zaman deportivonun 4-1 rovanşından milanı 4-0 yendiği zaman kimsenin "gerçekçi değil" dediğini düşünmüyorum ama tabiki büyük sürprizlerdir. şans mücadele taktik vs vs. ki bunları yapmakta öyle çok basit birşey değil ön elemeyi geçemeyenlerde var, final oynayanlarda var aynı takımla.

Caner Erkin, Oğuzhan Özyakup, Callejon, Willian, Kerim Frei ve Kwadwo profil paylaşırsabilir misiniz?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Bence de hakli oldugun yonler var ama bunu tek takim uzerinden degerlendiremeyiz. Her yil takimlar bir suru oyuncu transferi yapiyor. Bu oyuncularin cogunun ozelliklerinde oyuncular geldikten sonra 1 yil icinde indirim yapmak zorunda kaliyoruz. Ertesi yil baska oyuncular aliniyor ve tekrar ayni indirimleri goruyor.

Riera 145 ca ile geldi, simdi 127. Yani Selcuk Inan seviyesinde geldi, Caner Erkin seviyesine indi.
    Chris'in ca Sehmih'ten yuksek ve Dany ile hemen hemen ayni ama ucuncu stoper olan Chris. Bu adam Lyon'da kalsa goze batmayacakti belki.

Andre Santos'un basarili oldugu sezon dusuk yaptigimiz icin bir suru elestiri aldik. Ertesi yil Arsenal'e gitti ama genel kalitesinde degisiklik yapma ihtiyaci bile duymadilar. Bunlarin daha cok ornekleri var.

Evet bence de Turk takimlarinin avrupa'da basari yakalamasi cok zor. Ama yuzlerce kisinin oynadigi oyunda bir defalik cikan sonucun onemini de cok abartmamak lazim bence. Her oyunda bu tip sonuclar ortaya cikiyorsa bunun tamamen gercek disi olduguna katilmamam mumkun degil. Ama yuz denemede 3-4 defa karsimiza cikiyorsa bu sanstir.

Oyun hala oldukca basit bir oyun ayrica. Ozellikle buyuk avrupa kulupleri, dusuk itibarli takimlara karsi daha zayif kadrolarla ve daha az hazirlanarak cikiyor. Bu da kucuk takimlarla buyuklere karsi isinizi kolaylastiriyor. Ornegin oyunun ilk sezonunda Fulham ile sampiyonluk yarisindaki takimlarin hic bir tanesine maglup olmadan, Man City'yi de uefa finalinde maglup ederek sezonu ligde 4. Sirada tamamladim. Bu da pek gercekci degil ama boyle sonuclar ortaya cikabiliyor.

Turkiye liginin bastan asagiya daha zayif yapilmasi mumkun tabii. Ama bir sonraki yil krasic gibi bir oyuncu lige gelip her sezon oyunda 15 gol 20 asist ile oynadiginda ama bunu gercekte yapamadiginda, bu oyuncunun ozelliklerini dusurmemiz gerekecek ki ligin geri kalanina uygun bir degerlendirme yapilmis olsun. Veya simdi yapmaya calistigimiz gibi diger ulkelerle benzer degerlendirmeler yapip, ozellikle avrupa maclarinin yapay zeka tarafindan biraz daha ciddiye alinmasini ve daha akillica oynayilmasini bekleyecegiz.

Şu açıdan katılıyorum. Verdiğim örnek 10 oyunun 2'sinde ortaya çıkıyorsa, sürpriz sınıfında değerlendirilip kabul edilebilir. Futbolun sürprizlere açık bir oyun olduğunu herkes kabul eder ancak o kadar da belirsiz bir oyun değildir futbol. İyi kadroya sahip, iyi çalıştırılan bir takım her zaman için favori ve öndedir. Beta sürümünü oynadığımız için full sürümü ve o oyunda alınacak sonuçları da beklemek lazım. Ancak o oyunlarda da bende GS çok ön plana çıktığı için onu konuşuyorum, hemen hemen her oyunda evinde Dortmund'a 6 atıp gidip deplasmanda Real'i 3'leyen sonuçlara benzer skorlar alınıyorsa bir yerlerde ciddi sıkıntı var demektir. Buna sebep olarak ister yapay zekanın geriliği diyelim, ister GS oyuncu profillerinin fazlaca şişirilmiş olmasını gösterelim. Sıradan bir oyuncu perspektifiyle baktığımızda ikisi de oyundan soğutabilecek faktörlerdir.

Sanırım böyle devam ettiği sürece FM'i simülasyondan uzak bir oyun olarak oynamaya devam edeceğiz...

Nesil
    2003

Şu açıdan katılıyorum. Verdiğim örnek 10 oyunun 2'sinde ortaya çıkıyorsa, sürpriz sınıfında değerlendirilip kabul edilebilir. Futbolun sürprizlere açık bir oyun olduğunu herkes kabul eder ancak o kadar da belirsiz bir oyun değildir futbol. İyi kadroya sahip, iyi çalıştırılan bir takım her zaman için favori ve öndedir. Beta sürümünü oynadığımız için full sürümü ve o oyunda alınacak sonuçları da beklemek lazım. Ancak o oyunlarda da bende GS çok ön plana çıktığı için onu konuşuyorum, hemen hemen her oyunda evinde Dortmund'a 6 atıp gidip deplasmanda Real'i 3'leyen sonuçlara benzer skorlar alınıyorsa bir yerlerde ciddi sıkıntı var demektir. Buna sebep olarak ister yapay zekanın geriliği diyelim, ister GS oyuncu profillerinin fazlaca şişirilmiş olmasını gösterelim. Sıradan bir oyuncu perspektifiyle baktığımızda ikisi de oyundan soğutabilecek faktörlerdir.

Sanırım böyle devam ettiği sürece FM'i simülasyondan uzak bir oyun olarak oynamaya devam edeceğiz...
    Bence de oyun oynama acisindan bu rahatsiz edici bir durum.

Ama oyunda suprizler olabiliyor. Beta surumlerinde Turkiye liginin ilk sezonunu bu yil 15 defa oynattim.

Bu 15 oyunun 7 tanesinde Galatasaray, 5 tanesinde Fenerbahce sampiyon oldu.
    Galatasaray ortalama 67.3 puan, Fenerbahce ise 66.8 puan topladi.
    Galatasaray ilk sezonda en az 46 puan topladi, en fazla 82.
    Fenerbahce ilk sezonda en az 57 puan topladi, en fazla 92.

Geriye kalan 3 sampiyonluktan ikisi Trabzonspor, bir tanesi ise Eskisehirspor'a gitti.

Takimlarin bir sezonda topladigi puanin standart sapmasi 7 ile 9 arasinda degisiyor. Ama isin ilginci buyuk takimlarin topladigi puanin standart sapmasi, ligin en yuksek standart sapmasi. Halbuki bu daha derin kadrolara sahip takimlarin biraz daha istikrarli olmasi lazim. Ama oyunda boyle olmayinca, garip sonuclar ortaya cikabiliyor.

el insaf yahu bitiriciliklere bak! stoch:18 sow:17

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Sow'unda 18

Nesil
    2009
    Yer
    Istanbul

Semih ve Emre'nin profillerini koyar mısınız rica etsem
    Steam: briannn07
    PS4: Swoldern

Quote Originally Posted by William Rookwood View Post
    Semih ve Emre'nin profillerini koyar mısınız rica etsem
    Hangi Semih, hangi Emre? Kaya ve Çolak'tan bahsediyorsan önceki sayfalarda var.

- Anderson Martins ve Dzmitry Verkhovtshov'un profilini paylaşabilecek var mı?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by excaliburuA View Post
    Profillerin tamamina bakmak lazim bence.

Stoch toplara cok iyi vuruyor ama bunu dogru zamanda mi yapiyor? Veya fiziksel mucadele icindeyken dengesini koruyabiliyor mu?

Sow da dripling ve top kontrolu ile onunu acabilen ve gol atabilen bir oyuncu mu? Yoksa arkadaslari iyi pozisyon hazirlarsa golu atan bir oyuncu mu?

Oyuncularin butun profillerine bakarak degerlendirmek, her zaman daha dogru. Tek bir ozellik cok iyi olabilir ama bu demek degil ki bu oyuncu o ozelligini hep iyi sekilde kullanacak ikincil ozelliklere sahip.

En basidi soguk kanlilik. Oyuncu o bitirici vurusu hep isabetli bir sekilde yapacak soguk kanliliga sahip mi? Ya peki fiziksel mucadele icindeyken o vurusu yapabilecek dengesi var mi? Sut atma veya atmama tercihleri dogru mu?

Ayrica bu oyuncu nasil pozisyona giriyor? Dripling ile rakibi gecebilecek bireysel becerisi var mi? Bu becerisi varsa, rakibi gectikten sonra yuksek hizla topu ileriye tasiyabiliyor mu yoksa rakibini gectikten sonra hizi yetmedigi icin rakip tekrar onune gecip pozisyon alabiliyor mu?

Yoksa oyuncunun, takim arkadaslarinin ona pozisyon hazirlamasina ihtiyaci var mi? Oyuncu takim arkadasinin hazirladigi pozisyonlari onceden sezebilecek ve bitiriciligini yuksek yuzde ile kullanabilecegi pozisyonlara girme becerisi var mi?

Hadi diyelim bunlar var, oyuncu yeterince kararli mi, baskiyi ne kadar kaldirabiliyor, performansinin surekliligi var mi?

vs. vs. vs.

Tekrar tekrar bu tip seyleri yaziyorum. Oyuncularin kuvvetli ve zayif yonleri olacaktir. Bu kuvvetli ve zayif yonler onlarin ne tip oyuncular olduklarini ortaya cikartacaktir. Ama oyunda gorunen hic bir tek ozellik bir oyuncuyu cok iyi yapmaz, cok da kotu yapmaz.

Eger oyun icinde oynarken bazi oyuncularin surekli cok asiri performans gosterdigini gozlemliyorsaniz, belki bazi ozelliklerinde sorun vardir. Ama belki de cozum iyi olan ozelligi dusurmek degil, zaten zayif olan ozelligi daha da zayif yapmaktir.

Quote Originally Posted by soules34 View Post
    Hangi Semih, hangi Emre? Kaya ve Çolak'tan bahsediyorsan önceki sayfalarda var.

- Anderson Martins ve Dzmitry Verkhovtshov'un profilini paylaşabilecek var mı?

diğeri database büyük olmasına rağmen çıkmadı

Quote Originally Posted by Spe1907 View Post

diğeri database büyük olmasına rağmen çıkmadı
    Teşekkürler.

volkan demirel in birebir i 10 olup ufuk ceylan ın 13 ise ben bu arastırma konusunda buyuk sıkıntıların oldugunu dusunuyorum...

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    volkan demirel in birebir i 10 olup ufuk ceylan ın 13 ise ben bu arastırma konusunda buyuk sıkıntıların oldugunu dusunuyorum...

Ufuk'un birebirinin 13 olması Volkan'dan daha çok birebir kurtaracağı anlamına gelmez birebir sadece tek özellikle kısıtlanacak birşey değildir birçok kapsamdan bakmak gerekir. Volkan bence oyuna çok iyi yansıtılmış.

Sayfa 4 / 5 İlkİlk ... 2345 SonSon

Mesaj Yetkileri