1 ile 10 arası toplam 10 sonuç

Konu: Türkçe Harfleri Ekleme Yaması

Nesil
    2003

Default Türkçe Harfleri Ekleme Yaması

Bildiğiniz gibi veritabanında Türk oyuncular, kulüpler ve şehirler için ı, İ, ş, Ş, ğ ve Ğ harflerini kullanamıyoruz (FM 2014'te bu sorun büyük ihtimalle ortadan kalkacak).

Bu sorunu gidermek için bu dosyayı bilgisayarınıza indirip, içindeki .dbc dosyasını

/Documents/Sports Interactive/Football Manager 2013/editor data

klasörüne kopyalayıp, oyun açarken bu editör dosyasının seçili olmasını sağlayın.

Bu yama sadece yeni oyunlarda aktif olacaktır. Gördüğünüz hataları bu başlık altında belirtirseniz ilerleyen dönemlerdeki çalışmalarda bu hataların ortadan kalkmasını sağlayacağız.

İyi eğelenceler.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Öncelikle teşekkür ediyorum. Merak ettiğim bir durum var. 2 Kasımda Full oyuna geçişte, kayıtlı oyunumuza devam etmemizi engelleyen bir dosya mı bu? Bir engel teşkil etmiyorsa, hemen söylediklerinizi yapacağım.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2003

Kayitli oyununuza devam etmenizi engelleyecek bir durum olacagini sanmiyorum. Normal bir oyun editoru dosyasi sadece.

Emin olmamakla birlikte ben aktif olması için yeni oyuna başlamak gerekeceğini düşünüyorum. editor data klasöründeki dosyaların aktif olup olmayacağını kariyere başlarken daha ülke seçme ekranına gelmeden yapıyorduk.

Bu yama resmimi yoksa siz geçici olarakmı cıkarttınız teşekkürler.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Deus Dominus View Post
    Emin olmamakla birlikte ben aktif olması için yeni oyuna başlamak gerekeceğini düşünüyorum. editor data klasöründeki dosyaların aktif olup olmayacağını kariyere başlarken daha ülke seçme ekranına gelmeden yapıyorduk.
    Ilk mesajda da yazmistim. Aynen oyle.

Quote Originally Posted by WebProgramming View Post
    Bu yama resmimi yoksa siz geçici olarakmı cıkarttınız teşekkürler.
    Yari-resmi diyelim. Bu degisiklikler zaten arastirma veritabani programlarimiz Turkce harflerin kullanimina izin verdiginde yapilacak. Ama su anda bu teknik sorun yuzunden yapilamiyor.

yani oyunun full versiyonunda böyle yama ile uğraşmadan ĞŞİ gibi harfleri kullanabileceğiz

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by WebProgramming View Post
    yani oyunun full versiyonunda böyle yama ile uğraşmadan ĞŞİ gibi harfleri kullanabileceğiz
    Hayir. Oyunun veritabanindaki oyuncular, kulupler ve sehirlerde bu harfler kullanilmamis durumda (cunku bizim arastirma programlarimiz Unicode desteklemedigi icin bu harfleri kullanmamiza izin vermiyor). Bu nedenle de bu yamaya hem beta, hem de oyunun full surumunde kullanmaniz gerekecek (tabii bu duzeltmeleri istiyorsaniz).

FM 2014'te saniyorum bu yamaya ihtiyac ortadan kalkacak.

Birşey daha sormak istiyorum bu basın toplantılarında kendimiz cevap yazdığımız bölüme türkçe olarak cevap yazabiliyormuyuz?

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

serbest alan dilediğini yazabilirsin
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Mesaj Yetkileri