Fenerbahce'nin daha cok kombine geliri elde ettigi bilgisinin kaynagini alabilirmiyim?

Bu ufak bir kelime oyunu sadece ve yanlis kullanilmis bir kelime oyunu bence.

Fenerbahce daha cok nakit girisi sagladi dense, belki daha anlamli olabilir. Ama gelir farkli sey, nakit girisi farkli sey.

Diyelim ki ben bugun 3 yilligina locami nakit 120 TL'ye sattim.
Elime bugun 120 TL girer, gelecek yil ve ondan sonraki yil da hic bir para girmez.
Ama gelirim bu yil 40 TL, gelecek yil 40 TL ve ondan sonraki yil 40 TL olur.

Ayrica bugun itibariyle benim borcum 120 TL olur (bir anlasma yaptim ve locami 3 yilligina satin alan kisinin kullanimina acmam lazim ve bu anlasmayi bozamam)

Oyunda localarin 3 yilda bir satilacak sekilde ayarlanmasi mumkun degil.
Ayrica loca gelirlerini sonsuza dek eklememek de var olan gelirleri yok saymak olur.
Bu durumda yapilabilecek en basit sey bu onceden tahsil edilen loca gelirlerine karsilik borc eklemek.

Yani bugun satilan 120 TL'lik locanin parasinin tamamini harcadiysam, oyun loca geliri vermeye devam eder.
Buna karsilik 3 yillik 120 TL'lik bir borc ekleyerek bu loca gelirinin girdigi gibi cikmasi saglanir.
Bu 3 yillik sure bittikten sonra kulup muhtemelen kazanacagi loca gelirlerini kullanabilir hale gelir.

Bu borc da cok yillik satilmis loca vs. gelirleri icin ayirilmis durumda.

Ayrica zaten nakit akisi olarak da bakarsaniz, bu localar kiralandigi anda butun 3 yilin parasi nakit alinmiyor. Hatta zaten bu satilmis localar ve VIP gelirleri 2014 Haziran'ina kadar dernegin borclarina karsilik temlik altinda. Loca/VIP tribun sahipleri aylik Loca/VIP taksitlerini odedikce Galatasaray'in borcu dusuyor.