Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 34 sonuç

Konu: Oğuzhan Özyakup

Nesil
    2007

Default Oğuzhan Özyakup

Oğuzhan'ın AMC özelliği kesinlikle en az 15 olmalı.

Beşiktaş'ta Fernandes olmadığı maçlarda AMC olarak oynadı zaten ama Arsenal'deyken Tam Saha dergisine verdiği röportajda da şöyle demişti:

"Orta sahada farklı bölgelerde oynayan bir oyuncusun. İdeal mevkiinin hangisi olduğunu düşünüyorsun?

Orta saha üçlüsünün her pozisyonunda oynuyorum ama ben daha çok forvet arkasında oynamayı seviyorum. Arsenal'de zaten klasik 10 numara pozisyonu yok. Yani koşmayan bir 10 numara düşünemezsiniz bile. Hepsi koşan ve hepsi topla oynayabilen, oyunu yönlendirebilen üç orta saha oyuncusundan söz ediyorum. Ben en fazla bu üç oyuncunun merkezinde yer almayı seviyorum ama dediğim gibi diğer iki oyuncu gibi ben de koşan, savunmasına yardım eden, pres yapan, top kazanan bir oyuncu olmak zorundayım. Aksi halde Arsenal'de oynamam mümkün olmaz zaten."

Bkz: http://www.tff.org/default.aspx?pageID=286&ftxtID=14840

Nesil
    2010
    Yer
    [01]

Flair En Azından 16- 17 Olmalı 12 Çok az.

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Raheem Lawal. View Post
    Flair En Azından 16- 17 Olmalı 12 Çok az.
    Ne yaptın abi Ronaldo'mu bu, nerden çıkardın 16-17 flairi?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

0 olarak verilen rollerinin ve özelliklerinin artık bilinmesi gerektiğini düşünüyorum bende. Hadi gelmeden önce neyse ama artık Oğuzhan'ın nasıl bir adam olduğunu aşağı yukarı biliyoruz. Bana kalırsa çok şekilsiz bir profili var. Ne olduğu belli değil.
    FM Gazetesi

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Bende çok sık sakatlanıyor. Yarım sezonda 5 hafta, 3 hafta, 7 hafta üç kez sakatlandı. Ve takımı çok düşük tempoda oynatmama rağmen. Antrenman seviyesini de çok yüksek tutmam. Adam çubuk gibi zırt pırt sakatlanıyor. Kaldı ki oyunda hak ettiği değerler verilmemiş. Geçen seride yarım sezonda Semih Kaya ve Emre Çolak'ın profillerini biliyoruz. Yani nedir genel olarak bu seride Beşiktaş'ta epey sıkıntı var özellikle oyuncu özelliklerinde. Beşiktaş araştırmacısı kim cidden merak ediyorum.

teknik özellikleri bir tık yukarıda olabilir.

verilen ca biraz arttırılabilir(120-125) pa için ise -9 fazla gelebilir -8 ise kesinlikle fazlasıyla hak ettiği bir pa.

-8.5 olsa tam o pa'lık şuan aslında oğuzhan

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oğuzhan'ın özellikleri ellerinizden öper sevgili araştırmacılar. Başka da bir şey demiyorum.

Ayrıca Oğuzhan'da -9 olmayacaksa kimse olmasın.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Hareket tercihlerine "şut çekmek yerine pas verir" özelliği mutlaka eklenmeli.
    FM Gazetesi

-9'u hak ediyor, zaten Arsenal'e gittiği dönemde -9'du. Boşa o değeri almadığını gösteriyor. Dediğin gibi takım arkadaşlarına pozisyon hazırlamaya yatkın, bencil değil üçüncü bölgede.

muhammetin -9 aldığı değerlendirmede her parlayan Türk genç oyuncu gibi -10 almalıdır. gözümdeki normal değeri -8dir,recep niyaz ile birlikta

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Ben eminim ki eğer yurt dışında bir kulüp de olsa Oğuzhan -10 alırdı. Problem Beşiktaş'ta olması.
    FM Gazetesi

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ralf View Post
    Ben eminim ki eğer yurt dışında bir kulüp de olsa Oğuzhan -10 alırdı. Problem Beşiktaş'ta olması.
    Yurt disindan geleli daha 1 yil yeni doldu.

Bu arada veritabaninda su anda -10 almis oyuncu yok! Olmamasi da normal. O tip oyuncular ancak 5-10 yilda bir cikiyor.

-9'luk oyuncu da Turkiye'de ancak 5-10 yilda bir cikiyor.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yeni geldi doğru, ama benim kastettiğim; bu şekilde ön planda bir oyuncu olarak büyük bir takımda olsaydı ozaman işler farklı olurdu.söylemek istediğim bu. Her neyse, sonuç olarak seneye oğuzhanı farklı görürüz umarım. Geleceği çok açık, ileride büyük takımlarda oynayabilecek bir oyuncu.
    FM Gazetesi

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oğuzhandan bağımsız -10 demek minimum 170 demek. Beklenen değer 185 demek. Oyunda 170 üstü sadece 32 kişi var. Beklenen değeri gerçekleşip 185 olursa en iyi 10 adamdan biri olacak demek. -10 oyun için pek mantıklı bir değer değil. Çok çok az olmalı.

-9 ise minimum 150 demek. Beklenen değeri 165. Oğuzhan'ın mevkisinde 150 olan oyuncular Riccardo Montolivo, Lassana Diarra, Abou Diaby gibi adamlar. 165 üstü ise mevkisinde sadece 7 adam var.

Son 10 yılda -9 seviyesinde çıkardığımız adam yok bence. Arda mesela, Türkiye'nin yıldızı 150 CA şu an. -8 ile alınabilecek bir değer. Yine Nihat'ın 160 CA'yı geçtiğini düşünmüyorum. Malesef Türkiye ligi için durum bu.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

-8=130 ile 160 arası.
    -9=150 ile 180 arası.

ben Oğuzhan'ın kesinlikle 150 seviyesine ulaşacağını düşünüyorum. tabi ki daha fazla da hayli mümkün. -8 verip 150'nin altında kalabilme ihtimali yaratmak yanlış olur. -9 vermek de pek mantıklı değil. 170-180 seviyesine çıkacak bir oyuncu 20 yaşında en azında 135-140 CA görmüş olmalı.

gelecek sezon başlarken Oğuzhan 21 yaşında olacak. Bence set PA verebiliriz. Misal 160. yada 165.
    alemde tekiz, hepinize yeteriz..

Nesil
    2006
    Yer
    Antalya

Muhammet Demirci'ye -9 u siz verdiniz. Bu çocuk hayatının herhangi bi döneminde A takımda ne oynadı ya da -9 'u alacak ne yaptığını açıklayın öyleyse. Onun -9 aldığı oyunda Oğuzhan'ın almaması bana gerçekden mantıklı gelmiyor. Aynı şeyler Salih içinde geçerli. Bunları düşününce neye göre değerlendirme yaptığınızı merak etmiyor değilim

17. Default

Bende -9 almasından yanayım almaz ise eğer büyük hata olur.Kendi bu sezon gösterdi bence gösterdiklerini karşılıksız bırakmayın

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by CRaCPoT View Post
    Muhammet Demirci'ye -9 u siz verdiniz. Bu çocuk hayatının herhangi bi döneminde A takımda ne oynadı ya da -9 'u alacak ne yaptığını açıklayın öyleyse. Onun -9 aldığı oyunda Oğuzhan'ın almaması bana gerçekden mantıklı gelmiyor. Aynı şeyler Salih içinde geçerli. Bunları düşününce neye göre değerlendirme yaptığınızı merak etmiyor değilim
    Birisi 16 yasinda -9 aldi.

Digeri su anda 21 yasinda. Oguzhan da 16 yasindayken -9 almisti. Ille de o genc yasta verilen potansiyele ulasilacak diye bir kaide yok. Hatta yas ilerledikce ve oyuncu yeterince ilerlemedikce o potansiyelin dusmesi zaten beklenen bir durum.

Önemsiz bir ayrıntı ama bence sevdiği kişilere Van Persie eklenmeli.Bir röpörtajında sık sık telefonla konuştuklarını,Van Persie'nin uygun oldukça maçlarını izlediğini akıl verdiğini söylemişti diye biliyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Balıkesir

benim anlamadıgım salih e -9 u uygun görüyorsunuz ancak konu oguzhan oldu mu -9 vermek yanlıs olur degerlendirmeleri yapılıyor.
    oguzhan fazlasıyla hakediyor -9 degerini..

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Koray'ın dediği gibi 155 civarında set PA verip CA'sını 130 üstüne çıkarmak en doğrusu.
    Football Manager 2006&2007&2008 Türkçe Dili Çevirmeni & Çevirmen Ekibi Yöneticisi - Turksportal Site ve Forumları Eski Yöneticisi

22. Default

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    benim anlamadıgım salih e -9 u uygun görüyorsunuz ancak konu oguzhan oldu mu -9 vermek yanlıs olur degerlendirmeleri yapılıyor.

Salih Uçanı gördük u 20 dünya kupasında Salih in -9 aldıgı yerde Oğuzhan çok rahat -9 almalı heleki yetiştigi klüp futbolcular ve yetiştiren teknik adam Wenger göz önünde bulunduruldugunda Oğuzhan -9 u çok rahat hakediyor.

oğuzhan ın şuanki profili bir şeye benzememiş kimse kusura bakmasın ama oyunda açtığım kariyerlere dayanarak söylüyorum bunu ne yaparsak yapalım oyunda oğuzhan bir türlü yoluna giremiyor,iyi oynuyamıyor,kendini geliştiremiyor reelde maçlarını izlediğimde yaptığı şeylerin onda birini oyunda yapamıyor demekki bir yanlışlık var ayrıca salih ve özellikle oğuzhan a -9 pa verilmeyecekse başka kime verilecek?

Quote Originally Posted by Bulstrap87 View Post
    aralarında 2 yaş fark var bu yüzden salih e fazla potansiyel verilmesi daha uygun. biri 19 diğeri 21 yaşında. elbette fark olacaktır. oğuzhan ın teknik özellikleri geliştirilse kafi bence, iyi performans göstersin de pa ya çok takılmayın derim.

Oğuzhan'ın profili sil baştan bir gözden geçirilmeli bence. Bir kere AMC'de oynayabilmeli. Özellikler açısından bakarsak en en en büyük sıkıntı kararlılık. Bu adam ne yapacağının top ayağına gelmeden belirliyor yahu nasıl kararlılık ve karar verme bu kadar düşük olur. Sonrasında pas 15+ olmalı, ilk temas da aynı şekilde. Yaratıcılık da 15+ olmalı bana göre.

PA 165 olabilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Fiziksel özellikleri iyi olsa bence Fernandes'in Türkiye versiyonu olacak seviyede. Teknik özellikler ve Mentallerin gözden geçirilmesi gerek.

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by manager725 View Post
    Oğuzhan'ın profili sil baştan bir gözden geçirilmeli bence. Bir kere AMC'de oynayabilmeli. Özellikler açısından bakarsak en en en büyük sıkıntı kararlılık. Bu adam ne yapacağının top ayağına gelmeden belirliyor yahu nasıl kararlılık ve karar verme bu kadar düşük olur. Sonrasında pas 15+ olmalı, ilk temas da aynı şekilde. Yaratıcılık da 15+ olmalı bana göre.

PA 165 olabilir.

Aynen katılıyorum. AMR ve AML'de oynama özelliği de 10 falan olabilir. Oğuzhan 2 sene içinde Avrupa'nın sayılı oyuncularından biri olur bence...

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Quote Originally Posted by manager725 View Post

PA 165 olabilir.
    kararlılık değilde dediğin şeyi anticaption ve decisions bağlıyor

bu arada 155 160 arası set pa ideal gibime geliyor zaen bu payla en iyi türk orta sahası olur

Nesil
    2006
    Yer
    London

Biri bana bu -10, -9, -8 olayını açıklasın anlamıyorum.

Oğuzhanın kişisel olarak çok fazla top kaptıran, ama iyi bir tekniğe sahip bir oyuncu. Ayrıca saha içinde çok heyecanlı, ama takım oyuncusu bu yüzden en az 18-19 olması gerekiyor takım oyununun bakmadım kaç ama yorumumu yapıyorum sadece, ayrıca pas vermeyi değil, boş alana pas vermeyi seven biri, soğuk kanlılığı az olduğu için sık sık hatalı pas veren birisi, ayrıca çalım atarken pas verebilecek kadar iyi bir tekniğe sahip, pas yeteneği 12-13 civarında olmalı. PA olarak geleceğin yıldızı olabilir ama benim gözümde şuanki performansı ile 135-140'ı geçemez. Ayrıca özelliklerine boşluğa pas atan oyuncu özelliği eklenmeli kesinlikle. Verdiği pasların %90'ı boşluğa oluyor. Ayrıca dediğiniz gibi şut çekmek yerine pas vermeyi tercih eden biri. Ayrıca pozisyon alma iyi olmalı çünkü iyi pozisyon alan bir oyuncu, ayrıca bitiriciliği 13-14 civarında olmalı bence. Kaleye sert vurma özelliğide aktif olmalı, çünkü topla kaleyi gördüğü zaman kaleye sert şutlar çıkarabilen biri. Ayrıca oyun kurucu olabilir ama şuan benim gözümde 7-8 civarında olması lazım bu yeteneğinin. Oyun okuyamadığı için oyun kurmakta sorun yaşayan bir oyuncu. Oyunu okuyamıyor sadece anı oynuyor. Heyecanlı oyuncu olduğu için topu ayağında fazla tutmamaya çalışıyor bu yüzden çok sık pas veriyor.

Benim bu oyuncuyu izlerken farkettiklerim bunlar.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by xwerswoodx View Post
    Biri bana bu -10, -9, -8 olayını açıklasın anlamıyorum.

Oğuzhanın kişisel olarak çok fazla top kaptıran, ama iyi bir tekniğe sahip bir oyuncu. Ayrıca saha içinde çok heyecanlı, ama takım oyuncusu bu yüzden en az 18-19 olması gerekiyor takım oyununun bakmadım kaç ama yorumumu yapıyorum sadece, ayrıca pas vermeyi değil, boş alana pas vermeyi seven biri, soğuk kanlılığı az olduğu için sık sık hatalı pas veren birisi, ayrıca çalım atarken pas verebilecek kadar iyi bir tekniğe sahip, pas yeteneği 12-13 civarında olmalı. PA olarak geleceğin yıldızı olabilir ama benim gözümde şuanki performansı ile 135-140'ı geçemez. Ayrıca özelliklerine boşluğa pas atan oyuncu özelliği eklenmeli kesinlikle. Verdiği pasların %90'ı boşluğa oluyor. Ayrıca dediğiniz gibi şut çekmek yerine pas vermeyi tercih eden biri. Ayrıca pozisyon alma iyi olmalı çünkü iyi pozisyon alan bir oyuncu, ayrıca bitiriciliği 13-14 civarında olmalı bence. Kaleye sert vurma özelliğide aktif olmalı, çünkü topla kaleyi gördüğü zaman kaleye sert şutlar çıkarabilen biri. Ayrıca oyun kurucu olabilir ama şuan benim gözümde 7-8 civarında olması lazım bu yeteneğinin. Oyun okuyamadığı için oyun kurmakta sorun yaşayan bir oyuncu. Oyunu okuyamıyor sadece anı oynuyor. Heyecanlı oyuncu olduğu için topu ayağında fazla tutmamaya çalışıyor bu yüzden çok sık pas veriyor.

Benim bu oyuncuyu izlerken farkettiklerim bunlar.
    Sırasıyla katılmadığım noktalara cevap vermek istiyorum, tabiki fikirlerine saygı göstererek;

Çok fazla top kaptırdığını düşünmüyorum Oğuzhan'ın.

Heyecanlı olduğunu da düşünmüyorum. Bugün izledin mi maçı bilmiyorum ama harika bir örnek bugün ki maç buna.

Basit kısa paslar da yapıyor, boş alanlara yaratıcı paslar da yapıyor.

Soğukkanlılığı hakkında ise şunu söyleyebilirim ki, ne çok iyi ne de çok kötü. "Soğukkanlılığı kötü olduğu için çok sık sık hatalı pas yapıyor" deyişine asla ve asla katılmıyorum.

Kaleye sert şut çeker değil de plase şut çeker olmalı.

Ayrıca şunu belirtmek istiyorum, Oğuzhan kesinlikle PPM özellikleri ile ön plana çıkacak bir oyuncu oyunda. Kesinlikle devamlılığı yüksek bir oyuncu olmalı. Tam bir yaratıcı pasör.
    FM Gazetesi

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri