Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon
1 ile 30 arası toplam 118 sonuç

Konu: Keyifli Kariyer Hikayeleri için Olmazsa Olmazlar

Hybrid View

Nesil
    2012

Default Keyifli Kariyer Hikayeleri için Olmazsa Olmazlar

Öncelikle bunları paylaşmamın amacı , bir çok kişinin özelden nasıl yapıldığını sorması bende 1-2 saatlik çalışma ile bunu resimli anlatmaya döktüm , belki bir çoğunuzun yaptığı şeylerdir ama bilmeyenler için Kariyerler hikayelerinde daha renkli paylaşımlar olacak ve daha uzun kariyer yapmalarını sağlayacak ilk olarak aşağıda ki gibi Gif yapmayı anlatmaya çalıştım , resimi gif haline getirmek 5 dk resimli anlatıma dökmem 2 saatimi aldı , umarım işinize yarar ( :

Bu hazırlamış olduğum gif çok basite indirgemiş olduğum bir gif daha özenli ve hayal gücü ile ortaya daha güzel şeyler çıkartıla bilir .

Üstteki Gif'in yapılışı

Kendi Hazırlamış olduğum Kariyer Taslakları , Kariyer Hikayeleri bölümünde kariyer açıcaklara ve devam eden kariyerlerde kullanıla bilecek sadece üzerine yazı yazarak kariyerinizde resim paylaşacağınız taslaklar

Nesil
    2007
    Yer
    Dublin

Paylaşım için teşekkürler.

Taslak tavsiyesi olan arkadaşlar da paylaşım yapabilirler. Böylece konuyu zenginleştirmiş oluruz.
    Last edited by vivoperlei : 24.Temmuz.2013 at 22:11

Remaining silent in the face of injustice is the same as supporting it.

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Giff gerçekten çok büyük görsellik katıyor kariyere , baya emek vermişsin hocam eyvallah anlatım için , denicem şimdi 1 tane bakalım becerebilecek miyim

Nesil
    2012
    Yer
    Tekirdağ / Çorlu

teşekkürler hocam yaptığım transferlerde deneyeceğim.

Nesil
    2013
    Yer
    Bolu

Halil abi sırları döktü

Nesil
    2012

Quote Originally Posted by vivoperlei View Post
    Paylaşım için teşekkürler.

Taslak tavsiyesi olan arkadaşlar da paylaşım yapabilirler. Böylece konuyu zenginleştirmiş oluruz.
    Rica ederim

Quote Originally Posted by Marco Reus View Post
    Giff gerçekten çok büyük görsellik katıyor kariyere , baya emek vermişsin hocam eyvallah anlatım için , denicem şimdi 1 tane bakalım becerebilecek miyim
    Erdoğan yapa bilirsen buraya paylaş

Quote Originally Posted by karayer View Post
    teşekkürler hocam yaptığım transferlerde deneyeceğim.
    Rica ederim

Quote Originally Posted by Laz61g View Post
    Halil abi sırları döktü

ÖZellikle senin için yaptım gif nasıl yapılırı , resimli bi şekilde ekledim bundan sonra ben bilmiyom diyemiyecen

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Marco Reus View Post
    İğrenç olmuş

Nesil
    2012

gayet güzel olmuş erdoğan demek ki anlatım anlaşılır

Nesil
    2012
    Yer
    İzmir

Quote Originally Posted by 19karabulut07 View Post
    gayet güzel olmuş erdoğan demek ki anlatım anlaşılır
    Aynen abi anlatım açıklayıcı baya , buda çıraklık eserim oldu

Nesil
    2012
    Yer
    Bursa

Halil hocam çok iyi açıklamışsın , ellerine sağlık..

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Halil hocam eline sağlık çok güzel bir çalışma olmuş
    Bu arada elinde herhangi bir program olmayan arkadaşlar için de bir şey söylemek istiyorum http://gifup.com bu siteyi kullanarak da kolaylıkla gif yapabilirsiniz tek yapmanız gereken resmi kaydedip siteye girmek daha sonrasında resmi zaten siteye yükleyip adımları takip edebilirsiniz

Anlatımın çok güzel halil hocam klavyene sağlık=)

Nesil
    2012

Rica ederim beyler , bu şekilde paylaşıcak arkadaşlar varsa çok daha güzel olur

Nesil
    2013
    Yer
    Elazığ

Buda benden Resim boyutundan dolayı arkaplan olan vlc bulanık gözüküyor.

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Paylaşım için teşekkürler Halil, Bende müsait bir vaktimde bunu nasıl yaptığımı anlatmaya çalışırım size.

...
    http://i.hizliresim.com/eNzXNg.gif

Türkiye'nin En İyi Football Manager Sitesi

Nesil
    2012

Valla merak ettim boş bir vaktin de anlatırsın biraz görüntü bulanık ama yapımı kolaysa sıkıntı olmaz

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Quote Originally Posted by 19karabulut07 View Post
    Valla merak ettim boş bir vaktin de anlatırsın biraz görüntü bulanık ama yapımı kolaysa sıkıntı olmaz
    Örnek olsun diye düşük pikselde 1-2 dk'da çabucak yaptığım için bulanık, bu tarz video + gif karışımı resimlerin boyutları kalite arttıkça yükseliyor.
    ...

Nesil
    2006
    Yer
    Karşıyaka 35½

Video'yu Gif'e çevirerek hareketli görüntüyü kariyer içinde paylaşmak için gerekli anlatımı siz değerli arkadaşlara elimden geldikçe sunayım. Öncelikle bize lazım olacak 2 program var,
    -Görüntü kaydetme programı (Camstudio, Fraps vb...)
    -Converter (Video to GIF Converter'ı kullanıyorum)

Öncelikle kaydetmek istediğimiz golü veya pozisyonu maç içindeyken seçelim ve görüntüyü durduralım. Ardından Görüntü kaydetme programımızı (ben Camstudio'yu kullanıyorum) ayarlayalım ve kayıt için hazırlayalım.

Görüntü kaydını tamamladıktan sonra video şeklinde Masaüstüne veya erişebileceğimiz bir yere videoyu kaydedelim ve Video to GIF Converter programını açalım.

Program açıldıktan sonra "Browse" yazan yere tıklayarak videomuzu seçerek Aç diyelim ve Videomuz programa yüklensin, bu kısa işlem bittikten sonra Mavi Alan içine aldığım yerden videomuzun Yükseklik ve Genişlik boyutlarını ayarlayalım ve Next'e tıklayalım.

Son aşamada "Make Gif" yazan yere tıklayarak görüntümüzü Gif olarak oluşturmuş olacağız, görüntümüzü erişeceğimiz bir yere kaydedelim.

Ve artık resim upload sitemizden (ben genelde hizliresim.com'u kullanırım) Gif'imizi yükleyerek elde ettiğimiz linki forumda paylaşalım.

Bu işlerde biraz ehli olanlarınız için açıklayıcı, daha önce hiç uğraşmamış kişiler için biraz eksik bir anlatım oldu, soru-cevap yaparak merak ettiğiniz kısımları sorun, açıklama biraz daha ayrıntılı olsun : )
    ...

Nesil
    2007
    Yer
    Afyonkarahisar

programsız gif yapma sitesi:

http://gifup.com/

resimleri ekleyin,"let's see what you get" yazan yere tıklayın ve gif'inizi kayıt edin hepsi bu
    Kopan bir ipe düğüm attığınızda, ipin en sağlam yeri o düğüm olur.

Ama ipe her dokunuşunuzda canınızı acıtan yer o düğümdür...

http://www.twitch.tv/nannar_hhc

Gayet güzel bir anlatım olmuş abi eline sağlık

Nesil
    2011
    Yer
    Ankara - Eskişehir

Eline sağlık abi kariyerler çağ atlayacak sayende

Nesil
    2012

Eline sağlık İbrahim , en kısa sürede deniycem

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Ellerinize sağlık beyler. Bu arada Chrome kullananlar için ben de bir şey söyleyeyim. Büyük ihtimal biliniyordur bu ama, 'Öğeyi Denetle' yoluyla sitelerin içeriklerini değiştirebiliyoruz. Böylece spor sitelerindeki içerikleri kolay bir şekilde değiştirip daha gerçekçi bir görüntü elde edebilirsiniz.

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

orijinal paylaşılan foto:

PS:

Photoshop'ta çalışma başlattım. En başta paylaşılan resmi aldım. Fotoğraftaki NTVSpor'un tasarımı olan son dakika yazısını felan sildim ve ona en yakın derecede font koydum. Yani o resimdeki son dakika yazısının yerine istediğimizi yazabilme olanağına sahibiz. Bunu yaparkende gerçekteki fonta çok benzeyeceği için orijinallik bozulmayacak. O sağdaki saati bile silip font koydum yerine ki isteyen istediği saati yazabilsin. Bunun yanında sağ kısımdaki yılmaz vuralın montajını ben yaptım ve oraya ben yerleştirdim. PS kullanmayı bilenler anlayacaktır, Layerlar sayesinde psd dosyasındaki istemediğiniz bir layera tık yaparak görünmez yapabilirsiniz. Ben psdde layer olarak bir kaç farklı tasarım yapacağım. Böylece bir tıkla istediğiniz şekli verebileceksiniz. Örnek olarak gösterecek olursam, mesela ntvspor'un sağ üstteki logo kısmını değiştirelim...

Bu olayı sadece bir tıkla yaptım. PS kullanmayı bilen arkadaşlar nasıl yaptığımı anlamışlardır. Şuanda resimdeki aşamadayım. Resimde görülen tüm yazıları text (metin) olarak değiştirilebilir yapacağım.

Söylemesem daha iyiydi ama eğer başarabilirsem en alttaki kayan yazıyada kariyerimizde gittiğimiz takıma transfer olduğumuzu anlatan kayan yazı yapmayı planlıyorum. eğer olursa .gif olarak yazımızı yazıp kaydırabiliriz oradan. Zor birşey ama bu dediğim. Olmayabilirde. Bu ekstra bir seçenek olacak eğer yapabilirsem. Olmazsa alt yazıyı biraz düzenleyip normal olarak bırakırım ve öyle paylaşırım. Bu psd dosyasını herşey bitince paylaşacağım. Büyük kolaylık sağlayacaktır herkese...

Photoshopta biraz araştırma sonucu bir deneme çalışması yaptım. İyi oldu gibi
    Last edited by SAİT71 : 15.Ağustos.2013 at 07:02

Nesil
    2012

Bence harika olmuş eline sağlık özellikle ''yazı''

Nesil
    2010
    Yer
    Eskişehir

Açık ve net olmazsa olmaz olan şey yazı resim değil Oğuz hoca ve Halil hocadır bence keyifli kariyer için gerekli şey

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Anlatımlarınız için teşekkürler arkadaşlar.

hahah yılmaz vural harika olmuş

Sayfa 1 / 4 123 ... SonSon

Mesaj Yetkileri