Sayfa 1 / 2 12 SonSon
1 ile 30 arası toplam 33 sonuç

Konu: Istanbul United - 13.3.3 (Yapım Aşaması)

Default Istanbul United - 13.3.3 (Yapım Aşaması)

İyi günler arkadaşlar,

Türkiye'de yaşadığımız tarihi olaylar sırasında hepimizin gözüne çarptığını düşündüğüm Istanbul United adlı "hayali" spor kulubünü yapmayı FM'ye uyarlamak istiyorum ve tavsiyelerinize ihtiyacım var.

İSTANBUL UNITED

Renkler: Fenerbahçe'nin Laciverti, Galatasaray'ın Kırmızısı, Beşiktaş'ın Siyahı

Lakap: Çapulcular

Kuruluş: 31 Mayıs 2012 (2013 olması olanaksız)

Lig: Türkiye Süper Lig

Başkan: Ali Koç

Stad: Beşiktaş İnönü Stadı

Oyuncular Hakkında: Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın efsaneleşen eski futbolcularından oluşan ve aktif futbol yaşamı olmayan oyuncuları olacaktır. Yabancıların Türkiye'ye geldiği sıradaki yaşı ve Türklerin de efsane olduğu kulüpte başladığı yaşı oyuna uyarlanayacaktır. Her takımdan üç yabancılı birer 11.

Arkadaşlar tavsiyelerinizden de yola çıkarak meraklısı için bu fantezi içerikli veritabanının yapımına başlayacağım.

Kadro: Tavsiyelere göre güncellenecektir. Şimdilik benim aklımda olanları da paylaşacağım.

FENERBAHÇE

Toni Schumacher - GK - Almanya
    Şükrü Birand - DR
    Basri Dirimlili - DL
    Alparslan Eratlı - DC
    Uche Okechukwu - DC - Nijerya
    Ziya Şengül - MC
    Can Bartu - MC
    Lefter Küçükandonyadis - AML/ST
    Rıdvan Dikmen - AMR
    Selçuk Yula - ST (Bu takımı kurma planlarını yaptığım gün acı haberini aldık, huzur içinde uyusun)
    Pierre van Hooijdonk - ST - Hollanda

GALATASARAY

Claudio Taffarel - GK - Brezilya
    Candemir Berkman - DR
    Ahmet Berman - DL
    Cüneyt Tanman - DC
    Bülent Korkmaz - DC
    Tugay Kerimoğlu - MC
    Metin Kurt - AMR
    Cevad Prekazi - AML - Arnavutluk
    Gheorghe Hagi - AMC - Romanya
    Metin Oktay - ST
    Tanju Çolak - ST

BEŞİKTAŞ

Oscar Cordoba - GK - Kolombiya
    Recep Çetin - DR
    Kadir Akbulut - DL
    Ronaldo Guiaro - DC - Brezilya
    Alpay Özalan - DC
    Sergen Yalçın - MC
    Metin Tekin - AMR/ST
    Ali Gültiken - AML/ST
    Daniel Amokachi - ST - Nijerya
    Hakkı Yeten - ST
    Feyyaz Uçar - ST

Temsili 11

Düzenlemeler: Selçuk Yula Cemil Turan'ın yerine, Ziya Şengül Oğuz Çetin yerine, Tanju Çolak Hakan Şükür yerine eklenmiştir.

Mehmet Özdilek aktif menajer olduğu için yerine Feyyaz Uçar eklenmiştir ve efsanevi Metin-Ali-Feyyaz üçlüsü oluşturulmuştur.

Pascol Nouma yerine Daniel Amokachi uygun görülmüştür.
    Last edited by southmaster07 : 06.Ağustos.2013 at 19:06

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Fenerbahçe: Aykut Kocaman, Selçuk Yula, Ziya Şengül
    Galatasaray: Fatih Terim, Tanju Çolak, Gheorge Popescu
    Beşiktaş: Feyyaz Uçar, İlhan Mansız, Daniel Amokachi, Gabriel Pancu

Aklıma gelenler bunlar şimdilik. Kolay gelsin güzel bir çalışma.

Quote Originally Posted by ardaskoc View Post
    Fenerbahçe: Aykut Kocaman, Selçuk Yula, Ziya Şengül
    Galatasaray: Fatih Terim, Tanju Çolak, Gheorge Popescu
    Beşiktaş: Feyyaz Uçar, İlhan Mansız, Daniel Amokachi, Gabriel Pancu

Aklıma gelenler bunlar şimdilik. Kolay gelsin güzel bir çalışma.
    Sağolasın kardeşim. Öncelikle, Fatih Terim ve Aykut Kocaman'ı aktif menajerler oldukları için eklemeyi düşünmedim. Selçuk Yula'yı bugün eklesem mi eklemesem mi diye düşünürken acı haberi duyuldu ve eklemediğime pişman oldum düzenleyeceğim. Amokachi yerine Nouma'yı daha uygun gördüm. Popescu'yu Hagi, Prekazi ve Taffarel varken açıkçası uygun görmedim. Pancu şu an hala aktif futbol yaşantısını sürdürüyor diye biliyorum. Feyyaz ve İlhan'a da yer olmadığını düşündüğümden eklememiştim. Ve son olarak belki kişisel algılanabilir ama Tanju Çolak'ın bu takımda yeri olmadığını düşünüyorum fakat gerekli eleştiriler yapılırsa eklenebilir. Ziya Şengül ne yazık ki unutmuştum Oğuz Çetin yerine onu koyuyorum. Teşekkür ederim önerilerin için.

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Quote Originally Posted by southmaster07 View Post
    Sağolasın kardeşim. Öncelikle, Fatih Terim ve Aykut Kocaman'ı aktif menajerler oldukları için eklemeyi düşünmedim. Selçuk Yula'yı bugün eklesem mi eklemesem mi diye düşünürken acı haberi duyuldu ve eklemediğime pişman oldum düzenleyeceğim. Amokachi yerine Nouma'yı daha uygun gördüm. Popescu'yu Hagi, Prekazi ve Taffarel varken açıkçası uygun görmedim. Pancu şu an hala aktif futbol yaşantısını sürdürüyor diye biliyorum. Feyyaz ve İlhan'a da yer olmadığını düşündüğümden eklememiştim. Ve son olarak belki kişisel algılanabilir ama Tanju Çolak'ın bu takımda yeri olmadığını düşünüyorum fakat gerekli eleştiriler yapılırsa eklenebilir. Ziya Şengül ne yazık ki unutmuştum Oğuz Çetin yerine onu koyuyorum. Teşekkür ederim önerilerin için.
    Bence kendini sınırlama 3 yabancılı 11'ler olacak diye. Ortaya daha güzel bir çalışma çıkar. Bu arada Mehmet Özdilek de aktif şu anda onu eklediysen Fatih ve Aykut'u da ekleyiver. Feyyaz ve İlhan da olmazsa olmaz derim ama son karar senin tabi bunlar sadece öneri.

Pascal Nouma Bir Amokachi Gibi Olamaz Nouma'nın Yerine Israrla Amokachi'yi İstiyorum

Bu Kulüpte Amokachi Pascal'dan Daha Çok Seviliyor

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bu arada Fatih Terim,Cüneyt Tanman yerine kesin eklenmelidir.

Edit:

Tamam aktif menajer olduğundan eklememişsin.Bir şey daha eklemek isterim,Hakan Şükür şu takıma uygun olmasa bile ''efsane'' adı altında oyuncular olduğuna göre Tanju Çolak yerine Arif Erdem çok daha önce gelir.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Çok güzel bir fikir. Ben de ara sıra bu efsane isimleri takımlara genç oyuncu diye atar, 200 potansiyel verir onların gelişmelerini izlerdim

33 kişilik kulüp fazla olsa da çok başarılı bir çalışma olacak.
    Sentugo.

Kardeşim şimdiden hayırlı olsun

Arkadaşlar sanırım yanlış anlaşıldığım bir konu var;

Kadroyu sadece ben belirlemiyorum, bu kadroyu birlikte belirlemeyi tercih ederim.

Mehmet Özdilek: Açıkçası dalgınlığıma geldi ve aktif menajer olduğunu unuttum bir an için. Gerekli düzenleme yapılacaktır.

Amokachi - Nouma konusu: Arkadaşlar ben Fenerbahçeliyim. Dolayısıyla pek hakim olduğum bir konu değil. Ben Nouma daha önemli sanıyordum sadece. Beşiktaşlı arkadaşlarımız bu konuya açıklık getirirse sevinirim.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hakan Şükür mutlaka olmalı.

Quote Originally Posted by Night_Mare17 View Post
    Hakan Şükür mutlaka olmalı.
    Sence "Çapulcu" temalı bir takıma Hakan Şükür uygun mudur?

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by southmaster07 View Post
    Sence "Çapulcu" temalı bir takıma Hakan Şükür uygun mudur?
    Hakan Şükür'e burada siyasi yönüyle bakmıyoruz. Ona bakarsan geçmişteki oyuncular yada yabancılarında böyle konular hakkında neler düşündüğünü bilemeyiz

Hakan Şükür futbolculuğuyla Galatasaray'da efsane olmuştur.

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

keşke o çapulcular değil de başka bir şey koysan. Mesela ultragençarşı. Hem 'Ç' ortak oldu hoş oldu. Tabi ordaki genç GFBden

Ve ayrıca Hakan Şükür nasıl olmaz ki
    turksportal...

"Ben Türk değilim" lafını eden bir oyuncuyu Prekazi, Taffarel ya da Hagi'ye tercih etmiyorum

Nesil
    2007
    Yer
    Kırıkkale

linke bakarsan konuşmasını görürsün. Mehmet Akif Ersoy için de bunları düşünmen lazım o zaman. Yani dünyaya gelirken milletini seçemiyorsun ve senin o tercih etmediğin adam Türk Milli Takımının en çok gol atan oyuncusu. Senin kendi yaman kendi kararın tabi saygı duyarım ama üzüldüm bunları düşünmene. Kolay gelsin..

http://www.youtube.com/watch?v=FxrrK4x1V7A
    turksportal...

Bunun gibi Ankara United,İzmir United vs yapılsa güzel olurdu aslında.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Bence Hakan Şükür olmalı diye düşünüyorum efsane bir oyuncuydu burda futbol için birşeyler yapıyoruz sonuçta .

Nesil
    2011
    Yer
    Antalya

Ben de katılıyorum siyasi yöne çekmeden yalnızca futbolda efsane olmuş isimleri takıma almalısın. Yaptığın açıklama da bu yöndeydi en başta: "Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın efsaneleşen eski futbolcularından oluşan ve aktif futbol yaşamı olmayan oyuncuları olacaktır."

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

İstanbul United gibi bir proje için yapıyorsan Hakan Şükür olmaz o kadroda , olmamalı.

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Abicim bak "Fenerbahçe, Galatasaray ve Beşiktaş'ın efsaneleşen eski futbolcularından oluşan ve aktif futbol yaşamı olmayan oyuncuları olacaktır." demiş arkadaşımız. "FUTBOL"

Metin Kurt'un olduğu bir takımda Hakan Şükür'ün barınabileceğini sanmıyorum.

Alpay Özalan gibi bir adamın adının Beşiktaş ile anılması bile yanlış onun yerine kesinlikle Gökhan Keskin olmalı. Kadir Akbulut yerine Zekeriya Alp de olabilir ama o da İstanbul United ismine yakışmaz,
    yerine pozisyonu uymasa da Süleyman Seba düşünülebilir. Amokachi'ye de gerek yok. Ben de çok severim onu ama Yusuf Tunaoğlu varken Vedat Okyar varken gerek yok diyorum.

Çalışmayı yapanın aklına ve eline koluna sağlık. Çok iyi düşünmüşsün.

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Bence Beşiktaş'ta Zago veya Ferdinand olmalı veya alternatif olarak İlhan Mansız da olabilir veya Sanlı Sarıalioğlu veya Pancu da olabilir/ ben de Hakan Şükür'ün olmaması taraftarıyım , sonuçta İstanbul United fikri Gezi olaylarında çıktı efsaneleri birleştirmek için yapılmış bir çalışma değil / ama öncelikli olarak emeğinize sağlık

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

Jay Jay Okocha o bir Efsane !

Zeki Rıza Sporel Saygıyla anıyorum..

Nesil
    2012
    Yer
    Wien/Vienna

Quote Originally Posted by petrol_fb12 View Post
    Jay Jay Okocha o bir Efsane !
    aynen okocha olmali okochayi istiyoruz

Alex De Souza bence kesinlikle eklenmeli appiahda olabilir

Arkadaşlar,

Sizden bir kaç ricam olacak:

1. Lütfen şu oyuncu olmalı derken kimin yerine olması gerektiğini söyleyin ve mümkünse kriterleri bozmayın.

Örnek:

Bir Forvet oyuncusu düşündüğünüzde bir forvet oyuncusunu çıkarmam gerektiğini unutmayın. Dikkat ettiyseniz her takımın en önemli 11 oyuncusu değil en iyi 11'ini çıkarmaya özen göstermiştim.

Quote Originally Posted by OaRist View Post
    Metin Kurt'un olduğu bir takımda Hakan Şükür'ün barınabileceğini sanmıyorum.

Alpay Özalan gibi bir adamın adının Beşiktaş ile anılması bile yanlış onun yerine kesinlikle Gökhan Keskin olmalı. Kadir Akbulut yerine Zekeriya Alp de olabilir ama o da İstanbul United ismine yakışmaz,
    yerine pozisyonu uymasa da Süleyman Seba düşünülebilir. Amokachi'ye de gerek yok. Ben de çok severim onu ama Yusuf Tunaoğlu varken Vedat Okyar varken gerek yok diyorum.

Çalışmayı yapanın aklına ve eline koluna sağlık. Çok iyi düşünmüşsün.
    Burda OaRist arkadaşımız bana çok yardımcı olmuştur. Lütfen onun gibi tavsiyeler de bulunun.

Teşekkürler kardeşim.

2. Alex de Souza şu an hâlâ aktif bir futbolcudur. Onun büyük bir efsane olduğunu bir Fenerbahçeli olarak ben de biliyorum.

3. Okocha benim için gelmiş geçmiş en önemli futbolcudur duygusal bağlamda. Ama mantıksal baktığımız zaman en önemli 3 yabancıdan biri olmadığını düşünüyorum fakat ufak bir Hooijdonk mu Okocha mı anketi yapabiliriz.

Neden 3 yabancı diye sorarsanız da nedeni ülkedeki yabancı sınırından dolayıdır. 9 yabancı gayet yeterli.

4. Adını bile söylemek istemediğim ama çoğunuzun kim olduğunu bildiği o şahısı ben bu çalışmaya hiçbir şekilde koymama kararı aldım. Çok istiyorsanız siz yayınladığım zaman editörden istediğiniz düzenlemeyi yapar isterseniz her özelliğini 20 yaparsınız. Orası beni ilgilendirmez. Kusura bakmayın.

5. Hooijdonk ve Okocha gibi Amokachi ve Nouma için de bir anket yapmalıyız diye düşünüyorum.

Saygılarımla.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Tanju Çolak yerine ısrarla Arif Erdem'in olmasını savunuyorum ben.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Quote Originally Posted by europeanconquer View Post
    Tanju Çolak yerine ısrarla Arif Erdem'in olmasını savunuyorum ben.
    +1

Edit:Ali Sami Yen olmalı.

Nesil
    2006
    Yer
    Giяєѕun

Güzel bir çalışma yapıyorsunuz ama bu çalışma içinde bazı konularda aşırıya kaçmadan ve birbirimizi kırmadan devam edelim, başarılar ve emeğine sağlıık.

Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır. "Bertolt Brecht"

Nesil
    2013
    Yer
    İstanbul

Beyler çalışma bitti herhalde fm14 çıkıyor daha bu çıkmadı ??

Sayfa 1 / 2 12 SonSon

Mesaj Yetkileri