1 ile 7 arası toplam 7 sonuç

Konu: Liverpool İncelemesi | FM 14

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Default Liverpool İncelemesi | FM 14

Liverpool

Kulüp Başkanı (Tom Werner)

Stadyum (Anfield Road, Liverpool)

Tesisler'in Durumu

Antrenman Tesisleri: Muhteşem antreman tesisleri
    Alt Yapı Tesisleri: Muazzam alt yapı tesisleri
    Kurumsal Tesisler: İyi kurumsal tesisler
    Genç Takım Antrenörlüğü: Orta düzey genç antrenörü
    Genç Yetiştirme: Oturmuş genç yetiştirme

Kulüp Hakkında

Merseyside, Liverpool'da kurulmuş İngiltere'nin en köklü futbol kulüplerinden birisidir. Kurulduğu yıl olan 1892'den beri, 5 Avrupa şampiyonluğu, 18 Premier Lig şampiyonluğu ve 7 FA Cup şampiyonluğu elde etmiştir. İngiliz kulüpleri arasında en fazla lig şampiyonluğu olan iki takımdan biri ve toplamda en fazla sayıda kupası bulunan kulüptür.Kulübün stadyumu 45.362 kapasiteli Anfield Road stadyumudur. Lakabı ambleminde de olduğu gibi Kırmızı Anka Kuşları'dır ancak Kırmızılar olarak bilinir. Kulübün sloganı "You'll Never Walk Alone" (asla yalnız yürümeyeceksin), en ateşli olarak bilinen taraftar grubu ise The Kop'tur.

Başkan Hakkında

Tom" Werner (d. 12 Nisan 1950 New York City) ABD'li televizyon yapımcısı ve iş adamı. Şu anda Boston Red Sox klübünün başkanlığını yapmaktadır. Ayrıca Liverpool FC futbol klübünün başkanlığını da yapmaktadır.

Stadyum ve Tesisler Hakkında

Anfield, Liverpool şehrinde bulunan futbol stadyumu. UEFA'dan 4 yıldız almış stadlarındandır. Ünlü İngiliz kulübü Liverpool FC bu stada evsahipliği yapmaktadır.

Stadyum hakındaki en ilginç notlardan biri, Liverpool FC'un Anfield'ı değil de Anfield'ın Liverpool'u inşa etmiş olmasıdır. 1884'de yapılan stadyumu ilk 8 sene Everton FC kullandı. 1892 yılında Anfield Stadyumu'nun sahibi John Houlding ile kira anlaşmazlığı çıkınca Everton, Anfield Stadyumu'nu terk etti ve Goodison Park'a taşındı. Elinde kocaman bir stadyumla kalakalan John Houlding de Liverpool FC'yi kurdu.

Ekonomik Durum Hakkında
    Tahmini değer 947 MN Euro, kredi borcu ise 145 MN Euro gözüküyor..

Teknik Heyet Hakkında

Antrenör konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir kulüp Liverpool, isterseniz üstüne eklemeler yapabilirsiniz.

Kaleciler

Bu kısımda Mignolet'ın açık ara bir üstünlüğü var, 1. kaleciniz Mignolet olacaktır zaten.

Brad Jones'un yedek kalecilik için ne kadar uygun olduğu tartışılır. Bu yaşta bir kaleciyi yedek bekletmek size yararı olmayan bir hareket olur.

Genç bir kaleci almanızı ve zaman zaman şans vererek geliştirmenizi öneriyorum. Yedek kaleci bana göre genç ve potansiyelli olmalıdır.

Defans

Stoper : Stoper için ideal 3 oyuncumuz mevcut.

Bunlardan birisi Agger ve bana göre diğer ikiliden bir tık daha önde. Savunmadaki kurguyu maç, maç değiştirerek Skrtel ve Sakho'yu da hazır tutmanızı öneriyorum.

Bir maç birisi diğer maç diğeri tarzı bir şey yapabilirsiniz. Skrtel ve Sakho birbirinden çok artısı olmayan stoperler. Sakho değerli bir oyuncu kesinlikle küstürmemelisiniz..

Takımın en genç stoperi ve oynattığınız zaman daha hızlı gelişeceğini unutmamak gerekir.

Kolo Toure de stoper için tercih edilebilir. Tecrübeli ve iyi bir profile sahip ancak Skrtel ve Sakho'nun olduğu yerde en son tercih olması daha doğru olacaktır.

Bekler : Sol bek ile başlayalım, burada 2 adet üst düzey oyuncumuz mevcut. Jose Enrique bana göre as olması gerek sol bek.

Bunun yanında zaman zaman kullanabileceğiniz Cissokho gibi üst düzey bir bekimiz daha var.

Sağ bek'e geldiğimiz de, Glen Johnson ezici bir üstünlük kurmuş durumda. Diğer oyuncuların sadece alternatif olacağını düşünüyorum burası için..

Kelly ve Toure sakatlık ve form düşüklüğü durumdalarında bir tercih haline gelebilirler. ''Ofansif Bek'' olarak Glen Johnson'u kullanmanızı öneriyorum..

Orta Saha

Geçelim orta alana burada savunmacı görevi üstlenecek oyuncumuz Lucas Leiva olacak.

''Defansif oyun kurucu'' ya da ''Ön Libero'' olarak görev verdiğinizde sizi üzmeyecek bir oyuncu kuşkusuz ki.

Hatta kendisi için ''Regista'' rolünü de uygun görüyorum.

Bir diğer isim ise Steven Gerard, isminden asalet akan bu oyuncumuz ''Defansif Oyun Kurucu'' rolünde çok iyi katkı sağlayacaktır.

Gerard takım için büyük önem ifade ediyor, bu yüzden onu üzmemek çok önemli. Kendisine iyi bakmak gerek ve böyle bir tecrübeden genç oyuncularımızı yararlandırmak gerekli.

Bu yüzden kendisine özel ders ayarlamanızı öneririm.

Joe Allen ise genç yeteneğimiz, kendisine şans verdiğinizde beklentinizi karşılayacağına inanıyorum. Profili gayet güzel geldi bana takım için iyi bir alternatif.

Henderson da ofansif olarak etkili olabilecek genç oyuncularımızdan, kendisi iyi bir yedek olacaktır.

Sonradan girip skor katkısı vermesini beklememiz muhtemel.

AMC'li taktik kullanacağım diyenler için, Coutinho ''Takımın Beyni'' olarak istediğinizi karşılayabilir. Yaşı genç olduğundan gelişime açık olan Coutinho'yu iyi geliştirebilirseniz ofansif anlamda sizi taşıyacak isim olabilir.

Kanatlar : Sol kanat ile başlayalım, burada karşımıza tekrar Coutinho çıkıyor. Liverpool'un en önemli sorunu kanat olmasından dolayı kendisini burada da kullanabiliriz.

''İçe Kat Eden'' rolünde etkili olacağını düşünüyorum.

Victor Moses de her iki kanatta oynayabilen oyuncularımızdan bu sebeple iyi bir yedek olacak oyuncu konumunda. Kanatlarda sorun yaşadığınız maçlarda oyuna sokup maçı hareketlendirmesini sağlayabilirsiniz.

Sağ kanat'a geldiğimizde Sturridge gözüme çarpıyor, hız konusunda çok iyi bir değere sahip olan oyuncuyu bu alanda kullanabiliriz.

Victor Moses de burada yine karşımıza çıkıyor, her iki kanatta da oynayabilmesi önemli bir özellik. Onu da burada zaman zaman düşünebiliriz..

Profili çok da kötü olmayan bir oyuncu zaten Liverpool'un mevcut kanatları arasında çok büyük farklar yok. Kanat konusunda sıkıntısı olduğu çok belli Liverpool'un..

Sterling diğer oyunculara bakışla çok geride bir profile sahip olduğundan ancak yedek olabilecek bir oyuncu. Kendisinden alacağınız verim ekstra olacaktır..

Forvet

Forvette karşımıza takımın bir diğer yıldızı Suarez çıkıyor, buradaki en önemli oyuncu olarak göze çarpan Suarez'in yanı sıra geçen seride çok dikkat çeken Aspas da sizin için ideal bir seçim olabilir..

Sturridge de burada yedek olarak düşünülmesi gereken bir oyuncu.

Taktik Hakkında

Diziliş olarak önerim budur.

AMC olmadan da oynayabilir istenler ya da Gerard'ı oraya çekip, MC'ye Joe Allen'ı da koyabilirler.

Yapılacak bir çok taktiksel değişiklik var. Liverpool ile uzun soluklu ve başarıya odaklı zevkli kariyerler yapabilirsiniz..

Transfer Önerisi

Kanatlarınızı güçlendirmek ilk işiniz olmalı. Onun haricinde çok acil bir transfer ihtiyacı bence yok Liverpool'un..

İlerleyen sezonlarda dileyenler orta alana takviye yapabilirler..
    Last edited by Kaka Leite : 20.Ekim.2013 at 04:11

Fossa dei Leoni / AC Milan
    Leoni armati, stiam marciando,
    Siam la Fossa dei leoni, dei leon leon leon,
    Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    The Amazing Spider-Man - I'm Peter Parker
    http://futboldasondurum.blogspot.com.tr/
    TAKİP ET!

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Detaylı bir inceleme olmuş, teşekkürler.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Cenker başarılar diliyorum...
    Hayırdır ?

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Cenker başarılar diliyorum...
    Kariyer değil yalnız bu farkettin dimi

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

Nesil
    2009
    Yer
    Ankara

Tam benlik olmuş teşekkürler Cenker
    "insanı kirleten, ağzına giren değildir. ağzından çıkandır insanı kirleten."

Nesil
    2011
    Yer
    Sakarya[54]

Quote Originally Posted by Börk View Post
    Tam benlik olmuş teşekkürler Cenker
    Rica ederim.
    Transfer döneminden sonra Liverpool'u incelemezsek ayıp olurdu, kadrosu çok iyileşti.

Milan Milan Milan...
    Kaka Leite
    22 / 8 / 10
    TAKİP ET!

3lü defans da düşünülebilir stoperler çok iyi kanat sorunu da kalkabilir böylece

Mesaj Yetkileri