Sayfa 52 / 64 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon
1,531 ile 1,560 arası toplam 1907 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | 15.3.2

Yani son maç oynayan adam şikayet etti. Sakatlıktan henüz çıkmış adam geldi, şikayet etti. Son maçta kart cezalısı olduğu için oynayamayan adam da şikayet etti Bir seferde 4-5 oyuncu birden geldi, ki bazıları takımda backup oyuncu olarak bulunuyor, eskiden daha bile azdı, bence.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by fernando1907 View Post
    yeni sürümü denemedim henüz ama değişen teknik özelliklere bakınca bol bol gol kısırlığı çekeceğiz. neredeyse bütün değişiklikler defans ve kaleciler için pozitif yönde, hücumcular için negatif yönde olmuş. sık sık buna dair mesajlar görürüz bir süre.
    Tam tersine.

Savunmada yapilan duzeltmeler, hucumculara daha fazla ve daha dogru top gelmesini sagliyor.

Savunmalarin dengesi hala tam kivanminda degil ama ortada oldukca egelenceli bir mac motoru var.

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

[MENTION=4751]perpetua[/MENTION] hocam galatasaraydaki başkanlık seçim yılını mayıs 2016 ( gerçeği mayıs 2015 ) olarak gördüm düzeltilme şansı varmıdır acaba ?

şut sayıları sanırım hala çok. 1-2 maçlık gözlemim

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by urwrdskkn View Post
    @perpetua hocam galatasaraydaki başkanlık seçim yılını mayıs 2016 ( gerçeği mayıs 2015 ) olarak gördüm düzeltilme şansı varmıdır acaba ?
    Degistirmeyi atlamisim, ozur dilerim. Editor'den duzeltmek mumkun.

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Quote Originally Posted by fernando1907 View Post
    bir de ;

Lig sıralamasında kaydırma çubuğunun olmama hatası giderildi

değişikliğin ne olduğunu öğrenmek istiyorum. fm 15'e başladığım günden beri benim bir ızdırabım var, hiçbir yerde bulamadım derdimin çaresini ve kimseden de aynı yönde bir şikayet almadım. oyuncu veya personel ararken veri tabanında yüzlerce isim oluyor. bu sağdaki kaydırma çubuğunda eskiden normal olarak alt ve üstte oklar vardı ve rahatlıkla kaydırıyorduk. bu seride o oklar yok mecburen çubuğu mause ile yakalıyıp hareket ettirmek zorunda kalıyorum. öyle yapınca da sürekli kaymalar oluyor. yani atıyorum sayfada en altta bir isim kaldı diyelim çubuğu çekip bi alt kısımdaki isimlere geleceğim ama çok daha aşağılara inmiş oluyorum. bilmiyorum anlatabildim mi derdimi ama böyle bir sıkıntı var

bu değişiklik aceba bununla mı ilgili öyleyse gerçekten çok iyi olacak.
    Bu hizli arama bolumu iyi calismiyor. Bence burayi dene cabuk sonuca ulasiyorsan kullan, ulasamiyorsan normal enter a basarak normal aramayi kullan.

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Degistirmeyi atlamisim, ozur dilerim. Editor'den duzeltmek mumkun.
    Şu ana kadar editör kullanmadım, pek bilgim yok o yüzden. Tam olarak nereden yapacağız? Yardımcı olabilir misiniz?

arkadaşlar benim oynama fırsatım olmadı hala oynayanlar varsa bi bilgi verebilrmi nasıl olmuş maç motoru v.s

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by deMarcos View Post
    Şu ana kadar editör kullanmadım, pek bilgim yok o yüzden. Tam olarak nereden yapacağız? Yardımcı olabilir misiniz?
    Kulüpler -> Galatasaray -> Bon. Ortaklığı -> Seçim Tarihi

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by bayeagle View Post

14 türk oyuncu olma zorunluluğu vardı gerçek kuralda bildiğim kadarıyla, bu yansıtılmamış mı?

Quote Originally Posted by lakin1907 View Post
    14 türk oyuncu olma zorunluluğu vardı gerçek kuralda bildiğim kadarıyla, bu yansıtılmamış mı?
    Kadro sınırı zaten 28 kişi, 14 maximum yabancı alabiliyosun geriye kalan 14'te mecburen Türk oyuncu olmak durumunda

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Quote Originally Posted by RagnarLothbrok View Post
    Kadro sınırı zaten 28 kişi, 14 maximum yabancı alabiliyosun geriye kalan 14'te mecburen Türk oyuncu olmak durumunda

Nesil
    2011
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by deMarcos View Post
    Bu güzeldi
    Steam ID : byildirim04

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Tam olarak öyle değil aslında. Gerçek kuralda 25 oyuncu kaydetmek isterseniz 14 yerli 11 yabancı kaydedebiliyorsunuz. Yani en az 14 yerli olmak zorunda. Ama oyunda 25 kişi kaydetmek isterseniz 14 yabancı 11 yerli olabiliyor. Mevcut kodlarla bu şekilde olmuş sanırım.

Quote Originally Posted by serwan View Post
    Tam olarak öyle değil aslında. Gerçek kuralda 25 oyuncu kaydetmek isterseniz 14 yerli 11 yabancı kaydedebiliyorsunuz. Yani en az 14 yerli olmak zorunda. Ama oyunda 25 kişi kaydetmek isterseniz 14 yabancı 11 yerli olabiliyor. Mevcut kodlarla bu şekilde olmuş sanırım.
    Hocam söylediğinde bişey anlamadım malesef, oyundada gerçektede kadro max 28 kişi olarak kayıt ediliyor. Evet 14 yerli olmak zorunda zaten ama oyun kuralları oluşturulurken yerli oyuncu sayısı girilemediği için ben kaydedebileceğin max. yabancıdan girdim olaya aslında aynı şeyden bahsediyoruz muhtemelen

Demirören: "Yabancı değil yerli kuralı" - TFF Haberleri TFF

Quote Originally Posted by dAleksic View Post
    Oyuncu profilleri de geliştirilmiş. Harry Kane'in bonservisi 26m avro olmuş
    Hadi be ilk oyunumda kiralamıştım Kane'i iyi olmuştu.

Bir arkadaş da ''Yekta frikikten attı, olmamış'' diye yorum yapmıştı onun yorumunu göremedim tekrar. Yekta'nın frikikleri 2.1 de de iyiydi. Selçuk'la kapışıyorlardı.

Sırf yeni güncelleme için ilk kariyerimi kapattım. Bugün yarın başlarım yeniden G.Saray kariyerine..

Sonunda geldi. Gelmesi iyi oldu da 4 sezonluk Red Bull Leipzig kariyeri boşa gidecek şimdi Bu gece sabaha kadar akılır Galatasaray ile

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Hocam söylediğinde bişey anlamadım malesef, oyundada gerçektede kadro max 28 kişi olarak kayıt ediliyor. Evet 14 yerli olmak zorunda zaten ama oyun kuralları oluşturulurken yerli oyuncu sayısı girilemediği için ben kaydedebileceğin max. yabancıdan girdim olaya aslında aynı şeyden bahsediyoruz muhtemelen

Demirören: "Yabancı değil yerli kuralı" - TFF Haberleri TFF
    şöyle anlatayım. 28 kaydederseniz sıkıntı yok. oyunla gerçek aynı oluyor. çünkü en az 14 yerli kaydetmiş oluyorsunuz.
    ancak diyelim ki sizin 25 oyuncunuz var. gerçek kurala göre bu 25 oyuncunun en az 14ü yerli olmak zorunda. 11 yabancı olabilir en fazla.
    ancak oyunda 25 oyuncu kaydederken 14 yabancı olabiliyor.

Kural o kadar komplike ki adamlar anlayamamis muhtemelen biz bile zor anladik fmyi suclayamam neyse ben 20 oyuncuyla oynadığım icin 6 turk yetecek. Cool

Oyuna başlayan arkadaşlar İanis Hagi'den haber var mı yeni güncelleme ile eklenmiş mi oyuna?

Nesil
    2003

Gercekte boyle bir durum olursa kulupler kontenjani doldurmak icin yerli U21 veya U19 oyuncularini profesyonel yapip listeye yazarlar zaten.

Bu yabanci kuralinin yansimasi tahmin edeceginiz gibi biraz aceleyle oldu. Hatta resmi aciklama gelmeden, Y. Demiroren acikladigi zaman verilen bilgiler ile kurali ilk olarak yansittik. Umuyorum FM 2016 icin daha komple hale gelir ama simdilik bu kadarini yapabildiler.

Bug mu bilmiyorum ama bonservisi elinde oyuncuyu alıp 3 yıllık kontrat yapınca daha önce boştayken onunla ilgilenen takımlar hala adamın peşinde görünüyor ve işin kötü yanı bu ilgi durumlarının yanında serbest transfer yazmaya devam ediyor. Futbolcuların moraline etki edebilir.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Gercekte boyle bir durum olursa kulupler kontenjani doldurmak icin yerli U21 veya U19 oyuncularini profesyonel yapip listeye yazarlar zaten.

Bu yabanci kuralinin yansimasi tahmin edeceginiz gibi biraz aceleyle oldu. Hatta resmi aciklama gelmeden, Y. Demiroren acikladigi zaman verilen bilgiler ile kurali ilk olarak yansittik. Umuyorum FM 2016 icin daha komple hale gelir ama simdilik bu kadarini yapabildiler.
    Abi hiç dert değil açıkçası. Ben en kötü ab yaması ile de oynarım
    hem bu hali daha mantıklı zaten çünkü senin bahsettiğin gibi takımlar bunun yolunu bulur.
    bi sorum olacak bu kuralın ilk sezondan başlamasını nasıl sağlarız?

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Savunmalar her ayağına geleni ileri dikiyor sanırım.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2014
    Yer
    Utrecht

Bütün maçlar Pazar günü, neden böyle? Son güncellemeden sonra böyle oldu. [MENTION=4751]perpetua[/MENTION]

Nesil
    2006
    Yer
    Malatya

Guncellemeyi denedim. Bazı pozisyonlarda kaleciler daha iyiyken bazilarinda eskiye oranla daha kotu. Kontra atakta daha direkt oynamalari yonunde yapilan degisikler hikaye. Direkt oynamadiklari gibi, kontra atagi secince ilginctir oyuncularim hep kapali savunmaya karsi hucum yapiyor. Gelisine vuruslar azaltildi diyorlar o da hikaye. 2 mac yaptim en az 6-7 tane vole vurdu iki takim.

Bir hata duzeltilmemis. Bir oyuncu icin takimiyla pazarlik ederken ilk birkac teklifimizden sonra hani bize ek odemeleri olan karsi bir teklif yapiyorlar ya, tamam oyle olsun kabul ettim diyorsunuz ama hop karsi takim gorusmelerden cekiliyor.

Quote Originally Posted by koraybahce View Post
    BAL ve 3. lig yamasıyla uyumlu mu acaba yabancı kuralı durumu? Forumun birinde bu yamanın yapımında ayrı lig yaratıp türkiye ligine eklenmesi gerektiğini duymuştum da eğer Bal ligi takımıyla başladığım bir 15.3.0 versiyonlu kariyerde oyunun 2. sezonunda kural aktif olacak mıdır? Aslında bunu soruyorum tam oalrak
    Yama 15.3'de güncellenen Editörle yapılırsa uyumlu. Çünkü Kural Kulüp değişikliği içermiyor. Eğer bir kulübün düşürülmesi vs. olsaydı 2. sezon o uygulanmayabilirdi... yama için (en son mesajda şu an. İlk mesajdaki sanıyorum ki yeni durumla uyumsuz...)http://forum.turksportal.net/vb/show...=1#post2728832
    Last edited by ozzymanborn : 26.Şubat.2015 at 23:41

Arkadaş bir sürü wonderkid mevcut oyunda. İanis ligde maça bile çıkmış ama oyunda yok yine. Sırf çıksın diye birde Romanya Ligi açtım oyunda vay arkadaş

yeni gözlemleme sistemini beğenmedim. 3-4 kere izliyor gözlemci hala yaklaşık değer veriyor. tamam belki oyuncuların değerini tam olarak bilmek mümkün değil ama gerçekte bir oyuncunun 10 maç kasedini 3-4 kez de canlı izleseniz az çok neye sahip olduğunu anlayabilirsiniz. dahası gerçek hayat daha farklı değişkenlere sahip. potansiyeli olmayan bir oyuncu bir anda büyük gelişim sergileyebilir vs. bu yeni gözlemleme sistemi konusunda önerileriniz var mı. özellikleri aç demek bir çözüm ama başka çözüm var mıdır?

Nesil
    2003

Abi hiç dert değil açıkçası. Ben en kötü ab yaması ile de oynarım
    hem bu hali daha mantıklı zaten çünkü senin bahsettiğin gibi takımlar bunun yolunu bulur.
    bi sorum olacak bu kuralın ilk sezondan başlamasını nasıl sağlarız?
    Mumkun degil.

Ama iki opsiyonun var. Ilk sezonu tatilde gecir sonra takim al.

Editor ile yeni bir Turkiye ligi yaratip onunla oyna.

Sayfa 52 / 64 İlkİlk ... 242505152535462 ... SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri