Sayfa 64 / 64 İlkİlk ... 1454626364
1,891 ile 1,907 arası toplam 1907 sonuç

Konu: Football Manager 2015 | 15.3.2

Quote Originally Posted by bearyn View Post
    15.3.2 yamasında yeni yabancı kuralı ligde işliyor fakat Türkiye Kupası ve Ziraat Kupasında yine 5 yabancıyla oynayabiliyorum. Herkesde böyle mi bu durum?
    @europeanconquer
    Tam emin olmamakla birlikte Resource Archiver ile açıp içindekileri dışarıya çıkartman gerekiyor.

Nesil
    2013
    Yer
    Eskişehir / İstanbul

Ya sakatlık sorunu yok, antrenman programı, antrenörler v.b falan diyorum da;

İkisi de "DOS, OS(M)" mevkilerinde oynayan iki "ortasaha" oyuncusu (Orhan Gülle - Okay Yokuşlu) aynı gün aynı anda aynı süreyle aynı sakatlığa kurban gider mi? İkisinin de baldır kası yırtıldı ve ikisi de tam 3 ay sonra aynı gün takımla çalışmaya başladılar. Yahu bu kadar da tesadüf olur mu?

Sakatlık sorunu bal gibide var. Antrenman sahalari üst düzey, kondisyonerler üst düzey, fizyolojik desen öyle.

Canı sıkılan 3 ay sakatlanır anasını satim.

VSP355s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhabalar. Şu an yazacagım şeyin tam olarak muhattabı hangi konu bilmiyorum fakat, buraya yazmak istedim.

Senelerdir FM serilerinde, ilk sezonlar 3 büyüklerin alabilecegi oyuncular malum. hepsi adı duyulmamış, sıradan oyuncular. ha iyileri var tabi aralarında ama şuan için FM database'inde iyi olan oyuncular. ama gerçekte kimse bilmiyor. fakat gerçek hayata baktıgımız zaman, gerek fenerbahçe gerekse galatasaray, oldukça kaliteli oyuncuları türkiyeye getirebiliyor. mesala sneijder'ı fm2013 de galatasaraya getirebilir miydiniz? ya da kuyt 1Meuroa fener'e gelir miydi? mümkün degil. ya da fm 2007'de carlos fener'e gelir miydi? ya da simon kjaer'i almak istesem 10Meuro'dan aşşagı alabilir miydik eski fm serilerinde? yani diyecegim o ki, türkiye'ye kaliteli oyuncular gelebiliyor. birçok örnek var bunda. fakat biz fm'de hiçbir zaman ilk sezon bu kalitede oyuncuları alamıyoruz. şimdi arkadaşlar diyecek, e o zaman editörden rep. yükselt öyle alırsın. oyundan zevk almak için editöre hiç dokunmuyorum. hile yapıyormuşum hissi veriyor. türk araştırmacılardan ricam, artık nasıl halledersiniz bilmiyorum ama. şu kaliteli yabancı oyuncuların en azından bi kısmının türkiyeye ilk sezonlarda gelme durumu olsun. gerçi bundan sonra diyecegim şey türk araştırmacıları degil, oyunun yapımcılarını ilgilendiriyor ama, yav acayip yüksek transfer bedeli ödüyoruz oyunda. cidden gerçek piyasayla alakası olmayan rakamlar dönüyor. bursaspor serdar aziz için 20Meuro istiyordu fm2013'de. eminim bu tarz şeyler fm2015'de de vardır. şu durum iyileştirilsin. bir de yapay zeka hakkında bikaç lafım var. mesala ben fenerbahçeyi aldım, gayet iyi oyuncuların peşindeyim. mesala galatasaray gidiyor, ptt1. lig seviyesinde transfer yapıyor. bu da oyunun gerçekçiligin bozan durumlardan. diger takımlarda böyle iyi oyuncular alabilsin yani. söyleyeceklerim bu kadar. bunlar yapılması çok zor şeyler degil. türk araştırmacılar tabiki ellerinden gelenin en iyisini yapıyordur. ama daha çok SI'ye laf ediyorum. seriyi fm2014'e kadar oynadım ve en zevk aldıklarım 2008 ve 2012 idi. oyuna birsürü yeni ayrıntı, zımbırtı ekleniyor ama aslolan önemli şeyler esgeçiliyor.. maç motoru mesala. keşke maç motoru fm2008 gibi olsa, bu kadar ayrıntı istemezdim şimdi. her maç 20 tane top direkten döner mi arkadaş? geçmişte en büyük korkum fm serisinin iyice endüstriyelleşip, zıvanadan çıkmasıydı. yavaş yavaş öyle oldu sanırım. kaç oyundur "hadi bi sonraki oyun toparlarlar" diye bekliyoruz. olmuyor. fm 2016 nasıl olur bilemem. ama başında yıllar harcadıgımız bu simulasyonun bu hallere gelmesi içler acısı.

Nesil
    2009
    Yer
    İstanbul

türkiye ligi için sorunlar:

başka milli takımı seçen türk uyruklular yabancı sayılıyor.
    türkiye kupası'nda hala 5+3 kuralı var
    herkesin bahsettiği numara sorunu
    yüzyıllardır çözülemeyen fikstür sorunu
    yabancı sınırı kalkmamış gibi davranan diğer kulüpler. ligi domine etmem...

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Bundan sonraya ülkeye gelen başka milli takımda oynayan Türk uyruklular yabancı sayılacak.En azından ligde öyle olacak ama oyuna tam geçiremezler.
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2006
    Yer
    Bursa

Ya bu oyunu yapanın harbiden çok kötü beddualar edesim var.

Böylesine saçma sapan birşey olamaz. Seneye vallahi orjinal almıcam yazıklar olsun 50 tl para verdim şerefsizlere.

oyuna orta sahaların etkisi az. genelde kanat forvetler defansın ortası ve bekler iyi performans veriyor. iyi bir kanat oyuncusu 7.8 ortalamalarda sezonu kapatırken ben hiç orta saha oyuncularının 7.8 kapattığını görmedim. gol atan her zaman yüksek puan alıyor. gol atamayana az puan veriliyor belki bundan da kaynaklanabilir. amc, cm ve dmc oynayan oyuncular kesinlikle performanslı oynamıyor. dünya yıldızı olsalar bile... Bir de yıldız olan oyuncuların ekstra şahane goller atmasını bekliyorum messi ronaldo gibi özel yeteneği yüksek olan oyuncular ekstra goller atmalı. oyundaki goller genelde sıradan eski serilerde unutamayacağımız goller atılırdı. bonservis ücretleri transfer bütçelerine göre yüksek. bu şekilde 3 büyüklerde büyük transfer yapamıyor. ama gerçek hayatta istediğini alabiliyorlar. tezat teşkil ediyor. bunu yapımcılar belirlediği için buradaki arkadaşlarımız bu soruna hiçbir zaman çözüm getiremeyecek sanırım.

Bir şey sorucam menajerlik sözleşmemi uzatırken yönetimin verdiği yıllık ücreti düşürüp daha az paraya imza atarsam yönetimin bana bakışı değişir mi? yani isteklerimi kabul etme ihtimalleri falan artar mı var mı böyle bir şey oyunda

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by rftckk View Post
    Bir şey sorucam menajerlik sözleşmemi uzatırken yönetimin verdiği yıllık ücreti düşürüp daha az paraya imza atarsam yönetimin bana bakışı değişir mi? yani isteklerimi kabul etme ihtimalleri falan artar mı var mı böyle bir şey oyunda
    Yok, sadece kendi sözleşmenle alakalı söz hakkına sahipsin.
    Sentugo.

Şoklardayım ya.

Kendi güncellememi yapıyordum uzun süredir. Demin şöyle bir durum ile karşı karşıya kaldım. Çözümünü bilen var mı acaba?

Quote Originally Posted by BleedingMoon View Post
    türkiye ligi için sorunlar:

başka milli takımı seçen türk uyruklular yabancı sayılıyor.
    bu zaten gercekte de öyle olacak. örnegin Erkan Zengin yabanci oyuncu olmus olacak

14. Default

Türkiye Ligi'ndeki numara sorununu nasıl düzeltebilirim? Oyuncu geliştirmeyi severek oynuyorum ama 28 kayıt bunu engelliyor.

Biliyorsanız Türkiye Kupası'ndaki 5+3 kuralını nasıl düzelteceğimi de söyler misiniz. Yurtdışına gideceğim de daha şampiyonluğum yok

Numara sorununa çözüm yok mu arkadaşlar sizler nasıl oynuyorsunuz kariyerinizi?

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Quote Originally Posted by warkion View Post
    Numara sorununa çözüm yok mu arkadaşlar sizler nasıl oynuyorsunuz kariyerinizi?
    konuyla ilgili yamalar mevcut onlara bakabilirsin ben uzun zamandır türkiye ligi kariyeri yapmadım o yüzden hiçbir yama denemedim konuyla ilgili ama bir çok yama yayınlayan arkadaş var forumda.

17. Default

Quote Originally Posted by ultraslanbe View Post
    bu zaten gercekte de öyle olacak. örnegin Erkan Zengin yabanci oyuncu olmus olacak
    Yanlışın var.Erkan Zengin, Veli Kavlak gibi oyuncular bu kuraldan önce yerli statüsü aldıkları için yerli sayılıyor. Ama örneğin Mesut Özil , Aras Özbiliz gibileri gelirse yabancı sayılacak. Bilal Başacıkoğlu ise yerli sayılacak

Sayfa 64 / 64 İlkİlk ... 1454626364

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri