Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon
61 ile 90 arası toplam 142 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Galatasaray

Nesil
    2007
    Yer
    Ankara

Önceki yorumlarda neler neler konuşulmuş ama benim derdim biraz farklı.

Yav bu Hakan Balta size ne etti. 2-3 sezondur stoperde harika işler çıkarıyor ama profili bana yetersiz göründü. Önsezi, Top Kapma ve Soğukkanlılık değerleri çok yerinde olmuş ama Mental özelliklerde ve Markaj özelliğinde daha çoğunu hak ediyor bence.

Oyun başında kapasite olarak bu bölgedeki Koray Günter'le hemen hemen aynı, Denayer ve Semih'in altında ve Chedjou'nun epey bir altında görünüyor.

Oyunda Umut'u çok beğendim. Gerçekteki gibi hiçbir işe yaramıyor. Katkısı olan herkesi tebrik ederim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Oyuna girer girmez yaptıklarım.

Umut, Sabri, H.Balta, Tarık'ı satmak oldu. Hepsini elden çıkartıp güzel bir yer açtım maaş bütçesinde.
    Ardından, neredeyse %70 civarında yardımcılarımı değiştirdim, yerlerin çok iyi antrenör, gözlemci vs getirdim.
    Transfer olarak tüm dünyayı tek tek incelemeye çalıştım, elimden geldiğince oyuncu listeledim, fakat elimizdeki maddir zorunluklar yüzünden genelde kiralık oyuncu anlaşmaları yapmaya gittim.

A.Madrid'ten Oliver, Hamburg'tan Rudnevs'i kiraladık ilk iş olarak. Bir iki tane daha genç bekliyor ama sanırım onları almayacağım, gerek olmadığını düşünüyorum.
    Bundan sonraki süreçte, 1 adet uygun yollu stoper, 1 tane santrafor ve 1 kanat oyuncusu alacağım.
    Linnes ile sağ bek için görüşüyorum, eğer istediğim özellikte araştırma sonucu gelirse transfer edeceğim. Sağ bek çok kötü durumda.

Bakalım akşam tekrar detaylara gireceğim oyundaki. Neler çıkaracak karşımıza merak ediyorum.

Nesil
    2006
    Yer
    Tekirdağ

[MENTION=24495]elensar77[/MENTION],
    Uygun yollu kanat ve forvet için iki güzel önerim olabilir yerli piyasadan.Muhammed Demir ve Emrah Başsan ilk sezonda gayet makul fiyatlarla transfer edilebiliyor.Zaman zaman rotasyonda,zaman zaman da ilk 11de kullanabileceğin iki isim.

Asistan menajeri değiştirdiniz ? Fuat hoca yetersiz gibi gelmişti geçen oyunlarda bana

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Bakacağım akşam. 1.7m€ var, nasıl yapacaz bakalım.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by hiboyksl View Post
    Asistan menajeri değiştirdiniz ? Fuat hoca yetersiz gibi gelmişti geçen oyunlarda bana
    Ben gönderdim, yeni biri ile anlaştım, akşama sözleşme imzalyacaz.

Nesil
    2007

Oyunda Ianis Hagi'yi bulabilen var mı?

Taze taze yeni kariyer açtım ve birkaç kesit paylaşıyorum ;

Lig geçen seride olduğu gibi yine standardımızın altında kolay.. Şampiyonlar liginde zor bir gruba düşmüştük fakat, iç saha performansımız belki de lider bitirmemizi sağlayacak.

Guedes ve Origi, 2 wonderkid oyuncuyu 2 yıllık kiraladım ve gerçekten şuana kadar etkili oldular. Sportingden cüzi bir miktara aldığımız Andre Martins de Sneijder'in yedeği konumunda..

edit: Devre arası yönetim 16m avro bütçe verdi

Last edited by Saul17 : 13.Kasım.2015 at 10:36

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post
    Romanya ligini de açman gerekiyor. Çok sağlam oyuncular var İanis dışında

Nesil
    2006
    Yer
    06

Buyrun Junior Hagi . Dikkat edersen iki ayağını da kullanabiliyor

Nesil
    2007

[MENTION=167355]33avci33[/MENTION]
    [MENTION=40794]aytekin79[/MENTION]

İlk oyunda Romanyalı oyuncuları yüklemeye çalıştım. Yanlış bir şey yaptım sanırım, çıkmadı. İkinci oyunda Romanya ligini açınca çıktı, bu sefer de Fiorentina hemen kaptı; sinir oldum Oyunda da devamlı crash aldığım için yeni oyuna başlayacağım. Staff -> Responsibilities kısmında ayda bir vs. rapor gönder kısmı var. Orada Squat Management için ne zaman birini atamaya kalksam oyun kapanıyor. Saçma bir şey.

Oyunda artık elinizde oyuncu patlaması diye bir şey kalmamış gibi. Umut + Burak + Selçuk + Tarık + Hakan; hepsinden çok rahat kurtuldum. İyi paralara satamadım ama maaşlarından kurtulmak bile nimet. Maaşım az olacak orada oynarken de katkı ver demediler geçen serilerdeki gibi. Darısı diğerlerinin başına ama yeni oyuna başlamak zorundayım maalesef

Hocam Burak'ı niye sattın? Adam gol manyağı yaptı bende rakipleri

@33avci33
    @aytekin79

İlk oyunda Romanyalı oyuncuları yüklemeye çalıştım. Yanlış bir şey yaptım sanırım, çıkmadı. İkinci oyunda Romanya ligini açınca çıktı, bu sefer de Fiorentina hemen kaptı; sinir oldum Oyunda da devamlı crash aldığım için yeni oyuna başlayacağım. Staff -> Responsibilities kısmında ayda bir vs. rapor gönder kısmı var. Orada Squat Management için ne zaman birini atamaya kalksam oyun kapanıyor. Saçma bir şey.

Oyunda artık elinizde oyuncu patlaması diye bir şey kalmamış gibi. Umut + Burak + Selçuk + Tarık + Hakan; hepsinden çok rahat kurtuldum. İyi paralara satamadım ama maaşlarından kurtulmak bile nimet. Maaşım az olacak orada oynarken de katkı ver demediler geçen serilerdeki gibi. Darısı diğerlerinin başına ama yeni oyuna başlamak zorundayım maalesef

Umut Bulut'u 120-150k arası bir fiyatla İngiliz ikinci lig kulüplerine çok rahat iteleyebilirsiniz

Kimi aldınız hocam ?

Nesil
    2010
    Yer
    İZMİR

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    Umut Bulut'u 120-150k arası bir fiyatla İngiliz ikinci lig kulüplerine çok rahat iteleyebilirsiniz
    ben troyes e 150 bin e iteliyom hocam rahatım

Nesil
    2007

Quote Originally Posted by Mottcalem View Post
    Hocam Burak'ı niye sattın? Adam gol manyağı yaptı bende rakipleri
    Ne gerçekte ne de oyunda takımımda görmek istemiyorum da ondan

Hattrick yapan Denayer

2 golü duran toptan, 3.golde de penaltı yaptırıp, penaltıyı Selçuk'tan alıp Denayer'e attırdım, sonuç hattrick

Edit: beyler ilk sezonda Şampiyonlar Ligi'ni kazandım. Kadrom güncel olarak ;

Bruma ve Subotič, sonradan geldiler. Podolski ve Denayer vardı daha önce.

Last edited by Saul17 : 13.Kasım.2015 at 22:33

Nesil
    2007
    Yer
    İstanbul

full sürümün ardından kevin grosskreutzu oynatamıyorum 'seç' ikonu çıkıyor. Bu normal mi? Kadroya kayıt ettim herşeyi tamam ama maç kadrosuna seçemiyorum. Aynı şekilde adebayoruda aldım ve onuda seçemiyorum. yardımcı olabilecek varmı?

Quote Originally Posted by samasti View Post
    full sürümün ardından kevin grosskreutzu oynatamıyorum 'seç' ikonu çıkıyor. Bu normal mi? Kadroya kayıt ettim herşeyi tamam ama maç kadrosuna seçemiyorum. Aynı şekilde adebayoruda aldım ve onuda seçemiyorum. yardımcı olabilecek varmı?
    Oynamaması dogal zaten. Lisansı yetişmedigi için Ocak ayına kadar oynayamaz.

Nesil
    2008
    Yer
    İstanbul

Hattrick yapan Denayer

2 golü duran toptan, 3.golde de penaltı yaptırıp, penaltıyı Selçuk'tan alıp Denayer'e attırdım, sonuç hattrick
    Eğer bir oyuncu bir maçta 2 gol atmışsa oyun onu zaten zorla penaltı noktasına getiriyor, sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Otomatik olarak Denayer kullanacaktı zaten.

Bir de penaltı nasıl yaptırdınız Bir yolu mu var?

Quote Originally Posted by samasti View Post
    Bahsettiğiniz iki oyuncu da ocak ayına kadar oynayamıyorlar zaten. Gerçek hayatta da oynayamıyorlar oyunda da...
    Sentugo.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Evet 2 golü olan oyuncuya penaltıyı otomatik attırıyor oyun.
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Ben de gittim talimatlardan hemen Denayer'i seçtim

Quote Originally Posted by sentugo View Post
    Eğer bir oyuncu bir maçta 2 gol atmışsa oyun onu zaten zorla penaltı noktasına getiriyor, sizin bir şey yapmanıza gerek yok. Otomatik olarak Denayer kullanacaktı zaten.

Bir de penaltı nasıl yaptırdınız Bir yolu mu var?

Anlatım hatası yapmışım orada Denayer 3.golde penaltıyı yaptırdı ve kendisi attı demek istemiştim de Türkçe katiliyim tamam

Hocam mahsuru olmazsa taktik ekranınızı paylaşır mısınız? Sneijder AMC mi yoksa MC mi oynuyor? 4-2-3-1 iki MC ile bir taktik oluşturmuştum, defansif olarak bir türlü başarılı olamadım.

beyler iyi oyunlar.muslera ve buragı sezon basında satan var mı ? ve ilk sezon gs için oyuncu önerisi olan var mı acaba

Nesil
    2007

FM olmasa takıma olan sinirimi nereden çıkaracağım İlk sezon şubat ayına gelmiş bulunuyorum. Devre arası transferlerini de yaptım. Yaptığım transferler şöyle;

FM15'e göre Galatasaray daha kolay yönetilebilir bir takım olmuş. FM15'de ilk sezon maaş bütçesine elletmiyordu yönetim. Bir de sattığınız oyuncuların parasının ancak %10'unu size veriyordu. Şimdi maaş bütçesiyle de oynayabiliyorum, sattığım oyuncuların da %50'si bana kalıyordu galiba. Haliyle böyle olunca, bir de taksitle kadroyu baştan aşağı değiştirdim. Resimde gözükmese de Ianis Hagi'yi de kadroma kattım. 1 yıl sonra gelecek

Yönetim sağ olsun devre arası 10 MN Euro verdi

Quote Originally Posted by MelihTrezeguet View Post
    Hocam mahsuru olmazsa taktik ekranınızı paylaşır mısınız? Sneijder AMC mi yoksa MC mi oynuyor? 4-2-3-1 iki MC ile bir taktik oluşturmuştum, defansif olarak bir türlü başarılı olamadım.
    Bana sordun sanırım. AMC değil OK(H) oynatıyorum. İlk sezonu yanlış hatırlamıyorsam 8 gol 8 asist gibi bir performansla geçti.

Beyler satayım mı ???

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Beyler satayım mı ???

Sat sat sat
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Sayfa 3 / 5 İlkİlk 12345 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri