Sayfa 1 / 3 123 SonSon
1 ile 30 arası toplam 70 sonuç

Konu: Football Manager 2016 | Fenerbahçe

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Default Football Manager 2016 | Fenerbahçe

Merhabalar,

Fenerbahçe için taktik/teknik paylaşımları buradan yapabiliriz arkadaşlar.
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Caner oyunun başında Liverpool'dan teklif alıyor. Reddedince sıkıntı çıkarıyor. Takım arkadaşlarını bana karşı doldurmakla tehdit etti

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by alexalexalex View Post
    Caner oyunun başında Liverpool'dan teklif alıyor. Reddedince sıkıntı çıkarıyor. Takım arkadaşlarını bana karşı doldurmakla tehdit etti
    Transfer sezonu bitince 1-2 hafta sonra sıkıntı kalmaz, hemen yenileyin o zaman. İlk sezon sonu Liverpool çılgın teklifle gelir zaten. 20-25M'dan aşağı inmeyin; 30ME'yu, belki de daha fazlasını bile kabul edebilirler.

Andrija Zivkovic'i alın. İlk sene 3.5M, kalırsa ikinci sene 1.5M'a gelebiliyor. İkinci sezon en iyi oyuncunuza dönüşür. İlk sezon 15-20 maç oynatın en azından yeter ki.

Önlibero ihtiyacınız olursa Osmanlıspor'dan Papa Alioune Ndiaye, forvet ihtiyacınız olursa Red Bull Salzburg'dan Jonatan Soriano fazlası ile iş görüyor.

Lucas Lima gelmiyor, bir türlü getiremiyorsun. Getirebiliyorsanız hiç vakit kaybetmeyin. Hamburg'dan Marcelo Díaz orta saha için iyi alternatif.

Savunmaya Kyriakos Papadopoulos, Gabriel Paulista, Abdoulaye Ba ve Carlos Zambrano çok güzel oluyor. Hiç kimse geçemiyor. Tavsiye ederim. Gabriel Paulista zaten ilk sezonu oynamayadığından darlamaya başlar. 8M civarına alırsınız.

Sol beke de Dhurgham Ismail gelişirse kaçırmayın. Çok acayip bir şeye dönüşebiliyor.
    Last edited by Cengo : 30.Ekim.2015 at 03:06
    TURKSPORTAL Interactive - FM Türkiye

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

eyvallah hocam tavsiyeler için. bakacağım hepsine tek tek.

bizim personel kadrosu da ayrı bir leş. iyi personel de araştırmak lazım.

david fevre bu oyunda da iyi fizyoterapistlerden biri. baş fizyoterapist olarak iyi gider gibi görünüyor.

ama nerde fm2008'deki gianni nanni )

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

Teknik heyeti yenileyin. Pereira'nın leş olduğu gibi teknik heyeti de leş.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Şuan için takımdan memnunum.
    Öncelikle ilk kariyer, ilk deneyim olduğunu unutmadan kariyerim hakkında birkaç bilgi paylaşayayım.
    İlk sezonu bitirmiş bulunmaktayım. Hiç istemesemde, Nani'yi €15M Real Madrid'e, Caner'i €11.25M Newcastle'a, Emenike'yi €7.5M Swansea'ye ve ufak tefek(Meireles, Kadlec, Alves vs.) satışlarda yaptım. Nani'nin yerine futbolcu bulduğum için sattım gerçi, size de öneririm ocak ayında kontrat imzalatarak bedavaya getirdiğim Andrija Zivkovic'i kadronuza katmalısınız. Markovic'in gidişi beni çok üzdü ama yapacak birşey yok. Ba'yı €3M'a aldım.
    Taktik konusunda 4-5-1 oynatıyorum. AMC kullanmak bu takım için çok verimli. Tek forvet RVP inanılmaz işler yapıyor. Bu taktikle şampiyonluk+Türkiye Kupası+UEFA'da da gruptan çıkıp, ilk turda elendim. Birkaç SS paylaşayım, isteyen olursa da taktiğimi atabilirim.

Volkan Şen

Nani(3 Ay sakatlık yaşamıştır)

Lazar Markovic

Diego

Fernandao

Robin van Persie

Transferler

Kariyerim hakkında istediğinizi sorabilirsiniz, bende oyunu deneme aşamasındayım. Şuana kadar oyundan memnun kaldım.
    Ayrton Senna da Silva

valla ben teknik heyet konusunda sıkıntılıyım butun leslerı attım adam bulmakta zorlanıyorum 2015 de aldıgım butun hocalar ya bı takıma menajer olmus, ya da sacma sapan gorevlere gelmıs bı dunya elemanda teklıfı kabul etmıyor

ben kadlec raul bruno ve diego yu sattım. yerlerıne daha adam almadım sımdılık profıl ozellıklerıne bakınca ba kjaer den ıyı gozukuyor souza dan verım alan var mı? onu da satmayı planlıyorum juventus dan ruganı yı kıralık olarak alabılırsınız gs bjk ve trabzonda kıralık teklıfınde bulunuyolar bende teklıf yaptım bakalım ne olucak bu arada oyun acarken norvec lıgını muhakkak acın start da 17 yasında bı eleman var ortasaha fenere gelmeyı kabul etmıyor ama butun buyuk takımlar sırada 1 sene sonra kesın wonderkid olur

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Teknik heyet çok sıkıntılı gerçekten. 2. sezonun başında aldığım ve sizlere önerebileceğim antrenörleri yazayım.
    Pektabiki eleştirebilirsiniz ama benim kariyerim için 2. sezon teknik heyet şu şekilde; hücum ve taktik için ne yazıkki paylaşmaya değer antrenörler bulamadım şuan için.

Last edited by SacrificeGGTC : 30.Ekim.2015 at 15:11
    Ayrton Senna da Silva

ya beyler arkadaşla online oynuoruz fb-gs. Adam benim teklif yaptıgım oyuncuları goruyor bunu engelleme şansım var mı?

Oyunda Alex de Souza görünmüyor? Brezilya Ligini bizzat seçmeme rağmen, Güney Amerika bölgesini de özelden seçmeme rağmen Alex'in profili görünmüyor. :/

Antrenör olarak getirme hayalim vardı.

Bir taktik oturtan var mı beyler ya? Uzun kariyeri betada yapmamaya karar verdim tüm mücadeleleri feneri alıp oynuyorum teker teker ama adam gibi bir taktik oturtamadım.

Quote Originally Posted by SacrificeGGTC View Post
    Şuan için takımdan memnunum.
    Öncelikle ilk kariyer, ilk deneyim olduğunu unutmadan kariyerim hakkında birkaç bilgi paylaşayayım.
    İlk sezonu bitirmiş bulunmaktayım. Hiç istemesemde, Nani'yi €15M Real Madrid'e, Caner'i €11.25M Newcastle'a, Emenike'yi €7.5M Swansea'ye ve ufak tefek(Meireles, Kadlec, Alves vs.) satışlarda yaptım. Nani'nin yerine futbolcu bulduğum için sattım gerçi, size de öneririm ocak ayında kontrat imzalatarak bedavaya getirdiğim Andrija Zivkovic'i kadronuza katmalısınız. Markovic'in gidişi beni çok üzdü ama yapacak birşey yok. Ba'yı €3M'a aldım.
    Taktik konusunda 4-5-1 oynatıyorum. AMC kullanmak bu takım için çok verimli. Tek forvet RVP inanılmaz işler yapıyor. Bu taktikle şampiyonluk+Türkiye Kupası+UEFA'da da gruptan çıkıp, ilk turda elendim. Birkaç SS paylaşayım, isteyen olursa da taktiğimi atabilirim.

Volkan Şen

Nani(3 Ay sakatlık yaşamıştır)

Lazar Markovic

Diego

Fernandao

Robin van Persie

Transferler

Kariyerim hakkında istediğinizi sorabilirsiniz, bende oyunu deneme aşamasındayım. Şuana kadar oyundan memnun kaldım.
    Markovicten aldığın verim çok iyi, Diegonun ki yetersiz kalmış gibi. Taktiğini paylaşırmısın?

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Taktik hazır. Biraz daha deneyerek paylaşacağım. Bireysel oyuncu direktifleri FM16'da taktik ile taşınabiliyor mu? Deneyen var mı? Sanırım çalışıyor.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Oyuna başlar başlamaz Avrupa'nın büyük takımlarından teklifler geliyor.Mecburen göndermek zorunda kalıyorsunuz.Yoksa takımda isyan bayrağını çekiyor namussuz.

Bu da Caner Erkin'in profili.Merak edenler olabilir.

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Fenerbahçe'yi yönetecek arkadaşlar için; oyuna başlar başlamaz kontratını yenilemeniz halinde mutsuz olmuyor ve gitme konusunda herhangi bir sıkıntı çıkarmıyor.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

45 puanla namağlup tamamladım ilk yarıyı, Caner'e gitme bak Şampiyonlar Ligi'ne katılcaz dedim tamam dedi ardından sözleşme teklif etmeme izin vermeyip Liverpool'dan teklif aldı, büyük bir ihtimal bedavaya kaybedicem Caner'i.

Fenerbahçeyle kariyer açan arkadaşlar, oyunda galatasarayın lehine skandal bir hata var. Zira sponsorluk değerleri çok yüksek girilmiş. Bu sayede aralık ayında 30 milyon euro civarında bir para transfer bütçesine ekleniyor. Hata full sürümde giderilecek. Betada başladığınız save'e full sürümde devam etmeyi düşünüyorsanız fazla ilerlemeden bir düşünün derim. Zira ciddi bir adaletsizlik. İyi oyunlar...

Nesil
    2012
    Yer
    Kastamonu

Bir türlü taktik oturtamadım takıma ya ..

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by sarp709 View Post
    Oyuna başlar başlamaz Avrupa'nın büyük takımlarından teklifler geliyor.Mecburen göndermek zorunda kalıyorsunuz.Yoksa takımda isyan bayrağını çekiyor namussuz.

Bu da Caner Erkin'in profili.Merak edenler olabilir.

O nasıl bir profil paylaşımı? Herşey muallak.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Burak Akmanoğlu View Post
    Bir türlü taktik oturtamadım takıma ya ..
    İsteyene test amaçlı taktiğimi gönderebilirim. En azından bir işe yararsa neden yaradığına bakabilirsiniz.
    Öyle 10 dakikalık iş değil, bayağı uğraştım üzerinde. Hafife almayalım lütfen.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Quote Originally Posted by Cengo View Post
    İsteyene test amaçlı taktiğimi gönderebilirim. En azından bir işe yararsa neden yaradığına bakabilirsiniz.
    Öyle 10 dakikalık iş değil, bayağı uğraştım üzerinde. Hafife almayalım lütfen.
    Sayın hocam paylaşırsanız taktiği sevinirim.

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Marcus Allback View Post
    Sayın hocam paylaşırsanız taktiği sevinirim.
    Yarım saat, 1 saate bulabilirsiniz. Biraz dinleneyim son kez bakıp paylaşacağım.

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Teşekkür ederim hocam.

taktiği ben de alabilir miyim hocam?

Staff komple çöp olduğundan, alayını kovup revizyon yaptım. Buraya koymuş olduğum personel listesi hakkında bikaç şey söyleyeyim;

* Fizyoterapistleri şiddetle tavsiye ederim. Hepsi alanında uzman adamlar. Sırtınız yere gelmez.
    * Eski FM serilerinden de bilen bilir, Phil Cannon efsane bi adam. Hiç düşünmeden altyapı sorumlusu yapın.
    * Gözlemcileri alırken genelde 2 özelliğe önem gösterdim. Tahmin edbileceğiniz gibi potansiyel ve şimdiki yetenekleri yargılama konusunda. 1-2 tanesinin ise taktiksel bilgisinin iyi olmasına önem gösterdim rakip analizi açısından. Birkaçı iyi ama hepsi mükemmel değil. Bakıp karar verebilirsiniz.
    *Asistan menajer baya iyi. Antreman kısmında kondisyonla alakalı görev verirseniz 4.5 yıldızla görev yapıyor aynı zamanda. Yani bi tane kondisyon antrenörü ve asistan menajerle kondisyon kısmını halledebilirsiniz. Ben 2 tane ek kondisyon antrenörü almıştım başta.
    *Maksimum limite gelince yönetimden ek antrenör sayısı istedim, hemen kabul ediyorlar. O yüzden sıkıntı çıkmadı.
    *Resimde görünen antrenörler ile, as takım ve genç takım antremanında alacağınız en düşük yıldız 4'tür. Zaten kondisyon ve kaleci kısmından 4.5 yıldız alıyorsunuz. Hatta kondisyon antrenörleri sayesinde aerobik sanırsam 5 yıldız oluyor. Ama şut,savunma,top kontrol,taktik gibi özelliklerde 4.5 yıldızlı nadir bulunuyor en azından ben bulamadım. Fakat kendi menajer profilinizi oluştururken lisans ve tecrübe ayarını en yüksekte seçerseniz, bu saydığım özelliklerden birini 4.5 yıldızla çalıştırabilirsiniz.
    *Daha iyi antrenörler bulursanız tavsiyelerinize açığım.

Last edited by alexalexalex : 02.Kasım.2015 at 02:48

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul

Tek tek herkese göndermek yerine taktik bölümünde public paylaştım. Deneyen herkese teşekkürler. İyi eğlenceler.

[MENTION=267155]Marcus Allback[/MENTION]
    [MENTION=187918]CNC123[/MENTION]

http://forum.turksportal.net/vb/showthread.php?t=124338

Cengiz Haskan
    Fenerbahçe Araştırmacısı

Nesil
    2012
    Yer
    İstanbul

İlk sezon 93 golle 92 puan toplayarak şampiyon oldum. 30 yaş üstü Volkan hariç herkesi sattım. RvP'nin yerini kimle doldurabilirim tavsiye var mı?

[QUOTE=Cengo;2750362]Tek tek herkese göndermek yerine taktik bölümünde public paylaştım. Deneyen herkese teşekkürler. İyi eğlenceler.

@Marcus Allback
    @CNC123

İşte efsane taktik serisi. 2011-2012 serilerinde muazzam taktikler yapmıştınız.Teşekkür ederim.Emeğinize sağlık.

Quote Originally Posted by alexalexalex View Post
    Staff komple çöp olduğundan, alayını kovup revizyon yaptım. Buraya koymuş olduğum personel listesi hakkında bikaç şey söyleyeyim;

* Fizyoterapistleri şiddetle tavsiye ederim. Hepsi alanında uzman adamlar. Sırtınız yere gelmez.
    * Eski FM serilerinden de bilen bilir, Phil Cannon efsane bi adam. Hiç düşünmeden altyapı sorumlusu yapın.
    * Gözlemcileri alırken genelde 2 özelliğe önem gösterdim. Tahmin edbileceğiniz gibi potansiyel ve şimdiki yetenekleri yargılama konusunda. 1-2 tanesinin ise taktiksel bilgisinin iyi olmasına önem gösterdim rakip analizi açısından. Birkaçı iyi ama hepsi mükemmel değil. Bakıp karar verebilirsiniz.
    *Asistan menajer baya iyi. Antreman kısmında kondisyonla alakalı görev verirseniz 4.5 yıldızla görev yapıyor aynı zamanda. Yani bi tane kondisyon antrenörü ve asistan menajerle kondisyon kısmını halledebilirsiniz. Ben 2 tane ek kondisyon antrenörü almıştım başta.
    *Maksimum limite gelince yönetimden ek antrenör sayısı istedim, hemen kabul ediyorlar. O yüzden sıkıntı çıkmadı.
    *Resimde görünen antrenörler ile, as takım ve genç takım antremanında alacağınız en düşük yıldız 4'tür. Zaten kondisyon ve kaleci kısmından 4.5 yıldız alıyorsunuz. Hatta kondisyon antrenörleri sayesinde aerobik sanırsam 5 yıldız oluyor. Ama şut,savunma,top kontrol,taktik gibi özelliklerde 4.5 yıldızlı nadir bulunuyor en azından ben bulamadım. Fakat kendi menajer profilinizi oluştururken lisans ve tecrübe ayarını en yüksekte seçerseniz, bu saydığım özelliklerden birini 4.5 yıldızla çalıştırabilirsiniz.
    *Daha iyi antrenörler bulursanız tavsiyelerinize açığım.

Hocam fotografa tıklayıp buyutemıyoruz tekrardan ekleme sansın var mı acaba bu arada bılgıler ıcın tesekkurler

Nesil
    2006
    Yer
    06

Quote Originally Posted by slayer34 View Post
    Hocam fotografa tıklayıp buyutemıyoruz tekrardan ekleme sansın var mı acaba bu arada bılgıler ıcın tesekkurler
    Resme sağ tıklayıp "Resmi yeni pencerede aç diyebilirsin"

Sayfa 1 / 3 123 SonSon

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri