1 ile 22 arası toplam 22 sonuç

Konu: Tom Tomsk - Kümede Bir Gün

Default Tom Tomsk - Kümede Bir Gün

27 yaşında yan bağlarının kopması sonucu futbola veda etmiş yıldız bir futbolcu olarak tek isteğim futboldan kopmamaktı. Henüz antrenörlük lisansım yoktu ama mental anlamda kendimi bu iş için hazır hissediyordum. Artık tek eksiğim bana verilecek fırsattı.

Sezon öncesi beklentileri orta sıralar olan Dover United'ın Vanarama National League'de işleri iyi gitmiyordu. 2015'in ekim ayında ligde 15.liğe geriledikten sonra Chris Kinnear'la yolları aramaya karar verdiler. Takım içi huzuru koruyamaması dolayısıyla Kinnear'a pılını pırtını toplamasını söyleyen başkan Jim Parmenter yaptığımız görüşmede bana oldukça sıcak yaklaştı. As takımda oynayacak genç futbolcular istiyordu ve bu isteği bana çok cazip gelmişti. Gençliğimin baharında yeşil sahalardan kopan biri olarak gençlere şans vermek tek isteğimdi ve bu teklifi reddedemezdim. Yıllık 50.000 dolar gibi cüzzi bir teklife evet dedim.

Kaptan Jamie Grimes ve genç yıldızım Sam Magri'nin desteğini de arkama aldıktan sonra takımı 3-5-2 oynatmaya karar verdim. İnanıyorum ki her şey güzel olacak. Bu takım hepimizin desteğiyle yükselecek çocuklar!

Onaylanmıştır. Başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

başarılar dilerim

Nesil
    2011
    Yer
    Eskişehir

Yolumuz uzun, başarılar...
    İkinci olan, ilk kaybedendir.
    Ayrton Senna da Silva

Nesil
    2006
    Yer
    06

Başarılar dilerim ..

eyvallah arkadaşlar taraftar desteğini de arkamıza aldık mı tamam ya 6500 kişilik stadımızı coşturacağız

Biz İnandık Gibi

Ekim - Kasım - Aralık / 2015

İngiltere alt liglerini az çok biliyordum. Takımlar hemen hemen birbirine eşdeğer güçte olduğundan iyi bir taktik anlayışa sahip olmak çok önemliydi ve ligin dibinde de olsak yeni yılda playoff'u zorlayabileceğimizi düşünüyordum. Oldukça şanslıyım ki takımım 3-5-2'ye iyi reaksiyon gösterdi. Planladığım 11'den taktiğe uyum gösteremeyen bir kaç kişiyi çıkardım. Takımın kaptanlığını yapan Jamie Grimes'da bunlardan biriydi. Neyseki kaptanımız kadroya giremediği için şimdiye dek pek zorluk çıkarmadı.

Menajerliğe başlar başlamaz ilk iş sağ tarafta kanat bek oynayabilecek oyuncu aramaya başladım. Üç beş oyuncuyu gözlemledikten sonra Colchester'ın altyapısında as takımda forma şansı için yanıp tutuşan Nijeryalı Tosin Olufemi'yi kiralamaya karar verdim. Tesislere girer girmez formayı kendisine teslim ettiğimde gözyaşlarına hakim olamadı. Yıllardır beklediği an gelmişti. Artık paf takımlarda sürünmeyi bırakıp. Dover'ın sağ beki olacaktı. Hem de 21 yaşında!

Forvet eksikliğimizi gidermek için de benden önceki menajerin takımda denemeye aldığı oyuncular arasından bir başka Nijeryalı olan 19 yaşındaki Fejiri Okenabirhie'yle sözleşme imzaladım. İlk maçında iki gol atıp sakatlandı ve altı haftalığına izine ayrılıp ek işi olan saat satıcılığına döndü. Hepimiz için talihsiz bir andı.

Ofansif ortasaha mevkisini güçlendirmek için de yine kiralama formülünde karar kıldım. Pek paramız yoktu ve üst lig kulüplerinin çoğunun maaş desteği istemeyişi oldukça cazipti. 18 yaşındaki Anthony Guppy'de şimdilik takımımıza katılan son oyuncu oldu.

İlk maçımda İngiltere Güney Ligi Premier Klasman ekiplerinden Merthyr Town karşısına çıktım. Zayıf bir rakibe karşı başlangıç yapmak takıma ve kendime özgüven aşılamak açısından mükemmel olacaktı. Takım da beni yanıltmadı. Dar alanda oynadığımız 3-5-2 taktiğiyle ortasahayı silip süpürdük ve amatör dostlarımıza acımadık.

Daha sonraki maçlarda da iyi skorlar almaya devam ettik. İç sahada kazanma alışkanlığı edinmek hedefimize ulaşabilmeyi istiyorsak yapılması gerekendi ve biz bunu yapabilecek güce sahiptik. Yaptık da. Bir beraberlik dışında tüm maçlarımızı kazandık ve Crabble Athletic Ground'u sevince boğduk. Ortalama 700 taraftarımız vardı ve maçlar büyük bir piknik havasında geçiyordu.

Deplasmanlarda da fena bir performans sergilemedik hani. Özellikle lig ikincisi Grimsby'i parçalayışımız inanıyorum ki taraftarlarımız arasında yıllarca konuşulacak.

Yedek kalecim Mitch Walker'ın antremanda sakatlanması Dover kariyerimde yaşadığım ilk talihsiz sakatlık oldu. Welling deplasmanında 1-0 öndeyken as kalecim Andy Rafferty'nin de omzu çıkınca kale bir anda aynı zamanda kaleci antrenörüm olan Lee Hook'a kaldı. Uzun zamandır as takımdan uzak olan Lee'nin yediği birbirinden kötü 2 golle maçı 2-1 kaybettik. Yediği gollerden sonra takıma katabileceklerine şüpheyle yaklaşmaya başladım ve açıkçası sözleşmesini uzatmayı düşünmüyorum. Ocak ayında ilk işim genç bir kaleci kiralamak olacak.

Olufemi, Deverdics, Kinnear ve Orlu önderliğinde, bekleyin GELİYORUZ!

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Başarılar dilerim
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İnanmamışız

Ocak - Mayıs 2016

Aslında her şey çok güzel başlamıştı. 17.likten gelip play-off potasına yerleşmiştik. Tek ihtiyacımız kalıcı olabilmekti ve bunun için her maçı kazanmamıza da gerek yoktu. Herkesin herkesi yenebildiği "denge" kokan bir ligdeydik ve tadımız kaçmamalıydı. Ama biz yapamadık.

Her şey FA Cup dördüncü turunda iki lig üstümüzde yer alan Swindon'dan 4 yememizle başladı. O güne kadar hiç bu kadar kolay çözülmemiştik. Yenilsek de savaşan, ısıran, kimi zaman da koparan bir takımdık ama ilk çözülüşümüz o gün gerçekleşti. O günden sonra ligdeki diğer 23 takımın dışında kendimizle de savaşmaya başladık ve bu yolda kaybolduk.

Zaten genç ve yeteneksiz olan futbolcularımın bir de play-off potasına varınca şımarmaları bizi yıkan şey oldu. Bireysel hatalar, kendi kalemize attığımız komik goller, 2-0'dan maç vermeler derken suyumuz iyice ısındı ve maalesef ki ligi 13. sırada tamamlayabildik.

Sakatlanan iki as kalecimin yerine kiraladığım gençler Lewis Noice ve Dion-Curtis Henry birer kova çıktı. Lewis 7 maçta yediği 12 golden sonra özel izin isteyip kariyerine babasının hırdavatçı dükkanında devam edeceğini söylediğinde ona itiraz etmedim ve kiralık sözleşmesini feshettim.

Yaşadığım rezillikler bunlarla da bitmedi. Takımın yıldızı Maltalı defans oyuncum Sam Magri sözleşmesini uzatmama kararı aldı ve saha içinde adeta takımı sattı. Yerine birini alamadığım veya kiralayamadığım için formayı elinden alamadım ve sahadaki tüm şımarıklıklarına katlanmak zorunda kaldım.

Ama ligin ikinci devresi boyunca oyuncularımın bana yaşattığı en büyük saçmalık kendi sahamızda Grimsby'le oynarken Ross Jenkins'in maçın 7. saniyesinde yediği kırmızı kart oldu. O maçta on kişiyle 1-0 öne geçmemize ve iyi oynamamıza rağmen Jon-Paul Pittman'ın golüne engel olamadık. Üzerine Jenkins'in maçı sattığı yetmezmiş gibi Orlu'nun kendi kalesine attığı saçma sapan gol de eklenince haliyle maçı kaybettik. O gün stadda elinde peçeteye sarılmış su böreğiyle ağlayan bir taraftar gördüm ve anladım ki burada daha fazla kalamazdım.

Dover Athletic'in bana kattığı tecrübe tartışılır ama en azından antrenörlük kariyerim açısından Ulusal C Lisansı almam oldukça faydalı oldu. Beni kursa gönderdiğin için müteşekkirim sevgili Jim Parmenter ama sağlığım ve geleceğim için yollarımızı ayırmamız gerekiyor. Şimdi bir süreliğine gelecek teklifleri değerlendirmek için inzivaya çekileceğim. Yeni bir takım yeni bir heyecan. Her şey çok güzel olacak!

Bir Değişik Yükseliş

Dover'dan ayrıldıktan sonra 2 ay boyunca hiç bir takıma teklif yapmayıp inzivaya çekildim. Genç ve tecrübesizliğimden olsa gerek gazetecilerden başka kimse de kapımı çalmadı bu süre içinde. Günler birbiri ardına geçip giderken bu boşluğun kariyerimi geliştirmek adına bana zarar vereceğimi düşündüm ve temsilcimi arayarak benim adıma klüplerle temasa geçmesini söyledim. Bir PR çalışması yürütecektik ve bu sezonu boş geçirmeyecektim.

Portekiz 2. Ligi ekiplerinden Oliveirense'yle masaya oturduk ilk önce. Daha sonra Almanya 3. Lig ekiplerinden Saarbrücken ve Rusya 1. Lig'den Torpedo Moscow'la da görüşmelerimiz oldu ama hiç beklemediğim bir anda öyle bir teklif geldi ki o sonuçlanana dek bu üç takımın sözleşme teklifini de beklemeye aldım.

Rusya Premier Lig'e bu sene yükselen Tom Tomsk'tu teklifin sahibi ve bu teklif beni inanılmaz derecede heyecanlandırdı. Böylesine göz önünde bir ligde çalışacak olmak çok güzel bir duyguydu ve genç yaşımda aradığım patlamayı sanırım bulmuştum.

Yönetimin benden tek beklentisi küme düşmemekti ve bana oldukça tatmin edici bir bütçe ayırdılar. Tek sorun göreve geldiğim günden 3 gün sonra ligin başlayacak olmasıydı. Bu süre içinde taktiği oturtmama imkan yoktu ve takımın transfer ihtiyacı gerçekten çok büyüktü.

İlk 11'de en fazla 6 yabancı oynatabildiğim için yerli futbolculara yönelmem gerekiyordu ve bütçeyi mümkün mertebede çok adama dağıtmalıydım. Sağ bek mevkiinde sadece 22 yaşındaki genç adam Daniil Chalov vardı ve ilk iş bir sağ bek almam gerekiyordu. Anji'den Georgy Zotov'u 650k $ karşılığında kadroma katarak ilk icraatımı gerçekleştirdim.

Ofansif orta saha mevkiisinde oynatabileceğim kimse olmadığından iki tane ofansif orta saha almam lazımdı ve yine Anji'den 200k $'a aldığım Vladimir Obukhov'a 24 yaşında 10 numaralı formayı vermeyi uygun gördüm.

Premier Lig tecrübesi bulunan bir kalecimin olmaması kümede kalma yolunda önümüze taş koyabilirdi ve Lokomotiv Moscow'un yedek kalecilerinden Anton Kochenkov'u kiralamayı oldukça uygun gördüm.

Takımım çok genç bir takımdı ve Dover'daki tecrübelerimden gençlik tecrübeyle harmanlanmadan başarının gelmediğini öğrenmiştim. Elbette gençlere şans verecektim ama kümede kalmak istiyorsak illaki tecrübe de gerekiyordu. Sol açık mevkisine Krasnodar'dan 27 yaşındaki Nikita Burmistrov'u 425k $ karşılığında transfer ettim.

Elbette ki ofansif ortasahada önceliğim genç oyuncum Obukhov'da olacaktı ama tecrübelerinden faydalanacağım ikinci bir oyuncuya daha ihtiyacımız vardı. CSKA'dan Kirill Panchenko'yu 600k $ karşılığında takıma kattım.

Bu kadar yerli takviye takıma yetmeliydi dolayısıyla artık aktif olarak takımda oynatabileceğim yabancı oyuncular aramaya koyuldum. Klübüyle anlaştığım çok fazla yabancı futbolcu oldu ama neredeyse hepsi Tom'da forma giymek istemedi. Bu biraz moralimi bozsa da yılmadan aramaya devam ettim. Kontra yaparken defansın arkasına akacak hızlı bir oyuncuya ihtiyacım vardı ve Toulouse'dan Somalia'yı kiraladım.

Takımda bir tane iyi iki tane de oldukça genç forvetim vardı. Onlarla tüm sezon idare edemeyeceğimi düşündüm ve Aston Villa'dan Callum Robinson'ı kiraladım. Sakatlık sorunu yaşayabilecek bir potansiyeli vardı ve Rusya kasaplarla doluydu bunun farkındaydım. Umarım bu kumarın kazananı ben olurum.

Defansımda da zaaflarım vardı ve tüm yük bu sene emekli olacak olan 37 yaşındaki Martin Jiranek'in üzerindeydi. Dünyanın en yavaş adamlarından biri olan Jiranek ne kadar taraftarın sevgilisi ve takımın kaptanı da olsa artık miyadını doldurmuştu ve kızağa çekilmeliydi. Ondan yedek kulubesinde faydalanmaya karar verip yerine potansiyeli olan Jordan Turnbull'u Southampton'dan kiraladım.

Sol bek mevkiimde oynatabileceğim tek oyuncu takımın tecrübelilerinden Maxim Bordachev olduğundan Cardiff'ten Declan John'u kiralayarak transferi bu senelik tamamen bitirdim.

Lige iyi sayılabilecek bir başlangıç da yaptık. Taktiğimiz bir gram bile oturmamış da olsa geçiş dönemini oldukça iyi geçirdik ve kümede kalma yolunda iyi puanlar aldık.

İyi bir takım kurduk. İnanıyorum ki bu sene beklentileri karşılayıp ligde kalacağız ve seneye çıtayı yükseltip orta sıralara oynayan bir takım olacağız. Haydi çocuklar!

Yeni takımında başarılar dilerim.
    ''Dürüstlük pahalı bir mülktür. Ucuz insanlarda bulunmaz.'' Hz Ömer (ra)
    Ağ ve Sistem Uzmanlığı
    Gerede Rehberi
    Kişisel Web Sitem

teşekkür ederim hocam bu teklif neden geldi ne alaka inan hiçbişey anlamadım ben de

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Yeni takımında başarılar Hocam

Kış Tatili 2016-2017

Rusya'da hava sıcaklıklarının elverişsizliğinden 3 ay kış 1 ay yaz tatili yapılıyordu ve buraya kadar gayet güzel bir şekilde ilerlemiştik. Taktik lig için uygun gibiydi ama takımım gol atmakta inanılmaz zorlanıyordu. Forvetlerim Toko ve Robinson o kadar etkisiz bir sezon geçiriyordu ki camia olarak kafamızda yolunacak saç bırakmadılar. 18 maçta 14 gol atarak 21 puan toplamak bizim için adeta mucize gibi bir şeydi.

Ligin ilk yarısında takımın gol kralı 10 numaralı formayı verdiğim Obukhov oldu. Gol kralı dediğime bakmayın 17 maçta 4 gol attı ve bu gollerin üçü penaltıdan geldi. Ligdeki 15 takımla mücadele ettiğimiz yetmiyormuş gibi yeteneksizlikle de mücadele etmek zorundaydık ve bu durum bizi çok zorluyordu. Ligde kazandığımız 5 maç da tek farklı çok zorla alınmış galibiyetlerdi ve takım geriye düştüğü maçlarda asla öne geçebilecek reaksiyonu gösteremiyordu ve sanırım futbol hayatımda gördüğüm en beceriksiz takımın menajeriydim.

Toko aslında iş yapması gereken özelliklere sahipti ama ne fırsatçı golcü rolünde ne de yaratıcı forvet rolünde kendisinden asla verim alamıyordum. Kanat oyuncularımın da formsuzluğu üzerine eklenince kendisini sol kanatta içeri kat eden oyuncu olarak oynatmaya başladım ve klüp tarihindeki ilk golünü de o pozisyonda attı. Umarım tatil sonrası kalan 12 maçımızda daha iyi bir performans gösterir. Çünkü bu kısırlığa içten bir çözüm bulamadığımız halde sonumuzu pek hayra yormuyorum.

Forvet alacak paramız da olmadığından belki denk gelirse bir kiralama formülü düşünebiliriz ama reserv takımda da gelecek vaadeden bir forvetimiz var. 16 yaşında olmasına rağmen kendisini as takımda oynatabilir miyim diye düşünüyorum.

Basın bana sürekli önceki sezonlarda ligde kalmak için 35 puanın yettiğini hatırlatıp bunu başarıp başaramayacağımızı soruyor. Bunu başarabilecek güçte bir takımız aslında ama formsuzlukla olan savaşımız nasıl sonuçlanacak bunu hiç bilmiyorum ve fazlasıyla merak ediyorum.

Kariyerimin geleceği için almam gereken Ulusal B Lisansı konusunda da yönetimle ortak paydada bir türlü buluşamadık. İlk görüşmemde bana antremanda ihtiyaçlarının olduğunu ikincisinde ise bütçenin elverişsiz olduğunu söyleyip beni geri çevirdiler. Bu reddedilişlerin ardından yönetimle arama biraz soğukluk girdi ama bu takımı ligde tutmak için görevimin başındayım. Sene sonunda tekrar görüşmek dileğiyle.

Rusya ligi ilginç bir lig. Bence bir sürpiz yapıp ligi üst sıralarda bitirebiliriz.

Quote Originally Posted by Saul17 View Post
    Rusya ligi ilginç bir lig. Bence bir sürpiz yapıp ligi üst sıralarda bitirebiliriz.

hocam gerçekten ilginç bir lig. bu sene bu futbolcularla böyle bir şeyin olacağına inanmıyorum ama seneye umudumuz yüksek.

Yazdan Kışa 2017

Sezon öncesi 15. olacağımız tahmin edilirken ligi beklentilerin oldukça üzerinde bir yerde 9. olarak bitirdik. Bizim ayarımızdaki takımlara karşı oldukça zorlanırken daha güçlü takımlardan ilginç bir şekilde daha fazla puan aldık. Özellikle deplasmanda kazandığımız Spartak Moscow maçıyla taraftarımıza yıllar boyu övünebileceği minik bir hediye vermiş olduk.

Toko Ligin geri kalanında üzerindeki ölü toprağını attı ve aktif olarak takıma katkı vermeye başladı. Forvetlerin formsuzluğundan yakındığımdan devre arasında Nantes'dan kiraladığım Fernando Aristeguieta'da üç beş maç gayet iyi performans gösterdi ama sakatlanıp sezonu kapatınca biz de Toko'yla devam ettik.

Yeni sezonda beklentiler büyüktü. Yönetim transfer bütçesi vermese de maaş bütçesini fazlasıyla yükselterek çıtayı arttırdı. Takımdaki safraları attıktan sonra çoğunlukla Bosman kuralıyla serbest kalan oyunculara yöneldik ve kadromuzu fazlasıyla güçlendirdik. Geçen sene kiralık olarak kadromuzda bulunan kalecimiz Kochenkov'u da kalıcı olarak kadroya kattık. Defansımızı Taras Burlak ve Paul Baysse'yle takviye ettik ve kanatlara Nathan Dyer ve Rachid Ghezzal'ı monte ettik. Orta sahayı güçlendirmek içinse yeterli bütçemiz olmadığından kiralık formülüne yönelip Alef ve Rodrigo Battaglia'yı kiraladık. Özellikle Alef 22 yaşında bir yıldız adayıydı ve bu takımın önemli bir parçası olacağını düşünüyordum.

Geçen sene iyi sonuçlar aldığım için sezona başlarken taktik değiştirme gereği duymadım ama bu sene bambaşka olacağa benziyordu. Yeni transferlerimin hepsi ilk 11'de oynamıyor da olsa takım geçen sene gösterdiği reaksiyonların hiçbirini göstermeyip değişik bir şekilde çöküş dönemine girdi. Sıkıntı ne bilmiyordum sorun ne anlamıyordum ve ligin başında orta sıralara rahatlıkla oynayacağını düşündüğüm takımım ligin dibine demir atmıştı. Ligin ilk 12 haftasında aynı dizilimin hemen hemen tüm varyasyonlarını denedim ama kötü oyuna ve kötüden öte kayıplara engel olamadım.

12 maç sonunda 7 puanla ligin son sırasında yer alıyorduk ve kupada da bir ikinci lig takımına ilk turda boyun eğmiştik. Yönetimin ultimatomu gecikmedi. Hatanın bende olduğunu söyledim ve son kozumu oynayıp taktiğimi 4-2-3-1'den 4-4-2'ye çevirdim. Kovulmak istemiyordum.

Rezil ötesi başlayan bu sezonda oynadığım kumar işe yaradı ve devre arasına kadar kalan 6 maçta 16 puan toplayarak 12 maçta topladığımız 7 puanın üzerine çıktık. Takım seyir zevki verir olmuştu ve açıkçası bunu beklemiyordum bile. Tam kovulmak üzereyken eski dostum 4-4-2 hızır gibi yetişmişti ve başkanın sıcak nefesini artık ensemde hissetmemeye başlamıştım.

Her şeye rağmen devre arasında Ulusal B Lisansımı almam için beni kursa yine göndermediler.

Bu rezil başlangıcın tüm sorumluluğunu üstüme alıp kalan 12 maçta yükselebildiğimiz kadar yükselmeyi umuyorum. Halbuki sezon başı hedeflerimiz bambaşkaydı. Avrupa ligi vizesi bile alabileceğimizi düşünürken geçen sezonun taktiğinin bu kadar çalışmaması benim için gerçekten çok büyük sürpriz oldu.

Her şeye rağmen yıkılmadık ayaktayız. Ayrıca o kursa gidebilene kadar görevimizin başındayız!

Kariyeri daha tam okumadım fakat kesinlikle okuyacagım.

Başarılar hocam , bu arada forvet eksigin varsa haftalık kentkart ücreti + 150 TL'ye oynayabilirim.

Nesil
    2012
    Yer
    ADANA

Kariyeri okudum ve ilginç bir kariyer olmuş ve bütün maçlarını takip ettiğim lig Rusya'ya gelmişin. Bana göre Rusya=Ptt 1.lig Her an her şey olabilir
    ADANA DEMİRSPOR

Nesil
    2014
    Yer
    izmir

Rusya da büyük kulüplerin sıralamalarına bak

arkadaşlar lig sonunda çok fazla teklif geldi chelsea'ninkini kabul ettim ama yükselişin çok hızlı olmasından rahatsız oldum. halbuki antrenör lisansım yoktu ve sadece zihinsel özelliklerim iyiydi. o da milli futbolcu olarak işaretlediğim için. ama sürekli büyük takımlardan teklif aldım bu sene sonunda. neden bilmiyorum sonuçta ziya doğan kıvamında bi adamken chelsea'den teklif almak kafama hiç yatmadı benim. oyunda mı problem var yoksa zihinsel özellikler bu kadar önemli mi bilmiyorum. fm 2015'te de en dipten başlayıp tosno'yu birinci lige çıkarmıştım ve üçüncü sezon da şampiyon olmuştum. ama o zaman bile aldığım en iyi teklif queens park rangers'tan gelmişti.

burada oturup chelsea'yle şampiyonlar ligini nasıl aldığımı falan yazmak istemiyorum o yüzden kariyeri kapatacağım ve daha dipten yeni bi tane açacağım sanırım hepinize de destekleriniz için teşekkür ederim.

Quote Originally Posted by AngelDiMaria View Post
    Kariyeri daha tam okumadım fakat kesinlikle okuyacagım.

Başarılar hocam , bu arada forvet eksigin varsa haftalık kentkart ücreti + 150 TL'ye oynayabilirim.
    abi seni seneye dover'a alayım ben tekrar maç başı mı 150 yoksa aylık mı

Bu Konuya Ait Etiketler

Mesaj Yetkileri