Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 7891011 SonSon
241 ile 270 arası toplam 321 sonuç

Konu: Anzak Ülkesinde Başarı Kovalıyoruz. ( 2. Sezon 2031-2032 / FM17)

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bu Kariyerde mi Olacak

Benim Ömrüm Yetmez Heralde Heralde Ömür Boyu Oynayacaksın
    Bu kariyerde olacak tabiki. FM18 aldım kurmadım bile.

Quote Originally Posted by AYDINLI_09 View Post
    hocam bu seride mi olacak hepsi yoksa 2018 ile mi devam edeceksin bu hedeflerine ? benim birkaç defa başıma geldi ama yıllar 2040 falan olmaya başladı mı pek bi sıkıcı olmaya başlıyor oyun , biz takip ederken sıkılmıyoruz ama inşallah seni sıkmaz devam edersin bi şekilde bir de hocam oyuncularını araştırıken falan editör , fm genie scout tarzı program kullanıyor musun ? ben 2014 oyunundan sonra bıraktım bu tür program kullanmayı , kullanıyordum ne yalan söyleyeyim ama zevki kaçıyor oyunun bu şekilde
    FM17 den devam edeceğim. Evet sıkıştığım yerde kullanıyorum. Küçük takımda iken gözlemciler ve gözlem düzeyi düşük olunca kullanıyorum. Birde ben oyuncu özelliklerini gizlediğim için eskiden olduğu gibi tüm takımlardaki oyunculara bakamıyorum. Ayrıca o kadar zamanımda artık yok. Yoksa eskiden tüm Brezilya takımlarını tek tek gezerdim.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Yıl kaç acaba
    Football Manager araştırmasında gözlemlediğiniz eksiklikler ve hataları bildirebilirsiniz. Yazdıklarınız araştırma sorumluları tarafından değerlendirilecek ve veri tabanı üzerinde gerekli düzenlemeler yapılacaktır.
    Futbolcu Bilgileri
    Oyuncu profillerini buraya tıklayarak görebilirsiniz.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by Nocna Mora View Post
    Yıl kaç acaba
    2028-2029 sezonundayım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Üst düzey milli takımlardan davet aldık. Ama hepsini ret ettik. Öncelikle Mısır ile bir şeyler başarmak istiyorum. Sonra duruma bakacağım.

Yönetim felsefesini değiştirmek istedim. Fakat yönetim bana güvenmiyormuş. Bende öylesine konuştum. Büyük şeyler istedim. Mesela yeni stat gibi. Tabi kabul etmediler. Arkasından medya ya hiç bir takımla görüşmediğimi söyledim.

Kombine satışımız

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Güney Afrika Süper8 kupası

Yine Ajax CT ile eşleştik. Adamlar resmen FM14 teki Chelsea gibi başımızın belası oldular.

Afrika Konfederasyon kupası
    Bu kupayı kazanan tekrar katılabiliyormuş. 2 sezon önce kupalara katılma hakkı elde edememiştik. Ama geçen sezon bu kupayı aldığımız için bizi otomatik kattılar. Güzel oldu.

Son maçımızı alsak bile Tunus ekibinin mutlaka puan kaybetmesi gerekiyordu. Sağ olsun Süpersport ülke takımına yardım etti. Son anlarda beraberlik golünü attılar. Bizde tekrardan yarı finale çıkmayı başardık.

yarı final güzel de hocam şu ajax ct'yi ne zaman halledecez adamlar boss gibi bi anda çıkıyo önüne

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Quote Originally Posted by CanrY View Post
    yarı final güzel de hocam şu ajax ct'yi ne zaman halledecez adamlar boss gibi bi anda çıkıyo önüne
    Valla bende bilmiyorum. Adamlar 4-4-1-1 ile oynuyor. Acaba bundan dolayı yeniliyoruz, yoksa bize ters mi geliyorlar anlamadım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Afrika Kupası Elemeleri

Güney Afrika Ligi
    Lig başladı.

Bir türlü kiralayamadığımız, hiçbir kulübü beğenmeyen kalecimiz Hernandez ilk maçınd çok iyi iş çıkardı. Galiba beni kiralık listesine koyduğum için pişman ettirecek.

hadi hayırlısı hocam , bu sene tüm kupaları toplayıp kaldığımız yerden devam edelim dünya turuna birde güney afrikada daha fazla mı kupa var ne maşallah baya bi maç oynuyoruz , hep de tanıdık takımlar

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

hadi hayırlısı hocam , bu sene tüm kupaları toplayıp kaldığımız yerden devam edelim dünya turuna birde güney afrikada daha fazla mı kupa var ne maşallah baya bi maç oynuyoruz , hep de tanıdık takımlar
    Hayırlısı. Bu sene yapabiliriz de yapamayabilirizde belli değil.
    Bildiğim kadarı ile 4 kupa var. bir kupa kaldı. Birde ŞL ile Süper kupa kaldı.

Rakibimiz Ajax CT tek başına 3 Mısır takımına kafa tutuyor.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

İnişli çıkışlı bir maç serisinden sonra üst sıralarda yer edindik.

Çok büyük bir sponsorluk antlaşması yaptık.

Alt yapı tesislerimiz tamamlandı.

Böyle bir durumla hiç karşılaşan oldumu bilmiyorum. Ben ilk kez karşılaştım.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

GA Eleme kupasından yine ilk turda elendik. Açıkcası elenmek benim için önemli değil. Zaten daha önce kazandığımız bir kupa olduğu için pek önemsemiyorum.

Afrika Konfederasyon Kupası Yarı Final 1. Maç

Afrika Konfederasyon Kupası Yarı Final 2. Maç

Afrika Konfederasyon Kupası Final 1. Maç

Afrika Konfederasyon Kupası Final 2. Maç

İki senedir gruptan beraber çıktığımız takımlarla final oynuyoruz. Bu senede grupta bizi iki kez yenen bizim gruptan çıkmamızı sağllayan Süpersport ile karşılaştık. İlk maçta önde iken sonlarda yediğimiz golle berabere bitirdik. Fakat evimizde bu sefer yemeden galip gelip kupayı ikinci kez üst üste müzemize götürdük.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Afrika Uluslar Kupası J grubu

Dünya Kupası Afrika Elemeleri

Nesil
    2009
    Yer
    Bursa

18 almadın mı abi orda devam et

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

18 i aldım ama daha pcye bile indirip kurmadım.Önce bu kariyeri bitireceğim. Sonra ona geçeceğim. Hem bu arada oyunda oturmuş olur.

hocam avrupa ya geçişe az kalmış galiba artık yavaştan bir avrupa klübüne mi geçicez ? bu arada sormak istediğim birkaç konu var , yönetime hiç bir şeyi kabul ettiremiyorum , ne gençlik ağını büyütebiliyoruz , ne daha fazla antrenör veya gözlemci alabiliyoruz , para var , maaş bütçesi var , alt yapıyı halledelim diyorum olmaz, antrenman tesisleri diyorum olmaz ; bunları nasıl kabul ettirebilirim başkana ? takım Nazilli Belediye , ilk sene ptt ye yükseldik , bu sene düşmeyelim dedi bizde playoff a kaldık ama finalde adanaspor a 1-0 boyun eğdik , istedikleri gibi gidiyor herşey , ama başkan nuh diyor peygamber demiyor ??

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

hocam avrupa ya geçişe az kalmış galiba artık yavaştan bir avrupa klübüne mi geçicez ? bu arada sormak istediğim birkaç konu var , yönetime hiç bir şeyi kabul ettiremiyorum , ne gençlik ağını büyütebiliyoruz , ne daha fazla antrenör veya gözlemci alabiliyoruz , para var , maaş bütçesi var , alt yapıyı halledelim diyorum olmaz, antrenman tesisleri diyorum olmaz ; bunları nasıl kabul ettirebilirim başkana ? takım Nazilli Belediye , ilk sene ptt ye yükseldik , bu sene düşmeyelim dedi bizde playoff a kaldık ama finalde adanaspor a 1-0 boyun eğdik , istedikleri gibi gidiyor herşey , ama başkan nuh diyor peygamber demiyor ??
    Yok daha iki kıta kaldı. Sonra avrupaya gideceğiz.
    Yönetime kabul ettirememenin nedeni bence daha sana tam güvenmedikleri içindir. Bir de Türkiyedeki kulüplerin yönetimleri cimri oluyor. Ondan da kabul etmiyorlar. Takımda anladığım kadarı ile 2 yıllıksın. Bir kaç sezon sonra kabul etmeye başlayacaklardır. Birde gelirin giderinden fazla ise ozamanda kabul edebilirler diye düşünüyorum.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Afrika Uluslar kupasında Mısır ile rekor kırmışız. Bu kupa bizim Avrupa Şampiyonasının dengi oluyor.

Grubumuzda belli oldu.Aslında bu yıl bu turnuvayı kazanırsak Mısır ı bırakmayı düşünüyorum. Asya'dan bir milli takım yönetmek istiyorum. Sonrada bir Avrupa birde Amerika'dan bir milli takım yöneteceğim.

Güney Afrika Ligi

Bu 5 maçlık periyotta her telden çaldık.
    Son Golden Arrows maçından sonra 56 gün lige ara verildi. Nedenini Afrika Uluslar kupası olarak düşünüyorum. Bize karışık bir hazırlık maçları ayarladık.

Quote Originally Posted by pusathan01 View Post
    Yok daha iki kıta kaldı. Sonra avrupaya gideceğiz.
    Yönetime kabul ettirememenin nedeni bence daha sana tam güvenmedikleri içindir. Bir de Türkiyedeki kulüplerin yönetimleri cimri oluyor. Ondan da kabul etmiyorlar. Takımda anladığım kadarı ile 2 yıllıksın. Bir kaç sezon sonra kabul etmeye başlayacaklardır. Birde gelirin giderinden fazla ise ozamanda kabul edebilirler diye düşünüyorum.
    peki hocam devam edelim bakalım nereye kadar ilerleyebiliriz , gelir artmaya başladı , maçlarda iyi gidiyor şükür ancak biraz transferde abartmışım olayı , boşa aldığım 5-6 tane fazladan yabancı var , bu arada program kullanmadan eleman bulmaya çalışıyorum eskiden futbolcularım baya yetenekli çıkardı şimdilerde hep çöp buluyorum ne hikmetse , alt yapıya yönelmeliyim ancak oradan da pek elle tutulur bişiler çıkmıyor , en az zararla kapatmaya çalışacağız artık ; 56 gün ara da süpermiş yani adamlar neredeyse tüm yılı tatil edecekler , mısır misyonu tamamlanmış gibi artık , Asya'dan Japonya yada Güney Kore milli takımları bende bir adım önde olurdu . kolay gelsin devamını bekliyoruz
    Last edited by AYDINLI_09 : 21.November.2017 at 11:45 Reason: transfer

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

peki hocam devam edelim bakalım nereye kadar ilerleyebiliriz , gelir artmaya başladı , maçlarda iyi gidiyor şükür ancak biraz transferde abartmışım olayı , boşa aldığım 5-6 tane fazladan yabancı var , bu arada program kullanmadan eleman bulmaya çalışıyorum eskiden futbolcularım baya yetenekli çıkardı şimdilerde hep çöp buluyorum ne hikmetse , alt yapıya yönelmeliyim ancak oradan da pek elle tutulur bişiler çıkmıyor , en az zararla kapatmaya çalışacağız artık ; 56 gün ara da süpermiş yani adamlar neredeyse tüm yılı tatil edecekler , mısır misyonu tamamlanmış gibi artık , Asya'dan Japonya yada Güney Kore milli takımları bende bir adım önde olurdu . kolay gelsin devamını bekliyoruz
    Gözlem ağının düşük olması, itibarının düşüklüğünden dolayı iyi gözlemci alamamandan dolayı iyi oyuncu bulamıyorsun. Eğer daha önce benim dediğim gibi oyuncu özelliklerini açtıysan bir çok oyuncu bulabilirsin. Benim sana önerim. Ülkelerin liglerindeki takımları tek tek kendin incelemendir. Ama buda çok zaman kaybettirir. Yinede önereceğim ülkeler; Arjantin, Brezilya, Uruguay, Meksika, Şili, Ekvator, Fas, Mısır, Güney Afrika, Çin, İskandinav ülkeleri, Hırvatistan, Bulgaristan, Rusya, Romanya ve Polonya'dır.
    Afrika Uluslar Kupası

Çeyrek Final

Yarı Final

3. dk da kırmızı yedik. Zaten turnuva boyunca ileri ikilimden hiç performans alamadım. Yenilgi kaçınılmaz oldu.

Afrika Uluslar Kupası 3.lük Maçı

Daha fazla Mısırda kalmak istemedim. Bu yüzden ayrıldım.

Güney Kore'nin hocasına ve durumuna baktımda bu hoca bu takımdan gitmez. Acaba menajer ekle- istifa et yöntemi ile koltuğu boşaltsam da ben mi geçsem yerinde diye düşünüyorum.

Belalımız Ajax CT ŞL finalinde yenilmiş. Süper kupada rakibimiz gene bir Mısır takımı oldu.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Güney Afrika ligi
    56 günlük ara bitti. lig başladı.

Afrika Şampiyonlar Ligi Ön Eleme 1. tur 1. ayak
    Rakibimizi evimizde perişan edip deplasmana avantajlı gidiyoruz.

Güney Afrika Kupası 1. tur
    Galiba ilk kez bu turu geçebildik.

Afrika Süper Kupası
    Maçtan önce sosyal medyada bir taraftarımızın yorumu çok hoşuma gitti.

Üst üste ikinci finalimizden de az kalsın elimiz boş dönecektik. 3-1 den az kalsın maçı veriyorduk.

Ve Afrikanın en büyük kupasınıda aldık. Sıra ikinci kupasına ve Güney afrikanın ikinci kupasına geldi.

Beklenmedik bir yerden eski takımımızdan iş teklifi geldi. Ama bizim o taraflarda işimiz bittiği için teklifi ret ettik.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Güney Afrika Ligi

Vay be 700 maça çıkmışız.

Küçük bir takılma sorunu yaşadık.
    Ama liderden acısını çıkardık.

GA Kupası 2. Tur

Afrika ŞL Ön Tur 2. Ayak

Afrika ŞL 1. Tur 1. Ayak

Afrika ŞL 1. Tur 2. Ayak

Vay be bunu Avrupa'da görebilir miyiz? Bence bir Real Madridin yada bir Barçanın 1. turda daha gruplara bile gelemeden elenmesi mümkün mü?
    Adamlar ne güzel bir sistem kurmuşlar. Kim olursa olsun tüm takımlar Ön eleme turunda başlıyorlar. Sonra iki eleme turundan sonra gruplara kalabiliyorlar. Sonrasında yarı final ve final oluyor.

Bir dev bizimle ilgileniyormuş. Medya'da ilgilenmediğimize dair açıklama yaptık.

Bundan sonra Sundowns da bizimle ilgilenince onlarıda ret ettik. Yönetim de bize yeni 2 yıllık sözleşme teklifinde bulundu. Bizde kabul ettik. Ama ss almayı unutmuşum.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

GA Kupası Çeyrek Final

Süper bir maç çıkardık. Şansımıza bu turda bir çok sürpriz sonuçlar çıktı. Biz bu rakiplerin arasından sıyrılıp bu kupayı da alırız. Demedi Demeyin.

Rekorlara koştuk.

Yönetimden antrenör istedik kabul etmediler. Bizde Quilmes teki gibi istifa ederim dedim adamlar güle güle deyince çark ettim.

Ama gözlem ağımızı genişletmeyi kabul ettiler.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

GA Kupası Yarı Final
    Zor bir maç oldu. Uzatmalarda anca turu geçebildik.

GA Kupası Final

Zor da olsa kupaya ulaştık.

50. yılımızda GA zaferi, Süper Kupa zaferi yaşadık.

Diego Anezi sattım diye taraftar akıl sağlığımdan endişe ediyormuş. Yaf adam Arsenale gider gitmez değeri 80 M TL oldu. Satmazsam takımda isyan çıkacaktı. En azından sonraki satışından %50 alacağız.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Afrika ŞL 2. Tur 1. Ayak

Afrika ŞL 2. Tur 2. Ayak

Sonunda gruplara kaldık. Biz bu gruptan çıkar şanslı isek final oynarız. Ama Al Ahly ile oynarız.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Güney Afrika Ligi

Ligin sonlarına doğru özellikle stoper ile beklerin kaliteli yedekleri olmadığı için çok sıkıntı yaşadık. Bunda da benim hatam büyük oldu. Hep transfer sezonu bittikten sonra taktik değiştiriyorum. Bu da beni kötü etkiliyor.

maşAllah hocam başarılarının devamını dilerim bu arada oturmuş olan taktiğini paylaşır mısın , taktik konusunda sıkıntılar yaşamaya başladım da nasıl bir yol izlemeliyim ? Diego Anez olayına benzer bir olay da bende mevcut şu anda , kısıtlı imkanlardan dolayı 33 yaşında kaleci almıştım ispanyol , adam 35 de memleketimi özledim dedi , futbol direktörüne adamı herhangi bi fiyata sat die talimat verdim , bi türlü beceremedi. Oyuncu her hafta gitmek istiyorum diye konuşmak istemeye başladı , durumu çözemedik , bende kendine klüp bul ara transfer bitmeden dedim, ok dedi ama anlaşmadı kimseyle bende karşılıklı fesih ettim sözleşmeyi , şimdide hem taraftarlar hemde oyuncu mesaj yolluyor bana , beni dünyada söz sahibi olacak bir klüpten kopardı menajerim , gitmek istememiştim falan die dalga geçiyosun diyesim geldi adam yanımda olsa var ya

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

maşAllah hocam başarılarının devamını dilerim bu arada oturmuş olan taktiğini paylaşır mısın , taktik konusunda sıkıntılar yaşamaya başladım da nasıl bir yol izlemeliyim ? Diego Anez olayına benzer bir olay da bende mevcut şu anda , kısıtlı imkanlardan dolayı 33 yaşında kaleci almıştım ispanyol , adam 35 de memleketimi özledim dedi , futbol direktörüne adamı herhangi bi fiyata sat die talimat verdim , bi türlü beceremedi. Oyuncu her hafta gitmek istiyorum diye konuşmak istemeye başladı , durumu çözemedik , bende kendine klüp bul ara transfer bitmeden dedim, ok dedi ama anlaşmadı kimseyle bende karşılıklı fesih ettim sözleşmeyi , şimdide hem taraftarlar hemde oyuncu mesaj yolluyor bana , beni dünyada söz sahibi olacak bir klüpten kopardı menajerim , gitmek istememiştim falan die dalga geçiyosun diyesim geldi adam yanımda olsa var ya
    Teşekkür ederim. Taktik olarak ben hazır taktik kullanıyorum. Aslında ilk zamanlar 4-4-2 taktiği yapmıştım ve iyi işlemişti.Fakat sonra tutmamaya başlayınca bir çok taktik denedim. En son 3 taktikte karar kıldım. ikisi aşağıdaki linkteki siteden aldım. Diğerinide Steam atolyeden aldıım.Adı 4-3-1-2 Gamebreaker by the Reckonist isimli taktik.
    http://fmturkiye.net/forum/topic/156...%C4%B1-taktik/

Oyunda bu dediğin sorunları bir türlü çözemediler. Adam gitmek istiyor, gönderiyorsun bu sefer takım isyan ediyor. Göndermiyorsun aynı mevkide oynayan adamlar başta olmak üzere isyan ediyorlar. Ne yapacağımı çözemedim.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Süper forvetimizi mecburiyetten Türkiyeye yolladık.

Gelen oyuncularımız

Hedeflerimiz

Afrika Şl Grup B maçları

Grubumuzu lider tamamladık ve yarı finale çıktık.

Nesil
    2008
    Yer
    Tarsus/Mersin

Güney Afrika Süper 8 Çeyrek Final

Güney Afrika Süper 8 Yarı Final

Güney Afrika Süper 8 Final

İlk yarı 2-1 mağlup duruma düştük. Oyuncu değişikliği ve biraz bağırma ile maçı penaltılara götürdük. Sonrasında da Süper 8 Kupası'nı ikinci kez müzemize götürdük.

Güney Afrika Ligi
    Lig başladı

Puan Durumu

Ekvator Milli takımına başvurduk. Adamlar beni uygun bulmadı ve kabul etmediler.
    Aslında resimleri aldım sanıyordum. Ama pc görüntü yakalamamış. Bundan dolayı yükle yemiyorum.

Sayfa 9 / 11 İlkİlk ... 7891011 SonSon

Mesaj Yetkileri