Sayfa 7 / 16 İlkİlk ... 56789 ... SonSon
181 ile 210 arası toplam 475 sonuç

Konu: 5. Geleneksel Turkiye Ligleri Araştırması Eleştiri Başlığı

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Quote Originally Posted by perpetua View Post
    Okay zaten cok uzun bir suredir defansif orta saha olarak oynuyor. Ancak kendisini savasci olarak nitelendirmem. Top dagitici olarak da nitelendirmem (oyunda bu sekilde olmus). Bence oyuncu tipi olarak genel bir rol (defansif orta saha) daha dogru olur.
    Asıl mevki olabilir ama Ersun ile 4-2-3-1 sisteminde orta sahada savaşçı olarak oynamıştı. Hatta top kapmaları, birebir mücadeleleri ve orta sahada ki direnci arttırmasıyla baya ilerlemişti. Bu senede röportajında daha çok ileriye çıkıp, gol atma isteğini belirtmişti. Bu yüzden orta saha mevkisinde yeşil olması, bir role yatkın olması iyi olmaz mıydı hocam?
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Başakşehirin reputation fazla gibi geldi bana, borja mayoral ve ishak gibi 2 oyuncuyu çok uygun fiyatla takıma transfer ettim.
    Nicolas taglıafico Dede , kwadwo aşamoah(bu normal gs ıle adı geçti) , İzquierdoz , joel campbell aynı şekilde takımıma bedava geldi.

Ayrica Adebayor senelik gercekten 5 milyon mu aliyor? Yoksa imza parasini da mi dahil ettiniz kontratinin icine?

Yanitlariniz icin simdiden tesekkurler.

Yanlis hatirlamiyorsam Adriano zihinsel ozellikler acisindan ligin en kuvvetli bek oyuncusu. Belki bu konuda biraz daha da kuvvetli hale getirebiliriz.

Quaresma konusunda tam emin degilim. Tabii winger olarak da oynatilabilir (yapay zeka zaman zaman oynatiyor) ancak Winger rolunun ozellikle savunmada onemli gorevleri var ve kendisinin Winger rolunu daha on plana cikartabilmek icin Quaresma'yi daha caliskan bir oyuncu haline getirmek gerekli.

Lens'in degerinin yuksek gorunmesinin nedeni Ingiliz kulubu ile sozlesmeli olmasi. Ingiliz kuluplerinde oynayan futbolcularin degerleri biraz ucuk (cunku Ingiltere'de fiyatlar ucuk).
    Teşekkürler yalnız Quaresma konusunda yine bir şey söyleyeceğim.
    Advanced Playmaker seçilince, oyuncu talimatları doğal olarak "Daha az orta yap, Topla içeri doğru kat et" oluyor.
    Bu talimatlar Quaresma'nın stiline çok ters değil mi? Yani ortada bir terslik var. Gerçek hayatta Quaresma'dan bu özellikleri bekleyemeyiz.
    Bir Winger olarak Topla Geniş Alanda Oyna, Daha Sık Orta Yap, işte bildiğimiz Quaresma bu Fakat Winger seçince de verimi düşüyor. Oysa adamın tek yapabildiği bu.Bana kalırsa bunları yapınca %100 verimle oynaması gerekmez mi?

Eğer sorun Çalışkanlıktan kaynaklanıyorsa Quaresma belki de kariyerinin en çalışkan döneminde. Defansa katkısı da diğer Wingerlardan aşağı kalır değil. Özellikle CL maçlarında defansa gelip çok top çıkartmışlığı var.

Quote Originally Posted by sebastia View Post
    Oyunu biraz önce aldım. Ama yeni kariyer başlatamıyorum. Menejer hedefleri oluşturuyor da donuyor oyun. bu sorunu yaşayan bir tek ben miyim? Nasıl çözebilirim fikri olan var mı?

Bu yüzden oyuna başlayamıyorum. çözüm önerisi olan yok mu? daha önce bu hata yı alan da mı yok?

Quote Originally Posted by navigator798 View Post

Fenerbahçe'deki en potansiyelli futbolcu Yiğithan Güveli. Fakat kendisinin trafik kazasında bacağı koptu sonra geri diktiler herhalde ki 15 ay sakat. Ben 15 ay süren bir spor sakatlığı bilmiyorum şahsen. Bu normal mi yoksa hata mı var?

Bir de sakatlık süreleri iki farklı türde. Birini iyileşme süresi olarak çevirmişler diğeri ise oynayamayacağı süre şeklinde çevrilmiş. Ben bunu şöyle anladım; oyuncu oynayamayacağı süre boyunca sahalardan uzak kalacak bu süre bittikten sonra iyileşme süresi boyunca oynayabilecek fakat sakatlığın nüksetme ihtimali olacak doğru mu anlamışım? Eğer öyleyse oyunda bir de bug var çünkü oynayamayacağı süre 0 gün olan oyuncuları da maçlarda seçemiyorum.

Yeni sakatlık sistemini bilmiyorum o yüzden tam anlamadım 13-15 ay olayını fakat Yiğithan geçtiğimiz hafta Galatasaray-Fenerbahçe U21 maçında sahadaydı.Bu da oyun başında takribi olarak 3-4 aylık bir sakatlık süreciyle başlaması gerektiğini gösteriyor 13-15 ay yerine.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Birolazar View Post
    Başakşehirin reputation fazla gibi geldi bana, borja mayoral ve ishak gibi 2 oyuncuyu çok uygun fiyatla takıma transfer ettim.
    Nicolas taglıafico Dede , kwadwo aşamoah(bu normal gs ıle adı geçti) , İzquierdoz , joel campbell aynı şekilde takımıma bedava geldi.

Ayrica Adebayor senelik gercekten 5 milyon mu aliyor? Yoksa imza parasini da mi dahil ettiniz kontratinin icine?

Yanitlariniz icin simdiden tesekkurler.
    Itibar transferlerde pek onemli etken degil. Futbolcular daha cok mevcut kadro kalitesine bakarak kulube transfer olma kararini veriyor.

Ayrica kuluplerin itibarlarini tamamen kuluplerin son 5 yildaki performansina dayanarak belirliyoruz (bir bakima UEFA siralamalari gibi).

Adebayor icin medyada cikan rakam 4.5 milyon Euro idi. Farkli bir rakam telaffuz edilene kadar dogru kabul ediyoruz.

Bu arada Cenk Tosun çalışkanlığıyla bu noktaya gelmiş bir oyuncu. Ozan Tufan'ın 16'yken Cenk'in 12 olması biraz adaletsiz değil mi?

Ozan'ın 3 kilo vermesi yıllar aldı.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by tomreagan View Post
    Teşekkürler yalnız Quaresma konusunda yine bir şey söyleyeceğim.
    Advanced Playmaker seçilince, oyuncu talimatları doğal olarak "Daha az orta yap, Topla içeri doğru kat et" oluyor.
    Bu talimatlar Quaresma'nın stiline çok ters değil mi? Yani ortada bir terslik var. Gerçek hayatta Quaresma'dan bu özellikleri bekleyemeyiz.
    Bir Winger olarak Topla Geniş Alanda Oyna, Daha Sık Orta Yap, işte bildiğimiz Quaresma bu Fakat Winger seçince de verimi düşüyor. Oysa adamın tek yapabildiği bu.Bana kalırsa bunları yapınca %100 verimle oynaması gerekmez mi?

Eğer sorun Çalışkanlıktan kaynaklanıyorsa Quaresma belki de kariyerinin en çalışkan döneminde. Defansa katkısı da diğer Wingerlardan aşağı kalır değil. Özellikle CL maçlarında defansa gelip çok top çıkartmışlığı var.
    Advanced Playmaker rolunde oyuncuya daha fazla serbestlik taniniyor. Yani uygun gordugunde orta da yapar, uygun gordugunde ara pasi da yapar, uygun gordugunde sut da ceker, iceri de girer, cizgide de oynar. Kanat rolunde ise oyuncu sadece cizgiye inip orta yapmayi dusunuyor. Bana Quaresma'ya bu serbestligi vermek daha dogru geliyor.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by tomreagan View Post
    Bu arada Cenk Tosun çalışkanlığıyla bu noktaya gelmiş bir oyuncu. Ozan Tufan'dan az olması adaletsiz değil mi?
    Caliskanlik saha icinde caliskanlik. Orta sahada surekli ileri geri oynayan bir oyuncunun caliskanliginin cogunlukla statik kalan bir santrafordan daha yuksek olmasi cok dogal.

Antrenmanlarda calisma ve kendisini gelistirme ise futbolcunun hirsi, profesyonelligi ve kararliligi ile ilgili.

Caliskanlik saha icinde caliskanlik. Orta sahada surekli ileri geri oynayan bir oyuncunun caliskanliginin cogunlukla statik kalan bir santrafordan daha yuksek olmasi cok dogal.

Antrenmanlarda calisma ve kendisini gelistirme ise futbolcunun hirsi, profesyonelligi ve kararliligi ile ilgili.
    Teşekkürler.

oyuncular çok çabuk sakatlanıyor 5-6 gün arayla 2. ye aynı adam sakatlandı. bi maçta 2 adam sakatlanıyor falan.umarım düzelir betadan sonra bu sıkıntı

Nesil
    2007

Teklif ile sozlesme ayni sey degil. Bu Besiktas'in yaptigi teklif olabilir. Teklif yapildigini da zaten her yerde okuyoruz. Ancak Vida'nin teklifi kabul ettigi ve altina imza attigi bir sozlesme oldugundan haberdar degilim.

Kaynak: DHA -> http://haber1903.com/n-39603-orman-v...egi-verdi.html

http://www.sporx.com/besiktas-baskan...SXHBQ664810SXQ
    Last edited by ttarlabasi : 30.October.2017 at 20:09

Nesil
    2003

Maasi ne kadar? Kac yillik sozlesme? KAP'ta neden aciklanmadi (Cenk Tosun ve Lens transferinde aciklandigi gibi)?

Nesil
    2007

Bu kadar yıllık FM oyunlarımda ilk defa başıma geldi; ilk sezondan 3 büyüklerden biri küme düştü Çok ilginç geldi. İlk yarı sonunda da düşme potasındaydı. 15. hafta civarı sanırım Aykut Kocaman'ın görevine son verdiler ama herhangi bir teknik direktör ile anlaşmadılar. Müjdat Yetkiner ilk önce caretaker manager sonra da interim manager olarak takımı yönetti (kavramlar arasındaki farkı oyunda bilmediğim için böyle belirttim). Sonuç olarak herhangi bir düzelme olmayınca küme düştüler.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Gncl1905 View Post

Bu kadar yıllık FM oyunlarımda ilk defa başıma geldi; ilk sezondan 3 büyüklerden biri küme düştü Çok ilginç geldi. İlk yarı sonunda da düşme potasındaydı. 15. hafta civarı sanırım Aykut Kocaman'ın görevine son verdiler ama herhangi bir teknik direktör ile anlaşmadılar. Müjdat Yetkiner ilk önce caretaker manager sonra da interim manager olarak takımı yönetti (kavramlar arasındaki farkı oyunda bilmediğim için böyle belirttim). Sonuç olarak herhangi bir düzelme olmayınca küme düştüler.
    Daha once de yazdigim gibi bu Aykut Kocaman'in oyun anlayisi ile ilgili bir sorun.
    Hatta Akhisar'in bu beta'da hemen hemen her oyunda kume dusmesi de teknik direktor anlayisi ile ilgili.

Bu Olağan Bir Durummuş Gibi Olabilir Ama Her Santrafor Cenk Gibi Bu Kadar Çalışkan Değil Bence Cenk Saha İçinde Özverisi ve Duygusuna da Katarak Oynuyor. Her Maçta Neticesini Alamıyor Olabilir Ama Sahaya İstekli ve Yüreğini Ortaya Koyarak Bir Şeyler Yapması Özverisinin Yüksek Olduğunu Gösterir.

En Tehlikeli İnsan Az Anlayıp Çok İnanandır. "A.Çehov"

tüm maçlar 0-0 1-1 bitiyo genelde buda çözülsün

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by BaGa TaRKaN View Post
    Bu Olağan Bir Durummuş Gibi Olabilir Ama Her Santrafor Cenk Gibi Bu Kadar Çalışkan Değil Bence Cenk Saha İçinde Özverisi ve Duygusuna da Katarak Oynuyor. Her Maçta Neticesini Alamıyor Olabilir Ama Sahaya İstekli ve Yüreğini Ortaya Koyarak Bir Şeyler Yapması Özverisinin Yüksek Olduğunu Gösterir.
    Biz bunu kazanma arzusu olarak degerlendirip, kararliligini yuksek tuttuk.

Nesil
    2006
    Yer
    istanbul

#FM18beta update inc
    Network game
    2d zoom
    "Too bright" fix
    Data & game language split settings
    +more Coming soon

Miles'ın twiti.

Biri Galatasaray'ın stad ismini sormuş düzelecek demiş.

Nesil
    2013
    Yer
    Uzaydan

keşke sakatlık sorunu olmasa baya iyi oyun olacak

Maasi ne kadar? Kac yillik sozlesme? KAP'ta neden aciklanmadi (Cenk Tosun ve Lens transferinde aciklandigi gibi)?
    KAP açıklanması neden bu kadar önemli ki geçen sene Fabri takımla çalışmalara başladığı halde kap açıklaması gelmemişti Beşiktaş Klübü Başkanı Fikret Orman çıkıp röportajda açıklıyor daha önemlisi mi var ? Kap açıklamasının tek olayı aldığı ücretler falan ayrıca Medel'in kap açıklamasında da aldığı ücret açıklanmadı ama siz 2.7 milyon yapmışsınız nerden aldınız bu bilgiyi ? 2 Negredo'nun kap açıklamasında aldığı maaş 4.350 M olarak açıklandı ama oyunda 5 milyon alıyo ayrıca Lens'in bildiriminde aldığı ücret 2.250 bin ama oyunda 2.750 alıyo bence kap açıklamasına bu kadar takılmamak gerek Fikret Orman aldığını söylüyor sonuç olarak

Ayrıca oyun içinde Quaresma ile ilgili bir yanlış var en uygun rol oyuncu kurucu olarak gözüküyo ve devamlı ortaya geliyo top almaya oyunda ama bildiğimiz Quaresma kanatta çizgiye yapışık olarak oynar ve en önemli özelliği orta yapmasıdır oyun kurucu yapınca az orta yapıyor bu düzeltilmeli

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Quote Originally Posted by Ceyh10 View Post
    KAP açıklanması neden bu kadar önemli ki geçen sene Fabri takımla çalışmalara başladığı halde kap açıklaması gelmemişti Beşiktaş Klübü Başkanı Fikret Orman çıkıp röportajda açıklıyor daha önemlisi mi var ? Kap açıklamasının tek olayı aldığı ücretler falan ayrıca Medel'in kap açıklamasında da aldığı ücret açıklanmadı ama siz 2.7 milyon yapmışsınız nerden aldınız bu bilgiyi ? 2 Negredo'nun kap açıklamasında aldığı maaş 4.350 M olarak açıklandı ama oyunda 5 milyon alıyo ayrıca Lens'in bildiriminde aldığı ücret 2.250 bin ama oyunda 2.750 alıyo bence kap açıklamasına bu kadar takılmamak gerek Fikret Orman aldığını söylüyor sonuç olarak

Ayrıca oyun içinde Quaresma ile ilgili bir yanlış var en uygun rol oyuncu kurucu olarak gözüküyo ve devamlı ortaya geliyo top almaya oyunda ama bildiğimiz Quaresma kanatta çizgiye yapışık olarak oynar ve en önemli özelliği orta yapmasıdır oyun kurucu yapınca az orta yapıyor bu düzeltilmeli
    Bu ücret konusunun neden öyle olduğu çok yazıldı. Kapa açıklanan net ücret ama takıma maliyeti brüt ücret. Bu sebeple oyuna brüt ücretleri yansıtılıyor.

Vida konusunda büyük ihtimal Beşiktaş'a geleceğini düşünüyorum ama haberi okudum. Haberden Vida'nın %100 Beşiktaş'ta olduğu kanaati bende oluşmadı. Vida ile anlaştık gelecek yıl bizde demek ayrı, "Defans blokuna bir transfer yapacağız kesin. Vida tornavida hepsi olacaktır yani" demek ayrı. En azından benim anladığım kadarıyla öyle.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Ceyh10 View Post

Fabri orneginde KAP aciklamasi gelmese de TFF'de kendisine lisans cikartildi. Yani resmi bir kaynaktan bu transferin bittigine dair elimizde bir veri vardi.

Mesele sadece transferi yapmak degil, bu isin kolay kismi. Transferi veri tabanina girerken ne kadar bonservis odendigi (burada sifir olacak), kac yillik sozlesme oldugu ve ucretinin ne kadar oldugu bilgilerini girmemiz gerekli. Diyelim ki bunun icin yukarida asilan fotografi resmi sozlesme olarak kabul ettik.

Peki bir ay sonra Fikret Orman, Fernandes'te oldugu gibi biz Vida ile anlasmistik ama imza atmak icin cagirdigimizda rakamlari degistirdi ve biz de vazgectik deme ihtimali yok mu? Imzalar atilmamissa var. Imzalar atildiysa bunu kulup resmen yazili bir sekilde aciklar.

Biz, yukarida bahsettigim bu riski veri tabani icin alamayiz cunku ileri tarihteki transferler sadece resmi imzalarin atilmis ve geri donulme ihtimali olmayan transferler icin.

Ornegin yarin Vida sakatlanip 6 ay futbol oynayamayacak olsa, Besiktas bu transferden vazgecebilir, veya daha ileri bir tarihe erteleyebilir, veya pazarlikta eli guclenir ve daha ucuza anlasabilir. Ancak gelecek transfer ayarlandiginda boyle bir vazgecme sansi yok. Imzalar atildi, her sey bitti futbolcu sakatlanip futbol hayati bitmis olsa bile o transferi yapacak ve sozlesmesi boyunca o ucretleri alacak.

Kendi oyununuz icin editor kullanarak pek tabii transferi yapabilirsiniz.

Maas bilgilerinde gordugunuz farklar ise vergilerden kaynaklaniyor. Oyuncunun kontrat sayfasina girerek futbolcularin net maaslarinin tipki kap aciklamasindaki gibi oldugunu gorebilirsin.

Nesil
    2006
    Yer
    Bitlis

@perpetua
    Abi oyunu henüz almadım ama paylaşılan profillerde gördüğüm kadarıyla Pepe'nin hızlanması 10. Düşük değil mi?

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Quote Originally Posted by Unsal123 View Post
    keşke sakatlık sorunu olmasa baya iyi oyun olacak
    Bunu oyunda bir eksiklik yada hata olarak görme. Takım antrenmanlarını düşük yada çok düşük olarak ayarla. O zaman sakatlıkların sayısının azaldığını göreceksin.

Nesil
    2006
    Yer
    Ankara

Beşiktaş - Bursa maçında Beşiktaş kendi sahasında seyircisiz oynuyor sebebi nedir ?

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by mustangshelby View Post
    Beşiktaş - Bursa maçında Beşiktaş kendi sahasında seyircisiz oynuyor sebebi nedir ?
    Ligin ilk ic saha maciysa, Besiktas'in ilk mac seyirci cezasi vardi.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by serwan View Post
    @perpetua
    Abi oyunu henüz almadım ama paylaşılan profillerde gördüğüm kadarıyla Pepe'nin hızlanması 10. Düşük değil mi?
    Yeni geldigi icin cok dikkatimi cekmedi acikcasi. Pepe'yi biraz daha dikkatli izlememiz gerekli olabilir.

Yok. Oyun ici editor kullanabilirsiniz ancak sanim henuz cikmis bir editor yok.

Aklinizda bulunsun, beta oynarken 2 haftada bir veya ayda bir farkli isimle oyunu kayit etmek faydali olur. Boyle bir hata ciktiginda bu hatanin nedenini bulmak icin hatanin olustugu tarihte oyuna ihtiyac var.

Böyle dediğiniz için gayet iyi geçen ilk oyunuma devam etmedim. Zaten Miles'ın açıkladığı gibi Beta'ya güncelleme geldi dün.

İlk sorum şu olacak, oyun resmi olarak çıkana kadar uzun süreli kariyer oyunu açmak bir hata olur mu? Çünkü önceki sorumdaki gibi, örneğin FB'nin durumuna benzer TR liglerini etkileyecek önemli bir güncelleme gelir mi? Oyunun resmen çıkmasını mı bekleyelim?

İkinci sorum, bundan önceki sorumda da belirttiğim gibi, özellikle FB ne yönetim ne de diğer açılardan hiçbir reaksiyon göstermiyor. FM 18 Beta ilk oyunumda 30 puandan fazla fark attım ilk sezon sonunda ve oyuna devam etmeyeceğim için deneme olarak FB'nin alt yapısından bir oyuncuyu 40 milyon Euro'ya transfer ettim. Üstüne FB, Van Persie'yi takımdan gönderdi. Hem maaş bütçeleri rahatladı hem de 40 milyon Euro gibi bir para kasalarına girmelerine rağmen 1 aydan fazla bir süre boyunca transfer sezonunda 1 oyuncu dahi transfer etmediler, kiralık olarak bile.

Anlatmaya çalıştığım durum bu birazda. Takımlar reaksiyon göstermiyor. Mesela GS ya da BJK daha önceki oyunlarda biraz da başarı yakalayınca kendi kendilerine yetenekli genç oyuncuları transfer ediyor, al-sat yapıyor ama FB'de durum tam tersi.

Ayrıca, ilk çıkan Beta versiyonda Aykut Kocaman'ın taktiksel tavrı yüzünden FB başarılı olamıyor vb bir şeyler denmişti. Mesela oyun&AI buna karşı bir şey geliştirmeli bence. Yani normalde bir taktikte, oyuncuda ısrar edersiniz, başarılı olamıyorsanız eğer taktiksel değişiklik yaparsınız. Oyunda da biraz bu esneklik olmalı bence.

Nesil
    2003

Quote Originally Posted by Schneider View Post
    Böyle dediğiniz için gayet iyi geçen ilk oyunuma devam etmedim. Zaten Miles'ın açıkladığı gibi Beta'ya güncelleme geldi dün.

İlk sorum şu olacak, oyun resmi olarak çıkana kadar uzun süreli kariyer oyunu açmak bir hata olur mu? Çünkü önceki sorumdaki gibi, örneğin FB'nin durumuna benzer TR liglerini etkileyecek önemli bir güncelleme gelir mi? Oyunun resmen çıkmasını mı bekleyelim?
    Ben oyun acmak icin oyunun resmen cikmasini bekliyorum. Ancak arzu edenler beta ile basladiklari oyuna devam edebilirler.

İkinci sorum, bundan önceki sorumda da belirttiğim gibi, özellikle FB ne yönetim ne de diğer açılardan hiçbir reaksiyon göstermiyor. FM 18 Beta ilk oyunumda 30 puandan fazla fark attım ilk sezon sonunda ve oyuna devam etmeyeceğim için deneme olarak FB'nin alt yapısından bir oyuncuyu 40 milyon Euro'ya transfer ettim. Üstüne FB, Van Persie'yi takımdan gönderdi. Hem maaş bütçeleri rahatladı hem de 40 milyon Euro gibi bir para kasalarına girmelerine rağmen 1 aydan fazla bir süre boyunca transfer sezonunda 1 oyuncu dahi transfer etmediler, kiralık olarak bile.

Anlatmaya çalıştığım durum bu birazda. Takımlar reaksiyon göstermiyor. Mesela GS ya da BJK daha önceki oyunlarda biraz da başarı yakalayınca kendi kendilerine yetenekli genç oyuncuları transfer ediyor, al-sat yapıyor ama FB'de durum tam tersi.
    Gordugum kadariyla ilk sezonda Fenerbahce'nin transfer yapmasini FFP kisitlamalari engelliyor. Maas butcesinin yuksekligi de transfer yapilmasinda bir engel. Ilk sezon Fenerbahce'nin 80 milyon Euro civarinda bir maas butcesi var. Mevcut mali yapida bu maas butcesinin en fazla 60 milyon Euro olmasi gerekiyor ki Fenerbahce transfer yapmayi dusunebilsin. Bu da cok kolay degil cunku yapilmis uzun vadeli sozlesmeler var ve sadece van Persie'nin ayrilmasi yetmiyor.

Ayrıca, ilk çıkan Beta versiyonda Aykut Kocaman'ın taktiksel tavrı yüzünden FB başarılı olamıyor vb bir şeyler denmişti. Mesela oyun&AI buna karşı bir şey geliştirmeli bence. Yani normalde bir taktikte, oyuncuda ısrar edersiniz, başarılı olamıyorsanız eğer taktiksel değişiklik yaparsınız. Oyunda da biraz bu esneklik olmalı bence.
    Oyun aslinda buna karsi bir sey gelistiriyor ama Aykut Kocaman taktiksel tercihlerinden kolay vazgecmeyen bir teknik direktor olarak ayarlanmis durumda (bu tercihin dogru olduguna ben de katiliyorum). Aykut Kocaman ozelinde sorun savunma cizgisinin biraz fazla geride tercih edilmesinden kaynaklaniyordu. Bu da Fenerbahce'nin rakibi fazla geride karsilayip, topu kazandiktan sonra pas yapmaktan gol atmayi unutmasina neden oluyordu.

Sayfa 7 / 16 İlkİlk ... 56789 ... SonSon

Mesaj Yetkileri