Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12
31 ile 40 arası toplam 40 sonuç

Konu: FM21 Beta Görüşleriniz

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Steam atölyesine ekledim. SinyorSelim adıyla bulabilirsin veya SS'21 - Alternatif Ülke Kuralları adıyla.
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

çok güzel iş eline sağlık
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Arkadaşın yaptığı kural düzeltme yamasında Türkiye kupasındaki kurallarda ciddi problem var. 21 yaş altı oyuncuları oynatma zorunluluğu var sadece başka seçim yapılamıyor, kontrol etmenizde fayda var...

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nesil
    2010
    Yer
    Trabzon

Merhaba, tekrardan kontrol ettim ve bir sorunla karşılaşmadım.

Revize edilmiş kurallardan ZTK kuralı;

Mevcut Kural ise;

Bir sorunla karşılaşmadım maalesef.
    Kötü yönetilen bir maç sonrasında hakemlere dair sorulan soruya verdiği cevap;
    " O sizin sorununuz. Ben yabancıyım ve bir gün gideceğim. Hakemler sizin, ne yapacağınızı siz düşünün! "
    Jose Mourinho

Oyuna beta sürecinde sahip olamadığım için yazamadım ancak her sene Konyaspor ile oynadığım oyunda bazı Konyaspor oyuncuları ile ilgili şikayetlerimi iletmek istiyorum. Birkaç senedir Türksportal forumunda yazdığımda Konyaspor araştırmacısı Rocco_42 cevap veriyordu. Umarım bu sefer de devre arası güncellemelerinde mümkün olduğunca dikkate alınır. Kesinlikle sitem amaçlı değil oyunun gerçeğe daha yakın olması için fikirlerimi belirtmek istedim.
    Öncelikle Konyaspor'da Marin Anicic'in çarpraz bağları koptu ve en az 6-7 ay yok ancak oyuna yansıtılmamış, ayrıca Trabzonspor'daki Trondsen'in de sakatlığı oyuna yansıtılamış.
    Kaleci İbrahim Sehic'in ilk kontrol, pas ve elle oyun başlatma özellikleri çok düşük girilmiş. Bu sene oynadığı maçlarda bu konularda daha iyi olduğunu gözüküyor.
    Abdülkerim Bardakçı'nın markaj özelliği 10 olarak girilmiş ki bu çok düşük. Yanlış hatırlamıyorsam geçen sene daha yüksekti. Ayrıca çalışkanlık ve agresiflik özellikleri de 10 olarak girilmiş, Abdülkerim tam tersi rakibe yakın oynamayı seven ve çalışkan bir oyuncu. Abdülerim Bardakçı'ya ayrıca ppm olarak "defanstan top sürerek çıkar" girilebilir.
    Marin Anicic'in profili Astana'dan geldiği gibi duruyor. Markajı 10 çok düşük bence 12 olmalı, Güç 17 çok fazla , soğukkanlılık 8 çok düşük, bitiricilik dribling gibi özellikleri 10 (fazla) hiç bu tarz özelliklerini göremedik geçen sene.
    Nejc Skubic'i geçen sene de yazmıştım. Bu adam forvet gibi savunma arkası koşusu atıyo sürekli ama yine topsuz alan özelliği 10 olarak girilmiş. Kesinlikle ppm olarak da "fırsat buldukça hücüma katılır", "boş alanlara koşu yapar" girilmeli bence.
    Alper Uludağ drippling 11 olarak girilmiş artırılabilir bence
    Jevtovic'in cesaret 10 olarak girilmiş(düşük) Ayrıca kendisinin sırbistandan geldiğinden beri duran ppmleri oyuncuyla pek alakasız. Kaldırılsa daha iyi olur.
    Amir Hadizahmetociv, geçen sezon 2. yarıdan bu yana kendini baya geliştirdi, oyun kurucu olarak kendini gösteriyor. Bu sebeple en azından 11 olarak girilen pas, vizyon, teknik gibi özellikleri yükseltilmeli
    Musa Çağıran, malesef oyunda gerçekte olduğundan çok daha iyi bir oyuncu gibi yıllardır. Hatta eski serilerde hep yüksek bonservislere 3 büyüklere imza atıyordu. Dolayısıyla ca'sı düşürülebilir.
    Deni Milosevic, oyuna çok doğru aktarılan profillerden biri bence. Sadece topsuz alan özelliğinin 9 olarak girilmesini ve esas mevkisinin sağ açık olarak gösterilmesi yanlış bence. Kendisine en uygun mevkinin performansına da bakarak AMC olduğunu düşünüyorum.
    Ömer Ali Şahiner, oyuna güzel yansıtılmış bu sene ancak kornerleri genelde o kullanıyor. 10 olan korner ve orta yapma özelliği 12-13 olabilir.
    Shengelia, 15 önsezi, 10 markaj,14 özel yetenek bana yüksek geldi. 8 olan topsuz alan ve 12 olan hız hızlanma özellikleri de bence artırılmalı.
    Faruku Miya, agresfilik özelliği geldiğinden beri aynı kaldı 16 olarak duruyor ama hiç o tarz bi oyuncu değil. Ayrıca 10 olan çeviklik özelliği ve 11 olan bitiricilik artırılmalı. 12 olarak ilk kontrol özelliği de düşürülebilir. Ayrıca "zayıf ayağını kullanmaktan kaçınır" ppmi hiç Miya'ya göre değil her iki ayağıyla da etkili şutlar çekebiliyor.
    Paolo Hurtado, 12 olarak girilen vücut zindeliği 2-3 olarak falan değiştirilmeli.
    Erdon Daci'nin de profili baya değişik geldi. Markaj 10 olarak girilmiş ama agresiflik ve cesaret ona göre çok düşük. Hız Hızlanma en az 13-14 olmalı bence 11 olarak girilmiş.
    Serkan Kırıntılı geçen sezon sonundan beri kadro dışı takımla antreman dahi yapmıyor. Devre arası veya sezon sonu da gidecek. Sezon sonu da sözleşmesi bitiyor. Buna uygun olarak 31/05/2021 tarihinde takımdan ayrılacak gibi bir durum düşünülebilirdi bence.
    Son olarak kulüp açıklamadığı için bilmiyorum ama Kravets'in 1Milyon 248Bin Euro olarak girilen maaşı bana fazla geldi.

Üstteki mesaja ek olarak, oyundaki "fırsat buldukça hücuma katılır" gibi bir PPM için bir futbolcu göster deseler Skubic derim, ama kaç sezondur oyunda koyulmamış çok garip. Adam kaç senedir rakip zemin maçın önemi farketmeden her maç altıpasa koşu atıyor.

Ayrıca sanırım 3-4 sene önce falan Ozan Tufan'a "runs with the ball through center" özelliği eklenmesini önermiştim. Sanıyorum biri, Ozan'ın bunu sık sık yaptığını ancak bunun hocasının talimatları gereği olabileceğini söylemişti, bunun da sınırı ne ile çizilecekse. Bu PPM'ye de en uygun oyunculardan biri Ozan'dır herhalde dünyada. Hatta bu sene topla ortadan driplingleriyle özdeşleşti resmen. Sanıyorum sonraki güncellemede koyulur artık.

Nesil
    2006
    Yer
    İstanbul

Nereye yazacağımı bilemedim. Yeni konu açmak da istemedim. FM21'de Türkiye liginin yabancı kuralı, oyunu oynanmaz hale getiriyor. 3. sezon zannedersem takımınızda 21 yaşına kadar 3 sene geçirmiş fakat 23 yaşını da doldurmamış bir oyuncuyu ilk 11 oynatma zorunluluğu var. Yetmiyor sonraki sene bu 2 oyuncuya çıkıyor. Bu oyunun gidişatını inanılmaz kötü etkiliyor. Takımlar saçma sapan oyuncular oynatmak zorunda kalıyor 11lerinde. Ayrıca yabancı kontenjanının düşmesiyle de Türkiye ligi Türk oyuncu çöplüğüne dönüyor. TFF tarafından alınmış ve kesin olarak yürürlükte bir karar değilse şayet bunun değiştirilmesi iyi olurdu. Veya ne yapılabilir bilmiyorum ama bu durum bence rahatsız edici.

Nesil
    2011
    Yer
    İzmir

Redrum'a katılıyorum.

Bu ilk 11'de genç oynatma zorunluluğu ile alakalı kural değişikliği yapmak istiyorum ancak editörde bu gudubet kuralların mevcut olduğu kısmı bulamadım, ben bu oyunda Galatasaray hariç takım yönetemiyorum arkadaşlar, bir yardımcı olun, valla çileye döndü iş
    Mutluluk sadece paylaşıldığı zaman gerçektir. - Alexander Supertramp

Nesil
    2011
    Yer
    Adana

Yabancı kuralı oyunu oynanmaz hale getirmiş.

Sayfa 2 / 2 İlkİlk 12

Mesaj Yetkileri