Yabanci kurali durumuna kesinlikle katiliyorum. Türkiye gibi plansiz programsiz ülkelerde her dakika degisme ihtimali olan kurallari göz önünde bulundurdugumuzda oyuna eklenmemesi gerektigi kanaatindeyim. Sözde yeni yabanci kurali bu sene uygulanmaya gecilecekti ama ne hikmetse 3-4 gün icinde küme düsme kaldirilip yabanci kurali simdiki haliyle devam etti. Bildigim kadariyla da bu kural hakkinda kesinlesmis bir durum söz konusu degil.

Oyunun yapimcilari da bu sene yaptiklari aciklamalarda oyunu olabildigince gercekci yapmak ayni zamanda da insanlari pandemi sürecinden bir nebze de olsa uzaklastirip oyundan zevk almalarini istediklerini söylediler ve tribünlere taraftarlari ekleme karari aldilar. Türkiye liginde ise bir kac sene sonra yapay zeka ile rekabet ortadan kalktigi icin kariyerden zevk almak oldukca zor bir hale geliyor. Bu en azindan benim icin öyle ve benim gibi düsünen bir cok insan da vardir muhtemelen.

Gecen seride Brexit dolayisiyla Ingiltere'nin Avrupa Birligi'nden ayrilip ayrilmamasi her kariyerde degisik bir senaryo dahilinde gerceklesiyordu.

Arastirmacilarimiz bunun hakkinda bir aciklama yaparsa ve belki de Football Manager Türkiye twitter hesabindan bir anket vs düzenleyip insanlarin ne düsündügünü sorarsa iyi olabilir.