SI forumundaki konunun linkini paylaşabilir misiniz? @GicaHagi

Ayrıca birkaç eleştiri bende yapmak istiyorum; "Türkiye Resmi Araştırma Ekibi" interaktifliğini uzun yıllar önce kaybetti ve bunun yeniden kazanılması için herhangi bir çaba göremiyoruz. Ne Facebook'ta aktif bir grup ne de Twitter'da aktif bir sayfa...

Her sene beta sürecinde buraya bu başlık açılır. Yıl 2020 evet hala forum sitesine bu başlık açılır... Bizler, her ne kadar bir kaç kişi kalmış olsak da, her sene oyunu beta sürecinde satın alıp bu başlık altında eleştirilerimizi paylaşırız. Ama benim aklımda genel olarak kalan ya olumsuz dönüş sağlanır ya da "Şubat yamasında göreceksiniz." denir ve konu kapatılır.

Beta sürecinde, bir başka deyişle oyun canlıya geçmeden önce, son test kullanıcıları olarak biz dahil oluyoruz ve hata bildirimleri yapıyoruz. Ve gerçekten sizler gibi bizlerde işimizin, gücümüzün arasında belki çorbada bir tuzumuz olur 30 saat bile olsa oynayalım şu betayı diye satın alıyoruz.

Yapay zekanın reaksiyon veremediği, gerçekte de uygulanabilirliği çok düşük olan bir kuralı oyuna bu kadar kararlı bir şekilde ekleyip, bunu bildiren test kullanıcılarına "gerçekçilik" cevabını verilmesi çok saçma, gerçekten çok saçma... yapay zeka bu kurala adapte olamıyor, halihazırda uygulanan bir kural değil, uygulamaya geçiş sürecinde revize geleceği çok yüksek ihtimal ama bunun cevabı "gerçekçilik"...

Oyuncu profilleri tartışmasına hiç girmiyorum, zaten bu konular artık forumda da konuşulmuyor, 2020 yılında da kimse foruma girip Diagne'nin profilini uzun uzadıya tartışmaz... Akıl vermek gibi sakın algılamayın ama kırk sesten, bir doğru duyarız diye Twitter gibi platformlardan insanların da fikirlerine sunulsa, belki sizler de bu sayede yeni ve hevesli arkadaşlarla tanışabilirsiniz. Ki zaten oyunda Türkiye CA ve PA son bir kaç yıldır ince eleyip sık dokunmuş profiller değil, güncel değil... Son jenerasyon için ele alırsak Wonderkid tespit oranları da bir hayli düştü.

Umarım eleştirilerim doğru anlaşılır, amacım ne akıl vermek ne de negatif düşünce belirtmek, sadece CM01/02'yle yola çıkıp her seriyi hatırı sayılır sürelerce oynamış bir test kullanıcısıyım. Yazdıklarım arasında bir bilgi cahilliğim, yanlış düşüncem varsa belirtirseniz çok sevinirim, onun için de şimdiden teşekkür ederim.