Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon
31 ile 60 arası toplam 97 sonuç

Konu: FM2005 Türkçe v1 Sorunları

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul'un İçinde Herhan

Quote Originally Posted by Genghis_Khan
    öncelikle teşekkürler arkadaşlar.
    türkçe yamayı yüklemeden önce pencere modunda oynuyordum ama yamayı kurduktan sonra oyun tam ekran çalışıyor. ayarlardan tam ekran-daki işareti kaldırdım ama yapılamıyor dedi. niye acaba?
    Çözünürlüğün 1024*768 ise böyle bir problem çıkmış olabilir, olayı araştırıp, bir dahaki güncellemede buna uygun bir ayarlama yapmaya çalışacağız.

öncelikle teşekkürler arkadaşlar.
    türkçe yamayı yüklemeden önce pencere modunda oynuyordum ama yamayı kurduktan sonra oyun tam ekran çalışıyor. ayarlardan tam ekran-daki işareti kaldırdım ama yapılamıyor dedi. niye acaba?
    bu bendede oldu daha önce pencere olarak oynuyordum yamadan sonra tam ekran oluyor nasıl pencere moduna alıcaz tekrar

Nesil
    2005
    Yer
    Orta Asyanın Kanla Sulanm

ben türkçe karakterlerle ilgili sorunu çözdüm.
    yapmanız gereken şey:
    1- örn. benim kullandığım skin fade to black(right) skin onun olduğu dosyaya gelin
    (C:\Program Files\Sports Interactive\Footbal Manager\data\skins\fade_to_black(right)

2-bu dosyada "fade_to_black(right).xml" diye bi dosya var onu notepad ile açın

3- yazılardan ..."fonts\erasdemi"... yazan yerler var (not: sadece bi yerde ...font\title" yazıyo o da dahil) başka hiçbir şeyi değiştirmeden sadece erasdemi(ya da tittle) yazan yerleri fm main(şöyle olacak: ..."fonts\fm main") olarak değiştirin kaydedin. işte bu kadar.

not:
    1- her ihtimale karşı dosyanın(fade_to_black(right).xml) orjinalini başka bi yere kopyalayın

2- oyunun data klasöründe bulunan "fonts" dosyasında "fm main.t2k" dosyasının olduğundan emin olun.(olması gerek çünkü bu oyunun orjinal fontu)

yardımcı olabilirsem sevinirim

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by Tolga Kaprol
    Çözünürlüğün 1024*768 ise böyle bir problem çıkmış olabilir, olayı araştırıp, bir dahaki güncellemede buna uygun bir ayarlama yapmaya çalışacağız.
    evet, çözünürlüğüm dediğin gibi. acaba artırsak yada azaltsak düzelirmi?

5. Default

ya arkadaşlar oyunun çözünürlüğünü nasıl arttıracağız Yoksa sizin bahsettiğiniz Masaüstü çözünürlüğümü

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by Clooney86
    ya arkadaşlar oyunun çözünürlüğünü nasıl arttıracağız Yoksa sizin bahsettiğiniz Masaüstü çözünürlüğümü
    benim bildiği öyle. çünkü seçeneklerdeki tam ekran seçeneğindeki işareti kaldırdığımda "ekran ayarlarını değiştiremedim sisteminizin ayarları uygun değil..." diye yazıyor.

ama ekran çözünürlüğünü değiştirmek bi çözüm getiri mi bilmem. ben daha denemedim. deneyip de başaranlar bizi bilgilendirsin...

Nesil
    2004
    Yer
    antalya

Yamada hiç bi sorun yaşamadım. Versiyon olarak iyi bi gelişme. En azından menager mesajlarını anlayabiliyorum artık. Ama işte burada bi sorun var. Ben Milan takımıyla oynuyorum 3. sezonda iyi bi takım kurdum. Bilindigi gibi italya ligi 38 hafta. ben 37. haftadayım ve hiç mac kaybetmedim 98 puanım var ve şampiyonluk garanti.İşin komik tarafı o hafta Parma macım var ve Parma takımın manageri bu sezon şampiyon olacak bi kadronun olmadıgı ve kapasiteye sahip olmadıgımı soyluyor. Sizce garip değilmi. Zaten şampiyonum 2 hata kalmış lig bitimine.

arkadaslar turkce karakter sorununa bir cozum yok mu ?

AYRICA TEBRiKLER COK GUSEL VE BA$ARILI OLMU$ !!!

AYRICA VOLKAN ABi DUN COK KIZDIRILDI VE COK HAKSIZ DAVRANILDI ODA iSYAN ETTi HAKLI OLARAK !

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by Condor
    arkadaslar turkce karakter sorununa bir cozum yok mu ?

AYRICA TEBRiKLER COK GUSEL VE BA$ARILI OLMU$ !!!

AYRICA VOLKAN ABi DUN COK KIZDIRILDI VE COK HAKSIZ DAVRANILDI ODA iSYAN ETTi HAKLI OLARAK !
    birkaç mesaj yukarıda anlattım çözümünü. ben denedim oluyo

gormemisim dostum affet birden yazdim deniyorum hemen !

ya ama bulamadim ?

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by Condor
    ya ama bulamadim ?
    eğer varsa msn den konuşalım sana ss (screen saver)li olarak anlatayım
    eğer fm main.t2k dosyan yoksa onuda gönderirim

evet abi var ver ekleyim hemen !

Nesil
    2001
    Yer
    İstanbul'un İçinde Herhan

Quote Originally Posted by Tolga Kaprol
    evet, çözünürlüğüm dediğin gibi. acaba artırsak yada azaltsak düzelirmi?
    bilgisayarının teknik özellikleri 1024*768 üstünü destekliyorsa evet.

tolga abi

turkce karakterini cozemiyorum lutfen yardimci olsana

ya bn herşeyi yaptım yukledim
    masa ustunde de war
    oyun açmadan önce çalıştır deyip açıyorum ama bulunama dı diyor!

ya dostlar lütfen yardım..ben dosyayı indirdim..turksportal exe. yi yüklerken söyle bihata veriyo
    Could not open uninstall executable for writing:
    C:\WINDOWS\|fotballmanager2005türkçe\uninstal.exe constains an invalid path
    C:\WINDOWS\fotball manager 2005 türkçe\uninstal.exe
    napabilirim lütfen yardım

Nesil
    2005
    Yer

Quote Originally Posted by sonerkorhan
    ya dostlar lütfen yardım..ben dosyayı indirdim..turksportal exe. yi yüklerken söyle bihata veriyo
    en iyisi sen oyunu(türkçe yamayı da) kaldır ve tekrar yükle. belki olur

Slm arkadaslar

Gercekten yamayi yapan arkadaslara saygilarimi gönderiyorum hersey cok iyi cok güzel olmus. Tabi yapan arkadaslar baya bi remek harcamis görunuo.. Herkes genelde bu topicte yamanin kurulmadigi veya calismadigi hakkinda bilgi vermis. Fakat calistiran arkadaslarda herhangi bisey yazmamislar.. Benim gördügüm bazi cevirilerde ve bazi bölgelerde hatalar var.. Bunlari gün gectikce ve kesfettikce yazmaya gayret edicem..

1- Takimin ana taktik menusunde --> Ev Sahibi Verilerine veya Konuk Takim Verilerine tikladiginizda ilk ust sutunda yazan verilerin bir cogu gorunmemekte tahmini sorun kisaltmalarin uzunligi sorun yaratmakta...
    2- Bu hem cok dikkatimi cekti hemde baya guldurdu beni.. Mesela futbolcu 3 gun sakatlandi yamada su sekilde cikiyor. Su oyuncu 3 gunler(days) sakat. Tabi ingilizceden direkt ceviri oldugunda bu tip sorunlar olabiliyo.
    3- Bu sorunda <takim komutlarinda> Yaraticilik Serbestligi Olarak yazilmis.. Fakat bu yazi uzun oldugu icin alt satira tasmakta aynen 1 deki sorun buradada var...

Ilk gözüme carpanlar bunlardi bildirmek istedim. Amacim elestirmek degil yeni versionun mukemmle olmasini saglamak...

Saygilarimla

holydavis bunları bu başlığa değilde diğer başlığa yazarsan daha ii olur Türkçe Çalışmalar başlığı altındaki çeviri hataları ve gözden kaçanlar konusunda bu tür hatalar bildiriliyo orada yazılanlar bir sonraki versiyonda düzeltilicek zaten version olarak çıkmasının en büyük yararı ve amacıda bu bence burda genelde teknik sorunlar tartışıldığı için yamayı çalıştıranlar gördüğü eksiklikleri diğer başlık altında topluyor .

Türkçeleştirme dosyası sorunsuz indi kurdum ama onu çalıştırdığımda bulunamadı hatası alıyorum.Bir arkadaş başlat/çalıştır/regedit diye devam eden bir çözüm anlatıyodu onu daha açık anlatabilir mi?Sağ taraftaki yere fm2005 exe sinin yerini yazıyorum örnek :c\program files\Sports Interactive\Football Manager 2005 gene bulunmadı hatası veriyo kafayı yiycem lütfen yardım

acele olarak bu çözünürlük işini halletmemiz laızm

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

arkadaşlar problem oyunu pencere modunda açamamak mı? eğer buysa bir sonraki versiyonda FM yolunu sizin belirttiğiniz bir ayar ve pencere modu eki ekleyeceğiz
    Mustafa Budak
    Turksportal

"Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.
    Bugün yarına dünle beslenerek yol alır"
    Bertolt Brecht

kardeşim bizim yapabileceginiz bişe varmı programda ben biraz programcılıktan anlarım yardım edersen ben çözim şu işi ya öyle oynamak içimden gelmiyor.

Nesil
    2005
    Yer
    Kadiköy'den :P

Quote Originally Posted by sonerkorhan
    arkada$im sen oyunu WINDOWS'un icine mi yükledin ? :P , bide uninstal.exe'yle alakan yok onu anca programi kaldirmak icin kullanirsin , da yani yüklerken DANNNNN die cikan bi sesle beraber ortada 1 HATA mesajimi bu `?´

Nesil
    2005
    Yer
    Kadiköy'den :P

Quote Originally Posted by Vieri
    arkadaşlar problem oyunu pencere modunda açamamak mı? eğer buysa bir sonraki versiyonda FM yolunu sizin belirttiğiniz bir ayar ve pencere modu eki ekleyeceğiz
    Pencere modu'nu neden istiyorlar ki ? masaüstüne kolay geci$ amacindalarmi `? öyleyse bilmeyenler icin ; Alt + Tab ' a basildiginda eger akabinde ba$ka programlar cali$iyorsa onlardan herhangi birisine gecer, böylelikle masaüstüne dönebilirsiniz.. yada en kolayi abicim bas sen $u klawyendeki ba$lat tu$una tamam mi ? )

MRe o senin dediğin rami güçlü bir makinede olur benimki gibi 256 ramli bir makinede onu yapmak eziyet oluyo =) ben ve benim gibiler için en ii yol pencere modlu oynamak =)

Bu pencere sorunu halledilsin bence

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

Çözüme ulaşacaktır arkadaşlar az sabır. Bu arada Türkçe FM Winrar programı ile sıkıştırılmıştır.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Nesil
    2001
    Yer
    Istanbul

FM Bulunamadı Hatası için:

Football Manager kurduğunuz alanada "fm2005.exe" var mı? (uyarı küçük büyük harf olayına dikkat)

Windows kayıt defterinde
    "HKEY_CURRENT_USER\Software\Sports Interactive Ltd\Installs\Football Manager 2005" Path karşılığı oyunun kurulu olduğu yer olması gerekiyor.

Orjinal oyunda denenmiş sorunsuz çalışmaktadır.
    Mustafa Budak
    Turksportal

Bertolt Brecht

Sayfa 2 / 4 İlkİlk 1234 SonSon

Mesaj Yetkileri